0 oy
1,094 göst.
Aile kategorisinde (250 puan) tarafından

Kızlar 1bbucuk yasinda kızım var bide 47 günlük bebeğim var büyük olan küçük kızımın sürekli yüzünü çiziyor kaşla göz arası yapiyo arkamı döndüğüm an yapiyo ne yapmam gerekiyor bide bu sabah anlini çizdi yine baya bağırdım baya kızdım gerçekten çocuk doğdu doğalı suratı sürekli çizikle doldu anlina ne sürebilirim kızımın en çabuk ne iyileştirir lütfen yardım edin

image

43 Cevaplar

+4 oy
(4,100 puan) tarafından
Gerçekten bu kadar peş peşe ne aceleniz vardı diyeceğim linçleneceğim. Benim de 1 buçuk yaşında kızım var. Sürekli ilgi istiyor sürekli oyun istiyor. Değil ikinci bir bebek bakmak yarım saat yemek bile yapamıyorum. Çünkü yaşının gereği bu. Doğru olan bu. O çocuğun ilgiye ihtiyacı var. Bir de bağırdım diyorsunuz ya. Günah gerçekten :(
(2,445 puan) tarafından
+++ çok haklısın
tarafından
Doğru diyorsun spirali çıkarttım adetim bitti hamile kaldım doğum yapınca korkudan koşa koşa taktırmaya gittik hem kontrol hapı da cabası elimdeki bebenin hakkına giremem
(250 puan) tarafından
Ay sanane be akılsız lafa bak şeyime kilit vur bari sana mı sorucam çocuk yapıp yapmayacağımı ister pes pese yaparım ister hiç yapmam tasası sana mı kaldı sen kimsin ben burda başımdan geçen olayı ve bildiğiniz krem var mı diye sordum muhalefet git kendi derdine bak haspam
(4,100 puan) tarafından
Seviye belli. Benim birşey dememe gerek yok.
(250 puan) tarafından
Seninde seviye belli hadi canim.
-Reklam-
+1 oy
(9,504 puan) tarafından

Ay bu nasıl çizik nasıl yapmış :'(

(250 puan) tarafından
Gözümün önünde oldu bebegin üzerini degistiriyodum altını giydirirken diğer kızım geldi bebekle konuşmaya falan calisiyodu birden bi çizdi eliyle anlamadım hiç noldugunu
(4,098 puan) tarafından
Oyy yazik . 1 bucuk yasindaki zaten kendi kendini bile halleder akli ermioki. Yacik allah kolaylik versin . Hucre yenileyici bisey sur bence. . Bebek zaten cabuk kapanir yarasi
+1 oy
(7,444 puan) tarafından
Ya çok küçük ama danışman lazım doktora vs Fito krem var.. beraber yanyana zaman geçirtşn nasıl sevmesi gerektiğini öğretin şu an çok şaşkınım benimde bebeklerimin arasında bir buçuk yaş var ama hiç böyle şeyler yaşamadık yaşamayız inşallah kıskanıyor olabiliyor dediğim gibi beraber zaman geçirtin oyun oynatın vs 
tarafından
Benimkilerde birbirine karşı böyle değil ama bence aşırı kıskanıyor dediğin gibi birlikte vakit geçirse yada yakınlık kurmalarına müsaade edince yakınlaşıyor.
(7,444 puan) tarafından
Ya benimde var iki miniğim en başından beri beraber vakit geçirtiyoruz 28 aylık ve 10 aylık öyle olunca sorun olmuyor hatta abisi sarılıp ayy diyor :))
0 oy
(144 puan) tarafından
bu nasıl bı çizik bı şekilde önüne gecmelisin.Cocugunu pedogoga bı götür Allah korusun başka zararda verebilir
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Oys yavrum benim kızma annesi oda bebek daha kıskanması normal konuş onunla hadi gel beraber sevelim de oynyalim de belki bı nebze kıskançlığı diner
0 oy
(9,971 puan) tarafından
Yaaa kiyamam minnosum ya. Bagirma diycem canim ama insanin bazen elinde olmuyo ama sunu dusun 1.5 yasinda kardesi olmasinida o istemedi malesef :( onun daha sevilmesi gereken zamanda
(250 puan) tarafından
Farkindayim ama kiskanmamasi için elimden geleni yapıyorum nasıl bi krem kullanabilirim ben bu çizilen hemen gecse
0 oy
(2,738 puan) tarafından
Ay kıyamam ya, diğeri de küçük kızsan da anlamıyordur. Bir de kızınca daha çok ters tepebilir. Sürekli cici yaptırın, yaptığında takdir edin aferin sana deyin sarılın. Belki sizin dikkatinizi çekmek için yapıyordur. 
(250 puan) tarafından
Kız sevsin diye hep uğraşıyorum Ay bak sana gülüyo annecim kardeşin seni çok seviyo baksana diyorum öp hadi kardeşini diyorum ama.hic istemiyo
(2,738 puan) tarafından
Ara ara bebeğinize hediye alın, bak kardeşin senin için almış hadi öpelim onu deyip belki alıştırabilirsiniz. İşin zor gerçekten.
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Kiskanmasi normal cok kucuk ama asla yalniz brkmamalisin coknkotu olmus 
0 oy
(2,155 puan) tarafından
Ah kuzum ya o da çok küçükmüş canm kıskançlık yapıyor çok daha dikkatli olmalısın beşiğinide tut bebeği ulaşamaz öyle bence 
0 oy
tarafından
1.5 yaşındaki de çok küçük canm Allah yardmcin olsun
0 oy
(659 puan) tarafından

O da bebek bagırsanız da anlamaz bence. Daha sıze doyamadan bebeklik ve teklik surecinin tadını cıkaramadan anne hamıle kalmıs ve eve baska bebek gelmıs bız kucuk anlamaz sanıyoruz ama anlıyorlar ben 6 yil ara verdim ona ragmen nasıl olur kestiremiyorum acıkcası bence sızın bır pedegog yardımı almanız gerek cunku zarar vermeye gecmıs boyut kızarsanız bunu daha cok yapar bence

Bu arada sudocrem var ya ondan surun fayda eder 
tarafından
Benimde 4,5 yaş 9 aylık çok şükür zarar verme olmadı ama dikkat etmediği için birnkac kez düştü ama böyle yapınca düşebilir yada yara olur vs. Diye uyarıyoruz oğlumda kardeşi kanepenin ucuna gitdr deliriyor hatır ordan düşceksn diye
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Yalnız bırakma canim Allah korusun birşey yapar oda çok küçük çocuğa çocuk emanet edilmez derler oda daha bebek bir dk bile yalnız birakma
0 oy
(119,167 puan) tarafından
anaam fena cizmis kiyamam yaa
0 oy
tarafından
Tırnaklarını daha sık kesmelisin muhtemelen uzadığı için derin çizmiş baya
0 oy
(1,540 puan) tarafından

Resmen doğdun da yerimi aldın der gibi intikam almış içide soğumuştur umarım :D

Benim kızda 29 aylık geçen küçük bebeğime60 günlük tekme atıyordu zor yakaladım 

0 oy
(257 puan) tarafından
Anne sütü alıyorsa sürebilirsin ben hep oğlumun yüzüne sürdüm kendi çizdiğinde hiç iz kalmadı cabukta iyileşti 1 buçuk yaşındaki bebeğe bağırarak onu daha çok kışkırtırsin daha fazla kiskanmasina sebep olursun orda çok fazla hata yapıyorsun 
0 oy
(1,179 puan) tarafından
Ayy kuzumm nasıl çizmiş oylee:(( kıyafetlerini filan giydirirken elbiselerini vermesini iste, bezini değiştirirken ıslak mendil uzatır mısın de, şunu yapalım hemen seninle oyun oynayalım diye yavaş yavaş sürece dahil et canım, yani çok bilgim yok ama bir buçuk yaş pedegogdan anlar mı bilemedim 
0 oy
(3,323 puan) tarafından
Oýş kıyamam sana ne kötü  çizmiş  yanlış anlama ama hiç tek bırakma  ikisini  birşey filan  suratına vurur
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Ayy mahfetmis sen nerdeydin canim ya yaklaştırma gözünü falan çıkarır allah muhafaza 
0 oy
(15,041 puan) tarafından
Kizdigin zaman daha çok yapiyolar. Oğlum 3 yaşında. Israrla yapma dediğimi daha çok yapiyodu. Biraz daha zamana ihtiyacınız var. Bı sure sonra o da alışır. Ama o zamana kadar tüm işlerini bı kenara koy. Onlarla ilgilen. Ve tırnaklarıni hep kısa tutl

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 162 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Pasa annesi1 (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 324 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde nefestugce.asaf (836 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 181 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde Kaderiye (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 412 göst.