0 oy
381 göst.
Aile kategorisinde (161 puan) tarafından
Kızlar gecen bahsetmistim esim yıllarca Suriye'de görev yaptı hic batı görevi görmedi, ilk defa üc ay önce batıda denizi olan bi şehire geldik ve eşimin(bizi evlendiğimizden beri ayırmaya calısan annesi) küstü. Eşimin sadece 6 aylığına tayini batıya cıktı rahat edecek diye küstü düşünün. Belki biz bu altı ay tamamlanınca yine doğuya gidicez ve eşim sadece 6 ay rahat nefes almıs oldu batıda bunu içi almadı annesinin. Orda karınla geziyosun mutlusun anca karını gezdir vs diye esimle konuşmuyo demiştim, günlerdir eşim sessiz mutsuz midesi ağrıyo tansiyonu cıkıyo burnu kanıyo üzüntü yaşıyo içinde ve annesi konusunda bana açık vermemek için anlatamıyo hicbi sey ama ben anlıyorum. Elimden geldiğince eşime destek oldum yanında oldum yüzünü güldürmeye çalıştım kâh bana bağırdı sebepsiz sustum kâh kendi kendine triplenip kapı pencere carptı üstüne gitmedim sırf annesi küstü diye evimde huzursuzluk cıktı hepsinde la havle dedim yanında oldum gelin görün ki kızlar bu ara esimin ailesinin bi konuda eşime işi düştü ve eşimi sırf işleri hallolsun diye aramaya basladılar eşim hemen beni sallamaz oldu aylardır bi kere bile aramayan annesi değil de benmişim gibi beni böyle kenara itip yine kendini feda etmeye basladı falan. Ben kendimi ***** yerine koyuluyo gibi hissediyorum kızlar. biraz fazla fedakar davrandığını ve biraz kendisini saydırması gerektiğini düşünüyorum. Eşim biz evlenmeden önce kendi cebine iki yüz lira alıp tüm parasını annesine yollayan bi adammış onlara ev bile almış oturtmuş yetmemiş altlarına arabasını verip kendine baska araba almış asker maaşıyla. Tüm bunlara rağmen hala eşime karınla deniz kenarında geziyosun diye küsüyolar eşim de ufacık bi işleri düşüp aradıkları zaman dünyayı durduruyo onlar için. Ben buna katlanamıyorum çünkü eşimi ***** yerine koyuyolar. Benim ailem kocamla mutluyum geziyorum diye bana küsüyosa onlar benim ailem değildir. Ki benim ailem eşime göre el olmasına rağmen anam babam yıllardır cocuk suriyelerde kursun atmıs kursun yemis azcık rahat etsin gezin tozun kafasındalar. Sizce yanlış mı düşünüyorum? 

9 Cevaplar

0 oy
(360 puan) tarafından
Anlattiginiz gibiyse annesi tam bencil bir kadınmış. Böyleleri bebekken işlemeye başlıyor oğullarının aklına. Yazık çok üzülüyorum bu şekilde büyütülen çocuklara. Hep bi yaranma çabası içinde oluyorlar büyüyünce de . Umarım böyle bir anne olmam
(161 puan) tarafından
Maalesef böyle evlenmesini de istememiş zaten acık acık ben daha yokken seni evlendirmek istemiyorum demiş
(1,629 puan) tarafından
Çünkü parasını yemeye devam edecek ti para gittiği için bence bu nefret
-Reklam-
0 oy
(51 puan) tarafından
Böylelerine anne diyoruz bi de. Annesi annesi yazmışsın bu annelik değil. 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Ay nasil anne bunlar ya. Iki erkek cocugum var ben isterim ki cocugum rahat olsun ailesiyle. Tabi ki bende ailesiyim ama evlendikten sonra ilk ailesi esi ve cocuklari olacak, tabiki esiyle gezicek benle mi gezicek. Nemalanacak kapisi gitmis diye agliyo resmen kadin. Sen haklisin ama esinde aptl olmasin bacim. Ve ben boyle durumda asla alttan almazdim. Susmak cozum degil boyle adamlara malesef.
