0 oy
1,072 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar yeni dogum yaptim daha kirkimin cikmasina 3 hafta var bebeğimini kaynanam ilk zamanlar görmek istedi hadi dedim babaannesi kirkim cikmadan göstermek çok fazla istemedim rahatsızdı sariligi da vardı ama 2 ye 3 e hep görmek istiyor bugun 3.haftasi anca toparlio hala az sariligi var temizligine de pek dikkat etmeyen insan yatalak bir senedir yikanmayan hastaya bakiyor bugun bütün gün doğru duzgun uyumadim ev işi yemek bebeğim derken üstüne aniden bebek uyurken geldi bnde yemek yicektim uyucaktim esim almis içeri bana kapıya geldiğinde haber veriyor geldi oturdu bebek uyudu Ben daha ağzıma bir lokma koymadım onu sevmek için gelmiş birde sadece  seviyo başka faydası yok bana bugun eşimle büyük kavga yaptim aldı çocuğu birde rutubetli odaya götürüp kapısını kapatiyor ac kapıyı diyorum cami açarım diyor soğukta en son cinnet gecirdim üstüne saldirdim oda bsna saldırdı bebek orda agladi çok korkuyorum evladım etkilendimi diye daha birde mahallede muhabbetim olmayan komsular görmeye gelmek istemisler iyice cileden ciktim bu akşam polis cagirdim şiddet uygulayinca sizce napayim artik kaynanam yuzunden oldu böle bir akıl verin bebeğim suan uykusunda bile korkuyor 

56 Cevaplar

0 oy
tarafından

SonunA kadar hatalisin kusura bakma da bende doğum yaptım kaynanami sevmediğim halde yanımda kalmak istedi kırmadım çokta kötülük yaptı bana ama eşimin hatri var sonuçta tamam dedim eve çıktık geldi yanımızda durdu bebegime çoğu kez o baktı bende kovsaydim o zaman cagorsaydm polisi ne iyi valla 

Akşamına kaynimgil gorumcemgil geldi mesela çünkü heveslendiler bebegi görmek istediler gelmeyin mi deseydim sen çok ama çok ayıp etmissin zaten bebeklerin çoğu sarılık geçiriyor sadece senin bebeğin değil polis çağıracak kadar derdin ne yani baya baya abartmissin ondan sonra haklı çıkmaya çalışıyorsun gerçekten çok ayip kaynananin yerinde oluyum tenezzül bile etmem valla kapının önünden dahi geçmem
-Reklam-
0 oy
(14 puan) tarafından
Canım mesajlarından anladığım kadarıyla çok takıntılı bir yapın var ve biraz düşünceli olmalarını bekliyorsun ama herkesi kendin gibi sanma canım düşünmezler sen ayak uydurmaya çalışacan kendin söyleyeceksin bundan rahatsız olduğunu belirteceksin çocuğu tabikide görmek sevmek isterler babaannesi o torun sevgisi bi başkadır evlattan da öte bi duygu diyorlar sen rahatsız olduğun konuları güzel bi dille açıkla bence hem eşini de kırmazsın kaynananıda ama bu verdiğin tepkiler doğru değil lohusalık psikolojiside var yani millet yanlış anlayabilir seni ki herkes öyle anlamış
0 oy
(610 puan) tarafından
Görmemişin çocuğu olmuş sözünun vücut bulmuş halisin. Terbiyesiz. 
0 oy
(934 puan) tarafından
Bence sen iyi değilsin, anan baban gelse çitin çıkmaz demi. Onun da torunu, sevip de sanki bi tarafına mi sokacak, iki sever okşar gider. Ay Allah'ım ben daha neler okuyacam neler duyacam ya, babaanne torununu sevemeyecek duruma gelmiş yazık çok yazık. 
0 oy
tarafından
Benim doğum yaotigimda kaynanamın çocuğumu taplo gibi segilenesi benimde normal karsilamam geldi aklima
0 oy
(3,460 puan) tarafından
Çıkın şu kafadan artık ya ne birtek sizde bebek var nede o bebek sadece sizin evet anne olarak emeğini hakkı kimse göz ardı edemez ama o kadınların oğluda hani babası ya o çocuğun annane babane dede halaya ihtiyacı var nedir bu ya oğlu benim olsun anası atası kapı dışarı ama kendi aileniz olsa kapılarda karşılarsınız 
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Valla kimse kusura bakmasın ama ben bu arkadaşa hak verdim.Diğer postlarından anladiğım kadarıyla kaynanası evliliklerine müdahale eden bi tip.Hamileyken de hiç yardımcı olmamız.Destek olacağına hep hep köstek olmuş.Bi insan bu tavırları unutur mu?Unutmaz.Zamanla o kişinin her hareketi batacak düzeye gelir.Evet biraz hassas davranmış ama 100 de 100 suçlu da değil.Kaynanası kocaman kadın olmuş neyin ne olduğunu bilmiyor mu kıza nasıl davranmış vaktinde şimdi de bu muameleyi hak ediyor .
(29 puan) tarafından
Allah razı olsun bni anladiginiz için suan sabahtan beri evladimla ilgilenmekten daha karnimi doyuramadim kalkıp kahvaltiya fırsat bulamadim çalıp ta kapimi bisi getirenim yok lütfen diğer arkadaşlarda eski postlara baksin
(1,119 puan) tarafından
Karşı karşıya olmadıkları durum hakkında yorum yapmak kolay ben olsam belki ben de aynı teokide bulunurdum.Kadının kişiliği belki.Valla benim kaynanam böyle evliliğime müdahale etsin bak bakalım kapıdan içeri girebiliyor mu?
(29 puan) tarafından
Iste dilerim onlarin kaynanalari bole yapmaz Bn çok zulüm gordum şimdi sadece çocuk için yanasio ama hamile oldugumu ogrendiginde yüzü dusmustu şimdi meraklisi gibi davranio çocuğumun ogluyla evli kalmamı hiç istemedi hep ogluna babasinin evine bırak git dedi oncesinde
0 oy
(68 puan) tarafından
Canım lohusa depresyonun girmiş olabilirsin. Bir destek al lütfen ya da sana gerçekten aklı başında sırrını vermeyec3k güzel nasihat edecek birisiyle dertleşmek stresini at lütfen.  Ben doğum yaptım bir ay benim evimden cikmadilar kayinvalidemler evlerimizin arası 5 dk olmasına rağmen yatmadan yatmaya gittiler. Sıkıntı etme bu kadar. Pandemi çıkana kadar o kadar çok misafir ağırladık ki anlatamam sana kayinvalidemin gitmediği kalmamış akraba hisimi geçtim akrabanın akrabasını kadar gitmiş bebek görmeye diye. Çok gezen bir kadın evde durmaz e o gidince de millet bana geldi. Gün gibi gelirler bir de onlar 5 çeşit mutlaka yiyecek olacak her odaya girerler bir ufak pis görsünler yauarlar millete :) ona rağmen ben senin kadar sinirlenmedim yahu. Aradan 4 sene geçti kayinvalidemle sohbet ettiğimizde derim anne pandemj çıktı da kurtulduk sen de çok gelmişsin diye de güler o da ne bileyim böyle olacağını diye. Rahatsız olduğun konu olursa bunu düzgün dille söyle çok abartı geldi hareketlerin. Altta yatan başka bir sebep mi var ki senj bu kadar öfkeye itiyor. Lütfen sakin ol. Sonuçta o da babannesi abartma lütfen 
(68 puan) tarafından
Anladım canım da bu şekilde yuvanın bozarsan inan bana. Şu an sana çok normal geliyor ama normal değil gerçekten.  Hepimizin kayinvalidesi çiçek gibi değil. Benimki değil emin ol hicbirseye bir faydası yok eşimle aramizin açılmasına çok sebep oldu. Boşanma kararı bile aldık neredeyse ama ne olursa olsun bu şekilde davranmadım.  Sen o kadına karşı çok bütün Bor nefret biriktirmişsin içine. Haklı olduğun kısımlar var ama haklısın diye de haksızlık yapılmamalı. Ne yaptı sana bu kadar?
