0 oy
397 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Oğlumda uyaran eksikliği var  benimle büyüdü oğlum babası sabah 5 cıkıp akşam 19:00 eve gelir calışıyor almanyadayız  evde yanlızlık yüzünden başımıza neler geldi 6 ay boyunca eğri boyun egzersizleri yaptım oğluma zaten 6 ayımız hem kötü hem iyi geçti şükür GEÇTI hem ağladık hem güldük gelen giden olmadı 5 yıl cocuk hasreti cektim şimdi oğlum 1.5 yaşında 5 6 aydır kayimvalidemde duruyoruz  bizde tv acıktık ben müzik aciyordum onunla dans ediyordum evde boynunu bir sağa bir sola cevirsin diye sonra cocuk şarkıları actım eğleniyordu gülüyordu taki 1 yaşından sonra cocuk kapandı resmen babıldanmalar yok elini dayardı yanağına sanki evde kimse yokmuş gibi sonra tuhaf hareketleri farkettim Otizm den korktum ileri geri sallanmalar boş boş bakmalar gözlerini kacırıyordu duvarlara bakıyordu boş boş resmen koptu cocuk tv hemen kapatım doktora psikiatris pedagog ille ilerledim Otizm değil diyorlar uyaran eksikliği dediler şuan psikiatris eğitim ve özel eğitim ile devsm ediyoruz ve kreş ilk fark ettiğimde 16 aylıktı falan şuan 21 aylık hala yaşıtlarından geride konuşması yok ama çok şükür Ilerliyor hala tuhaf hareketler yapiyor ellerine bakiyor ilk postumu gorurseniz o hareketi yapiyor ama şirinlikte yaliyor yani elimden geleni yapiyorum beni üzen tek şey kimse kapıma gelip heeyy ordamisin nasilsin demedi şimdide beni sucluyorlar ben cikariyordum geliyordum görümceme olsunnkayinvalideme haftada 2 kez giderdim ama heryerde bu teknoloji onlar bile telefon elinde konuşmaz oldular şimdi onlardayiz tv yasakladım ilgi ilgi dedim ancak öyle iyi olur dedim öylede oluyor yavaş oluyor ama oluyor cok uzuluyorum aklıma geldikce benim oğlum kilo almiyordu ama yemeğini yiyordu ne versen ne yapsam iyi anne olamadım kimseye ya oğlum  öglen uykusundan sonra uyaniyor kadin ona cikolatali pasta vermeye calişiyor bu mu annelik ben bazen corba birseyler hazirliyorum o arkamda cocuğa başka birşeyler veriyor sen o corbayı boşuna hazirliyorsun diyor birde gecen sefer öksürük vardı oğlumda ben oğluma soğuk yort vermişim ya ben dedim nasıl oğluma soğk yoğurt veririm verdin ben gördüm diyor eğri boyun dünyaya heldi hafif yastık koyuyordum oğluma kusuyordu emzirdikten sonra onun icin bile beni suçladin sen yastık koydun diyor doktorlar doğumdan oldu dediler hızlı doğum yüzünden olabiliyormuş .. yani kısaca anneliğimi beyenmiyor onun kızı hazır corba iciriyordu bir kere bile kendi alip yapmadı ama onu 1 laf söz etmedi mesela bende demem herkezin oğlu kızı kim nasıl isterse öyle büyütecek o görümcem bile abla gibi bildiğim insan onun oğlunu  ben büyütüm kuru fadulye pilav herşeyi yiyordu cocuk yanımda eve gidince annesi hazır pizza pişirip tost öyle büyütü onu bana derdi nasıl yiyor seninle bilmiyorum derdi cocuk hasreti cektim 5 yıl öyle baktım yine olsa yine bakarım ama o oğlumu bir kere kahve icmeye bile gelmedi oğlumu görmeye gelmedi sürekli bana getirsene sevelim görelim derdi .. kısacası oğlum icin üzülüyorum ... cok zor anlayan bilen bilir iki gün yok birşey diyorum bazen öylr arada tuhaf harekrt yapar tmm bebek o daha ama korkuyor insan .. lütfen dua edin oğlum icin erdalım icin ve bu durumda olanlar icin. Buraya kadar okudunuz icin teşekkür ederim sağolun.

5 Cevaplar

0 oy
(4,148 puan) tarafından
Rabbim korktuğuna uğratmasın canım en kısa zamanda ilgi ve alaka ile her şey yerine oturur insallah evladına odaklan geri kalan tüm her şeyi boşver şu süreçte bide onlara üzülme 
(7 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm Allah sizden razı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,432 puan) tarafından
Rabbim yardimcin olsun canim cocuk senin ve sen en iyisini biliyosun onun gelisimi icin tv olayinda istikrarlı ol milletle kötüde olsan yavrunu düsün bırak onlsr insan olsa zaten yaptiklari hareketleri yapmazlar.
(7 puan) tarafından
Allah sizden razı oldun haklısınız
0 oy
(446 puan) tarafından
Uyaran eksikligi eşimin yeğeninde de vardı. 2.5 yaşındayken farkettiler. Doktor kontrolünde özel egitime ve dil ve konusma terapisine gitti. Televizyon tamamen kaldırıldı. Cocugun yanında kesinlikle telefona bakılmadı. Eve gelenlerde bu hassasiyeti gösteriyordu. Evde sürekli iletişim halinde oldular oyun oynadılar etkinlikler yaptılar. Bir sene sonra doktor tamam artık özel egitimi bırakabilirsiniz dedi ve bizim tosun paşayı mezun ettiler. Şimdi kreşe gidiyor. Şiirler şarkılar ezberliyor söylüyor. Evde bıcır bıcır geziyor. İçinizi ferah tutun uyaran eksikliği geçici bir durum. Siz cok erken farketmişsiniz bu cok iyi bir sey. Sizin yavrunuzda yakındır evde bıcır bıcır gezer insallah. Yeter ki siz istikrarlı bir sekilde egitimine devam edin ve evde de aynı özenle yaklaşın. Siz cok iyi bir annesiniz kimin ne dedigini duymayın. Bir sene bile sürmez yavrunuz hic tahmin edemeyeceginiz kadar iyi durumda olacak insallah. Bu duruma ve sürece bizzat şahit olan biri olarak konuşuyorum. Geçecek ❤️
(7 puan) tarafından
Içim rahatladi resmen su serptiniz çok tşk ederim inşallah dediğiniz gibi olur sağolun ❤️
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Telefon çok oynar miydi 
(7 puan) tarafından
Hayir tv acıkti sabahtan akşama kadar diyebilirim
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Bende kendi evimi bıraktım ve baba evine döndüm aynı sebeplerden dolayı ben meeketteyim esim ise ayrı şehirde 
(7 puan) tarafından
Inşallah düzelir cok zor durum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 162 göst.
7 Eylül 2023 Aile kategorisinde Gul1234 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 208 göst.
6 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,444 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,073 göst.
12 Mart 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,359 puan) tarafından soruldu

378,448 soru

11,328,001 cevap

34,783 kullanıcı

...