0 oy
1,157 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından
İkidir komşunun küçük bebesi kızıma vuruyo kızımda aglayarak yanıma geliyo. Ben sırf çocuklarla oynasın diye çıkıyorum. Artık dedim sana kim vurursa sende ona önce kiz bağır sonra gerekirse sende vur dedim. Ama sana vurmuyorsa sakin kimseye vurma dedim. Dün çocuk gene vurdu bu defa benimkide ona vurdu çocuk bida vuramadi. 

Bugün oyun yerine götürdüm orda şiddete meyilli bir çocuk vardı . Anneside hiç oralı değil. Tam benim kıza vuruyo koşarak gttim o ara kızımda ona vurdu bağırdı. Çocukda kaçtı kızımın yanından aglayarak.

Ben böyle büyütmek istemiyorum ama bunun seneye okulu var. Önüne gelen vursa okuldan soğur mecburen böyle öğretmek zorunda kaldım. Eşimde diyor ki yanlış ogretiyorsun. Sanki bulunduğumuz semt çok nezih de. Her gün okuldan aglayarak mi gelsin dedim. 

44 Cevaplar

+7 oy
(1,170 puan) tarafından
Ben haklı buluyorum. Bazıları bence çocuklarının başka çocuklara vurmalarından zevk alıyor. Bile bile seslenmiyorlar 
(5,323 puan) tarafından
Vala öyle ben müdahale edene kdar ses eden yok. Ben karışınca hemen çocuğun ebeveyni ortaya çıkıyo öyle rahatlar ne derse desin çocuğu uyaririm kesinlikle vurma diye
(1,931 puan) tarafından
Bende aynısını düşünüyorum gerçekten bazıları zevk alıyor ve döven kendi çocukları olduğu için ses çıkarmıyorlar
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benımkı enayı gıbı mılletın sıddet yanlısı cocukları tarafından ıtılıp kakılınca bende ogrettım, agactan toplamadım valla evladım cok degerlı, kım vuruyorsa sende vur dedım sacını mı cektıler sende cek ıttırıyosa sen daha cok ıttır dedım, mis gibi oldu şimdi, mıllet parka cekırdek cıtlemeye gelmıs cocuguda evde tokatlıyolar heralde salıyolar parka orda pıknık yaparken onune gelnı ıttırıyo tokatlıyo anası da dedıkodu yapıyo, sımdı benım kızımda yapıstırıyo bıtane sıkıyosa bısey desınler
(7,247 puan) tarafından
Ay valla bende koca 4 yaşındaki çocuğun peşindeyim hamile halimle millet küçücük çocuğu salıyor dedikodu peşinde hayret ediyorum
tarafından
Bır de benım kızım yasıtlarına gore yapılı, kucucuk cocuklar bır ıttırıyo sasırıyorum ya, benım enayı de arkadasım noldu dıyo, ogretmemısler ki bıseyı ay benım cocuguma acımayana bende acımam valla banane
tarafından
Toplanıyolar apartman encigini alan gelıyo, termosta çay cekırdek, cocukların en buyugu 3 yasında en fazla, 3 yasındakıne 2 yasındakını emanet edıyolar bak kardesıne dıye cocuklar kum yıyo dusuyo edıyo, bende kosuyorum pesınden durunun aman yavrım oraya basma ordan atlama
(7,247 puan) tarafından
Aynen öyle. Bide çocuğun öyle huyları varsa anne dikkat etmeli. Benimki kaydıraktan kaymayip bekliyorlarsa sabirsizligindan ittiriyordu sırf onun için ayrilmiyordum yanından milletin çocuğuna zarar vermesin diye sürekli ittirme diye uyariyordum
(2,835 puan) tarafından
Helal kız sana hahaha  valla  benim kızım çok nazikti kimseye vurmak nedir bilmezdi görümcemin oğlu dövüyor benim kız saf saf gözlerine bakıyor eve götürdüm bir sana vurunca sende vur dedim  ama yine benim kızım kıyamıyor
+1 oy
(8,908 puan) tarafından
İşte bunu yaparak geleceğin şiddete meyilli psıkopat çocuklarını yetistiriyorsunuz ona vurmayı öğretmek yerine kendisine vurulmamasini kendini korumasını öğretin örneğin ona vuran biri olduğunda oda vurmak yerine kendisine şiddet uygulanmaya başlandığı an karşı tarafın ellerini tutup kendinden uzaklastirmasi gerektigi gibi neden ille vurup kırmayı öğretiyorsunuz 
