0 oy
338 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ufacık tartışmada bile aynı şeyleri söylüyor. İçini kusuyor. Konu ne olursa olsun konudan sapıp bir sürü şey diyor. Dün akşam alışverişe gittik. Eve geldik çok yoruldum ve terlemiştim. Elbisemi ve başörtümü yatağın üzerine bıraktım. Kızım çok huysuz sürekli ağlıyor onla ilgileniyordum unutmuşum. Neyse eşim benden önce yatağa gitti. Yanına gittim elbisemi falan yok sayıp üzerine yatmış yorganı sıyırıp. Nasıl görmezden geliyorsun dedim.O benim işim değil sen alacaksın diyor. Ben de katla da dolaba at demedim kirliye de at demedim sadace alıp kenara koyacaksın dedim. O uzattı da uzattı neyse zaten hastayım diye sustum yattım. Sabah köye gidiyoruz. Aynı konuyu açtı. Diyor ki onları yapmak zorundasın ben senin arkanı toplamicam sen benim arkamı toplamak zorundasın dinen de böyle dedi. Sinir tepeme çıktı öyle deyince. Ben sadace kızımın arkasını toplarım o da daha bebek ve birey değil ama sen koca adamsın kendi ihtiyaçlarını görürsün senin arkanı niye toplayayım dedim. İşte sen ne biçim şeysin de karşı geliyorsun o zaman peygamber efendimizii de yok sayıyorsun da (haşa). Ben zaten gerekeni yapıyorım evde onları unutmuşum ne var kenara alsaydın dedim. Ben senden daha bilgiliyim den hiçbir şey bilmiyorsun 8 sene kursa gittim dedi. Ben de okudum biliyorum zaten sürekli beni eziyor güya. Bi tartışmada da ben senden daha akıllıyım sen kendini akıllı sanıyorsun demişti. Gördük akıllı olduğunu. Kızımın ilacını alamamıştık beyefendi cüzdanını köyde unuttuğu için. Çok akıllı ya hani (!) şeytan diyor git boşan. Sırf iyi günler hatrına katlanıyorum yalan yok valla bıktım ya. 

13 Cevaplar

+1 oy
(5,718 puan) tarafından
8 sene kursa gitmiş ama yanlış gitmiş nerde yaziyormus kadının kocasının arkasını toplamakta zorunlu olduğu kadının tek zorunlu olduğu ihtiyacını gidermek diğer herşeyi çocuğa bakmaya bile kadın istemezse erkek yapmak zorunda bakıcı tutarak temizlikçi tutarak sende öyle söyle asıl o sana bakmak zorunda herseyini karşılamak zorunda sen niye herşey de susuyorsun ki canım sende lafını ver en sinir olduğum şey kendilerini bı halt sanmalari valla susarım da bu kadar lafa da susmam Allah iyi sabır vermiş sana 
tarafından
Kız ne susması ağzıma geleni söyledim. Geldim annesinin yanında da bağırmaya çalıştı erkeklik yapacak güya. Verdim ağzının payını aldı havasını gitti. Ben de susmuyorum ama onur kırıcı şeyler de söylemiyourm yani.
(5,718 puan) tarafından
Hak ediyorsa onu da yap canım demek ki o ondan alıyo
-Reklam-
0 oy
(7,982 puan) tarafından

Bu sabah aşırı eş postuna denk geldim :ermm:

(320 puan) tarafından
Okurken bende bunu diyordum tam ne çok eş sorunu var bugün
(1,538 puan) tarafından
Pazar günleri hep böyle kız daha dur yarın da kaynana görümce postları gelecek☺️☺️
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Ufak şeyleri büyüterek hayati kendinze zindan etmeyin alip yere atmamış sonuçta kalsin sen al ne olacak 
tarafından
O konu ufak Bi konu ben onda değilim ki canım. Ufacık şeylerde bana laf söylemedi beni sal.ak yerine koyması sinirimi bozuyor. Her zaman söylüyor bunu sen zorundasın yapacaksın diye.
0 oy
tarafından
Pazar günü  niye herkz  esi  ile kavga ediyor  ya uyann  çocuğu  olan  çocuğa  baksn  adamlar uysn  azicik  9-10 gibi  giddin  yatagina  az bir cilve  naz yapın  durmu olan  bir kahvaltıya gitsn olmayan güzel bir  masa  hazrlasin  esiniz yardim  edecek  tabi hazirlarken  az oynak  olun  birsey  doğrarken agzna  verin  öpün  koklayin  otrun  yiyin  cikin  gezin  valaha  genel  olarak  kadindalrda da erkklerde de sorun var . 
tarafından
Şu dediğin her şeyi yapıyorum. Küçük küçük sürprizler yapıyorum. Ama ondan gelmeyince benim yapmamın ne anlamı var
0 oy
(4,785 puan) tarafından

Bir kimse evinde eşine (ev işlerinde) yardımcı olursa, -onun bedeninde bulunan her bir kılına mukabil- geceyi ihya eden, gündüzü oruçla geçiren bir kimsenin bir yıllık ibadetinin sevabı verilir

Tam olsun diye kopyala yapıştır yaptım. Çok bilmiş kocana bu hadisi göster. 

