0 oy
419 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
Bir şey merak ediyorum ablamlar falan yeğenlerimin kıyafeerinden vs verdi sıkıntı yok tabiki giydiririm. Eşimin is arkadaşına gittik bugün onlarında kız bebeği var 2 yaşında karısı size veririz falan dedi kaç kere giyiyorlar dedi. Yani kötü niyetle eminim demedi ama fikrimi de almadı giydirir misin falan diye. Durumumuz da orta her şeyi her kıyafeti alıp giydiremiyebiliriz. Sizce tribe girip almamaliyim kabul etmeliyim. Bu arada çocuğun kıyafetleri de hep marka ve temiz giydiriyor:) Kadını da seviyorum yani iyi birisi 

36 Cevaplar

0 oy
(1,972 puan) tarafından
Al gitsin niyetinin kötü olmadığını biliyosan . Bende ablamdan aldım kaynanam (ki aramız iyidir ) burun kıvırdı gıcık oldum. Ben gocunmam yani gerektiğinde herşeyini aldım ama kıyafet en fazla ne kadar giyecek ki .
(55 puan) tarafından
Biliyorum kötü niyetli degil ya o yüzden zaten bişey diyemedim
(1,972 puan) tarafından
Al o zaman canım zaten bizde gerektiğinde yeni alıyoruz çeşit çoğalmış oluyo ne olcak sanki temiz temiz giydikten sonra..
(55 puan) tarafından
Yani kendimiz de alıyoruz tabiki dediğiniz gibi daha fazla değişik değişik giydirilmiş oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eğer temiz biriyse al ne olacak yani çocuk kıyafeti. 

Ben çok yakınsam temiz olduğunu düşünürsem alırım 
(55 puan) tarafından
Evet gayet temiz , güzel giydiriyor kızını
tarafından
Veriyorsa al bence zaten herşey ateş pahası
0 oy
(9,023 puan) tarafından
Temiz kullandığında eminsen bildiğin biriyse al. Benim eşimin müdürü vermişti bize marka marka kıyafetler büyük oğluma giydirdim küçüğe de giydiriyom açıkçası ben mango dan h&m den alışveriş yapıp bı sweatshirt 300 400 vermezdim. Verdiği bı kaç parçanın üzerinde etiketi duruyodu ben böyle şeylerde kibire girmem 
(55 puan) tarafından
Temizlik yönünden eminim. Asla kibirden almam demem ama ben biraz ince düşünüyorum sanırım sorsun istedim önce
0 oy
(2,666 puan) tarafından
Canım ne var ki bunda ben de alıyorum eşimin iş arkadaşından. Bu gayet normal bir Sey. Bence snei samimi gördüğü için sormamistir
(55 puan) tarafından
Olabilir aynen ikinci kez gördüm ama çabuk kaynastik bende de büyük zaten
0 oy
(4,305 puan) tarafından
Bebek kiyafeti neticede nolcak dedigi gbi kac kere gyilio. Beni. Esimin arkadasinin esi de dedi. Nesela tamam dedim. De cok sukur okadar cok aliyorum hediye geliyor annem dikio galan sira bile gelmiodu vogu seyi giydirmeye. Hic giymediklerinden bile kuculen oluodu daha hic giymeden almaya frsatim olmadi. Ama alinir yani neden alinmasinki
(55 puan) tarafından
Evet alınır tabi güvendiğin biri ise işte sormadı diye takıldım sanırım biraz
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Alırım alıyorum almaya da devam ederim. Kendim de verdim veriyorum kıyafet. Çok büyütülüyor bu kıyafet konusu. Temiz yeni görünümlüyse ne olacak... Millet 2. El kıyafet ayakkabı almaya para veriyo da bedava gelince bişi oluyo insanlara.. Çok sık böyle post gördüm son günlerde gözüme battı :) 
(55 puan) tarafından
:):) Ya bende ille de giydirmem vs demedim hiç bir zaman sadece bı sorsa miydi önce diye geçti aklımdan. Samimiyetimize güvendi demek ki o da ikinci kez gördüm ablayı:)
(11,086 puan) tarafından
Hiç görüp tanımadığım annemin arkadaşı anneme bi torba dolusu kıyafet vermiş göndermiş. Bana soran yok, cinsiyet bile belli değil :D takılmam ben böyle şeylere.
0 oy
tarafından
Al gitsin kız ne olacak buna mı takıldın
(55 puan) tarafından
Yani keşke bı sorsaydi diye takıldım:)
0 oy
tarafından
Al canım ne olucak çocuğun yediigi helal giydiği haram derler:) ama benim eşim saçma bir şekilde asla istemiyo:(
(55 puan) tarafından
:):) Normalde kadınlar takılır ama:)
tarafından
Benim öyle hiç takıntım yoktur. Babam ve eşim asla müsade etmezler kuzenim vericekti babam kızmış anneme sakın almasın diye laf dinlemezler asla ben alırım gitmesin derler
0 oy
(1,239 puan) tarafından
Çocuğun yediği helal giydiği haram derler canım fazla alacağına verdiğini kullan dolapta satılan da sıfır değil sonuçta orda parayla alınıyor mesela ben temiz olan herşeyi giydiririm 
(55 puan) tarafından
Doğru haklısınız yani
0 oy
(11,426 puan) tarafından