(2,411 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ittirdigi zaman duracak mi saniyosun? Senin belki karsina cozemeyecegin bir durum gelmedi ama ittirmeden bile olay buyuyor senin bahsettigin sekilde. Ben yasadigim sitede her gun bu durumlari goruyorum benim basima gelmese de. Bana vurdu diyor, oburu diyo o da beni itti yine kavga. Cunku karsi taraf siddete meyilliyse hirsindan ittirse bile cocuk yine saldirmaya devam ediyor. Iki gun once yasadigim durumu anlatym. Oglum asagida oynuyo, kendinden yasca buyuk cocuk ilk once kovalamis beni aradi. Bu arada oglum 5 yasinda saatinden beni ariyo. Ilk once ben kendim dedim oynama uzaklas ordan baska yerde oynayin diye. Her zaman ilk dedigim bu. Ancak bahceyi gozledigimde cocuk benim cocugum uzaklastigi halde kaydiraktaki cocuguma biseyler diyor ve oglumda ona karsilik bisey diyor. (Kufur anlaminda vs degil uyari anlaminda) cocuk bu sefer ona dogru hamle yapti parka cikip dovme anlaminda (cocuk 8 yaslarinda) ben yukardan seslenmesem muhtemelen vuracakti. Ki ben uyardigim halde insinde kaydiraktan saldiriyim pesindeydi 2 3 kere seslenip uyardim, o anda da komsum inmisti, o mudahale edince oyle kacti. Yani sence bu durumda kacma, uyarma ise yaramis mi? Bazen cok yakinimin cocugu bile yapiyo. Sana bi ornek daha vurmuyo tukuruyo cocuk, siddet sadece vurmayla da olmuyo. Bana soylediginde oynama onunla diyorum, soyle tukurmesin yapma de diyorum evet soyluyo. Ama ertesi gun bisikleti ustune suruyor bu sefer. Anlatabiliyo muyum? Bazen bazi cocuklara malesef ki sozlu uyari, yok elinden tuttum uyardim ise yaramiyo. Cunku bazi aileler ozellikle cocuklari vurursa, kufur ederse yani zorbalik ederse baska cocuga cok iyi biseymis gibi goruyo. Zaten bizim bahsettigimiz hurra sende saldir git kavga et degil, en son care bu oluyo. Bazen birebir olmuyo bir kac kisi bi kisiye vurabiliyor saldirabiliyor neler goruyoruz. Hos sen dediklerinde haklisin. Baskasinin cocuguna zorlabalik yaptiginda konusmayan aile senin cocugun karsilik verince hop zipliyo. Oyle bi durumla karsilasmadim ama gelip bana seninki vurmus deseydi biri agzinin payini alirdi. O yuzden keske senin dedigin gibi olsa ama olmuyor. Burda bunu demek zorunda kalmis bir cok anne malesef senin gibi deneyimlerinden sonra bunu demek zorunda kaliyolar cocuklarina.
(5,323 puan) tarafından
Oyun yerine dayak yemeye götürmuyorum. Çocuk çok hırçın ve iki eliyle vurmaya hazır bekliyo. O da ne arkamdan kaydırağa biniyo diye. Ailesi çocuğunun huyunu biliyo yaptığını görüyo müdahale etmiyo. Ben hemen koşarak gttim vurma diye. Başkasının zorba çocuğundan korumak için ben oyunyetinde çocuğumun başında nöbet tuttum. Aynı çocuk başka çocuklarada vurmaya kalktı uyardım hemen. Bu daha belki en basiti okula başlayınca nolcak ben olmuycak bu çocuklardan yüzlerce var. Kızım kendini nasıl koruyacak sadece ittirerek mi mümkün değil. Helede karşılık vermesin o çocuk şiddeti devam ettirir zayıf görür. Ben önüne gelene kızım vursun demiyorum kendini korusun diyorum. Bu da mecburen vurmakla oluyo.
(891 puan) tarafından
Eğitmen Bi çoğumuz çocuğunu senin dediğin gibi yetiştirmek isteriz ama saha da öyle olmuyor şimdi senin çocuğun bebek Bi parka bahçeye çıkar Bi süre sonra fikrin değişecek sen çocuğunun peşinde aman düşmesin kalkmasın diye uğraşırken başı boş gezen Bi çocuk çat gelip vuracak çocuğuna bir iki üç en sonunda sen de diyeceksin karşılık ver diye..