0 oy
(11,069 puan) tarafından
Hiç olmayacak şeylerden bu kadar büyük kavgalar çıkması çok üzücü.. Ama eşin kibirli. O kadar okuduğu kursta kibrin günah olduğunu öğrenmemiş mi.. Yazık laflara bak... 
tarafından
Ben de onu diyorum ya işte. O kadar kurs okumuş. Bir de benden önceki hayatı berbat yani. Kadınlar kızlar gırla. Kumar gırla. O kadar okumuş onları yapıyor ama benim ev işi konusu dinen günah haram oluyor
(11,069 puan) tarafından
Şimdi tövbe ettiyse geçmişiyle yargılayamam. Sen de yapma geçmişi yüzüne vurma sakın. Şimdiyle git üstüne. Şimdi dini kullanıp sana baskı kurmaya çalışıyo. Benim eşimin de var böyle huyları ama bu kadar büyük değil. İşine gelince sesini yükseltme sesin dışarı çıkmasın der işine gelince gidip kredi çeker. Şimdilerde düzeldi ama işte zaman lazım. Sen de daha çok oku, araştır, öğrendiğin doğruları onunla paylaş. Ama laf vurur gibi değil normal zamanda sohbet eder gibi.
tarafından
Ben okudum zaten çok şükür çoğu konuda fikrim zikrim var. Hatta bazen benden akıl alıyor ama yok arkadaş yine biz okumamış oluyoruz.
(11,069 puan) tarafından
Acaba içten içe eziklik mi hissediyo.. Kendindeki yanlışın farkında sen daha iyisin ama seni böyle bastırıp kendini iyi hissetmeye çalışıyo. Böyle zamanlarda üstüne gitme onu iyi hissettirerek düzelmesini sağla olmaz mı?
0 oy
(2,142 puan) tarafından
Ne değişik kursmuş hep yanlıs öğretmiş ya da eşin işine geldiği gibi öğrenmiş. 
0 oy
(6,712 puan) tarafından
Böyle laflar duyunca dinden uzaklaşıyorum cidden ya kadın erkek eşittir ve kimse kimseye kulluk kölelik yapamaz. Ben erkeğim sen kadınsın dinde kadın geri plandadır laflarından nefret ediyorum. Kimse kimseden üstün değil. Sen çok güzel konuşmussun tebrik ediyorum.
(263 puan) tarafından
Öncelikle dinden soğuyacak bir şey yok. Ama dinimizde kadın erkek eşit değildir. Bunu böyle kabul etmemiz gerekir. Şu anda dini doğru yaşayan yok. En dindar kadınlar bile. En basitinden kadınla erkeğin şahitliği bir değildir. Bir erkek sahit iki kadın sahite denktir. Mirasta kadın daha az hakka sahiptir. Kadın örtünmek zorundadır erkeğe göre daha fazla. Ayrıca bazı durumlarda kadının dövülebilecegi Kuranda acikca yazar (aldatma gibi durumlar) kadın yanında bir erkek olmadan evinden belli mesafeden fazla uzaklaşamaz. Kadının sesini erkeği.n duyması haramdır. Ancak kadın eşinin hizmetçisi değildir. Ev işlerini bile yapmak zorunda değildir hadislere göre. Çocuğa bile istemezse bakmaz yine bazı hadislerde yazmaktadır. Ama diğer konular da mevcuttur.
(1,119 puan) tarafından
Dinden soğuma kardeşim bu adam dini yanlış biliyor. Sen de doğru kaynaktan neyin ne olması gerektiğini bilsen hayranlık duymaktan başka bisey yapamazsın.  Kendi söküğünü kendi diken bir peygamberimiz var bizim. Bizde ki yanlış milletimizin ayıbı bizde bu görev paylaşımı konusunda ciddi sıkıntı var
(6,712 puan) tarafından
Dünyalı biri bunları ağzım ve gözlerim açık bir şekilde okumuştum canım. Çok dindar olduğum söylenemez zaten çünkü mantığıma yatan şeyler değil. Ve biliyorum dinde mantık aranmaz.
0 oy
tarafından
Bu erkekler de işine geldimi dini ortaya koyarlar işine gelmedimi dinle işleri olmaz 
0 oy
(3,852 puan) tarafından
8 sene gittiği kurs fetöden kapatılmadıysa bende birşey bilmiyorum. Merkep hacı olmaz, taş taşımakla tekkeye. 
tarafından
Yok bacı kapanmadı da ne biçim kurs bir şey öğretmediler
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Yaw onun yaptığı tmm yanlış sizi ezmeye çalışması yada götümü toplamak zorundasın demesi felan ama sizde ne saçma şeyden tartışma çıkarmışsınız bırak o almadı ise yataktan kıyafetleri alın kendiniz atın kirliye bi kıyafet için boşa huzur bozmuşsunuz
tarafından
Kız ben kapattım konuyu zaten. Gece sadece niye almadın dedi sustum. Sabah hiç yoktan kendi açtı konuyu. Dediğim o  ya işte. Hiç yoktan laf yapıyor
0 oy
(693 puan) tarafından
Ayıp etmiş incir çekirdeğini doldurmaz bı elbise yüzünden bu kadar lafa gerek var mı? Dinin arkasına sığınıp köle gibi kullanacak madem kursa gitmiş herşeyi yarım yamalak ogrenmeseydi
0 oy
(2,703 puan) tarafından
Katıksız sığır peygamberimiz kaç tane karisi varken sökügünü kendi dikermis bu g.tunu zor yıkıyodur eminim utanmasalar onu da karilarina yaptirirlar boyleleri

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 810 göst.
19 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 256 göst.
15 Mart 2023 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 152 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,063 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 647 göst.