0 oy
668 göst.
Aile kategorisinde (472 puan) tarafından
Sorum yukarida 

51 Cevaplar

+3 oy
(3,004 puan) tarafından
Annem öldüğünde ceyizimin yarısını kız kardeşim ile paylaştık Hakk geçmesin annemin ekmeğinden kız kardeşimde de olsun diye,❤️
(4,148 puan) tarafından
Ahh sen ne ince kalpli düşünceli bir ablasın öyle ❤️ başınız saolsun Rabbim anneciğinizi yattığı yerde incitmesin rahmet eylesin..
(3,004 puan) tarafından
Amin amin hatta bekar abime de ceyizlerimizden ayirmistik. Annem benim Mekke de harem Şehitleri mezarliğinda :) Ümre de vefat etti.
(4,986 puan) tarafından
Yaa maşallah mekanları cennet olsun inşallah Meleklerimizin
(119,168 puan) tarafından
annen cennette aay rabbimin sevdigi kuluymus allahim banada oraya gomulmeyi nasip etsin nasi bi insandi napardi ibadet olarak herkeze nasip olmaz oraya gomulmek
(4,148 puan) tarafından
Maşallah ya ne kadar güzel bir yerde veda etmiş yalan dünyaya ebedi hayatına ne güzel bir yerde merhaba demiş Rabbim her kuluna nasip etmez annen demek dünyada da iyi bir insandı ❤️
-Reklam-
+1 oy
(1,162 puan) tarafından
Arkadaşım evlendi ablası kendi cevizini öylece verdi 
+1 oy
(12,814 puan) tarafından
Çeyizi azsa veya benim çeyizimde sevdiği beğendiği bir şey varsa veririm bir tane bekar kız kardeşim var yeter ki istesin. Sonuçta çeyiz dediğin çoğu sandık baza altı bekleyen şeyler 
+1 oy
(13,824 puan) tarafından
Veririm evet 
+1 oy
(999 puan) tarafından

Çeyiz mi kaldı :D evlendim kullanabileceğim abartılmamış az ve öz eşyalar aldım evimde kalabalık etmeyi hiç sevmem 

(2,089 puan) tarafından
Olmaz mi şöyle 10 tane havlu 20 tane eşarp bi 20 tanede patik :D
(999 puan) tarafından
Havlu ve eşarp aldım da kullanmak için aldım yani :D hiç heves etmedim öyle şeylere
(2,089 puan) tarafından
Bende etmedim valla ne yalan söyleyeyim kullanmayacağım şeylere gerek yok dedim öyle biri gelirde örter diye birkaç tane eşarp vardı
Havlu kabul ettim o kullanılır :D patik falan napayim onları o kadar çok koyuyorlar bide
Koyan koyuyor yani benim tarzım değil.
(552 puan) tarafından
Artıladim valla dünya kadar malzeme yapılıyor kullanilmiyor gereksiz israf bence de
Annem kaynanam yapmış dünya kadar patik düğünden sonra evime kim geldiyse hediye ettim bitirdim geriye kalanları da hep kullandım vallahi ne uğraşcam ya
0 oy
(984 puan) tarafından
Eğer ailem yapamamışsa tabikide veririm.
0 oy
(858 puan) tarafından

Tabii veririm neden vermiyim çeyiz netice de öylece durup duruyor hepsini kullanamıyoruz :)

0 oy
(4,970 puan) tarafından
İsterse veririm niye vermeyeyim
0 oy
(652 puan) tarafından
Ne var ne yoksa vericem ben özellikle kardeşim icin saklıyorum 
0 oy
(338 puan) tarafından
İstesin hepsini veririm, çünkü canım kardeşim :D ❤️
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Çeyizim olmadı ama olsa her şeyimi veririm kardeşimden kıymetli değil
0 oy
(1,531 puan) tarafından
Kullanmadıkları mı veririm tabiki 
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Hepsini bile veririm 
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Ablam ewlenirken ben verdim zaten ceyiz sevmem 
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Tabiki veririm annem bi r sürü şey yaptı fazla fazla var havlı başörtü falan hiç kullanmadım erkek kardeşim var bekar evlendiğinde eşi beğenirse kullanırım derse seve seve veririm asla gocunmam bir sürü patik falan var çoğunu dağıttım kaynanam da verdi öyle duruyor 
0 oy
(4,406 puan) tarafından
ulaaa ben 14 pro maxımı verdim ki feda olsun onlara
0 oy
(227 puan) tarafından
Ben yazmaları mı verdim iki ablama bülüştüm sonra kendime yine yaptım benden küçük kız kardeşlerime hem verdim hep yaptım 
0 oy
(2,467 puan) tarafından
Çeyiz sandığının içinde gerekli pek birsey yokki kullanılmıyor çoğu öylece bekliyor yıllarca benim yoktu ama olsa hepsini verirdim 2 kızım var öyle esarp dantel patik asla yapmayacağım cegizlerine onun yerine mutfak malzemesini alırım halılarını yorganlarını alırım kullanmayacağı  birseyi çeyizlerini koymayı düşünmüyorum 
0 oy
(645 puan) tarafından

Kaynanam eşime ve karnıma yapmış yazma patik ve ilif onu sayıp eşit böldüm kaynima ayirdiklsrimi kaldırdım. Kardeşim şuan 10 yaşında o zaman gelsin tabiki veririm bende yaparm biseyler :)

0 oy
(3,830 puan) tarafından
Ben daha ablamlar evlenmeden verdim hiç sevmem çeyiz eşyaları baktım evde yer kaplıyor nerdeyse hepsini anneme verdim biri evlenirse versin diye patik lif yazma havlu nevresim takımları uyku setleri aklına ne gelirse verdim geri 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 545 göst.
17 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
71 cevap 1,390 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 195 göst.
16 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin mom (785 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 183 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu

378,426 soru

11,327,373 cevap

34,780 kullanıcı

...