0 oy
606 göst.
Aile kategorisinde (47 puan) tarafından
Kızlar merhaba eşim habire kapan başını ört diyor zaten öyle normalde çok açık giyinen biri değilim yazın bile kısa kollu giymeme izin vermiyor bende dedim tesettür kıyafeti alalım ama başımı kapatamıyorum bana biraz zaman ver dedim sana salı gününe kadar mühlet dedi sizce ne yapabilirim ne diyebilirim 

17 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Tesettür çok güzel ama bunu esinin isteğiyle değil kendin Allah'ın rızasını kazanmak için yapmalısın inşaallah Rabbim nasip eder hayırlı bı şekilde 

İyi tarafından bakarsan eşin kıskandığı için baskı yapıyor olabilir :)
(47 puan) tarafından
Canim bende düşünüyordum ama baskı yaptıkça içime soğukluk giriyor
tarafından
Dediğim gibi eşin yanlış yapıyor ama neden böyle bı baskı uyguluyor onu anlamadım kıskanıyor olabilir mi şu açıdan bakarsan kapalı bı kadının herşeyi eşine ait oluyor dışardan herhangi bir erkek gözü görmüyor belki bunu istiyor olabilir en ufak teninin kimsenin görmesini istemiyordur sordun mu neden diye?
(47 puan) tarafından
Sordum canim hem dini açıdan hemde kıskançlık açısından
tarafından
Sebebi bu mu yani anlamadım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niye zorla seni alırken öyle kabul edip almadı mı 
(4,157 puan) tarafından
Benim esimde kapali istiyormus kiz . Benim kuzenimin esinin arkadarsi. Ailemizde herkes kapali bende kapanirim diye dusunmus.  Dinime kufreden musluman olsa kendi de iciyormus:)) dedim ben kapanmam. İcki icen birini de asla kabul etmem. Kimse kimsenin vaktini calmasin. Esim ickiyi brakti. Ben kapanmadim oyle orta yol bulduk.:). Sonra 8 yikdir icmiyordu.  2 sene once tatile annemlerle gttik . Kizim ananesinin odada kaldi biz kocamla balaynda gbi takildik:) illa icim fakan. Dedim agzini bi acarsan bida kapayamassin. Dinlemedi icti. Daha da kapayamadi. Arada hi is yemegine cikar. Hem arkadas ortami hem is yemegi genel mudurlerle falan takilir . İste. Yemekte etin yanina falan arada icer. Karismiyorum . Niye. Her koyun kendi bacagindan asilir esimin ahireti beni baglamaz. Ona behir kenarinda binbir cesit meyveler sunan hurilerden ben faydalanmicam. Yada. Cehennemin dibinde cayir cayir o yanacak.  Benim zaten tonla gunahim var bide kocami dert edinemem ne halt ediosa etsin. Bu dunyalik  kari kizli yere gtmiosu varini yogunu alkole yatirmiosa eve zil zurna sarhos gelmiosa abuk subuk bar pavyon meyhane gitmiosa. Beni ilgilendirmez . O da benim kapanmama zaten  ilkten kabul etti sonra kiz seni ornek alacak diyordu. İcmeye baslayinca artik bana karisma hakkini zaten kaybetti
(4,157 puan) tarafından
Kocanda  kardesinin agzina mi bakio. Bi insanin dusuncesi degisebilri. Sana oyle esime boyle. Acmak istiosan gt kican actirtsin sana diyebilir okadar meraksa gorumcen.
tarafından
Senin şu uzun uzun yazmalarina bayılıyorum kız ☺☺ aman dediğin gibi her koyun kendi bacağından asılır ☺
(4,157 puan) tarafından
Ay nebilim kiz ole yazarken kaptiriom kendimi konusur gibi yaziyorum:)
tarafından
Bende okurken kaptiriyorum ☺☺☺☺
0 oy
(4,157 puan) tarafından
İteki tarafta mukafatini kendi mi girecek. . Su baskiyi gercekten anlamiyorum . İstersin esinin ortunmesini tamam ama esinin de akli gikri kuhakeme yetenegi var. Okadar beni zorlasa esim  zorlamayi gec mecnur braksa. Sen yokken normal halimden daha cok acarim inadina
(47 puan) tarafından
İnan 2 lafından biri o evde ne zaman örtüncen ne zaman  ortuncen
tarafından
Casperiye   canım aslında dinimizde erkek karısının tesettürün den de sorumlu yani ona sorulacak ve sırf bu yüzden boşanan insanlar var
(4,157 puan) tarafından
Bende diyorum tamam sen beni uyardin sen elinden geleni yaotin . Geriye kalan benim nefsime aklima fikrime kalmis. Gunahi bana . Nebilim okadar baski. Annem mesela lisede. Herkes kisa etek giyerdi benim annem dizalti giydirirdi . O bes cm kisa olmasi benim icin onemliydi mesela o donem. Etegimin alt kismini bilerek utuyle yaktim.  Annemde kesti alttan bi katladi dikti:) kisalmis oldu.  Oyle baskiyla olacak sey degil insanin icinde olmali
(4,157 puan) tarafından
Aysehuma esinin hic acigi yokmu sende bunu nezan birakcan de yada sende nezaman yapcan de. Misal namaz kiliomu bes vakit.  Yada nebilim bende senin şu yundan rahatsizim sen bunu nezaman yapcam diye sende onu darla
tarafından
Haklısın insan yasakları seviyor bende aynı şekilde ailem pantolona izin vermiyor diye nişanlandım giydim hemen evlendiğinde ilk bir ay kadar giydim sonra peygamber efendimizin lanetledigini okudum bir daha hiç giymedim dediğin gibi bu insanın içinde olacak baskıyla olacak bişey değil keşke arkadaşın eşimde anlatarak sohbet vs dinleterek nasihat vererek eşinden istese belki daha kolay kapanır ve layığıyla
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Baskasi istedi diye kapanilmaz. İnsan ancak kendi isterse kapanmali. Zorla olmaz o işler. Aksine fazla baski insanda geri tepmeye sebep olur. Ustelik evlenirken acik degil miydin? 
(47 puan) tarafından
Evet canim acıktım bu kadar baskı yapıp üstüme gelmese 2 lafından biri o
(1,559 puan) tarafından
Yani bu kadar baski ters teper insan psikolojisi sonucta.
(47 puan) tarafından
Zaten psikolojik ilaçlar kullanıyorum
0 oy
tarafından
Kabul etme birinin zoruyla olmaz canim senin istemen lazim kapali giyinirim alışveriş yapalım demen bile ön ayak oluyor kapanmana bilesin diren pes edicektir kararli olduğunu bilirse birdaha demez kendimden biliyorum herşeyi ellerine vermemek lazim
(47 puan) tarafından
Böyle mantıklı canim deniycem
tarafından
Dene ve pes etme ne derse desin kararlı ol başarırsın
0 oy
tarafından
Kendi dört dörtlük müslüman mı namaz kılıyor mu cumalara gidiyor oruç tutuyor mu ona bunu sor din iman sadece kadının üzerinden değil 
0 oy
(848 puan) tarafından
Birinin baskısı ile değil kendin istemelisin  kalbinden gelmeli Allah rızası için kapanmalısın Zoraki olmaz tesettür 
(47 puan) tarafından
Diyorum anlamıyor
0 oy
(12,962 puan) tarafından
Ben sana olacağı söyleyeyim baskılara dayanamayıp kapanacaksın sonra ya bulduğun ilk fırsatta açılacaksın ya da farz olduğu için değil de eşin istediği için kapanmış olduğun için tesettürün gereklerine riayet etmeden gelişigüzel kafanı örteceksin azcık laftan anlıyorsa ona söyle böyle iyice sogutup uzaklaştırdığını hatta daha da ters teptiğini bilsin 
