0 oy
741 göst.
Aile kategorisinde (2,524 puan) tarafından
Ayy arkadaşlar cidden bazılarına kışın gidilmez. Kaç oldu bu şekilde eve geliyoruz ya çocuklar hasta oluyor ya ben ya eşim. Hastanelik oluyoruz . Burası soğuk gunduz arkadaşa gitmiştik evi buz gibiydi yerler çok soğuktu evdeyim şimdi Yolda gelirken bile karinima sancılar girdi yuruyemedim parkta eşimi bekledim çocuklar benle diye şimdi hem ishal oldum hem burnum akıyor karnım gurulduyor  bidem bulanıyor usuttum belliki, niye böyle yapıyorlar anlamıyorum . Ben biri gelecek diye vallhi kimse hastalanmasin diye kombiyi dahada açıyorm .hatta kız senin evin ne güzel sıcacık diyorlar kendileri açmıyor tabi ay vallahi kış aylarında kimseye gitmek istemiyorum bu yüzden .soyluyorumda üstelik sıcak değilse gelmem bak hasta oluyoruz diye ama kaç dicen ki

29 Cevaplar

+2 oy
(13,824 puan) tarafından
Gitmem daha iyi ...ben de biri gelcek olsa daha da acarim 
(2,524 puan) tarafından
Bu kış bende gitmicem soyluyorumda insan sürekli söylemek istemiyor bakıyorum kaloriferin kendine hayrı yok açık dediklerinde
-Reklam-
+2 oy
(780 puan) tarafından
Bu pintilik degil ki daha kasımın başındayız insanlar ay sonunu zor getiriyor..dogalgaza kömüre yapılan zamlar ortada..herkes ister köküne kadar yakıp evde don atlet oturmayı ama olmuyor işte.. ( kendim için söylemiyorum ben yakiyorum ama ülkenin hali ortada..)
(2,524 puan) tarafından
Yo canım kışın ortasında da boyleler kaç kez aile boyu hasta olduk eşim de çok kızıyor bu duruma .evin içinde monta duruyorlar çocuklarıda kalın kalın giydiriyorlar gittiğimiz kişilerin de kendi evleri yani. Kira filan da değil bı gaz var onuda acmayacaklarsa daha da gitmem saçmalık bu kadarıda ben kendi evimde hasta olmuyorum arkadaşa gidiyoruz hasta oluyoruz
(1,231 puan) tarafından
Evine gittiğin arkadaşının maddi durumunu bilmediğim için söylüyorum. Belki durumları yok evde montla oturmak istemez kimse. Aşırı cimri değillerse tabii
(2,524 puan) tarafından
Yok bacım durumları iyi ev kendilerinin arabaları vsr . Evlendiğinde beri gidip geliyoruz 5 senedir boyleler kıyamıyorlar yaa . Zaten biz actimiz için bı evimiz arabamız yok galiba :)
+1 oy
(1,472 puan) tarafından
Ay valla bende öyleyim çocuklarım hasta olup ilaç hasta yollarına para harcayacağıma faturaya yansıtırım daha iyi en azından evde sıcacık gece gündüz bir derecede aman bazıları çok cimri ya 

Benim evim termostat ile ısınıyor 22,5 derecenin altına düştümü ısınır ev geri kapanır ki geçen sene 21 RE düşürdüm diye eşim ev niye soguk eski haline getir dedi yani nee olacak yaa millet köyde 10 20 bin arası 5 ay için yakacak alıp kışı geçiriyor ay varsın benim de 5 bin gitsin dogalgaza canımdan değerli değil vala 
(2,524 puan) tarafından
Öyle canım ++++
+1 oy
tarafından
Yani kendi düşünüp açabilir ama mecburiyeti yok yani ben birisinin evine gitsem açmasa lafını etmem böyle kısa ve net gitmem evine 
(2,524 puan) tarafından
Bende gitmicem canım zaten . Ama kendim dikkat ediyorken gidip başkasında hasta olunca hastanelerde biz Sürünüyoruz şimdi eşim acile gidelim diyo köyüm çünkü duramıyorum sancidan
tarafından
O zaman gitmeyeceksin
0 oy
tarafından
Benim kaynanam da kombiyi açacağım diye aklı çıkıyor pintilikten ölecek köye gidiyoruz buz gibi bi de bana akıl veriyor hasta olduktan sonra yemisim faturasini
(2,524 puan) tarafından
İşte dimi .bizde kendi evimizde hasta olmuyoruz arkadaşlara gidince eve hasta dönüyoruz kıyıp ta acmiyorlar ya kendi cocukarini bile kat kat giydiriyorlar yazık ya
tarafından
Herkes biz değil işte valla
0 oy
tarafından
Gitmemek en doğrusu 
(2,524 puan) tarafından
Gitmicem bu kış onlar bana gelsin artık ne yapıyım. İnsan hiç değilse misafirim geliyo diye açar
0 oy
(9,546 puan) tarafından
Benim kaynanamı anlatmışsın bebekliyim o halde bile açmıyor evin sadece iki odası güneş görüyor diğer yerler kapalı aşırı soğuk evi 
(2,524 puan) tarafından
Ona söylersiniz yine insna arkadasa bir şöyle iki söyler
(9,546 puan) tarafından
Söylesek nolcak açmıyor ki
(2,524 puan) tarafından
Ben söyleyince açar ama söylemek istemiyorum artık . İçeri ısınana kadar zaten aldık soğuğu
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Oylelerine gitmiyorum
(2,524 puan) tarafından
Bu kış bende gitmicem diye diye 5 senedir gidiyorum yine bu son
0 oy
(281 puan) tarafından
Gitmeden sor bacım dogalgazin açık mı diye laf arsında belli etmeden değilse gitme sağlığınizdan dha mühim değil yaa
(2,524 puan) tarafından
Yaa Cok ta severim arakdasi ama insan kendi düşünecek biliyo bide
(281 puan) tarafından
Sevgi kişisel bi drum bence bu dünyada evlattan sonra 3n cok s3vilen ana babadır yeri geliyo onlardan bile geçebilecek oluyoruz sevgi de benden üstün değil bnim gözümde ilk kendimi seviyorum
0 oy
(1,907 puan) tarafından
Kim olursa olsun gitmem. 
(2,524 puan) tarafından
Bu kış gitmicem artik
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Eşim bana diyor acıma kömürü bas sobaya 2 soba zor olur bir odaya geçelim dedim yok insna gibi yasayalim yataginizda uyuyalm diyor yatak odamla mutfak arasında 1 soba ,bide salonda var , kaynnam evi soğuk bulsa demesigi kalmıyor gidip kendi getiriyor kömürü atıyor ,, bir yere giceksem valla ariyip soruyeom eviniz sıcaksa gelirim iki çocuk var bende 
(2,524 puan) tarafından
En iyisini düşünüyor. Öyle
(2,804 puan) tarafından
Bnm yaşadığın yerde sıcak seviyorlar soğuğa gelemiyorlar gözlerine gelmiyor
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Herkes bizim gibi düşünceli değil canım maalesef
(2,524 puan) tarafından
Öyle canım vallah i kendi çocukları bile hasta oluyor
0 oy
(12,574 puan) tarafından
Gitmem ki bi yere kaynanam hariç o zaten benden pinpirikli kendi az üşümeye gelmez açar ödu kopar biz hasta olcaz diye 
0 oy
(175 puan) tarafından
Yani ekonomi belli insanlar kombisini peteğini açmak zorunda değil senin gitmemen daha hoş olur veya öncesinde söyle yüzüne karşı açarsa gidersin. Benim evime misafir geleceği zaman açarım ama karşıdan bunu beklemem 
(2,524 puan) tarafından
Canım hepsinin de kendi evleri durumları iyi . Para diye ölüyorlar
(175 puan) tarafından
Yani o zaman yapılabilecek bir durum yok el mahkûm gitmemek :D
(2,524 puan) tarafından
Aynen canım bu kış gitmicem onları davet ederim bana
0 oy
(2,472 puan) tarafından
Fatura belasi yuzunden yakmiyolar bide kendine kiymayan baskasina kiyar mi hic