(1,785 puan) tarafından
Ne kadar amiane bir tabir gerisini okumadım doğurmuş olmak için doğurulan çocuklar ve bizim özene bezene yetiştirdiğimiz çocuklar da eşittir tekrar cevap vermeyeceğim
(891 puan) tarafından
Hiç kimse eşit değildir, eşit haklara sahiptir sadece..tabir hoş olmadı haklısın ama o manada demek istemedim sahip çıkılmayan demek istedim.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ben böyle öğretmiyorum ama benimkiler de biri 2 biri 3 yaşında. Biri vurunca üzülüyorum açıkçası. Oğlum 3 yaşında bugün yarısı kadar kız çocuğu belinden tutup çekiyor salıncağa binme diye 2 salıncak ötekine gidiyor ona da bindirmiyor yanına gidince kız geriledi. Napayım ki ben vursun istemiyorum tabiki ama bu çocuklar neden böyle zorba bilmiyorum. 
(5,323 puan) tarafından
Benimkide çok nazik çok sosyal oynamak istiyor ama bazı çocuklar çok hırçın ve bazı ebeveynler çok umursamaz buna mecbur kaldim
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Bence iyi yapmışsın. Tamm şiddete karşıyız ama göz göre göre de çocuğunuzu dövmesinler bi zahmet. Herkez kolay buyutmuyor 
(5,323 puan) tarafından
Vala iki kere aglayarak geldi ya orda patladım dün zaten
0 oy
(2,882 puan) tarafından
Yo doğrusun :D bunu yaşamayan ve çocuğuna söylemeyen anne yoktur:)
(5,323 puan) tarafından
Eşimde engel oluyo güya bana
(2,882 puan) tarafından
İşin şakası çocuğa bunu bilinçli şekilde anlatmak en güzeli,sana yapana yap senin dediğin gibi,yoksa gerçekten ciddi anlamda dayak yiyen susan, özgüvensiz bir çocuk oluşuyor,sıra istemeyi bile bilmeyen vs vs, bazı çocuklar acımasız çünkü
Benim oğlumda ezdirmez kendini ama kimseye de satasmaz,koyde kaldık bir buçuk ay, orda çocukta yoktu çocuklarla oynamayı unutmuş,İstanbul'a geldik, mağazaya girdik oğlum bişeyler bakıyor çocuk elinden alıyor izin vermiyor oğlum da dinliyor vs sonra ordan çıktık eşim de ben de konuştuk başka mağazaya girdik başka bir çocukta elinden almaya çalışti asla izin vermedi
(5,323 puan) tarafından
Aynen Vala çocuk dönüp kalıyo biri vurunca yada aglıyo
0 oy
tarafından
Yanlış birsey yok olanı anlatmışsın kızına 
(5,323 puan) tarafından
Eşim yanlışsın diyo okula başlayınca anlıycan beni dedim
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Çok iyi yapmışın ben oğluma yapma vurma dediğim için cokpismanim
(5,323 puan) tarafından
Bunu Bi anne daha dedi bana çocuk birinci sınıfta çok eziliyo demişti çok pişmanım bu kdar kibar büyüttüğüm için demişti
(1,189 puan) tarafından
Aynn öyle şimdi oğluma vurmayı ogretiyorum herkese saygı veriyor ama onlar onu korkak sanıp eziyorlar
0 oy
(311 puan) tarafından
Yani benim kızım daha çok küçük ama büyük ihtimalle bende senin gibi olurum diye düşünüyorum bunda yanlış bişey yok malesef covukalr çok zorlalik yapıyor
(5,323 puan) tarafından
Hemde nasıl yüzüne vuruyo bide ya tam delirmelik
0 oy
(4,972 puan) tarafından
Bende bizimkide yani seyi söylüyorum ama vurmuyor ya hep dayak yiyor
(5,323 puan) tarafından
Eğitimini bile etkiler
(4,972 puan) tarafından
Evet canim ben kimseye vurma etme diyerek yetistirdim sonuc kimseye vurup canini yakmak istemiyor üzülüyor çünkü.  Bazen zorluyorum vur diye bende çok üzülüyorum çocuk dayak yiyor
0 oy
(625 puan) tarafından
İyi yapmışsın. Çocuk kendini mi ezdirsin okulda. Vursun ona vurana. Ailelerde iş bitiyo. Durduk yere başkasının çocuğuna vuran çocuğun anne babası da beş para etmez yaratıklardır.