Bak benim cocugumda satılıktır ikinkez hastanede yattık kanuyuşmazligindan dolayı sarılık vardı. 27 ydi değeri kanını degistireceklerdi o durumda bile hastanede hemşireye kavga etti beni darladi ama ben yine de eşimin annesi dedim yersiz hareket etmemeye çalıştım.  Sakın olman gerek. Yardım edenin yok mu akraba ailen vs
(29 puan) tarafından
Hyr yok yardim eden
(68 puan) tarafından
Bu da seni yıpratmıştır. Lohusalik bambaşka birsey hele de yardım edenin yanında olanın olmayınca. Üst üste birseyler birikmiş bunların sonucu böyle olmuş diye düşündüm. Allah yardımcın olsun ama ılımlı düşünmeyi ve eşine karşı daha cana yakın olmaya çalışmalısın kardeşim bu şekilde davranmak İlişkinizi de seni de yıpratır. Herkes stresle aynı derecede başedemeyebilir bir psikoloktan vs destek almalısın derdino anlatabileceğin birileri olmalı ki seni biraz da olsa rahatlatsa.
(29 puan) tarafından
Aynen çok yiprandim üstüne bide bunlar
(29 puan) tarafından
Sagol bacı cumlemizin yardımcısı olsun annelik hiç kolay degilmis
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Görmemişin çocuğu olmuş diyorum ve gidiyorum 
0 oy
(288 puan) tarafından
hata sende yani görsün ne olmuş bu muamele annemize yapılsa inan kıyameti kopaririz valla RABB'İM nasip ederse annem gittikten sonra kaynanamı getircem yanıma sevmek onunda hakkı sen baya abartmissin yazık valla kaynanaya üzüldüm RABB'İM yuvanıza huzur versin bacım ha komsularimda gelicek bebek görmeye doğumdan sonra gelsinler dedim baş göz üstüne abartmayın birşeyleri 
0 oy
tarafından
Çok fazla tepki verilmiş olsada ben seni haklı buluyorum. Çocuğumuz hastalandiginda anneler çekiyor herkes evinde yatıyo anne sürünüyor hastanelerde üzülüyor sütü etkileniyo bnm çocuğum doğduğunda grip kaptı Bn çektim neredeydi babaanne dede hiç kimse yoktu şuan da da grip gene ben hastanelere giderim herkes sevip gidiyo anneyiz biz canımız gidiyo en ufak biseyine. Sen lohusasin bide çocuğunu paylaşmaz kimse esinede ayıp lohusaya vurmak diğer Postlarina bakmadım bile eşine döven herseyi de yapar . Ana kuzusu anasının eteğinden çıkmasın kalsın öyle. Bnde çok çektim kaynanadan hala çekiyorum bebek konusunda pis el yıkamaz salap sulap öper mal boklariyla elleri leş gibi köylüler bide ben olabildiğince sakiniyorum çocuğumu onu ben doğurdum ben taşıdım çok kustum aşerdim zor geçti hamileliğim.  Hamiledir lohusadir gideyim bir tas çorba yapıyım vereyim demedi. Lohusaykn gecenin 2 de gidiyorlardı evlerine yiyip içip bir bardağı kaldırıp yıkamaz hala öyle ve benim kinim geçmiyor asla. Yavrunu koru sakin sana muhtaç kokunu eksik etme ve üzülme sağlıkla büyüt inşallah canım 
(29 puan) tarafından
Dogumumumabile gelmediler inanki bacı
0 oy
tarafından
Bu ne sacmalik saka mi yapiyirsun nasil bencilsin ne sacmalik bu esinin yerinde olsam senj atarim kapi disari
0 oy
(518 puan) tarafından
Kusura bakma canım ama fazla koruyucusun.Cocugunea Allah korusun enfeksiyon gibi bir durum yok sakınasın.Rahatsizlik dediğim sarılik.Oda babaannesi aldı kucağıma sevdi diye artacak değil, Allah korusun.Cocuj rahatsız değilse sen babanneden rahatsizsin.Daha doğrusu rahatına alismissin bence.Habersizde gelebilir yani iki tarafında anne babası bence sonuçta, el mi yani onlar.Uykusuz , yorgunda olabilirsin.O zman uykun varsa gider yatarsın kadında torununu sever az yardım eder tutar sana hem. ama bence sen kimseye guvenmiyorsun, çocuğunu teslim etmek istemiyorsun Bu gidişle hem sen, hem eşin hemde bebeğin etkilenir bu durumlardan.Yasananlara inan hayret ettim.Hani derler ya iğne ucunu doldurmaz şeyler , bilemedim ....
0 oy
(290 puan) tarafından
K.bakmayinda anne olmuşsun ama insan olmamışsın ne dmek yemek yiyecektir geldi yaa bi tabak kayinvalidenizinde önüne koyup anne beraber yiyelim deseydiniz yemekten sonra da anne ben biraz dinleniyim sen bebeğe bak deseydin nolcakti nerenden ne eksilicekti
0 oy
tarafından
Kayinvaliden zaten birine bakiyor birde senin evinimi temizleyeck !! Bizde buyuttuk hemde tek basima buyuttum kendi annen eger bir gun gelirse kapiya gelince haberim oldu diye kapiyi acmayin bir zahmet gelmesin evinize . Sacmalamissin resmen esin iyi sakinmis baskasi olsa sonuc cok farkli olurdu
0 oy
(347 puan) tarafından
Sen ne anlatiyon ne bu kin bu nefret babaannesi tabi görmeye  gelecek 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,056 göst.
16 Şubat 2023 Aile kategorisinde Mizgin1349 (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 243 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Misafirrrrrr (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 78 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 314 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu

381,352 soru

11,416,671 cevap

34,968 kullanıcı

...