0 oy
440 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar benim alt katımın karşı komşusu ile komşuluğum var yani iyi saf bir kadın ben bir iki kere evine gittim ama çok kısa süreliğine. 

Oda bana bir kaç kere geldi kabul ettim ama ayağı alıştı her gün 2 kere geliyor işim varken artık sen otur ama ben iş yapayım diyorum gitmek bilmiyor şimdi linç tayfası gelir böyle düşünüyorsun buraya yazıyorsun diye ama nasıl davransam bilemedim kırmak istemiyorum komşumu birde daha yeni yeni dikkatimi çekti farkettim çok temiz değil malesef çocukları konusunda da öyle bana geldi ayaklarının altı kapkapara kirden oğlu sokaklarda oynuyor her yere oturuyor o kıyafeti günlerce o çocuğa giydiriyor kendisi de kafası vıcık, vıcık yağ günlerce o kıyafeti üstünden çıkarmaz  bende bu konuda aşırı hassasım oğlum sokaktan gelir gelmez kıyafetler kirli sepetine girer ayaklar yıkanır banyo yapılır. Şimdi ben sıkılmaya başladım her gün sürekli kapı çalmasından ama onu kırmadan nasıl mesafe koyarım onu üzmeden nasıl biraz uzaklaşabilirim? Siz olsanız evinize alır mısınız bu söylediklerimi farketseniz?

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Bu arada biz uyuyorduk küçük oğlumla 15 dakika önce kapıya geldi açmadım defalarca zile bastı kapıya vurdu ya açmadığım halde direniyor :/ 
(1,894 puan) tarafından
Daha sert bi tavır göstermeniz gerek demek ki çok hassas insanlardan değil..
tarafından
Deniycemmm
(886 puan) tarafından
Telefonu yok mu mesaj at ablacim kardesim her neyse cocuk uyutmaya çalışıyorum ısrarla kapıya vuruyorsunuz sizde cocuk büyütüyorsunuz az anlayışlı olmanız lazım diye
tarafından
Bir dahakine uyarıcam
(4,180 puan) tarafından
Yani bide simdi herkesin kendine gore bi rutin programi vardir cck uyusun da sunu yapayim der . Nebilim cocuk uyutmadan sunu yetistireyim de uyanana kadar bitmis olsun der. Nebilim ben mesela sesli is guc yapacaksam uyku saatine kadar yapip
Onu yetistirmeye calisirim ki cocouk uyurken cok ses olmasin diye. Yada cck iyurken karistirip
Kurcalayacagi seyleri yaparim. Nebilim birazdan mesela uyutcam minigimi bozukparalar baya birikmis onlari sayip ayirip markete butunlemeye goturcem:)). Hani herkesin kendine gor bi isi olur hergun. Arada bi vakit bukur kahve icilir beraber. Cay yapar cagirirsin yanina bi kek koyarda arada olurda hergun zirt birt is guc bölecek kadarda degil yani
-Reklam-
+1 oy
(1,894 puan) tarafından
Beş sene bi yerde oturdum kimseyle komşuluk yapmadım.. üç senedir başka yerdeyim önce tanıdım bi komşumu sonra git gel yapmaya başladım.. komşuluk konusunda çok tereddütlüyüm.. anlaşamasan dipdibe zor olur diye .. umarım sende mesafe koyabilirsin..
tarafından
Umarım koyarım ya komşuluğu iyi de işte hijyen konusunda gerçekten eve alınacak gibi değil:(
(1,894 puan) tarafından
Öyle müsait değilim dediğinde eve dalan bi insanla asla anlaşamam.. ilerleyen zamanlarda daha da sıkıntı olur..
tarafından
Hiç sorma biraz dengesiz biri malesef
0 oy
(677 puan) tarafından
Kibarca misafirim var de önce sonra dışarı çıkacam falan de zamanla anlar heralde 
tarafından
Bir kaç kere misafir gelecek dedim he iyi gelene kadar oturayım diyip girdi eve dışarı çıkıcam dedim kaç kere ama olsun nereye diyip çat diye eve girdi
(677 puan) tarafından
Ay oda çok arsizmis en güzeli başta mesafe koymak aslında ama olan olmuş kapıyı açma o zaman
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Müsait değilim de açma kapıyı 
tarafından
Vallah artık bulucam bir bahane
0 oy
tarafından
Kapıya geldiğinde açma üstüm müsait değil de birkaç kere daha geldiğinde evde misafirim var isim var de geçiştir öylece mesafe acarsin
tarafından
Kız hiç çekinmez ki girer direk
0 oy
(332 puan) tarafından
Ayy ben baba evindeyken böyle komşumuz vardı ne yedigmizi ne içtiymizi biliyorduk geliyordu oturuyordu günde kaç defa. Bide sık sık bişeyler almaya geliyordu kii o şeyleride para verip alıyorduk yani gidip marketten alacagna bizden bedavaya götürürdü.. Annemde sakin biri sinirlensede belli etmiyordu ama bi keresinde o kadınla tartıştım ondan sonra gelmedi))annemide kurtardim o beladan cunki ben evlendim geldim o kadın bizden çıkmazdı yoksa kadin dedigimde 29 30 yaşindaydi o zaman. Yani sende biraz ters davranıb ara boza bilirsin. 
0 oy
(999 puan) tarafından
Ayy yakın olsak iyi komşu olurduk aynı senin gibiyim oğlum dışarı çıkarsa hemen banyo yaptırıyorum 