(54 puan) tarafından
Alttan almasa da bu sefer eşi daha çok ailesine yönelicek ve kadınn yine yaranımycak ama sen bir kadınsınn en zor iş canından can çıkarmak ve biz kadın olarak başarıyoruz annem hep der erkekler salaktır iki canım cicim de gönlünü et senden iyisi yoktur dur diye gerçekten de öyle yani eşimin gönlünü gördüğüm sürece oda benim gönlümü görür dört dörtlük değil tabi ama görmezden geliyorum bacım akıl akıldann üstündür bence sende onlar nasıl ince ince işleyip bağlamıssa kendilerine sende aynısını yap ama asla ailesini ona karalama kötüde olsa iyiler de ki bir süre sonra bu kadının bir akıp veremediği yok el üstünde tutuyor diye düşünsün hatta sen söyle ara sor ihtiyaçları varmı diye  onlar ailenn haklılar falan filan de yani kendini düşürmezsin emin ol bak bende doğru neyse o diyordum ama bu dünyada bu insanlara o yaramıypr kocanla ne kadar iyi olursan kocan onlardan o kadar kopar eşşek değilsede er geç görür
(2,405 puan) tarafından
Bu her erkek icin gecerli degil. Kadin zaten alttan aldim diyor. Annesi bi sinyal cakinca kadini yine otelemis. Cunku narsist bi anne tarafindan yonetilmis bi bagimli cocuk var. O yuzden o alttan gir ustten ciklar ise yaramaz. Burda onunda annesi gibi disli olmasi lazim ki esini dha onde tutsun.
(54 puan) tarafından
Bende onu diyorum onun yaptığını yapsın eşler bir adım önde yatağına alıyor sonuçta bağlama fırsatı daha çok evet çok zor bir erkek ama kadınlae neyi başaramaz ki
0 oy
(33 puan) tarafından
Eee yavrum elinden maaşı gitmiş kadının para puldan olmuş sen gelince tabi seni istemez. Neden senle gezsin mutlu olun istesin ki? Ama bunu göremicek kadar apt.l olmamak lazım. Bi yerde de eşinin uyanması lazım ya ben kötü bi şey yapmıyorum ki sadece evliyim ve eşimle geziyorum diye 
0 oy
tarafından
Sorunu kişisellestirme , sorun kocan ile annesi arasında , sen olmasan da başka biriyle evli olsaydıda zaten bu sorun olcakmış aralarında. Burada eşinin uyanması gerekir , kayınvaliden duygu sömürüsü yapmış hep, hep mağdur yapmış kendisini. 
0 oy
(41 puan) tarafından
Bu durumda senin yapabileceğin hicbi sey yok, alttan alarak esine destek olarak en güzelini yapmışsın belki şimdi farkında değil ama bi gün geriye dönüp bakınca esin senin fedakarlığını görecek. Bu Annelik değil. Bu meseleyi hallettiler ve barıştılar diyelim yarın baska bi güzel sey yasadığınızda yine küsecek ve bunun sonu yok. Esinin de bi yerde eeh yeter demesi lazım. Anne de olsa böyle ömür gecmez
0 oy
(35 puan) tarafından
Çocuğu rahat diye küsen insan mı olur ya onların tek derdi paraymış belli ki
0 oy
(935 puan) tarafından
Şöyle süt kuzulariyla ne diye evlenirsiniz ki ? Oldu olacak anasını emmeye anası da emzirmeye devam etsin. Göbek bağı duruyor mu hala bı bakiver bacım belki koparmamislardir doktorlar 
0 oy
tarafından
Benimkilerde öyle 3 sene tamamlanmadan ayrı eve çıktım yeni 5 aydır kendi evimdeyim asla istemiyorlardi ayrı eve çıkmamı eşimle gezmemi vakit gecirmemizi uyurken bile gelir bakardı eşime üstü açık mı diye eşim kaç kez kızdı öyle girmedi içeri şimdide uzaktan uzaktan arıyor eşime kendilerini acındiriyorlar burada yapamıyoruz olmuyor diyorlar hatta ben ayrı eve çıkacağım zmn kaynanam neler neler diyordu arkamdan eşimin yanına gidip ağlıyordu ben sensiz ne ederim ne yaparım eşim tek çocuk değil 4 tane oğlu var 3 tane kızı var 4 tane torunu yanında ama sanki tek çocukmuş gibi hareketler yapıyor bi ara parayida ayiracaz sandı nasıl kendini harap etti yok oğlum tek maaşla ne eder ne yer yalan eşim tek maaşla güzel geçinir maaşı iyi bizi idare ediyor annesine eşim para veriyor eğer eşim parayı ayırsa annesine kimse para vermez herkes kendine harcar diye istemiyor keşke şunlarda az düşünce olsada bizleri rahat bıraksa huzursuz etmeseler yuvayı bozunca ellerine geçen oğulları olacak malum Allah ıslah eylesin böyle insanları 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 278 göst.
5 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 757 göst.
22 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,030 göst.
5 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Damla Karaca (1,822 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 576 göst.
5 Mayıs 2019 Aile kategorisinde ❤ Sihemin ❤Annesi ❤ (163 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...