0 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde (10,858 puan) tarafından
Geçen hafta cuma günü kız okuldan döndü .hemen uniformalarini yıkayım dedim.makineye atarken , ceketin kızımın olmadığını fark ettim.ben kızımın okul ceketinin yaka kısmına ismini islemistim karışmasın diye.hemen gruba mesaj attırdım karışmış ceketler pazartesi kimdeyse degissinler diye.ceketi mis gibi yıkadım utuledim ,poşete koyup kızımla yolladım.kizim pazartesi eve geldi.o ceketi de sınıfa koymuş kayıp dolabına onun ceketini de getiren olmamış.bir haftadır araliklar ile mesaj attiriyorum gruba.kimdeyse versin diye.yok ses seda.okulun kayıp dolabını da gittim aradım orada da yok.yani sınıftaki bir çocuk alıp eve götürdü ve ailesi resmen ses vermiyor.kizima söyledim askidaki tüm ceketlerin yalasina bak seninkini al dedim bakmış anne yok diyor.ama ceket sınıfta hiç edildi.bu kadar mi bir anne ilgisiz olur ya hiç mi bu ceket kimin evladım sende iki tane ceket var diye sormaz.yada hiç mi mesajlari görüp a bu ceket bu cocugunmus ver çocuğum demez.bir de ***** gibi başkasının mali kul hakkı dedim çocuğun karıştırdığı ceketi yıkayıp gönderip okula biraktirdim.

Şimdi kizlar bana akıl verin son bir kez gruba,adam akıllı bir mesaj attırıp haftaya çarşambaya kadar ceketi bekleyim mi ? Yoksa durumu direk öğretmene mi ileteyim?

8 Cevaplar

+1 oy
(4,092 puan) tarafından
Bekleme artık öğretmene söyle
(10,858 puan) tarafından
Ya sivrilmeyim diyorum problemli veli olmayayim diyorum ama yazık günah ya.bir okul ceketi 300 TL.ben 500 TL ile haftalık pazarimi yapıyorum
(4,092 puan) tarafından
Amaaannn boşver  sivri dilli olunca daha iyi oluyor  :)
(10,858 puan) tarafından
Yavrum o zamanda benim kızla çocuklarına oynama diye tembihliyorlar resmen terbiyesizler
(4,092 puan) tarafından
Sen çocuğuna doğru olanı anlat öğret
-Reklam-
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Bizde başımıza kalemlik meselesi geldi iç kısmına emre yazmıştım kaybolursa bulalım diye öğrencilerden biri bulmuş güya oğlana vermiş ama içini boşaltıp vermişler bnde mesaj attm gruba dedim ki kalemligi sefa bulmuş eve götürmüş acaba kalemleri ni evde mi unuttu  dye sordum annesi  beni sokak kavgasına çağırır gibi okula çağırdı ama nasıl bağırıyor sen bnm oğluma hırsız diyemezsin diye bende dedm ki çocuk olabilir almışsa vermesi daha doğru olur çünkü aynı şeyi bir daha yapmaz suçunu anlatin yaptığı şeyin güzel borsey olmadığı söyleyin dedim yok anlamıyor müdür öğretmenler müdahale etti ama ne oldu en sonunda cocuk da çıktı . Öğretmeni konuşmuş sefa ile alan çocukla cocukda özür dileyip bir daha yapmicagini söylemiş 
(10,858 puan) tarafından
Bir ceket 300 TL ya.sokaktan mi toplaniyor bu para
Ben nasıl çocuğuma kul hakkini , başkasının malına dokunamamasi gerektiğini öğretiyor isem neden başkası bu kadar rahat bir ceketi kar sayiyor
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben olsam kendim giderdim bakardım, hatta öğretmene söylerdim hocam takip eder misiniz ceketleri degissinler diye.

Kulağıma küpe olsun demek ki kesinlikle böyle yapılması gerekiyor. Burda valla çok şey öğreniyorum hepsini aklımda tutuyorum :D
(10,858 puan) tarafından
Canım almiyorlar içeri yoksa ben girip kendim bakacaktim
(935 puan) tarafından
Tüh ya, gerçekten insanlar çok gamsız. Biz de bogazimizdan haram geçmesin diye dikkat edelim. Vallahi pes yani
(10,858 puan) tarafından
Yani bacım aynen.bakalim ne olqcak
0 oy
(6,906 puan) tarafından
Beklemissin bekledigin kadar bence konuş öğretmenle sorun bi ceket değil yenisi alınır ama çocuğa adigin herşey böyle hiç olacaksa işin var para dayanmaz herkes sonuçta çalışıp alın teriyle kazaniyo o parayı 
(10,858 puan) tarafından
Tabi ki aynen
0 oy
(3,377 puan) tarafından
Artık ögretmenle konusma vakti gelmis zaten sen defalarca yazmışın gruba canım 
(10,858 puan) tarafından
Konuşacak.canim öğretmen ile.sinif annesi bu akşam gene bir paylaşım yapacak ama bu sefer arama olacak gibi filan bir paylasim yapacak bakalım ne olacak
0 oy
(2,048 puan) tarafından
Benim geçen sene iki çekerim kayboldu yani mutlaka görüyordur ailesi ama görmezden geliyordur benimkinde de isim islemistim yani insan bilmez mi koca ceket bu yıl dedim hep cantasina koyuyor askıya asmiyir
(10,858 puan) tarafından
Rezillik resmen
0 oy
(11,092 puan) tarafından
Geçen sene oğlumun beslenme kutusu kayboldu. Sınıftaki kayıp eşyalar arasında yoktu. Kendim gidip baktım. Sınıflar dışında koridorda okulun kayıp eşya köşesi var. Öğretmene sorunca oraya yönlendirdi, orda buldum. Sizde de öyle bişi olabilir. Hem öğretmenle konuş hem de sor bakalım başka kayıp eşya yeri var mı? 
(11,092 puan) tarafından
Öğretmenlerin de işi zor ama senin de hakkını araman lazım
(10,858 puan) tarafından
Yani bunca mesaj geldi insan hiç mi kalkıp bir cekete bakmaz
(11,092 puan) tarafından
Aslında okul ortamında her şey olabilir. Bahçede unutmuştur ya da sınıfa başka çocuk girmiştir başkaları almıştır olabilir yani. Sadece sizin sınıftan biriyle karışmama ihtimali de var
(10,858 puan) tarafından
Canım ilk zaten karısti diye düşündüm defalarca gruba mesaj atıp bilgilendirildi kimsede ses seda yok .sınıftan gittiği belli
(11,092 puan) tarafından
İşte sınıfa giren başka bi çocuk da almış olabilir diyorum.. Neyse inşallah bulursunuz
0 oy
tarafından
Direkt müdüre çık 

İlgili sorular

+6 oy
21 cevap 523 göst.
28 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 244 göst.
15 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 450 göst.