Başkasının çocuğu oyuncaklarla oynarsa hemen yıkıyorum 

Geçen komsumuzu akşam oturmasina aldık eşiyle

Çocuğu terligiyle içeri girdi daha sonra terliksiz dışarda yürüdü daha sonra oğlumun arabasıyla dışarda oynayıp içeri geçirmek istedi ıslak mendille tekerlerin sildim 

Daha sonra diğer oğlu tuvalete geçmiş sifon çekmemiş

Daha bir çok şey olsa onlar için ufak benim için büyük şeyler :(
tarafından
Keşke komşu olsaydık ♡♡♡
Vallah bir daha evime almam ya pişman oldum
(999 puan) tarafından
Kapını ne kadar çalarsa çalsın alma canım baktin zorluyor kavga et :D
Allah yardımcın olsun canim
0 oy
tarafından
Bir iki direnir vazgecer gelmekten kararin net olmali :)
0 oy
(10,963 puan) tarafından
Ayni şeyi çekiyoruz.bende kırmak istemiyorum ama yildim.
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Komşum yok önceki oturdugum mahallede çok güzel arkadaşlar edindim ama ev aldım taşınmak zorunda kaldım burda da aparmanda gençler çalışıyor yaşlı teyzeler var kimseyle muhattap değilim 3 çocugumla akşamı getiriyorum çok sıkıldıgımda ya anneme giderim yada eşimle dışarı çıkarız kafam rahat açıkcası kimseye güvenemiyor insan öyle söyleyeyim 
tarafından
Haklısın boku çıkıyor bu işin
0 oy
(119,342 puan) tarafından
bazen kirmak farz oluyo 
tarafından
Kesinlikle
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Kendim gibi olmayan insanlar ile iletisim kurmuyorum ben kapıyı açmam ararsa açmam yazar görmem vs vs gibi sevmedim bisi den yiksinmis isem dünya tatlısı olsun melek olsun hiç bir kuvvet beni konusturamaz valla 
0 oy
(808 puan) tarafından
Altı yıldır bu apartmanda oturuyorum herkesle aynı mesafedeyim hepside beni çok sever 16 daireyiz 15 de bana gelir veya dışarda gurursem konuşuruz sohbet ederiz ama diğerleri pek birbiriyle okadar değiller çoğu birbiriyle konuşmaz bile hatta geçen bir komşum dedi hepsiyle nasıl iyi olabiliyorsun diye bence herzaman mesafeyi eşit tutmak ne çok ileri ne çok geri böyle olunca kimse zirt pırt rahatsız etmez tadida kaçmaz hicbiseyin 
tarafından
Haklısın
0 oy
(424 puan) tarafından
Geldiğinde yedirip iciriyosan gitmez zaten alismis bikere resmen eltimi gördüm bunda 
tarafından
Aynen öyle yapıyorum
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Ya konuya yakın diye sormak istedim ben dışarda oturmayı çok sevmem öyle herkesle çok yakın olmayı da sevmem çocuklarla içerdeyim devamlı bütün mahalle bana gıcık neymiş dışarı çıkmıyor musum kimseyi evime almiyormuşum ya.zorunda miyim bu arada ne kendim giderim nede.cocugumu tek gönderirim yani ben gitmiyorum ama onlar günlük gelmek istiyor ne yapacağımı şaştım 
tarafından
Bende öyle sürekli git, gel sevmem
(1,506 puan) tarafından
Burda istiyorlar ki hergun birinde yenilip icilsin ya bən rahat edemiyorum
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Her geldiğinde açmam kapıyı tekrar gelirse dışarıya çıkıyorum bende şimdi diyip çıkarım dışarıya, arada bi eşim var müsait değilim deyiver anlar herhalde  
tarafından
Evet öyle diyicemmm
(3,888 puan) tarafından
Her geldiğinde biseyler ikram edebiliyomusun
tarafından
Hayır öyle özel bir ikram yapmıyorum ya nescafe yada soğuk içecek

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 628 göst.
5 Haziran 2023 Aile kategorisinde SofiaCcr (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 718 göst.