0 oy
2,136 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben zaten bu konuda cok uzgunum beni lutfen daha fazla uzmeyin ilerde kizinda sana demez demeyin ben zaten bunlari dusunuyorum ve kendimi yipratiyorum. Konuya geleyim annemle kavgalarimi yazmistim belki hatirlayan cikar hamileykendd oyle atisiyoduk ve ben bi anda anne demeyi kestim demeye demeye unuttum yanl hep senli benli konusuyorum oda bunun farkinda eskiden cok düşkündük birbirimize ben anneme. Simdi bizle kaliyor aksamdan aksama gekiyor faydasi cok maddi manevi o olmasa cok daha zor olurdu hayat benim icin kavgalarimizda bitti azaldi ama agzimdan anne lafi cikmiyo o gun dedim vicdan azabi cekiyorum cunku kaynanama bile diyorum anneme diyemiyorum oda uzuluyodur. Nryse o gun dedim esiminde garibine gtti hayret anne dedin felan diye dalga gecti patavatsız o oyle yapinca hic diyemez oldum. Kaynanamgil geldi bize bende kaynanama anne diyom anneme demiyom uzuldum vicdan azabi cektim bikackere dedim her deyisimde annemde esime diyoki bak anne dedi duydunmu felan iyice diyemiyorum bunlar boyle yaptikca buraya yazmak icin bile cok düşündüm yazayim dedim ya bakalim ne diyecekler nasil asabilirim bu sorunu annem ölünce cok vicdan azabi cekecegim biliyorum ayni sekilde babamada diyemem ona demeyi cok önceden biraktim. Oda ayri konu onuda anlatirsam cok uzun olacak ayni soyleyim esinin annesine anne diyemezsin cekinirsinya oyleyim agzimada yakismiyo zaten esimde oyle demisti o gun

31 Cevaplar

+6 oy
(8,081 puan) tarafından
Kincisin demek ki. Ve kin kalbi karartır 
(8,081 puan) tarafından
Bu kincilik işte. Seni doğurmuş 9 ay karnında taşımış hangi anne kız kavga etmiyor ki
(806 puan) tarafından
Kesinlikle gizeme katılıyorum bu kinciliktir... Söz konusu anneyse yapıcı konuşamam kusura bakmayın. Maddi manevi katkısının olduğunu da söylüyorsun maddiyatini yer içerken de merak ediyorum vicdan azabı çekiyor musun. Çünkü malını yediğim bir insana anne diyemiyorum demek çok nankör bir davranış. Üç günlük dünyadan geçip gideceğiz hepimiz bu yolda yolcuyuz saçma sapan şeylerin hesabını yapıyorsunuz Allah aşkına eşin de şaka edip takilmis çok normal yani ne var bunda hiç demessen dediğin anda garibine gidiyor insanın haliyle. Her şeyi kafaya takıyor küçük hesaplar yapıyorsanız birlikte yasasaniz bile aile olamamissiniz siz derim. Açık konuşuyorum kusura bakmayın.
(8,081 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın
(806 puan) tarafından
Sağol canım umarım yanlış anlamaz da demek istediğimi anlar
(2,196 puan) tarafından
Artıladım seni
-Reklam-
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
Neden  bırakıyorsun hitap etmeyi anlamadım kavgada olsa insan anne niye demesinki  anne gibi görmüyor musun artık
+1 oy
(5,134 puan) tarafından
Yanı nasıl bir tartışma olur ki insan annesine anne demeyi bırakır aranızda ne olursa olsun demelisin çok yanlış yapıyorsun
+1 oy
(103 puan) tarafından
Geçmiş postları ni bilmiyorum ama yazdıklarından anlaşılan etrafdan etkilenmişsin ki daha da demeyi bırakmasın, hep hoşuma giden kıssa vardr yazmak isterim ,belki biliyorsundur.

