0 oy
385 göst.
Diğer kategorisinde (672 puan) tarafından
Ben yapmayı beceremiyorum belki yapardım x yapıyor benden de bekliyorlar sadece maddi değil isrefı önlemek için de yapılıyor

23 Cevaplar

0 oy
(5,227 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Hiç yapmadım. Yırtıksa atılır yada çocukların pijaması yırtılmışsa soğuk havada yeni bir pantolon yada pijamanın altına giydiririm. 

Sökük ise ve yeni bi kıyafetse dikerim
-Reklam-
+1 oy
(15,005 puan) tarafından
Şimdiye kadar yama hiç yapmadım. Sökülen yerleri diktim. Ya da gevşeyen lastikler yerine yeni lastik taktım. O kadar becerebiliyorum. 
+1 oy
(2,994 puan) tarafından
Yama sünnettir ben yapıyorum ve çok da seviyorum.
+1 oy
tarafından
Evet yaparım dikişle uğraşmayı da severim Allah nasip  ederse en kısa zamanda makine alacam kendime en sevdiğim uğraş dur ☺
(672 puan) tarafından
İnşaallah en kısa sürede alırsınız
0 oy
(2,733 puan) tarafından
Yapmıyorum, dürüst olmam gerekirse evimde dikiş seti bile yok. Durumum el verdiği sürece tercih etmiyorum yama yapmayı. 
(9,961 puan) tarafından
Kiz dikis setin niye yok. Yama icin degil sokuk olsa atiyomusun. Dugme falan kopar
(2,733 puan) tarafından
Kopan düğmelerimi asla bulamadım ben bugüne kadar : ) Şuana kadar hiç ihtiyaç da duymadım açıkçası dikiş setine 5 yıldır :D O yüzden bana gerekli gelmiyor.
(672 puan) tarafından
Bazen küçük bir sökük yırtık için yapıyorum tabi herkesin alım gücü farklı
(2,733 puan) tarafından
Durumum el verdiği sürece yaparım zaten, örneğin abiyelerimde bir sıkıntı olunca direk ayırmıyorum terziye götürüyorum. Ürüne verdiğim paraya da bağlı biraz.
(672 puan) tarafından
Abiye zaten yapılmaz
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Neye yama yapmani bekliyorlar canin
(672 puan) tarafından
Kıyafet
0 oy
tarafından
Ne diyorsun anlamadım  :) 
(672 puan) tarafından
Yama yama :))
0 oy
(15,853 puan) tarafından

Yapılacak durumda ise yaparım değilse uğraşmam. Bir pijamam vardı yeniydi ama bacak arasından az bişey yırtılmışti pijamamim iç cebini kestim aynı renkte olsun diye yama yaptım onu :D dikiş falan severim ben elimden gelir böyle şeyler 

(672 puan) tarafından
Ay bende küçükken terzi olmak ister mişim seviyorum da çok yama yapamıyorum
0 oy
(238 puan) tarafından

Yani neye yama yapılacağına bağlı aslında. Mesela kıyafette sadece sökük dikebilirim, yırtılırsa atarım :)

Ama çarşaf vs mesela yırtıldı veyaa lekesi çıkmıyor diyelim o kısmı kullanmadan kesip yastık kılıfı falan yaparım elimde dikiveririm hemen günlük kullanmaya. Benim dikiş bilgim bununla sınırlı :D

(672 puan) tarafından
Kıyafet canım dikiş dilerim bende yama yapamıyorum
(238 puan) tarafından
Ay yapamam valla kimse kkusura bakmasın param varsa alırım yoksa bakarım öyle boşboş :D geçen en sevdiğim pantolonumun ağsında böyle sürtünmeden aşınma olmuş yırtılma aşamasında bi aşınma. Hemen götürdüm terziye verdim terzi abi beni sever 10 lira aldı yaptı mis gibi evde uğraşsam pantolonu çöp ederdim :D
(672 puan) tarafından
İyiymiş terzi parası (❁´◡`❁)
0 oy
(6,193 puan) tarafından
Yapmıyorum 

Çorabı bile yama yapanı gördüm bana göre eskidiyse yiprrandiysa atilmali
(672 puan) tarafından
Evet bende gördüm de çoraba değil de büyük kıyafete mantıklı yapmak
0 oy
tarafından
Elim igne tutmuyor sokugumu bile terziye goturyorum abla gecn gulmstu dikseydin ya diye snj
(672 puan) tarafından
Ay onu yaparım da ustalık istiyor galiba yama :)
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Yama yapmak ne kız.
(672 puan) tarafından
Ne diyeceğimi bilemedim şimdi (♥_♥)
(7,118 puan) tarafından
Yorumlar da öğrendim canım. İnsan bilmeyebilir niye öyle tepki verdin ki. :(
(672 puan) tarafından
İroni yapıyorsunuz sandım kötü niyetli yazmadım:(
(7,118 puan) tarafından
İroni yapmamıştım ama neyse sorun değil:)
(672 puan) tarafından
Yamayı bilmeyen yoktur diye düşünmüştüm
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Yama mı yokkiz ne yama sı:))
(672 puan) tarafından
Bazen lazım oluyor q(❂‿❂)p
0 oy
(7,858 puan) tarafından

Bazen yapıyorum yalan yok 

Hamilelik tulumun cep kısmı oturduğum civiye takilmisti oraya hemen bir gül yaması aldım yapışkanlı yapıştırdım hem desen olmuştu hemde yenisini almak zorunda kalmamıştım sonuçta 2 ay sonra doğum yaptım :)
(672 puan) tarafından
Ay ne güzel becerebilsem bazen yeni yeni kıyafet bir delik yırtık yüzünden giyilmiyor
0 oy
(3,596 puan) tarafından
Bu devirde kimsenin yama yaptığını sanmıyorum insanlar artık çorap bile dikmiyo direk çöpe yırtılınca 
(672 puan) tarafından
Maalesef zor günler bizi bekliyor
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Yama devri geçti artık bence he satın alırken yamalı aliyon moda oluyo ama evde yamanmiş biseyi kimse giyip dışarı çıkmaz :D hatta geçen hafta annanem anneme gelmişti kardeşlerimin dolabını bosaltiyodum bende bana dedi abla yırtık pantolon Falan var bak ayır kişlari falan indirin diye biz bacak arası yırtık koltuk altı solmis agrimis şeyleri ayırdık ananem kiziyodu yamayin giyin diğer yerleri sağlam daha giyilir diye :D
(672 puan) tarafından
Devir geçti ama zor günler bizi bekliyor tabi dışarda giymek için değil de ev içi kıyafette yapılır
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Hiç yama yapmadım ama bazı şeyleri dikip kullanabilirim. Mesela oğlumun çorabı yırtılsa çok yıpranmış değilse 1 kez dikerim bir süre daha giyer. İmkanım var ama o hakkı veririm çorap dahi olsa 
(672 puan) tarafından
Çogu kişi yenisini alırım demiş isteyen alır ama israf bir yerde
0 oy
(7,543 puan) tarafından
Yama değil ama kısalan pijamaları kesip şort falan yapardım kızıma öyle değerlendirirdim.
(672 puan) tarafından
Oda mantıklı:)
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Yapıyorum severimde yapmayı bazı kıyafetlerimi çok severim çünkü bide pantolan ağları özellikle pantolan sapa sağlam ağı gidiyor sadece 
(672 puan) tarafından
Bende becerebilsem düz olan yere yapılıyorda paça arası zor
(1,572 puan) tarafından
Dikiş makinesi şart ona kalın tela yapıştırcan tersinden güzelce aynı renk iple makinede git gel yapacaksın baya sağlam oluyor
(672 puan) tarafından
Makine işi zor biraz :(
0 oy
(771 puan) tarafından
Valla yapıyorum herşey o kadar pahalı eşşek kadar oğlum yeni aldığı eşofman altının dizini yırtmış nasıl olduysa siyah arma diktim en azından evde giyiyor 
(672 puan) tarafından
Ay o erkek çocukları:) en güzelini yapmışsınız

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 151 göst.
15 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 532 göst.
7 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 135 göst.
0 oy
0 cevap 34 göst.
21 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Es-Es (810 puan) tarafından soruldu

378,253 soru

11,321,452 cevap

34,765 kullanıcı

...