0 oy
64 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
Bi kaç kez lazımlığa çişini yaptı onun dışında hep altına yapıyor sürekli anne çiş diye geliyor gidiyoruz oturuyor kalkıyor hemen bişey yapmadan anne bitti diyor kakasını hiç yapmadı 2 gün oldu ne yapsam acaba nasıl devam etmem gerekiyor 

5 Cevaplar

0 oy
(15,246 puan) tarafından
Kuru kayısı yedirip.bol.su içir. Ve kayısı suyu da içsin. Yapiverir inşallah 
(114 puan) tarafından
Yedirdim bugün ya belki 5 tane kayısı yedi ama çişi gelince de ağlıyor sonradan kaçırıyor
(15,246 puan) tarafından
Kaçırması normal. Daha zamanla öğrenir. Bol su içir ve yedirmeye devam et. Ve kayısı suyu daha çok işe yariyo bence. Kabız yapacak yiyeceklerden uzak tut. Kabak bamya gibi yemekler de iyi gelir. Tuvalette biraz oyalanmaniz lazım bı de. Mesela kitap okuyabilirsiniz telefondan çizgi film izletebilirsin vs . Zamanla öğrenir ve alışır. Biraz otursun tuvalette. Genelde hangi saatlerde kakasını yapıyorsa o saatlerde özellikle biraz daha uzun tut
(114 puan) tarafından
Tamam canım sağolasın
-Reklam-
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Benim kızım iki ay oldu tuvalet eğitimi alalı  çişi sıkıntısız ama büyük tuvaletini yapamıyor kabız olmuş doktora götürdüm dubalach verdi ara ara veriyorum çoğu çocuklarda kabız sorunu oluyor eğitim döneminde pes etme cnm devam et
0 oy
(453 puan) tarafından
Aynı sorunu bende yaşadım devam edin bırakmayın, tuttu sonra 1 hafta hep altına yaptı. Her seferinde tuvaletine koydum kakasını yeri burası dedim, tuvalete götürüp bay bay yaptık 1 hafta sonra kendisi oturup yaptı. Kakayı vücudundan bir parça gibi gördükleri için korkutuyor onları tuvalete yapmak
0 oy
(891 puan) tarafından
Aynı sorunu bende yaşadım ama çabuk atlattık şükür geçici annesi yalnız sen kakayı takip etmen lazım.. Kokulu gaz çıkarmaya başlıyorsa ve telaşlanıyorsa bil ki kakası var hemne klozete götür kakayı lazımlığa alışmadan iyi olur... Ben kızıma derdim ki hadi kızım kafanı omzuma koy ben burdayım önpne oturur öyle yaptırırdım şimdi hala anne kafa koymak istiyorum diyor kakasını yapacağı zaman 4 ay oldu biz öğreneli ilk zamanlar 4 günde bir çıkıyordu o da en son dayanamıyordu öyle yapıyordu sonra 3 E düştü uzun Bi dönem 2 güne bir kaka yaptı şimdi her gün Bi kere yapıyor zamana..

Veşhasılı annesi zamana bırak ama kakayı kesinlikle takip et. 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Benim 4 ay oldu hla öyle maalsf öğrendi ama tutuyor biz surupla atlattık kabızlığı 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 79 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sevda01 (832 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.