(47 puan) tarafından
Bugün uzun uzun konuscam canin akşamı bekliyorum sabah erken çıktı dünde tartıştık
0 oy
(84 puan) tarafından
Bak canım yanlış anlaşılmak istemem ama eşin din yönünden senden hayrlı birşey istiyorsa bu seni iyiliğe yönlendirdiği için senin eşinin sözünü dinlemen lazım Zorla olacak bişey değil tabiki ama bunu güzelce düşünüp kendine güzelleştirip yapmaya çalışırsan hem huzurunuz bozulmaz hemde Allah'ın rızasını almış olursun.sonucta örtünmek biz kadınlara farzdır tıpkı namazın olduğu gibi 
0 oy
(47 puan) tarafından
Kızlar yeni post açtım bakın 
0 oy
(5,608 puan) tarafından
Eşin senden kötü bir şey istemiyor sana farz kılınan bit şey yapman için seni teşfik ediyor ne güzel tabiki allahın rızası için gerçekten istediğin için kapansan daha iyi olur ama dini açıdan eşinin sözünü dinlemende çok önemli onun rızası yoksa açık olmana günaha giriyor sun 
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Benim annemde öyle bekarken yok kolun kısa yok dar yok başın açık o dedikçe ben daha çok uzaklaştım kapanmaktan. Kapanmayı hiç düşünmüyorum. Zaten çok açık dekolte giyinmeyi sevmem. Ben açık mutluyum.

(Ailemin zoruyla 1 buçuk sene kapanmıştım depresyona girmiştim mutsuzdum)
(47 puan) tarafından
Canim bende düşünüyorum ama hemen değil bu zorluyor beni
0 oy
tarafından
Canım bende açığım ama açık saçık giyinmemm dar kot bile ggiymem mom jean giyerim eşimi dedim bak ben açığım kapanmayı düşünmüyorum sonra evlinince bana kapan kapan deme ailende sakin bana bu baskıyı kurma dedim yok ne yapacam allahla senin aranda dedi eşimin aileside karışmadı hiç
(47 puan) tarafından
Canim bende öyle dedim zaten kısa kollu dar kot falan giymem yasak tamam tesettür kıyafeti giyicem ama başıma karışma sen böyle yaptıkça beni itiyosun dedim
0 oy
(2,247 puan) tarafından
Yorumlarıni okudumda eşin bunu Allah rızası için yapmani değil sırf kız kardeşi söylemiş diye dayatıyor sana ki bu tür hassas konular birileri istediği için değil Allah rızası için yapılır Allah akıl fıkır versin 
(47 puan) tarafından
Kendine yediremiyor canim aynen bakam nereye gidecek işin sonu
0 oy
(3,644 puan) tarafından
Salı sallanır deseydin.. Kendi rızan yoksa eğer kapanmanın bir anlamı yok. Bende evlenirken açıktım. 3.yıl sonunda kapandım ama isteğimle değildi açıkçası. Çok zorlanmadım da ama garip garip bana bakıyorlardı. Şimdi Allahın gücüne gitmesin ama kapandığım için pişmanım çünkü tamamen kendi rızamla kapanmadım
(47 puan) tarafından
Bende bana zaman ver diyorum anlamıyor
0 oy
(2,705 puan) tarafından
İslamiyet bana senle evlenince inmedi deseydin. Evet esin olarak uyarabilir ama dikte edemez zorlayamaz. Kocanin bıldır yedigi hurmalar bi yerini tirmalamis o da gelip acisini senden aliyo. Kardesi de hakli abi bile olsa anasi babasi basindaysa o kadar karisamaz. Sonra derler adama iste bi elin kizina laf geçiremedin
(47 puan) tarafından
Diyecek bugün akşam gelsin dinimizde zorlama diye bisey yok
0 oy
(935 puan) tarafından
Allah rızası için kapanmadiktan sonra kimse zorlayamaz yani 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 69 göst.
15 Eylül 2023 Aile kategorisinde Aysehuma (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 453 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu