0 oy
249 göst.
Aile kategorisinde (62 puan) tarafından
Kızlar iki aylık bebeğim üç yasindada kızım var eşim sabah 8 9 yada bazen daha geç ise gider 9 10 gibi gelir kendi işi öyle yorucu bir işte değil bebek doğduğundan beri hep ben ilgilenirim bu gece ağladı eşim dedi al kucağına salla öyle uyur madem öyle al sen salla dedim umursamadı sonra yine biraz al dedim yoruldum gün boyu zaten doğru dürüst yatmadı dedim eşim kızdı bu çocuğun bakıcısı ben miyim dedi bende ben bakıcı mıyım babası değil misin dedi şimdiki karılar varya dedi kucumsedi yani tembel anlamında bide sesini yükseltti sonra kızı susturmayinca aldı kucağına ama kırdı beni ve üstüne tavırlı bir şekilde aldı haksız değil mi 

24 Cevaplar

0 oy
(13,825 puan) tarafından
2 oglum var biri kolikti cok battaniyeler de salladik birlikte oyle ise cok gitti..simdi 4 yasinda kucugum.de 2 yas olacak gezdirir oynatir eder ilgilenir...ama her deylerini ben yaparim:) 
(1,558 puan) tarafından
Ayynn kiz napyn nasilsn ☺️
(13,825 puan) tarafından
Sukur canim cocuklarla devam.sen nasilsin:)
(1,558 puan) tarafından
Aynn bnde:))
(13,825 puan) tarafından
Hayatimiz onlar daha ne olsun:) Rabbim saglik versin
(1,558 puan) tarafından
Amin cnm
-Reklam-
0 oy
(3,378 puan) tarafından

Ah ahh takılmayın siz. Sorumluluk vermeye sorumluluk paylaşmaya devam edin. 

Sakın söyleniyor va diye tüm yükü üstünüze almayın. 
(799 puan) tarafından
Kesinlikle+++++
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Benim eşim iki işte çalışıyor ama yardımcı oluyor bana. Büyük zaten hep onda sabah kalkar onu kaldırır üstünü giymesine yardım eder onu alır okula götürür akşam da birlikte gelirler. Gece terlemiş mi falan bakar ona göre üstünü değiştirir. Küçüğü de gelince hemen alır o onu severken ben sofrayı hazırlarım yemeği yer yine alır ben masayı toplarım sonra ikinci işe gider iki saat sonra gelir yine hemen küçüğü alır yatana kadar oynar
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Yardımcı olması gerekir tabi ki, bizde evde oturmuyorız yatmıyoruz ev işlerini yapıyoruz çamaşırı makinaya at çıkar ser bulaşık ev süpür sil mutfağı topla yemek vs derken gece o çocuk uyandığında mutlaka birbirinize yardımcı olmanız şart , henim eşim yapar Allah razı olsun ♥️
0 oy
(4,169 puan) tarafından

Benim eşimin de isyan ettiği zamanlar olmadı değil ama çok benimle çarşafa koyup salladı sabah 7 de işe gideceği halde kalkıp biraz uyu sen ben sallarım dedi şimdi 20 aylık işleri yaparken evdeyse muhakkak odaya ikisini atar kaçarım söylemem bile bak diye ben kahvaltı hazırlarken ekmek almaya giderse çocugu da alır götürür sen sakın laf söylemesinde diye tüm yükü sırtına alma söylene söylene alışacak yapacak bir şey yok yapmasını biliyo de bakmasına gelince mi kadın tek bakacak öyle Bi dünya yok kaldı ki sende 2 çocuk artı ev işleri bu da can yani aksama kadar toton yer görmüyordur neyine tembel olacaksın acaba hiç üstüne bile alınma teklif etme canım sen çocugu alıyosun ben duş alıp geliyorum de ver kaç taktik bu unutma ☺️

Allah yardımcın olsun canım ❤️
0 oy
(444 puan) tarafından
Ev işi yapmayı yemek yapmayı halı bile yıkamayı seve seve kabul eder. Ama çocuk yok bakamaz  
(62 puan) tarafından
Benimki hiç birini yapmaz
0 oy
(5,047 puan) tarafından
Sadece çocukla ilgili değil bütün işlerde yardım eder sağolsun. Bırak konuşsun. O konuştu diye sinirlenip her şeyi kendin yapma
0 oy
(332 puan) tarafından
İşte görmüyor diye evdeyken benden çok bakar. Nöbet çıkışı olduğunda uyandıktan sonra hep kızımla. Yedirir, uyutur, oyun oynar, banyo yaptırır. Markete, parka götürüyor. Bence sorumluluk vermeyi deneyin, yapmayın bu kadar yapabiliyorum cocuklarla diyin. Doğduğundan beri sabah işe de gidecek olsa bebeği uyutnadan hiç uyumadı. Ertesi gün ben sanki evde uyuyabiliyor muydum 2 haftalık bebekle hayır. 
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Şimdiki karılar hee.. Evire çevire dövecen böylesini 
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Haksız tabiki bakıcısımıyım ne demek yaparken vardı herşey çok iyiydi de çıkınca dışarı bebek ağlayınca mı kötü oldu eskiler çok şey yapıyorsa eskilerden bulsaydin kendine benle işin neydi babalık görevin bu senin benimle bir alakası yok diyeceksin hiç geri durma lafları söyle ona meydan bırakma hadsizlik etmiş 
0 oy
(1,175 puan) tarafından