Biz sadece aksamlari aciyoruz o kadar 
(2,524 puan) tarafından
İşte canım kendileri hadi yetişkin yaş çocuklar . Sonra konuşacak olsak ah işte bende ne yapayım cocouk hasta diyorlar
(2,472 puan) tarafından
Kis geldi ne ki disari cikilmjyo bi yere gidilmiyo hep yaz olsa keske
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Ben kombi açmıyorum su an bir ara açmıştım ama havalar tekrar ısınınca kapattım. Ama mesela kuzenim geliyor bebeği var o gelmeden önce açıyorum o gelene kadar ev ısınıyor. Ya da başka misafir. 
(2,524 puan) tarafından
İşte anlayışlı bı insan
0 oy
(15,151 puan) tarafından
Paraları yoktur ondandır. Kim soğuk günde buz gibi oturmak ister. Aşırı cimri değilse
(2,524 puan) tarafından
Canım kendi evleri . Arabaları var bı gazı da açsınlar bı zahmet ama işte bizim ev yok araba yok kiradayiz milletin coxogu hasta olmasın diye zaten sıcak olan evi biraz daha açıyoruz . Kendi cocuklarida hasta oluyor
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Üşüdüm doğalgazı açsak mi fln deseydin canm evlerine gidip kalıyorsanız o kdar samimiyetiniz vardır diye düşünüyorum ben o kdar usuyecek olsam daha olmadı  çıkıp dönerdm eve valla millet usuyecek diye korkudan köklerin biz kombiyi
(2,524 puan) tarafından
Söylüyoruz canım  ama artık söylemek istemiyo insan 5 senedir boylr
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Benim kayinpeder öyle parasizliktan değil bir oda ısınıyor yeterli görüyor. Şubat ta 1800 km uzaktan gittik mecbur kalicaz üşümekten zor uyudum. Ben gidip ayarı yükseltiyorum o kapatıyor eşime açtırıyorum o kapatıyor. Eşim de kızdı senede bir kez evine gelmişiz yapılacak şey mi diye söyleniyor. Görümcem aynı ilçede yaşıyor evlerinde kalan da bir biz varız senede bir. Seneye bebek olacak bu şekilde olacaksa gitmem derim eşim de bebeğe kıyamaz 
(2,524 puan) tarafından
Valla canım hastanede bizler geziyoruz çocukla . Malesef bunu benim kendi yengem de yaptı abim açtı biz hatlanmayalim diye özellikle kzim için . Neyse kapalı görünce ben çocuklar yapmistir dedi yengem. Elleri yetişmez çok yüksekte. Kizim hastalandı bilmediğim şehirde iki hastane gittim ayy canım sen hastami oldun diyo bide samimiyetsiz sinir oldum . Şimdi gel diyo bende dedim ki yok yenge sana gelince senin kombi kapanıyor dedim
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Bazı insanların evi ısınmıyor. Mesela benim babannemle amcaların evi hep buz gibidir. Geçen kış gittik biz de öyle hasta olduk geldik. Şimdi çağırıyorlar kışın gelmem size diyorum :) 
(2,524 puan) tarafından
Canım yorumlari okuduysan bu öyle değil malesef

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 244 göst.
13 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anonim (311 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 252 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Manas (891 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 346 göst.
28 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 502 göst.
16 Eylül 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,695 cevap

34,813 kullanıcı