0 oy
216 göst.
Diğer kategorisinde (209 puan) tarafından
Kızlar 21 aylık oğlum ve 28 günlük bebeğim var büyük oğlum 4 aylıkken bir akrabanın evine götürdü kaynanam ordan geldikten sonra bu çocuk kusmaya başladı ateşi yükseldi o günden beridir bu çocuk 20 günde bir hastalanıyor ben kafayı yiyecem artık iyileşiyor resmen gün sayıyorum bu kadar kaldı haslanmasina diye korku içinde yaşıyorum Allah'ım ne olur hastalanmasin diyorum ve istemsizce öfkeleniyorum oğlum epilepsi hastası teşhisi koydu doktor nöbet de geçiriyor çünkü 4,5 ay önce beyin emarı çekilecekti anestezi altında ama hasta olduğu için çekmediler ayın 2 sinde yine var beyin emarı bu sefer de hasta büyük ihtimalle cekmicekler ben kendim için psikiyatriye gitmeyi düşünüyorum sizce doğru bir karar mı çünku oğlum aşırı derecede zor bir çocuk yaramaz asla laf dinlemiyor vuruyor kırıyor yapma dediğimde inadima yapıyor kendime hakim olamıyorum kızıyorum kaç defa da vurdum elim kırılsın ama gerçekten bile isteye vurmuyorum sonra oturup saatlerce ağlıyorum hiç iyi değilim ya ve etrafımda destek olacak kimsem yok kaynanam alt katımda oturuyor 9 yaşında kızı var kaynanamdan yardım istedim dün işim vardı bana ben ancak kendi çocuğuma bakarım dedi 

5 Cevaplar

0 oy
(2,937 puan) tarafından
Büyük çocuğun sağlık sıkıntıları varken ve daha ilgiye muhtaç yastayken neden ikinci çocuk yani aklım almıyor 

Psikiyatri yardımı tabiki alabilirsiniz çok da iyi olur 
(209 puan) tarafından
Bence aklı başında hiç bır kadın böyle zor ve sağlık sorunları olan çocuğu varken ikinciyi düşünmez ama ben korunuyordum ve korundugum halde hamile kaldım ben asla istemiyordum çünkü her ay hastanedeyim her ay hasta çocuğum
(2,937 puan) tarafından
Hangi yöntemle korunuyordun
(209 puan) tarafından
Cerazette doğum kontrol hapıyla
(2,937 puan) tarafından
Doğum kontrol haplarında her zaman gebe kalma riskiniz vardır zaten hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 gebe kalmama garantisi vermez kötü olmuş bence de psikolojik destek al o çocukta bile isteğe hasta olmuyor zaten sağlık sıkıntısı var üstüne bir de sen kendine hakim olamayıp şiddet uyguluyorsun çocuğa biraz da lohusalık psikolojisinin de etkisi vardır muhtemelen ama yazık sana da yazık o çocuklara da yazık yardım konusuna gelince kusura bakma ama sonuç olarak hiç kimseye güvenip gebe kalmıyoruz hiç kimseye güvenip çocuk doğurmuyoruz benim de ne annem ne kaynanam yardımcı olmadı oğlumun sağlık sıkıntıları vardı kendim işe başladım bakıcı elimde büyüyor hala çocuğu demem o ki herkesin sıkıntıları var ama lütfen çocuğuna vurma sen de git düzgün bir psikiyatriden artık ilaç mı kullanırsın psikoloğa mı gidersin destek al o çocuklar dünyaya gelmeyi de kendileri seçmediler hasta olmayı da kendileri seçmediler
(209 puan) tarafından
Haklısın ama kaynanam gil çocuk bizim diyor senin değil diyor hergun baskı her gün gelip onlarca laf söyleyip gidiyor insan ne olursa olsun bir yardım eli bekler altlı üstlü oturunca ben kendime geleyim zaten kimseden yardım istemem ilk oğlumu kimsenin yardımı olmadan baktım ama şuan iki çocuk ve oğlum şuan çok hasta dün bebegimin altını değişirdim emzirdim oda yanımda oturuyordu öyle otururken uyuya kaldı uyku saati var ve saat geç olmuştu böyle gördükçe daha çok ofkeniyorum herkese herşeye öfkeleniyorum insanlardan nefret ediyorum kendimden nefret ediyorum çünkü içim sizliyor elimden hiç birşey gelmiyor ben çocuğu emzirince köşeye geçip bana bakıyor dolu dolu gözlerle istiyorum ki alışana kadar biri oynasın ilgilensin şuan bunları yazarken bile ağlaya ağlaya yazıyorum aslında bütün öfkem oğlumla ilgilenemiyor olmam çünkü hasta ve hep onu kaybetme korkum var böyle bebeğim de hep süt emmek istiyor kucağımda hep oda dolu gozlerle bana bakıyor dün zaten otururken uyuya kalması beni mahvetti
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sana. Tavsiyem namaz kilmiyosan namaza başla çocuğuna hergun nazar duası oku suyuna sirke kat banyo yaptırırken de nazar duaları oku evinin içinde hep kuran dinle bı iznillah şifa bulursunuz herşeyin başi dua canim
(209 puan) tarafından
Lohusayım şuan ama 40 im çıkar çıkmaz hemen baslicam namazıma öyle bir durumdaydim ki yeni doğan bebegimde hasta olacak diye ödüm kopuyor
0 oy
(11,113 puan) tarafından
Gidersen senin yararına olur bence .. Ama ilaç verecek onların etkileri de malum.. Psikolog daha mantıklı geldi bana senin durumun için. Oğluna da bol bol oku canım Allah yardımcın olsun
(209 puan) tarafından
Psikolog çocuklar için var hastanede o yüzden psikiyatriye aldım ilaç verirse almam ya çünkü bebegimi emziriyorum
0 oy
(444 puan) tarafından
Bak canımın içi benim iki çocuğum özel gereksinimi olan çocuklar bende ilk başta senin gibiydim dövme yok ama aşırı  asabiydim ruhum bedenime sığmaz di resmen gece yatağa girer çocukları uyutur eşim uyurdu  ben ağlardım sabah ezani okunurdu ben halen ağlıyor dum  düşün o derece kaldıramıyordum  gün geçtikçe ben kötü oluyor dum çocuğuma bakacak gücüm bile kalmıyor du. Sonra kendimi toparladım ben kendimi bırakırsam çocuğumun zararına ben iyi olayım ayakta durayım ki çocuğuma bir faydası olsun dedim. 3 yıl piskiyatri desteği aldım 4 yıl sonra da oğluma teşhis konuldu ona rağmen üzülmedim Rabbimden gelen baş üzerine deyip yoluma baktım. Şimdi çocuklarım gelişti toparlandı bir anne için çok zor evet ama anne dik ve sağlam durucak ki çocuğa faydası olsun  sonra hamile kaldım hep dedim Rabb'im ne versen ben razıyım ama nolur sağlık ver gönlüme göre ver çok şükür kızım sağlıklı oldu sende herzaman dik ve güçlü kal unutma bizden daha kötü halde olan anneler çocuklar var herzaman çok şükür de 
(209 puan) tarafından
Evet benim güçlü olmam lazım ki çocuklarıma bakayım o yüzden psikiyatriye gitmek istiyorum ve gün geçtikçe kötüleşiyorum o yüzden gitmek istiyorum iyi olmak istiyorum çünkü iki çocuğum var onlara bakmak zorundayım ben iyi değilsem onlarda iyi olmaz psikiyatri tedavisinde ilaç kullandınız mı
(444 puan) tarafından
İlk başta ilaç aldım ama çok uyku yaptı sonra dozunu  indirdi doktor bir yil sonrada ilaç almayı kesip sadece piskolog görüşmeleri yaptım toplam 3 yıl sürdü tedavim sonra iyi oldum  sende git bir görün ama herzaman bizim daha kötü durumda olan anneleri çocukları unutma ben bunları düşündükçe kendimi toparlayıp şükür ederdim
(209 puan) tarafından
Bende öyle çocuğunun sesine anne demesine hasret olan anneler var çocuğunun kosmasini yürümesini isteyen o kadar anne var çok şükür bin şükür Rabbim ne verirse basım gözüm üstüne ama insanız bazen böyle yanlışa düşüp isyan ediyoruz Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin
(444 puan) tarafından
Yürümeyen derdini anlatıp buram ağrıyor anne diyemem o kadar çok çocuk varki  yatağa bağımlı çocuklar var onlar için daha zor Rabb'im herkese kaldıra bileceği kadar yük verir. Bu bir imtihan biz evlatlarımızla imtihan edilen anneleriz biz seçili anneleriz rabbim herkese nasip etmez bu çocukları bunlar bizim bu dünyadaki anahtarımiz   imtihana şükür imtihan edene şükür durumumuza şükür  herşeye çok şükür allahtan gelen herşeye razıyım
0 oy
(2,926 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım inan burdaki annelerin çoğu bu durumda ve çoğunun çocuğu yaramaz benimde aynı 104 günlük kızım ve 22 aylık oğlum var küçük sürekli emmek ve kucak istiyo büyük çocuğumda oyun istiyo hep birisini ihmal ediyorm mecbur birini alsam biri ağlıyo öyle böyle büyüyecekler birlikte oynayacaklar biraz sabredelim 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 83 göst.
15 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde WhiteSwaN (13,187 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 326 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 109 göst.
0 oy
3 cevap 119 göst.
16 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eminenida (100 puan) tarafından soruldu

383,322 soru

11,472,181 cevap

35,075 kullanıcı

...