0 oy
855 göst.
Diğer kategorisinde (1,925 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Demek istediğim durumum yeterli seviyede alacak param var ama yinede iki üç ay giyceği şey için yenisine o kdar para vermek istemiyorum. Mesela iki tane ayakkabısını dolaptan aldım bi kaç evde giymelik kıyafette aldım. Siz olsanız nasıl yapardınız.

65 Cevaplar

0 oy
(3,380 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evet şmdiye kadar giydirdm canm oğlumada kızımada
(22,070 puan) tarafından
Naber canim
(3,380 puan) tarafından
İim canım senden naber:)
(3,380 puan) tarafından
Bayadr gözüm arıodu seni göremiodm canm
(22,070 puan) tarafından
Biraz ara vermiştim asko ama geldim :D
(3,380 puan) tarafından
İyi yaptın canm arada iyi oluo bura çocklardan fırsat buldukça girebiliom:)
-Reklam-
+2 oy
(87 puan) tarafından
İkizlerimde  hiç bişey alamadım hepsi kuzeninden ve komşudan geldi kıyafetleri 2yasa kadar ikinci eldi yani.. durumum yoktu alamiyrdum hep içimde ukte kalmıştı şimdi çok şükür iyi durumum binlerce sukur asla giydirmem  5 yaşında kızlarım ne beğendiysen alır giydiririm  hamileyim 35 haftalık a dan Z ye herşeyini yeni aldım ilk bebek gibi...   Durumum olduktan snra neden çocuğumun üstüne eski giyilmiş şeyler giydireyimki  düşmez kalkmaz bir Allah yarın öbür gün olmaz param ozaman yine giydiririm ama param varken çocuğumun gözünü bırakmam birşeyde 
+1 oy
tarafından

İmkanım varsa kesinlikle giydirmem. Giydirmedim de.

Ama imkan günün birinde el vermezse mecbur giyer. 

(2,562 puan) tarafından
Neden kesinlikle merak ettim bennim kızım hep ikinci el giydi de ondan sordum ❤️
tarafından
Özellikle belirtiyorum. Durumum varsa KESİNLİKLE. Yani durumum olduğu sürece asla giydirmek istemem. Çünkü bende hiç giymemişim. Bu sadece tamamen benim isteğim. Ama özellikle yine söylüyorum yanlış anlama olmaması adına durumum olduğu sürece. Diğer türlü durumum olmadığında kardeşimden de alır giydiririm görümcemden de.
Ama diğer türlü elimde oldukça hep yenisini alırım dedim ya tamamen kendi düşüncem ☺️❤️
(2,562 puan) tarafından
Ya tabi saygı duyuyorum düşüncenizi tabi durum olsa belki ama belki bende giydirmem
tarafından
Dediğim gibi bu tamamen şartlar ile alakalı.
+1 oy
(1,314 puan) tarafından
20 aylik sadece çorap kendim aldım geri kalan hep ablam kiz kardeşim çocukları küçükleri alacak durumum yok mu var çok şükür durumum çok iyi ama elimin altında var ken neden verim sıfır alim O parayı çocuğum geleceği için hesap atarım daha iyi diye almıyorum 
0 oy
tarafından
Dolaptan da aldım, yeğenimin kuculenlerini de giydiriyordum.
0 oy
(9,503 puan) tarafından
Eşim ikinci el ayakkabı almış fotoda göründüğünden çok farklı eski yırtık bi şekilde geldi bida tövbe almam dedim ,, ama iyi çıksaydı bir kaç aylık giyeceği bişey için alırdım jeralde
(1,925 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın. O kadar da olunmazya. Nasıl yapabilyo insanlar bunun gibi şeyleri
(9,503 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum malesef
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Valla dururmum var coks sukur kendımde aldım kızıma kıyafet ama daha cok kuzenının küçükleriyle büyüdü .. bebek ilk zamanlarda zırt pırt kusuyor değiştiriyorsun ...
(1,925 puan) tarafından
Ben doğmadan bir sürü aldım bazılarını hiç giymedi bile hemen büyüyor sonra ikinci el almaya başladım
(9,247 puan) tarafından
Hiç gerek yokmuş cok eşyaya şimdi küçülenlerş saklıyorum
0 oy
(30 puan) tarafından
Hemen hemen herseyini dolaptan aliyorum normal iki gune tiftiklenecek magaza mallarina verecegim parayi kaliteli ama ikinci el temiz urunlere veriyorum uzun sure hasarsiz kullaniyoruz hatta ikinci bebegime bile ayni urunleri kullanacagim eger dikkatli secerseniz dolapta cok guzel urunler bulabilirsiniz
(1,925 puan) tarafından
Aynen kuzum bende marka ayakkabıları aldım dışardakilere para verceğime marka giysin nolmuş biraz giyilmişse diyorum
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha oyuncak felan ikinci el aliyorum ama kiyafet hic almadim. Yalniz yegenlerimin eski kiyafetlerini giydiriyorum daha yipranmos yes yeni duruyolar ve abllar baska cocukda dusunmuyor onlarinkini aliom yabanci degiller ama parayla disardan almam ya. Ne bilim kim giydigi temizmi kullandi vs aklima takilir. 
(1,925 puan) tarafından
Csnım büyük olsa öyle düşünürüm ama bebek sonuçta bebekler sonuçta her bebek temizdir  o yüzden içim rahat
(597 puan) tarafından
Ya oylede huy meselesi cnm. Ben huylanirim aka dedigim gibi ablamin cocuklarinkini giydiriom yegenimin sonucta diye
0 oy
(15,853 puan) tarafından
Yabacı kişilerin verdiği 2. el ayakkabı kıyafet falan giydirmem ama kızıma doğduğundan bu yana hep teyzemin verdiği kıyafet ve ayakkabıları giydiririm. Doğduğundan beri hiç kıyafet almadım kızıma bayramları hariç 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Başka şeyler için belki düşünebilirim ama giysi olarak asla ve kat'a (ben sadece ikinci el sitesi olarak yorum yaptım. Tabiki bende kuzeninin küçülenlerini giydiriyorum zaman zaman.) 
0 oy
tarafından
En doğrusunu yapıyorsun canm 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Giydiririm tabi o kadar şeyi alıp bir gün bile giymeden büyüyorlar 

Ben beşiğini yürüteçini dolaptan aldım kendi kullanmadıklarimi gibi dolaba yukledim
0 oy
tarafından
Ben dolap vs ikinci el kiyafet ne kendime ne bebeğime alirim anca ablamgilin yeğenlerim falan olmayan şeylerini giydirirm ben şahsen guvenemiyorum o tip sitelerin hijyenik olması.
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Ben hep ikinci el giydirdim hicde gocunmam ya cunki alamıyoruz yapacak bişi yok inşallah ilerde kendi okur çalışır istediği gibi giyinir
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Durumum varsa giydirmem çok şükür durumum var hep satın aldım ama durumum yoksa giydiririm
0 oy
(966 puan) tarafından
Evet giydiriyorum.
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Acikcasi ikinci el sitelerinden kiyafet almam ki cok karşıyım satilmasina. Yeğenlerimin kiyafetini (giydirmedim daha küçuk) giydiririm. Aldiğim urunler var ikinci el gayette guzel.
(3,095 puan) tarafından
Bende dolaba oğlumun gömleklerini koydum içinde hiç giyilmemisler bile var temiz olduktan sonra sorun olmaz diye düşünüyorum
(599 puan) tarafından
Dolabı izin adı ne
(3,095 puan) tarafından
minikbebek2
0 oy
(10,223 puan) tarafından
Açıkçası çok yakınım olmadıkça giydirmiyorum. Bir evladım var onun için çalışıyoruz heves ettiğimi alıyorum
(1,925 puan) tarafından
Bende bazen öyle düşünyorum ama mesela ikinci el marka ayakkabı aldım çok az giyilmiş uygun fiyata. Dışarda kıytırık bişeyede dünya kadar para veryosun.  Bebek ayak sağlığı için daha iyi onlar nolcak diyorum azcık giyildiyse sonuçta o da bebek. Büyük olsa asla almazdım.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kızıma hep yeğenlerimin eskilerini giydiriyom giydiriyom zaten yengem de teniz kullanmış çoğunuza giydirmemis 

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,094 göst.
15 Nisan 2021 Diğer kategorisinde H..A .V.V.A.M (1,633 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 438 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 569 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 613 göst.
28 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu

378,298 soru

11,322,917 cevap

34,773 kullanıcı

...