Giydiririm  tabi deme tarzı ve huyu da önemli şimdi ben verdim edasindaysa tabiki giydirmem ama dediğine bakılırsa iyi biri marka olmasın en azından evde giyse o bile bisi  :)

(55 puan) tarafından
Yok yeni tanıştım uzun süreli değil ama öyle laf edecek birisi degil
(11,426 puan) tarafından
O zaman al canım nolcak bebek bu benim komşu da bana çorap verdi bi poşet evde giydiriyorum malum bebekler sürekli kirletiyor
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Yabancıda olsa tanıdıkta giydiririm yeterki temiz olsun geçen komşum bi poşet gönderdi tertemizdi yıkayıp giydirdim Allah razı olsun 
(55 puan) tarafından
Evet tabi eski pis şeylerde kimseye verilmemeli tabiki
(3,398 puan) tarafından
Al canım sende temz giydir sonra hayrına birine verirsin sevaptır ben hep dua ederim onlarda sana eder duaya çok ihtiyacımız var :)))
(55 puan) tarafından
Veririm tabiki sorarım ihtiyacı olan varsa veririm
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ne olursa olsun almam isterse annem olsun takıntım var ama ben veriyorum çocuklarımın herseyini 
(55 puan) tarafından
Yani saygı duyarım sizede tabiki.
(5,240 puan) tarafından
Tesekkur ederim sizin samimiyetiniz ve kadının size içtenliğine bağlı ama ben birine bisey verirken kullanirmisin falan diye sorarım direk size veririz demem
(55 puan) tarafından
Kadında kötü niyetle demedi işte onu biliyorum ama dediğiniz gibi bende direkt veririm diyemem sorarım öyle veririm kabul ederse
(5,240 puan) tarafından
Demekki düşünemedi o an olsun karar senin
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Valla bende zamanında  çok aldım hep giydirdim yani sonuçta tertemiz eve getirip bir kere daha yıkayıp öyle giydiriyordum bence hiç sakıncası yok yani 
(55 puan) tarafından
Aynen yıkar ütülerim tekrar tabiki
(1,533 puan) tarafından
Aynen öyle zaten çocuk kıyafetleri yetişkinlerin kıyafetinden de pahalı ki çocukları okadar hızlı büyüyorlar ki baharın alınanlar son bahara olmuyor kurbanda kızıma tişört aldım şimdi olmuyor mesela
0 oy
(908 puan) tarafından
Yani bence kötü niyetli dememiş diyorsun alman da bir sakınca yok yani size üstten bakan insanlar değildirler muhtemelen banada düşünün annem 2.evliliğini yaptı adamın kızı hep beraber kullandıkları yani nasil den nasil gibi diyebilirim bir battaniye gönderdi gayet temiz güzel 
(55 puan) tarafından
Yok ya aynen kötü niyetle demedi iyi insanlar eşi de kendi de sorsa zaten tamam derdim galiba sırf sormadı diye takıldım sanırım
(908 puan) tarafından
Yok be takılma banada sormadılar misal battaniye göndereyim mi diye annemden göndermişler haberim bile yoktu
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bence aranizdaki samimiyetten dolayi direk öyle demistir 
(55 puan) tarafından
Evet sanırım öyle oldu
(9,626 puan) tarafından
Sorduğu zaman kendini mahçup hissetme diye sormamistir kırılma yani sormadı diye :)
