0 oy
439 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Mesela bn bugün kızımın pembe külotlu çorapi vardı dizinin aşağısı küçük yirtilmisti aynı renk iple diktim okula gönderdim eşim kızdı bida yapma diye

Sizce olmazmi yani sonuçta yırtık değil bn burdayım diyede bagirmiyo

21 Cevaplar

+2 oy
(656 puan) tarafından
Giydirrm çok gorunmuyorsa nolucak ki hepimiz giymedik mi çocukken yani çokta şaapmamak lazım :D
tarafından
Bncede dimi
(7,684 puan) tarafından
Bizim devrimizle şu an aynı değil
(656 puan) tarafından
Ya tamam aynı degilde kenarı sokuldugunde dikilip yeniden giydirilebilir aaa bu çöp oldu demeyiz tabi ki bizim zamanimizda ki gibi olmaz annelerimiz bazen dizlerimize yama bile yapardı :D
(7,684 puan) tarafından
Kenari sökülse tabii ki dikilir ama dizi olsun, popo kısmı olsun görünen yer olmaz
-Reklam-
+1 oy
(12,637 puan) tarafından

Erdoğan'ın torunu değil giydirirım canım:)

(7,250 puan) tarafından
Hahaha ☺️
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Allah çocuğuma sağlık versin hiç fark etmez giydiririm. 

Ama çocuğumun arkadaşları içinde utanmasini hesaba katarsak giydirmem tabi Allah imkan verdiği sürece 
tarafından
Yani bnm içinde 5 yaş cnm yırtık olsa hadi belki gulerlerde dikili sonuçta çocuklar anlamaz  
Bı parca yırtık var diyede çöpe atamam yani dimi
(2,726 puan) tarafından
Tabi çok haklısın ama zamane cocuklari daha doğrusu kötü yetistirilmis şımarık çocuklar var o kesim alaya alır
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Çorap bilmem de yeni aldığım herseyin etiketini koparırım çocukları kasindirmadisin diye sökülür dikerim yani giydiririm
tarafından
Bunda bişe yok kız :)
(5,240 puan) tarafından
Hahah oyle iste :)
0 oy
(7,250 puan) tarafından
Pantolonların dizleri yirtiliyor onları dikip parkta bahçede giydiriyorum. Çok küçükse belli olmuyorsa sorun olmaz bence.
tarafından
Herkes giydiriyormus aslında kız baksana
Bnd milet giydirmez diye düşünüyodum herkes bnm kafadan yani geneli:)
(7,250 puan) tarafından
Yani bazı şeyler yeni oluyor ama küçük bı yerden deliniyor falan atmaya kıyamam bende. Pantolonlarida parkta bahçede zaten yırtıyor en azından eskiyi giydiriyorum yeniler yeni kalıyor ☺️
0 oy
(13,082 puan) tarafından
Gezmeye veya özel zamanlar giydirmem ama kendimde şu yaşımda hala çok ufak yırtıkları tamir ediyorum belli belirsiz ise de disarda da giyiyorum 34 yaşındayım gayette iyi bir gelirim var. Ama çocuk için belli oluyorsa eğer evde giydirmeyi tercih ederim 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Ben şöyle düşünüyorum aslında normalde giydiririm ama okula gidiyorsa giydirmem zamane çocukları bizim çocukluğumda ki gibi değil alay edebilirler öğretmenleri farklı düşünebilir 

Sana bir örnek vereyim benim tişörtüm yırtıktı temizlik yaparken giyerim hani domestos ile işim varsa falan evde oğlum gördü anne sen fakir misin niye yırtık tişört giyiyorsun dedi oğluma gereken nasihati ettim ha bende zengin değilim ha yanlış anlaşılmasın :) 
0 oy
(5,973 puan) tarafından
Ya giyilir niye giyilmesin çok bariz değilse dışarıda giyilir, çok büyükse ve belliyde evde giydiririm. Çocuk bu yediği helal giydiği haram derler ya boşuna değil hepi topu kaç kere giyiyorlar zaten 1 sezon. 
0 oy
tarafından
Hayatta giydirmem 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Görünmeyen yerdeyse tabiki diker giydiririm ama benimde eşim giydirtmez alir yırtıgın devamını getirir  :D 
0 oy
(845 puan) tarafından
Ev içerisinde giydiririm ama dışarı çıkınca giydirmem 
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Atarım valla giydirmeyeceğimden değil hayatta iğne iplikle uğraşıp oturup dikmeyeceğimi bildiğimden :)
0 oy
tarafından
kziimin corabi yirtilmisti mudur bana dik yeniden giydir demisti dalga geciyo sandim, sonra esime soyledim, kadin dogru soyluyor eskiren hep oyle yapardilar cocuk her seferinde yenisine ulasamayacagini bilmeli demisti.. ve gercekten de hakli.. yanii esine anlatirsan o da anlar
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Şimdiki çocuklar çok acımasız dalga geçebiliyorlar o yüzden eşiniz kısmen haklı. 
0 oy
(804 puan) tarafından
Giydirmem ben ya özelikle Bi yere gidiyorsak krese gidiyor şuan mesela her gün ayrı Bi kombin ile gidiyo utuluyorum kıyafetlerini böyle okula değil de gezmeye gidiyormuşuz gibi gönderirim genelde saçını da her gün farklı farklı yapıyorum sırf bu yüzden kreş hemen burnumuzun dibi ama 1 saat önceden kalkıp hazırlanıyoruz 
0 oy
(832 puan) tarafından
Görünen yerindeyse evde giydrrim okul için ayrı alırdım imkanım varsa 
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Giydirmiyorum 
0 oy
(2,476 puan) tarafından
Cicugun giydigi haram yedigi helal derler bizde buyukler her ufak tefek seyde atacaksak ohooo musrfligi, kiymet bilmezl8gi ogretiriz tabi el icinde giydirmezsn de evde parkta giyilir eger gorunmwyen yerindeyse okulda da giyilir 

Tuketim toplumunu biz gelecek nesillere pompaliypruz aslinda ornek olsak donusturmeyi elimizdekinin kiymetini ogretmek lazim

Bir tisort bir pantolon uretimi icin tonlarca su harcaniyo en basitinden herseyi olculu kullanmaliyoz 

32 yasindayim liseden kalma pijamaalrimi giyiyorm hala.

Coraplarim ufak delindi diye hemen cope atmam 
0 oy
(2,429 puan) tarafından
Tabi ki atilmamali ama bence okula giderken giydirilmemeli. Hem ozensiz bir goruntu olusuyo, hemde cocuklar laf edebilir. Bu sadece cocuklar icin degil inanin ogretmenler icinde boyle. Okul kurs vs gibi yerlerde temiz giydirilmeli ki cocugunuzun imaji sizin imajiniz. Nasil ki biz ise giderken dikilmis sey giymiyorsak bu cocuktur giysin nolcak denmemeli. Ben bu konuda boyle dusunuyorum. He yirtilsa dikerim evde veya anneme kayinvalideme yakin akrabama vs giderken giydiririm. Ya da kisin pantalon altina giydiririm. Esinize katiliyorum bu konuda.
0 oy
(1,554 puan) tarafından

Giydiririm, kiyafeti evde parkta bahcede giyer belki gezmeye giydirmem o ayri.

Ama corapsa, haftada 5 corap eskittikleri icin coraba asla takilmam yani. Cocuk da kucukse sorun yok. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 331 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Asabii (210 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 570 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 860 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hayalet (1,925 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 614 göst.
28 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu

379,971 soru

11,374,443 cevap

34,857 kullanıcı

...