0 oy
418 göst.
Aile kategorisinde (2,103 puan) tarafından
Kızlar erkek kardeşim 8 yaşında ve okul hayatı ile birlikte dürtüsel hareketlilik teşhisi konuldu  ilaç kullanıyor hatta bununla ilgili akademik olarak çok üst düzeyde çıktı ve bunu bitirmesin diye de 2 senedir kullanıyor ve belli saatlerde ilacın etkisi geçiyor akşam 6  7 gibi 

Elinde her şeyi olan bir çocuk bir dediği iki olmayan bir çocuktur elinde telefon tablet bilgisayar PlayStation ve daha fazlası var 

Ben hep şımarıklık demiştim kendi kendime sınırlarını ve herkesin sınırlarını çok zorlar 10 aylık bir bebeğim var uyurken durduk yere çığlık atar değişik değişik bağırır sessiz olur musun dediğinde tamam der ama 2 dakika sonra tekrar yapar 

Akşam annem çok hızlı bir şekilde sırtına vurdu çıkan sesten ben bile irkildim O an benim canım acıdı diyebilirim 

Kardeşim odasına gitti aynadan odasına baktım ne yapıyor diye tek başına oturmuş yatağa sadece bakıyordu o an yanlızlık çektiğini hissettim sanki yanına gittim onu kendi bebeğimden bile daha çok sevdiğimi söyleyince öyle bir sarılıp ağladı ki ağlamamak için odadan çıktım o an içimden keşke biraz daha büyük olsan da alıp seni götürsem dedim 

Acaba şımarıklık değil de yanlızlık mı 

9 Cevaplar

0 oy
(2,103 puan) tarafından

En İyi Cevap
Anneme bir çok kez de yapma bağrına kızma vurma elimde değil ilaç kullanıyor boşver demişliğim de var 
(3,117 puan) tarafından
Bence annen daha da agresifleştiriyor böyle yaparak baksana sarılmaya sevilmeye çok ihtiyacı var dertleşmeye yâ 8yaş için telefon tablet olmamalı hayatında
-Reklam-
0 oy
(526 puan) tarafından
İç dünyasında ne yaşadığını bilemezsin ablası olarak onun yanında ol zaten o sözünden çıkmaz 
(526 puan) tarafından
Hm anladım telefonda sık konuş dert ortağı gibi üzüldüm kardeşine  ailen artık yaşlı onu anlamaz belki
(2,103 puan) tarafından
Yok canım yaşlı değiller 42 yaşında annem öyle geri kafalı da değildir yani eşi de 40 yaşında benden genç gözükür hatta
(526 puan) tarafından
Hm anladım ikinci evliliği mi annenin eşi dediğine göre belki evde mutsuzluk vardır ve çocuk bundan etkilenir bilemezsin
(2,103 puan) tarafından
Mutsuzlukta yok ki canım bilemiyorum artık aynen ikinci evliliği
(526 puan) tarafından
İçeride ne olduğunu bilemezsin sana yansımaz belki
0 oy
(1,255 puan) tarafından
İlgilenmiyor olabilirlermi? 
(2,103 puan) tarafından
Yani aslında eğri oturup doğru olmak gerekir ise hayır maddi yönden Zenginler hatta çakma dilan Polat diye güler geçeriz aramızda istediği her şeyi almayı ilgi sanıyor küçükken aynı şeyi bana da yaptılar a bunu istiyor alalım parası mühim değil
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Kızımla yaşıt ve çok ilgiye sevgiye muhtaç bir yaş ben kızımı öperken sarılırken gözlerinin içi gülüyor hemen bana birşeyler yazıyor. Bence kardeşin şımarık değil ilgisiz ve sevgisiz üzüldüm ya. Ama keşke seni bebeğimden daha çok seviyorum demeseydin 
(2,103 puan) tarafından
O an aklıma bir şey gelmedi canım bana hep der beni senden başka kimse sevmiyor diye hatta bunu dediği zaman hamileydim geberdim ağlamaktan
0 oy
(1,036 puan) tarafından
Ayy yazık üzüldüm ya kim bilir nasıl zorbalığa uğruyordur yanlış anlamayın anneniz ama keşke böyle yapacağına hiç doğurmasaydı üstelik çocuk hasta bence birkaç kez daha bak arada evine falan çağır sen git getir ya da. 
(2,103 puan) tarafından
Gelmez canım dehb tanısı sonrası yola gelemiyor sıkılıyor ve uzaktayız otobüs ile 10 araba ile 5 6 saat sürüyor ve kendi evinden başka ortamda sıkıldığı için daha fazla yapıyor yaptıklarını  annem hep böyleydi aslında ilkokul zamanı okumadım diye kafamı basket topu gibi yere vurduğunu bilirim kendimi geçtim 23 yaşına geldim 1 bebeğim var ama işte insan kardeşinde görünce kötü oluyor bekarken hep annemden korur yanıma alırdım odama o da hep yanıma gelirdi ahh ahhh
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Icim kiyildi...sevgisiz olabilirmi baska bjr sey cikaramiyorum burdan 
0 oy
tarafından
Benim kaynimin oğluda aynı 9 yasinda ilaç kullanıyor bi tane daha kardeşi var 3 yaşında babası kardesini seviyor ama hasta olanı sevmiyor çocuk ilgi sevgi istiyor ama o hep bebeyi tersliyor kızıyor dövüyor yazık halbuki çocuk sevgi istiyor babami çok seviyorum diyor babası ben seni sevmiyorum deyip tersleyip duruyor çok vicdansız insanlarimiz var bence bu kim olursa olsun Allah boylelerini islah etsin 
(2,103 puan) tarafından
Sevgilerinde sıkıntı yok hiç yaşanmamış gibiler ama bugün o aynadan yüzüne baktığımda bambaşka birini gördüm üzgün çaresiz kimsesiz vr sevgisiz kalmış gibiydi kahroldum resmen kahroldum sarıldım öptüm kokladım ve ağlamamak için odasından çıktım yutkunamadım boğazım düğüm düğüm oldu resmen
(3,117 puan) tarafından
Valla o ehliyetsiz anneler babalar hasta ediyor çocukları kıyamam
0 oy
tarafından

Ahh be kuzum içim daglandi :'(

0 oy
tarafından
Okurken ağladım neden şiddet niye yapmayın şunu çocuklara şiddet çözüm değil 
(2,103 puan) tarafından
14 yaşımdan beri hep hayatımda bebek ve çocuklar oldu şuan kendi 10 aylık oğlum var 23 yaşındayım o zamanlar ergenlik döneminde bile bir Allah'ın kulu benim evladıma sesini yükseltti diyemez vurdu asla diyemez ben hepsine gül gibi baktım ilgilendim o yaşta ve asla şiddeti anlamıyorum nefret ediyorum resmen

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 532 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sertuğ (345 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 197 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 152 göst.
26 Mart 2023 Aile kategorisinde Papatya000 (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,329 göst.