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Herseyi sıfır almış biri olarak söylüyorum çok pahalı takımlar olmuş 300 400 tl bu ay 4 bin TL alışveriş yaptım daha da eksik var keske biriside bana verse 
(55 puan) tarafından
Evet maalesef ateş pahası her şey ilk bebek bizimde eksik bitmiyor
0 oy
(782 puan) tarafından
Giydiririm neden giydirmeyeyim deprem de eşimin kuzeni kızımın kıyafeti yok diye kıyafet dağıtılan yerden kıyafet ararken oradaki kıyafet dağıtan adam sizin küçük çocuk var heralde al abla sana çocuk kıyafeti vereyim demiş kadında almış büyük bir hurc açtık içini hepsi bebek kıyafeti kızıma olması imkansız bende hamileyim diye aldım hepsini yıkadım tertemizdi hepside Allah gönderenden razı olsun şimdi alacak pek gücümüz yok hepsini de yardımdan gelenleri küçük gelenleri ayırdım bebeğe kızıma da hep yardımdan gelenleri giydircem bu kış kıyafet almayacam ne olacak sanki canım giydir kıyafetler aşırı pahalı olmuş 
(55 puan) tarafından
Doğru haklısınız tabi onu bulamayanlar da var. Kibrimden değil asla hiç sormadan dedi diye takıldım biraz
(782 puan) tarafından
Aman hiç takilma canım depremden sonra herkes bana sormadan kıyafet getiriyordu hani ihtiyacımız olur diye bende aralarından iyilerini seçtim büyük olanları da ayırdım koydum Rabbım nasip ederse seneye kısa bile var kıyafet eşimin iş yerinden hiç tanımadığım kişiler vermişti hepside markaydi lekeli falan da değildi birazda büyüktü kızıma bende kaldırdım koydum içeriye
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Valla cnm bana da veriyorlar alıyorum beğendiğimi giydiriyorum gerisini toz bezi felan yapıyorum
(55 puan) tarafından
Bende alırım da işte sormadan veririm dedi diye takıldım sanırım
0 oy
(295 puan) tarafından
Durumum iyi ama verirlerse aliyirm bende bende varsa onlara veriyorum aslında ben bunu kötü aligilamiyorum ki zaten temiz kullanılmış olanları veriyoruz alıyoruz dayımın eşine abileri ablalarinin cocuklarinn geliyor mesela diğer kzi kardesime yengeme hangimizim çocuğuna uygunsa ona göre veriyor bende öyle kardeşimde öyle dönüşümlü gibi bişey ve bu bize mantıklı geliyor arkadaşımda öyle o bana verir ben ona onada akrabaları verir mesela çünkü temiz ve sağlam coguda marka  sende al gitsin nolcak jdjd
0 oy
(301 puan) tarafından
Kadın iyi niyetle söylemiş hiç öyle yapma bu devirde millet giydirdiklerini bile satıyor nerde kaldı veren çok pahalı herşey bebek şanslı inşallah elbise gelmesi güzel birşey keşke banada markalı veren olsa :D çok şükür 28 haftaligim herşeyini aldık ama ihtiyaçlar bitmiyor ki 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 634 göst.
24 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Havin06 (2,157 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 330 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 120 göst.