Arada bir yardım eder çok yorgun olduğum zamanlar.  Gerçi eşimden çok oğlum ilgilenirr :D

0 oy
(346 puan) tarafından
Oğlum uyandı şimdi cnm eşim ilgilendi ben sütünü yaptım verdim.  Bazen uyandimda beni uyandırmak kendi yapar verir uyanmayim diye en büyük destekçim eşim doğdu dogali ikimiz baktık 
0 oy
tarafından
Şuan 4 aylık kızım ayağımda sallıyorum 20 aylık oğlum ağlayarak uyandı onu geri uyuttum eşim seslerine bile uyanmadı gece asla yardımcı olmaz bahanesi sabah işe gidiyormuş. Hatta çocuklar gece uyanınca kalkıp başka odaya uyumaya bile gidiyor.Çok tartıştım bu konuda bazen al bak deyip kucağına veriyorum mecbur bakıyor. Erkeklere göre şimdiki kadınlar şimdiki gelinler anca kıyaslama yaparlar takmayın ben öyle yapıyorum. Ama eğer eşiniz tatlı dille anlatınca anlayacak biriyse bu konuyu sakince halledebilirsiniz.
0 oy
(1,474 puan) tarafından
Kızımız şuanda 14 aylık eskisi kadar bakıyor diyemem ama doğduğunda kızım aşırı gazlıydı, neredeyse her mama yediğinde gazını çıkarırdı, kucağında dakikalarca gezdirirdi. Elinden geleni yapmaya çalışıyordu
0 oy
(980 puan) tarafından
Asla bakmaz canım 
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Şöyle bakım konusunda alt degısme yedırme banyo vs oyle duzenlı yapardı dıyemem yorgunsam hastaysam bu tarz seylere el atıyordu ama oynama ilgilenme benım ısım varken oyalama uyuyacaksam bırkac saat bakma konusunda yada ısım varsa alıp bırkac saat dısarı cıkarma konusunda sagolsun hıc uzmedı beni buda yetıyor zaten gece uykusundan kaldırıp sen bak demedım hıc genelde aksam o eve geldıgınde baktım yorgunum bebegı ona bırakır uyurdum bıraz ben kalkardım o yatardı nöbet sistemi gıbı sonra bırdaha uykusunu bölmezdım hasta vs olmadıkca

esının anlayıslı olması lazım bır duzen oturtmanız lazım sonucta tek cocuk degıl 2 tane bırde 
0 oy
(3,401 puan) tarafından
Sabaha kadar eşim kızıma bakıyor kızım her kakdigi  zaman eşimde kalkar yat derim yatmaz mamasıni  o  verir ben sadece altını  değiştiririm 
0 oy
(1,558 puan) tarafından
İlk dogduklarin da yardm ederdi şimdi hiç yoruluyorum deyip duryo:)☺️☺️
0 oy
tarafından
İlk 4 ay uykusuz gitti işe kolik bir kızım vardı ve gece 4 e kadar uyumazdi

Bu arada ben rahatsızım gece mamasını eşim yapıp iciriyor uyutuyor hafta sonları ben uyuyayım diye alıp odaya götürür ben 1 saat uyurum her türlü bakımını yapar alt değiştirme hariç onu da beceremiyor onun dışında giydirme uyutma mama icirme yemek yedirme gezmek oyun oynamak herşeyiyle ilgilenir
0 oy
(8,331 puan) tarafından
Tabiki ilgilenir babamın evinden getirmedim sonuçta 15 aylık kızımız birde 2 aylık kızım var örneğin dün gece kızımı eşim uyuttu ben duşa girdim duştan çıktım arkadaşlarla muhabbet ettik eşim hala bebeği uyutmakla meskuldu en son geldi canım emzir de bir daha sallayim diye hayat musterek gece de uyansa kalkar her konu da yardımcım çok şükür 

Sende söyle alemin adamlarida alıp bakiyorlarmjs diye en sevmediğim şeydir bir başkasının örnek gösterilmesi ama o gösteriyorsa sende goster

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 574 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde Cicek19 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde İki çocuklu anne (2,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 245 göst.
6 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 330 göst.
5 Haziran 2021 Aile kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu

380,127 soru

11,379,582 cevap

34,867 kullanıcı

...