0 oy
988 göst.
Diğer kategorisinde (2,706 puan) tarafından
Kızlar benim arkadaşım bana geldi kek çay falan icmistik oturduk kız dedi ben eşimden izinsiz geldim kocası hiç bı yere bırakmıyor iki tane kız çocuğu var gidersen ailene aileme gidebilirmis arkadaş komşu vs  yok genelde kocası ailesinin korkudan bırakmamış gözü açılır diye korkarlar ama diyor kocamda herşeyi söylemiyor bana dedi doğru bişey mi yaptım bende dedim alah biliyor görüyor ne bu hapis hayatımı insan bı arkadasadamida gidemiyecek arkadaş dediysem komşumda olur yani kendisi  kadın her yere izin mi alacak kocasından ya 

38 Cevaplar

+1 oy
(2,070 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kadının maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamalı erkek 

Eşini gönlünü hoş tutmalı 

Çocuklarının terbiyesi ile ilgilenmeli

Bunlarda erkeğin görevleri erkek gezecek tozacak hanımını eve hapsedecek diye bir kural yok zaten buna İslam da izin vermemiş 
-Reklam-
+3 oy
tarafından
düzenlendi
İslami olarak soruyorsan evet kadın kocasından izin almalı. Evlilikte düzen dinamik oturunca izin meselesi de sorun olmuyor. Kişiler birbirini çözünce kime nereye gidilir izin alma ya da haber verme gerçekleşir. Adam esir hayatı yaşatıyor belli ki. Kadına yazık.. 
(2,706 puan) tarafından
Aynen öyle ya bana dedi şaşırdım ne dim
+2 oy
(3,859 puan) tarafından
her evliligin dinamigi farkli , izin alan da olur sadece haber veren de , ya da hic haber vermeyen de , ,
(2,706 puan) tarafından
Aynen öyle canim
+1 oy
(6,231 puan) tarafından
Evet izin almak zorunda..Eş izin vermezse ailene bile gidemezsin sadece gidip görüp donebilirsjn
(660 puan) tarafından
Ben etmiyorum ama hadislerde anne baba hakkıda var onu nasıl ayarlayacağız Rabbim herşeyin en hayırlısını bilir
(47 puan) tarafından
Kızlar çok yanlış şeyler tartisiyosunuz dinle alakalı çok çok eksiğimiz var lütfen bu konulara çok girmeyin esmanin dediği doğru ama müslüman erkek te hanımını Allah'ın emaneti gibi görüp saygı duyarsa zaten hiçbir sıkıntı kalmıyor dinimizde kadın baştacı lütfen farklı yerlere çekip kadın köle vs şeyler demeyin Rabbim bizlere elhamdülillah çok değer veriyo bu konulara çok giripte günaha girmeyelim lütfen
(1,573 puan) tarafından
işte kadına verile deger den bahseden gormuyorum hıc hep erkeklerin kadın uzerınde kı hakkı konusuluyor nehse
(47 puan) tarafından
Arkadaş kötü niyetli dememiş doğru olanı söylemiş ama dediğim gibi çok çok farklı şeyler var sadece kadınların değil erkeklerin görevleri daha çok ama bn bunu biliyorum buna uymuyorum demekte doğru değil cnm herkesin fikrine saygı duyup geçin zaten herkesin iliskiside bir değil burda post sahibinin anlattığı kişi belki eşine güven vermiyordur herkes adamı yargılama ama adamı dinledik mi hayır her daim iki taraf dinlenmeli bnce
(5,607 puan) tarafından
2 ponçik annesi senin Müslümanlığın sorgulamasın da kimin sorgulansın?? Sen iyi misin ne sanıyorsun çocuk oyuncağı mı bu. Dinden bahsediyorsun allahın emirlerin den bahsediyor sun dinde böyle olabilir ama ben uymuyorum uymayacam diyorsun Allaha şirk koşuyorsun nerde kaldı senin Müslümanlığın??? Vay senin haline vay senin zihniyetine Allah hidayet versin size
+1 oy
(1,573 puan) tarafından
gözu acılmak derken? Bu tabire tilt oluyorum ya ne bıcım laf o mal mı diyorlar yani açık açık ne sanıyor kendılerını bu tipler anlamıyorum al acımadı gözu yalana bas vurdu ve arkadan ıs cevırıyor suan yaptıgı evet masumane ev gezmesi ama yarın sıka sıka sonu nereye gider kımse bilemez gözu acıktan degıl gozu sonradan acılan dan korkmak gerek cunku ne etrafı bılır ne kendını bılır herseyi yenı keşfeden cocuk gıbı hersey cazip gelır.. yazık cidden boyle kısıtlayanların beynine yazık kendıne bunu reva görenlerin de karakterine yazık Allah agız vermıs bır sen hayırdır demek zor olmamalı ya
(39 puan) tarafından
Oylumm,yazdığın her kelimeye sonuna kadar katılıyorum.Kadınların  bu kafa aciz görünmesini bende kaldıramıyorum
(1,573 puan) tarafından
Kendılerıne bunu nasıl reva goruyorlar cıdden anlamıyorum bırde cocuklar var yarın okulu gezmesi vs yanı dısarı cıkarmamak ne demekya
(39 puan) tarafından
Aslında hoşlarına gidiyor,öyle daha çok sevildiklerini düşünüyorlar ama bana göre bu acizlik ve boyun eğme.Balla bende izin almam,sadece haber veririm.Eşim de şükür geri kafalı bir insan değil.Yerine göre her şey.
(1,573 puan) tarafından
Benı böyle sevme seveceksen :D yemın ederım bu nedır ya böyle sevgı mı olur
(39 puan) tarafından
Ahahah:) bazıları cidden seviyor kısıtlanmayı
+1 oy
(2,411 puan) tarafından
Adi ustunde es, eger emir alacagim kisi olacaksa amir demem gerekirdi degil mi? Kadinda erkekte nereye gidip gitmeyecegini bildikten sonra veli gibi izin alinmasini ben sahsen dogru bulmuyorum. Kocasi izin vermiyo diye ailesine gitmeyen var, ne munasebet yani. Beni anam tasicak, buyutcek ben esim yok dedi diye gitmicem. Mantiga aykiri.
0 oy
(242 puan) tarafından
Yani izin değilde haber vermek ben parka çıksam bile mj atarım parka çıkıyoz haberin olsun die 
(2,706 puan) tarafından
Evet bende öyleyim ama adam çok kıskanç ya
(242 puan) tarafından
Yok cnm bnmki daha git otur arkadaşlarla kafeye fakn git diyor evde sıkılma diyor
(2,706 puan) tarafından
Ne güzel canim
0 oy
tarafından
İzin almam canım gidiyorum gidicem derim izin almak değilde bilgilendirmek 
(2,706 puan) tarafından
Söylerse izin vermemiş eşi
tarafından
İzin vermeyeceği bir durumsa hayır gitmem
(1,219 puan) tarafından
Valla bende alıyorum üst komşuma çıkar Ken bile aşkım ben komşuya cikacam diyorum neden demin y aniden eve gelirse ya orda çocukların basına bişi gslirse ya benim başıma bişi gelirse en azından nerde naptimizdan haberi olur
0 oy
tarafından
İzin almam merak etmesin diye şuraya gidiyorum diye uzak bir yere gidiyosam eğer söylerim
(258 puan) tarafından
Miray, Canim bunu arkadaşınla niye konuşmadın da gelip burda gıybet etmeyi tercih ettin ?
(2,706 puan) tarafından
Gıybet değil ya ben çağırdım oda sordu anladın mı günah olup olmadığını biz bu arkadaşımla sürekli gorysecez yani bende digru bilgi vermek istedim
(258 puan) tarafından
Sürekli görüşeceğin bir arkadaşınsa o kadar ince detaya kadar burada anlatmamaliydin bence, farzet gördü buraya anlattigini doğru karşılar miydi ? Bence doğru değil arkadaşının hayatını ince detaya kadar burada anlatman, sadece kendi adına da sorabilirdin esden izinsiz kapı önüne çıkmanın günahını ki İslami sayfalara da sorabilirdin, burada giybete girmiş oldu, senin için söylüyorum valla ama yine de sen bilirsin canim
(2,706 puan) tarafından
