+1 oy
333 göst.
Aile kategorisinde (243 puan) tarafından
Kizlar merhaba lutfrn okuyun fikrinize ihriyacim var. Bn ailemden uzak bi sehirde yasiyrm burda hic ailemizden kimse yok. Iki bebegim var biri 2 yadinda digeri 7 aylik. Bir hafta once annem ve teyzem geldi bizde kalmaya bi 15 20 gun burdalar. Oh dedim annem geliyo biraz dinlenirim kendi agzimla diyrm bi sabah cocuklari al uyuyim sabahin korunde uyaniyorlar kucuk dis cikariyo 4 te uyaniyo buyuk olan 7 de kalkir daha uyumuyorlar. Oglen onlari uyutnca uyirdum smdi evde misafr var uyuyamiyrm. 2 senedir cok uykusuzum. Milletin annesi gelince kizina her konuda yardimci oluyor. Annem yemek yapmayi sever tamam hakkini yemiyim yemek yapiyor ama bnim derdim yemek degilki. Benim ihtiyacim olan konuda yardkmci olmuyirki.. bn uykusuzm bi gun bak deyince ay bnde gece uyuyamiyrm bnde uykusuzm diyo. Bnmi haksizim bsey deyin

17 Cevaplar

+1 oy
(5,661 puan) tarafından

İlk defa ne yorum yapacağımı bilemedim :unsure:

(243 puan) tarafından
Cok sinirliym bide kahvaltiyi bnim hazrlamami bekliyorlar allahim cildircam ya
(5,661 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
(900 puan) tarafından
Ozaman gelmesin daha iyi valla ne anlayışsız insanlar var nolmuş bir gün baksa yani vicdan meselesi bence ya 
(243 puan) tarafından
Yemek yapiyor ya onu öne sürüyor. Kendi evind ebu kadar uyumuyor bide 7 de kalkar uyuyamaz nirmaldw
E
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Haklısın sonuçta uykusuzsanda geçici bir süre evine gidip mışıl mışıl uyuyacaksın ama kızın cocuklariyla hiç uyuyamadi ve uyumayacak sonuçta biraz seni dinlendirebilirdi
(243 puan) tarafından
Valla cok kiriliyorm snra diyorum bnmi yanlis dusunuyorm bakmak zorunda degil diyorm
(1,662 puan) tarafından
Bende önce hep bakmak zorunda değil yapmak zorunda değil diye kendimi telkin ettim ama doğumumda inanki yanımda olmasına rağmen o kadar desteksizdim ki kahvaltı falan yapamazdım akşama kadar aç kalırdım zaten uykusuzdum geceleri yardım etmezdi hiç banyo bile edemezdim çünkü hiç gerçekten oyalayayımda bı nefes alsın demezdi geldim işte duruyorum ya yeter tavrı vardı ama bu zorunda değil olayını fark ettim yerde komşum var annem yaşında kadın gelir bı işin varsa hallet bı rahat ol en azından bir saat der ve oyalar nasıl bı başkası benim çocuğumu oyalayabiliyorda anneannesi oyalayamıyor durmuyor senin çocuğun diyor daha yenilerde dedim yemek yapamıyorum aç kalıyoruz çok hiç durmuyor dedimde gezdir dur işte işin ne oyalanir gündüz bı şekilde dedi bana sadece komşuda zorunda değil ama yapıyorsa içinden gelerek düşünerek anne neden düşünmez diyor insan sonrada böyle
0 oy
(249 puan) tarafından
Benimki de oraya gittim sabahın köründe kalkıyor çocuğum güya beni dinlendirirler diye uykusuzluk nedir bilirim 10 dk sonra getirdi karnı acıkmış diye biraz bakiver dedigimdw de işi varmış kimseye güvenip çocuk yapmayın eşim bile yan çiziyor bazen Allah bildiği gibi yapsın ben bana kim haksızlık yaptı ise sildim mesafemi koydum lütfen demeyin onlara güvenip mi çocuk yaptınız diye kadının elinden alıp 10 dk dinlendirmek bile kadını rahatlatır annen seni düşünmemiş 
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Haksız degilsin inan sonuctw hep kalmayacak biraz baksa nr olurki bide torun yani insan torunlarını sevmek onlarla vakit gecirmek icin can atar yqni benim annem öyle gecen 2 günlüğüne gelmişti 2 gunde çocuklarıma baktı valla
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Çok tuhaf. Yazip seni üzmek istemiyorum. 
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Haklısın aslında anneler önce evlatlarını düşünür rahatını huzurunu düşünür. Seninki kendi uykusunu düşünüyor. Üzücü bir durum. Sonuçta ömür boyu bakmayacak 2 hafta nedir ki 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Valla ben sana bişey söyleyeyim mi başkası yardımdan çok yük getiriyor yine en iyi düşe kalka da olsa bizler bakıyoruz çocuklara.
0 oy
tarafından
Bende tavsiye Canım, başkalarının anneleri yardımcı olur yapar demişsin. Kendini ve anneni yada babanı kimseyle kıyaslama bu seni hem annene karşı kinlendirir hemde seni aşağıya çeker. Evet başkalarının anneleri yapıyordur seninki yapmıyodur , demekki kimseye güvenip hiçbir şey yapmamak gerekiyor . 
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Haklısın..   azcik cazgirlik yapsan ne der
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Haksız değilsin aslında yardımcı olsa seni dinlendirse ne olur sanki kendimi düşünüyorum kızlarım bu halde olsa kıyamazdım ben bakardım kızlarım dinlensin uyusun derdim
0 oy
tarafından
Haklısın valla yardımcı olması gerekiyor ben bile gece iki üç kez uyaniyorum sabah ölü gibi kalkıyorum 
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Zaten sürekli görmüyomus aslında özleyip meraklı olması lazım  Bazı büyükler çocuklardan da soğumuş 
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Sen uzaksın ben 15 20 dakika yakınliktayim bazen derim temizlik yemek yapamıyorum kahvaltıyı çok geç yapıyorum vs bı geçen hafta aradım gel dedim de geldi, asla gelip ben çocuğa bakayım sen işini yap dinlen demez beklemiyorum da zaten konusu da geçince biz yaşlandık der çıkar işin içinden 
0 oy
(8,327 puan) tarafından
Haklısın. 

Kendi anneme baktığım zaman ben annemlere bile gitsem çocuksuz kadın gibi oluyorum çocuklarım bana hiç gelmezler annem uyutur yedirir oynar parka götürür. Bende boş boş takılırım. 
0 oy
(1,149 puan) tarafından
Annem ya keşke çalışmasa da gelse benim annemde yanımdaykrn izinli gününde alırdı sen biraz uyu dinlen brn ilgileneyim diye sanki çalışmamış o gün dinlenmesi gerekmiyor gibi Allah merhamet versin bacım 2 çocukla zor oluyor 
0 oy
(246 puan) tarafından
Yemek yapıyormuş işte daha ne istiyorsun çocuğa da bak bı zahmet yaşlı kadın bakmıştır bakacağı kadar zaten fazla beklentiye girmeyin 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 255 göst.
27 Kasım 2022 Aile kategorisinde Buket masal (2,353 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 648 göst.
7 Nisan 2019 Aile kategorisinde Akifin mertin annesi (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 431 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Kartaldilos (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 319 göst.

380,082 soru

11,378,209 cevap

34,863 kullanıcı

...