0 oy
359 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Arkadaslar 1 bucuk yildir oturdugum apartmanda alt komsum yasli bir teyze ...Colugu cocugu var annem babam yaslarinda ama kirk yilin basi gelir giderler... .anlayacaginiz yalniz bir teyze ,esi var sadece ....evden cikamiyor cunku yuruyemiyor ...ve kafasini anladigim kadariyla tamamen apartmanda şu oldu bu oldu gibilerine vermis ...ben esimle kavga edince, ertesi gunu hemen arar ve komik bi sekilde esimi kotuleyecek seyler soyler ....konusmalarimizi duydugunu acik acik soyler ...ne kadar sinir de olsam , bu zamana kadar hic bozmadim, yaslidir soyledir boyledir aman bosver dedim kendi kendime ....hep alttan aldim.. .ama almamaliymisim onu anladim ...

bugun merdivende sesini duyunca seslendim ve yanina indim... nerden inmisim allahimmm ..bana ne dese begenirsiniz , "hayirdir hic gelip gitmiyorsun olsem haberin olmayacak .kocan izin vermiyor heralde"

..dayanamadim patladim  " teyze senin benim kocamla alip veremedigin ne? surekli bu tarz konusuyorsun? .sen benim kocami ne kadar taniyorsun? nasil bi insan oldugunu nerden biliyorsun da hakkinda boyle konusabiliyorsun" dedim .

bana ne dese begenirsiniz;   "eee ben duydum gecen kavga ettiniz bir daha oraya gitmeyeceksin dedi sana"

...neee nasil duydun  dedim  ,senin icin dedigini nerden cikardin cok alakasiz biseyden bahsediyorduk biz.... ve kactir bunu sana diyicem sen bizim evin icini mi dinliyorsun dedim ..

.yok olur mu bagiriyorsunuz ondan duyuyorum falan filan derken bi anda aglamaya basladi yasli basli kadin .yok ben yalnizim benim ne cektigimi biliyor musun ben 2 yildir evden adim atmadim kapima biri gelsin gitsin istjyorum sende gelmiyorsun dedi

. .teyze dedim bunu bana demeyeceksin coluguna cocuguna diyeceksin dedim ..

.ama yine haklisin komsuluk diye bisey var gelmek gitmek gerekir diye yumusadim,hatta ozur bile diledim aglattim cunku kadini ...o sekilde ayrildik ..kadina ayrilirken dedim ki daha sık ugrarim ..yani hakliyken haksiz gibi hissedip sanirim sacmaladim ..

Durup dusundukce de ,yasli basli da olsa yalniz da olsa evimi dinliyor ,dinledigi yetmiyormus gibi yuzume vurup beni utandiriyor ,kocami tanimadan etmeden kotuluyor ,onu da gec evimde konusulan seyleri kendi ustune aliniyor ...sizce boyle bi insanla kapidan dahi olsa gorusulur mu .esine sakin anlatma diye birde beni uyariyor ayrilirken ....acikcasi esime anlatmayi da dusunuyorum .sizce ne yapayim kizlar .siz olsaniz ne yapardiniz yasli diyerek gecilecek bi durum mu sizce bu ? Acikcasi teyzeden gozum korktu.ve isin kotu yani boyle olunca kendimi dinleniyormus gibi hissedince o kadar geriliyorum ki .eski evimde komsumda yapardi .masayi ceksem misafirin mi geldi soyle mi oldu boyle mi oldu .derdi .insan her duydugu seyi soyler mi ? Benim de sansima bu tipler geliyor iste ...

Teyzeye birde  dedim ki "sen benim evimde biseyler hadi duyuyorsun sen bunu benim yuzume neden vuruyorsun dedim bu dogru bisey mi dedim .bana ne dese begebirsiniz e sizin de kavga etmeniz dogru mu bizi sesinizin gelmesi dogru mu ?dedim teyze insan keyfinden kavga etmez sen hic amcayla kavga etmedin heralde dedim .biz ederdik de sizin gibi degil diyor .teyze dedim esime de bunu soyliycem bana bir kere sesini yukseltsin beni su duruma dusursun .kapiyi cekip gidicem dedim ...

Benim ustumdekiler de kavga ediyor .evet kavga berbat birsey dogru oldugunu savunmuyorum ama ben milletin yuzune bunu gidip vurmam.elimden bisey gelirse yaparim gelmiyorsa buyuk birsey olursa da polisi ararim siddet vs olursa .yani sen benim esimle tartismami duyup da cok uzuluyormus gibi yalandan beni arayip kocami (ki hic ama hic tanimiyor)bana kotulemen benim ne gibi bi isime yarar .sen bana bunu yaparsan ben adama iyice kızisip ertesi gunu ben kavga ederim adamla beni rezil ettin diye ...bu neyin kafasi anlamis degilim .

8 Cevaplar

+4 oy
(5,575 puan) tarafından
Sesin kadının evinin içine kadar gidiyorsa kadın özellikle seni dinlemiş olmuyo siz fazlasıyla bağırıyor ve onları da rahatsız ediyo oluyor sunuz. Gidip gelmeye gelince komşuluk hakkı diye bir şey var evet doğru ama istemiyorsan gitmek zorunda değilsin mesafeni koyabilirsin 

Nedense ben kadına üzüldüm anlattığın kadar haksız bulmadım hak verdiğim noktalar var 
(4,095 puan) tarafından
Ben de katılıyorum Hafsa sana. Yani komşularından biri sesi bana gelecek kadar hatta ne konuştuklarını anlayacak kadar kavga etse ben rahatsız olurdum
(5,575 puan) tarafından
Aynen öyle bizim binada da oluyo hemen hemen her pazar günü kavga sesi ile uyanırız en ince ayrıntısına kadar duyarım ama bu bile isteye dinlediğim anlamına gelmiyor. Ne yapayım evimin içinde kulaklarımı mı kapatayım :-)
(4 puan) tarafından
Arkadasim kimse bilerek isteryerek kavga etmiyor.ki bizde her hafta kavga etmiyoruz o dedigi olay 3 -4 ay once olan bi olay  .evet bagira bagira konusunca duyarsin  ama kalkip o insanin yuzune vurmazsin .hele hele de benim hakkimda konustunuz diye zanna kapilmazsin ...elbetteki kimsenin kimseyi rahatsiz etme hakki yok .ama maalesef herkes anlayisli bi ese sahip olamiyor .ben sesimi duyurmayi sevmem ama esim maalesef sinirlenince sesini arşa kadar cikariyor.zaten bu olayi anlaticam o da kendine artik bi cekiduzen versin yeter .
-Reklam-
0 oy
(13 puan) tarafından
Ben olsam gitmezdim hiç 
(4 puan) tarafından
Valla oyle sakince ayrildim kadin aglayinca suclu hissettim ama gitmiycem ben de sanirim
0 oy
tarafından
Gitme hiç eşine de anlat
(4 puan) tarafından
Haklisin canim anlaticam da yani o da bilsin .
0 oy
(177 puan) tarafından
Selam bile verme sana böyle diyen yanına gelen insanlara neler diyordur sizin hakkınızda
0 oy
(116 puan) tarafından
Canim yaşın kaç küçük ve çocuksuz yeni evli gibi hissettim okurken 
0 oy
(326 puan) tarafından
Eşine anlat muhakkak asla gitme gelme bundan ne olcğı belli olmaz 
0 oy
tarafından
kadin yasli yaa gitme desem olmazz git desem olmaz.. sanirim kadina komsulardan giden de yok.. baska komsun varsa bir sor nsldir.. belki herkese syni sryi yspiyor
0 oy
(262 puan) tarafından
Sende çok haklı değilsin Şahsen. Ikinizin de haklı olduğu noktalar var ama kesinlikle sadece kendini haklı görme. 

İlgili sorular

+1 oy
12 cevap 476 göst.
11 Ocak 2022 Aile kategorisinde Sule__ (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 581 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Asenaumay (1,828 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 437 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 298 göst.