Ay ben söyledim canim aksam gıybet diyince sabah konuştum söyledim canim
(258 puan) tarafından
Çok sevindim canım :)
0 oy
(15,959 puan) tarafından
Bence almalı almasa bile haberi olmalı.  Kocadan izin alma ile ilgili bir kıssa bile var tam hatirlamadigim için yazmak istemiyorum yanlış bişey söylememek için bulursam buraya atacam. 
(2,706 puan) tarafından
Ama eside söylemiyoruz bişey yaptim ginda
0 oy
tarafından
Ben haber ediyorum haberin olsun komşuya gidiyorum fln diyorum 
(2,706 puan) tarafından
Demeki senin ki anlasli biri canim
tarafından
Birazcık sjsjs
0 oy
(5,154 puan) tarafından
İzin almalıdır tabi nefsi olarak bakmayın olaya lütfen . İzisiniz gitmesi caiz değildir.
(2,706 puan) tarafından
Ya adam birqkmiyorsa sosyalesmesini istemiyorsa
(5,154 puan) tarafından
Canım benim o karakter meselesi eş zaten anlayışlı olmalı tabiki . Ama şimdi bu yüzden de dini kötü görmeyin müslüman bir eş zaten eşini hapsetmez eve .
(2,706 puan) tarafından
Aynen öyle canim
0 oy
tarafından
İzin alırım öyle giderim eğer izin verirse oda vermezse gitmem aynı şekilde oda izin alır benden oda nereye giderse haberim olur zaten genelde bir yere gidilecekse beraber gideriz 
0 oy
(12,993 puan) tarafından
Ben gideyim mi veya gidebilir miyim derim sevgliliğimizden bu yana hiç değişmedi eşim de aynıdır bana karşı 
(2,706 puan) tarafından
Böyle olması gerekiyor
0 oy
(3,293 puan) tarafından
Dinen izin almadan gitmek caiz değil 
(2,706 puan) tarafından
Kız izin alsa kocası engeller benle konuştuğunu
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İzin alma bizde yok sadece haber veririz birbirimize çünkü birbirimize esir köle degiliz
(2,706 puan) tarafından
Evet aynen oyle
(9,626 puan) tarafından
Dinen tabi izin alınmalı ama ikimizde birbirimizin istemediği yerlere zaten gitmiyoruz o yüzden izin almıyoruz sadece haber veriyorum Allah korusun basıma bişe gelirse ulaşamazsa nerede oldugumu bilsin diye
0 oy
(15,658 puan) tarafından
Ya ona izin demeyelim de bilgilendirmek yada gönlünün de olması demek diyelim izin almak biraz çocukca oluyr
(2,706 puan) tarafından
Yani bilgilendirmek
0 oy
(1,137 puan) tarafından
İzin istemek ağır gelir bana ama haber veririm Allah var rızasının olmadığını görmedim daha hiç 
(2,706 puan) tarafından
Ama bu izin istese birakmiyor
(1,137 puan) tarafından
Bak işte kızcağız da gizli gizli geliyor yazık günah değil mi, sen bu kızı kendine hanım diye mi aldın yoksa köle diye mi be adam
(2,706 puan) tarafından
Yani bak buradaki bütün arkadaşlar yazık almalı demiş yani busuru kadınlar var kocası bu aldatiyor herseyi yapıyor bu kadın bı komşuya bile giderken bırakmayan bir kocası var ne sin var diyormuş senin huyunu bozar o kişi bu kişi diyor birakmiyor
(1,137 puan) tarafından
Senin huyunu bozardan kastı, senin gözünü açarlar , naneleri rahat yiyemem diyor yani , uyanık ş.erefsiz
(2,706 puan) tarafından
Bencede yani
0 oy
(1,488 puan) tarafından
Evet dinimzde var kadın eşinden izinsiz evinden dışarı çıkamaz bu aileye gelirsek çok öyle insan var eşini hiç bir yere bırakmaz 
0 oy
(8,897 puan) tarafından
İzin alma değil de haber verme var bizde. Zaten istemeyecegi bir yere gitmem 
(2,706 puan) tarafından
Evet canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 122 göst.
0 oy
36 cevap 1,289 göst.
0 oy
6 cevap 269 göst.