(5,323 puan) tarafından
Öyle hiç umursamıyorlar hele bugünki ne rahat ya. Çocuk bildiğin şiddet meyillisi dursana başında sinir oldum
(625 puan) tarafından
Daha sert yapıştır kızım deseydiniz :))
0 oy
tarafından
Bence yanlış bişey yapmamissin canım kendini savunmayı ezdirmemeyi öğrensin korkak güçsüz olmasın benceee benim fikrim 
(5,323 puan) tarafından
Aynen öyle sonra her gün dayak yer
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Sen git vur demiyorsun ki sana bururlarsa vur diyorsun herkes vurma dese sorun olmaz ama kimileri görmezden geliyor zevk alıyor 
(5,323 puan) tarafından
Gerçekten öyle çocuğunu bile uyarmiyolar illa ben müdahale edince ortaya cikiyolar
0 oy
(48,668 puan) tarafından
4 yasina kadar kimseye vurma gel bana soyle diyodum her zaman yaninda biz olamiyoruz suan ayni sekin cumlelerini soyluyorum ezdirmesin kendini. biz kibarcik buyuturken elin simarik cocugu vuramaz vuran çocuğun anasi babasi.pesinden ayrılmasın vurdurmasin
(5,323 puan) tarafından
Onlar hiç bakmıyorlar çocuk önüne gelene vursada uyarmiyolar vurma demiyorlar
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Bunda yanlış yok bence hamhi anne evladımın dayak yemesini ister çocuk kendini savunmalı görümcemin oğlu kızıma patır patır vuruyo annesi oymuyor diyor bende kızıma sana biri vurursa sende vur dedim çocuğumu başkasından sayak yesin diye doğurmadım ben vurmam kimseyede vurdurtmam 
(5,323 puan) tarafından
Aynen öyle biz saçının teline kıyamıyoruz şımarık bebe yüzüne vuruyo bide cinlerim tepeme çıktı.
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Yooo iyi yapıyorsun bende öyle diyorum çocuklarıma ama karışmıyorlar keşke onlarda karşılık verse 

Böyle dayak yiye yiye iyice korkak oluyorlar ondan sonra dişini geçiren uğraşıyor çocukla 
(5,323 puan) tarafından
Öyle okulda bile zorbalığa ugruyolar böyle okuldan bile soğur. Şükür benimki karşılık veriyo sakin korkma  dedim
0 oy
(583 puan) tarafından
Benim  oğlanı da ablamın kızları itip kakıyor ısırıyor asla el kaldırmayan ısırmayan oğlum vurmaya ısırmaya başladı . Ona vursa da ısırsa da onlar için ağlar gitseler gitmeyin diye ağlar 2 yaşına geliyor safım dayak yiyor gene peşlerinden gidiyor . Şimdi benim ki de vuruyor onlara acımıyorum açıkçası yeter yani vurana vursun 
tarafından
Bnmkide kuzenlerinden yemediği kalmadı üstüne o benim arkadaşım dostum diyor deliriyorm bir srs çocuk sinirli bişey oldu o kadar cnm sıkıldı ki normalde çocuğum gulectir artık çocukta son damlaya gelmiş birbirine girdiler halada peşinde gezer aksine onlarda yobaz gibi davranıyorlsr bir çocuk neden böyle dsgdsm inmiş gibi olurlar nefret kin büyütür gerçekten anlamıyorum
(5,323 puan) tarafından
Çocuğun kalbinde kin yok da ondan istiyo onları.
(583 puan) tarafından
Evet canım  gerçekten yok ama karşı tarafta maalesef varki huylarından vaz geçmiyorlar benim oğlumda onlara benzedi sorsan benim oğlum durmuyordur derler belkide hep öyle olur
0 oy
(11,073 puan) tarafından
Ben de yapıyorum benzer konuşmayı. Kendini koru vurdurtma kendine diyorum. Uyar, devam ederlerse sen de vur diyorum. Ben ilk çocukta büyük hata yaptım, aman vurma etme diye çocuk ürkek oldu. Şimdi öyle olmasın diye uğraşıyorum. Eşin çocuğunun dayak yediğini görse hâlâ aynı düşünecek mi acaba
(5,323 puan) tarafından
Eşim görmüyo ki anlatıyorum aglatiyolar kızımı diye hatta o da anlatıyor yüzüme vurdular diyo. Eşimde diyo ki uyar bende he uyarınca hemen gtti çocuk dedim. Eşimede kızdım işime karışma diye. Bunu kaç kez yaşadık artık doldum önüne gelen kızıma vuruyo ittiriyo oyun yerini zehir ediyolar.
(11,073 puan) tarafından
Bi gün eşin götürsün parka. O zaman görür
0 oy
tarafından
Bnm kızda Ayni vurma bilmez iki gündür vurana vur öğretim bn Bile dokunsam yapistryor kafana çok eziyorlar yavrumu 18 aylık daha bnde copde bulmadım sonucta 
(5,323 puan) tarafından
Bende öyle diyorum mecburen
0 oy
(2,264 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın tebrik ederim canım 
(5,323 puan) tarafından
Çok vuran oldu artık başka çarem kalmadı. Keşke bunu yapmak zorunda olmasaydım ama mecburum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 657 göst.
0 oy
14 cevap 395 göst.
27 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 426 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Gul2727 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 101 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 241224 (5,182 puan) tarafından soruldu