Gelinin biri kayınvalidesini hiç sevmezmis napsam da kurtulsam demiş, aklına köyde  hocaya ona gidip büyü yaptırayım demiş. Hocaya kayinvalidemi hiç sevmiyorum onun ölmesini istiyorum bna oyle büyü yap ki yavaş yavaş ölsün demiş. Hoca tamam demiş onun eline iki ot vermis demiş ki bunu hergun yemeklerine katacaksin ama yemek verirken de sevgi sözcükleri söyleyeceksin annecim şifa olsun falan filan çünkü yarın öldüğünde senden suphelenmesinler demiş gelin tamm deyip hocanın dediğini yapmaya başlamis. Sonra işler değişmiş gelin kayinvalidesini sevmeye başlamis .ben naptım kadın ölecek bnm yüzümden deyip geri hocaya gitmiş hocam yaptığın büyüyü boz meğer kayinvalidem melek mis ,nolur ölmesin demiş. Hoca gülmüş korkma sana verdiğim bitki çayı gibiydi zarar hiç olmamıştır,senin ilacın sevgiydi onu da dilinle farkettin demiş...
(806 puan) tarafından
Vallahi öyle. Çok güzel bir kıssa yazmışsınız çok doğru çok. Ama anlayana işte... Ah cehalet işte hiç bitmiyor ya...
(103 puan) tarafından
Ah canm ah inşallah tez zamanda anlar.
(806 puan) tarafından
İnşallah canım benim ..
+1 oy
(2,067 puan) tarafından
Allah korusun bu dünyadan ayrılınca ömür boyu pişmanlığını yaşarsın. Çok geç olmadan anne baba demeyi bil. Hiç bir şey geç kalmak kadar kötü değildir 
0 oy
tarafından
Bende baba diyemiyorum 3 yıldır insan soğuyor zamanla unutamıyosun seni çok iyi anlıyorum bu insanin elin de olan bişey değil 
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım zorla gülsünler dalga geçsinler ama bir kaç gün sürekli söyle. Artık düşünmeden söylemeye başlarsın. Daha da derinleşmedin. Onaa da yazık. Ne yaparsa yapsın kaynanandan daha çok hakkediyor anne denilmeyi.
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım önce eşini uyar sonra anne de kimse yadırgamaz bunu kaynanana anne diyip kendi annene anne dememen çok kırıcı ve bu tartışmalar sebep degil benim annem beni evlatlikdanda reddedse o benim annem ve anne derim ki görüşüyoruz bunca zamanda emegi var
0 oy
(55 puan) tarafından
Belkide sevgi eksikliğinden dir bende her telefonda babama baba dicem diyorum diyemiyorum çıkmıyor bi türlü :/
tarafından
Bbabamada diyemiyorum ayni sekilde pek gormuyorum onu sorun olmuyo ama anneme anne diyememek beni uzuyo
(55 puan) tarafından
Kafana çok takma bırak zamanla dersin evde seslenmeye çalış sürekli anne diye zamanla düzelir inş
0 oy
(371 puan) tarafından
Ne kadar kinci olursan ol o senin annen hiç ağzıma yakışmıyor olur mu anne kelimesi yapma Allah korusun annene bişey olduğunda vicdan azabı çekersin
0 oy
(514 puan) tarafından
Valla bende Kaynanamla çok tartıştım ilk zamanlar anne diyemiyorum artık ağzımdan çıkmıyor bu sefer dicem diyorum olmuyor seni anlıyorum o yüzden 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Annenle aranda ki tartışmalar yüzünden mi diyemiyorsun. 
0 oy
(7,922 puan) tarafından
Bende kaynanama anne derdim ama oğlu anneme öyle bir hakaret etti ki ve onla hiç bir sorunumuz olmadığı halde kaynanamda gülüp oğlunu savunmuştu aradan nerdeyse 6 yıl geçti hala anne demiyorum ona kaynanam babamın yengesi bazen mecbur kalsam yenge derim o kdr normalde hiç bişey demem ama seninki annendir ne olursa olsun anne demelisin 
0 oy
(440 puan) tarafından
Annen hayatta oldugu surece degerini bil derim bacim elinden geldigince annene anne de oyle sey olmaz asla gün gelir cok pisman olursun 6 yil once annemi kaybettim keske hayatta olsa da ona agiz dolusu anne annemm desem boynuna sarilsam
0 oy
tarafından

Bence kincisin bende senin kinci olduğunu ınstagram mesajdan yazı yazıp sonra okumadim zannedip geri cekmenden anlamıştım :D

tarafından
Nolmus hic hatirlamiyorum anlatsana bi
tarafından
Mesajlara bakınca hatirladim simdi once yazdim sonra konuyu uzatmak istemedim esimde giriyor cunku o hesaba belki birsey der tanimadigin insanla neden samimi oldun diye konusur belki diye dusunerek geri cektim ama bunun kinle alakasini anlamadim
0 oy
tarafından
Anne kelimesi her ağıza yakışır canm agzıma yakışmıyo dye bişey yok. İlk eşinle knus laf yapmasın sana snrA annene de sürekli anne annem flan de. Nolursa olsun annen o senin. Ben annemin kendi sesibi 1 yıldır duymuyorum dha da duyamicam kanserden gırtlağını aldılar ses cihazıyla knusuyo ama eski videolarını bile açamıyorum ben. Hep kavga etsekte annem sağlıklı olsa. Rabbim yinede aratmasın bugğnlerimizi. İnsan kaybetmeden anlamıyo bazı şeylerin değerini. İlerde üzülmemek için şmdi çabala kır o içindeki inadı..
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Eşin ile kavga ettiğinde eşine birkaç gün sonra canım,hayatım,aşkım dwmiyor musun ? Diyorsun.. Hemde el kapısı olan birine demi. Bunu da öyle düşün annen o senin 9 ay karnında taşıdı ne kadar zorlukla uykusuzlukla büyüttü bakalım seni. Canın o senin kanın.. Bi anne demeyi çok görme ona. Utanma çekinme inadına söyle. Millet 1 söyler 2 söyler sonra söylemez bile anne kızsınız siz tabiki anne diyexeksin çünkü
0 oy
(742 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum  bende  babama  baba diyemem  pek fazla
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Çok büyük bi sorun olması lazım anneme bağırıp çağırdığım da olmuştur onun da bna olmuştur ama annem yani nası demem ki kavga bitince normale döneriz zaten içim acır üzülürüm niye bağırdım vs
0 oy
tarafından

Anne diye seslenebilecek bir annen varken .... 

Söyleyeceklerim bu kadar<3

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 226 göst.
4 Ekim 2023 Aile kategorisinde Burdanbiri12 (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 277 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde yesmesn (747 puan) tarafından soruldu
+2 oy
40 cevap 719 göst.
8 Haziran 2021 Aile kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy