0 oy
431 göst.
Diğer kategorisinde (985 puan) tarafından
Buraya da yazdım dün Ehliyet sınavım var diye. Geçtim çok şükür. Dışarda eşim, kızım ve kız kardeşim bekliyordu. 15dk da yaptım çıktım. O sevinç ve heyecanla zaten aklım başımda değildi. Hem de çıktığımda kızım ağlamıştı onu aldım susturdum falan. Neyse evde bir iki eksik vardı onları aldık ordan da acile iğne vurdurmaya gidiyorum, ona gidicez. Neyse acile giderken annem aradı. Saat 8 e gelmişti naptın falan dedi. Yalandan geçemedim, tansiyonum düştü acile gidiyoruz dedim ama gülerek dedim ve karşı taraftan daha cevap gelmedenşaka şaka geçtim hem de 92 almışım falan diye sevincimi  paylaştım. Niye hemen beni aramadın ablan çıkınca aradı dedi. (dün de ablam girmişti). Ablamın çocuğu yok benimki çok ağlıyordu ona baktım o ara nasıl Arim dedim. Onun tribini attı ve dedi ki "g*tüne güvenmiyordun madem niye horona geçtin" gibi Bi laf söyledi. Anne öyle denmez insan tebrik eder, aferin kızım der. İnşallah diğerlerini de geçersin Ehliyetini alırsın der dedim.. Konuyu hemen kız kardeşime çevirdi. Çalışsın oturmasın vs bağırdı çağırdı. Kardeşimin havasını da attı bana.

Yani anlicanız ne sevinç kaldı ne başka bir şey. Aşırı kırıldım 

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Annenin yaptığı çok ayıp 
-Reklam-
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Ay sağol anne ne güzel motive ediyorsun der lafımı söylerdim haksız tabiki 
(985 puan) tarafından
Dedim de işte anlayan olmayınca uzatmaya da gerek duymadım kısa kestim kapattık telefonu
0 oy
(1,575 puan) tarafından

Ay ben herkese yaptım bunu kaldım ettım dıye yanı ne var bunda ki sevinc oncesı bıraz uzup sonra daha cok sevınmelerını saglamak :D annen ayıp etmıs ama cok takılma insanları umursama kım olursa olsun 

(985 puan) tarafından
Bana da ablam yaptı hatta ben 1 saat sonra öğrendim nerdeyse geçtiğini. Ben annene direkt söyledim şaka diye. Hemen tersledi. Bi de inanmıyorum fotoğraf at diyo. Ehliyete yazılmadan önce de çocuk doğurdun engel oldu sana ne oturuyon yazıl diyordu
0 oy
(119,224 puan) tarafından
klasik anne azari yemissin ☺️
0 oy
tarafından

Senin annen benim annem olabilir mi acaba :D

Benimki de hp öyle ne zaman Bi sevinsem kursağımda bırakır.. 

Çok ayıp ama işte anne. Atsan atılmıyor satsan satılmıyor 

(985 puan) tarafından
Gerçekten öyle ya çok kırılıyorum
0 oy
(52 puan) tarafından
Benimde annemde aynı şeyi yaptı ben ehliyete yazılmıştım geçtim sınavı diye sevinçle söylerken oda bana daha karnını doyuramiyosun ne sınavı parayı yerden mi buldun zavallisin herkes sana aciyo sen gidip parayı nereye vermişsin dedi bunu söylemesinin sebebi de kirada oturuyor olmamız. Bende karnimi sen doyurmuyosun madem zavalliyim o kadar paranız var zenginsiniz anne ol da banada el at anca erkek çocuklarına veriyosun bana gelince de tek derdin beni küçük düşürmek aşağılamak. Babam vefat edince babamın bütün malını oğullarına verdi bana gelince de umrunda olmadı el atmadı ama ben yine bişey demedim hala paramın hesabını yapıyor. Ona inat birikmiş altinlarim vardı sonraki ay kendimize küçük araba aldık onda bile tebrik edeceğine yine asağıladı. Yani canım eğer bir insani mutlu edemiyorsan bırak sevincin de hüznün de içinde kalsın paylasma o kişiyle.. bu kişi annen dahi olsa... Malesef ben annem konusunda şansızim artık attığım adımı anneme söylemem ve o aramadan asla aramam halini hatrini sormam bile. Napiyosun diye sordugunda koca bir hiç diyorum. Benim için artık sadece yabancı bir komşu oldu...
(985 puan) tarafından
Çok üzülüyorum böyle olunca ya. Anne sonuçta. Derdini sevincini kiminle paylaşacaksın ki. Yakının annen olmayacaksa kim olacak. Ama dediğin gbii sevincini içinde yaşicaksın. Biz de bilezikleri satıp sene başında ev aldık kiralamak için Bi gelir olsun diye. Eşim annesine falan demedi. Bizimkiler Bi şekilde öğrendi laf ettiler. Şu an sıkışık durumumuz ama satarsak rahat ederiz. Geçende gerçekten lazım oldu 40 poşet fasulye koydum dolaba. Buzluğum aşırı küçük. Eşim taksitle derin dondurucu alalım dedi, aldık. Ne gereği vardı diyor. Ya da aldığımı beğenmedi başka alsaydınız diyor. Benim evimde duracak benim elektiriğimden gidecek sana ne çocuklarım Bi şey başarıyor de sevin.
Anneler gününde eşarp aldım beğenmedi değiştir diye bana geri verdi. Ben öyle şeye çok takılırım. Beğenmediysen de dursun kenarda. Benim gönlüm olsun Bi kez tak başına. Götürüp aldığım yere vermedim bile duruyor bende. Geçen ben takmsk istedim onun gözüne gözüne soktum. Beğenmediğin eşarp falan diye dedim. Kırıldığımı anlasın diye ama nerdeeee
(52 puan) tarafından
Yok bacım anlamiyolar ben annem hediye almayı yıllar önce bıraktım banada aynısını yaptı. Yaptigim aldığım hiçbir şeyi beğenmez hep laf eder hevesimi kırar. Benim yıllarca çocuğum olmadı birgün olsun niye olmuyor diye sormadı tam tersi bu devirde çocuğun olmaması çok güzel bişey Allah sevdiği kullarına çocuk vermez sen çok şanslısın ki senin çocuğun yok gibisinden söylerdi ve hep eve döndüğümde ağlardım. Şimdi Rabbim bana mucizesine nasip etti 7 aylık hamileyim ama gel gör ki şimdiye kadar hiç ilgilenmedi biseye ihtiyacın var mı iyi misin canın bişey istiyor mu diye bir kere bile sormadı sürekli arar kendi derdini anlatır kapatır. Doğumda bile yanıma geleceğini sanmıyorum malesef anne olmayınca herşey eksik kalıyor ama alıştım bu eksikliğe ve asla hakkım helal değil. anne babanin evlat üzerinde hakkı varsa bence evladın da vardır
0 oy
(1,131 puan) tarafından
Bazı insanlar en güzel anların katilidir, maalesef ki annen de onlardan biri..
(985 puan) tarafından
Maalesef öyle

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 200 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 320 göst.
7 Eylül 2021 Aile kategorisinde Hiramm01 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 274 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu