0 oy
479 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sürekli aç aç dyor ne bir film ne bir haber hiç bişey izleyemiyorum sabah açık akşama kadar YouTube kıds var ondan izliyor Tv'de eşim akşamları gelir arada film izliyor ona bişey demiyor gün içi hep izliyor degostyroum kendini yerlere atyro feryad figan Allaşkina ne yapmam gerek

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne sen ne de o 1 hafta hıcbırsey ızlemıceksınız, televızyon bozuk yada artık televızyon ızlenmıyor de, onun yerıne farklı seyler yapmaya çalış, televızyon yok diyip boş bırakırsan halıyle sıkılır
(10,514 puan) tarafından
Çözümü çok basit sen izlemiceksin çocukta izlemicek yani sorun burda kanal değiştirtmemesi mi yani çocuğun :) akşama kadar YouTube Kids izlemesi sorun değil mi? Belirli saatleri olmalı bence akşama kadar Tv başında çocuk olmaz
tarafından
O yaşta cocugun anneye hükmetmesi de ayrı uzucu
-Reklam-
0 oy
(8,705 puan) tarafından
E sen alıştırmışsın çocuğu tvye o da sana nazlanıyor. Sabahtan akşama kadar YouTube izletilir mi çocuğa?
tarafından
Ben ne alistrmisim napim hep aç dyor telefon kaldridim şimdide TV den kurtulamiyoriz
(8,705 puan) tarafından
İşte 1-2 aç çocuk alışır. Parmağında oynatır seni. Komple kapatacaksın.
tarafından
Cnm kapalıyken de sabah kalkar kalkmaz hem kahvaltı hem TV aç.dyir öğlen olunca hem yemek hem TV aksam öyle bütün gün TV izliyor çok yoruldum valah ya
(8,705 puan) tarafından
Canım çocuğunun bu şekilde olması senin ya da eşinin suçu. Şimdi ister, alışmış çünkü. Bu hale gelmeden çözüm bulmanız lazımdı ama geç değil. Kumandayı yok et. Gerekirse televizyonu bile komple kaldır. Tekrar diyorum bu çocuğun suçu değil
0 oy
(4,795 puan) tarafından
Cocugun kac yasinda bilmiyorum ama tun gun tv acik olmasi saglikli degil. 

Belli saatleri tv saati yapabilirsin yasina uygun olacak sure de izletebilirsin. Biz yaninda hic bisey izlemiyoruz tv acilmiyo yani 2 yasinda suan.
tarafından
Vala cnm gün içinde hep izliyor üç yaşında top falan oynuuroiz dkkatini hep farklı şeylere yonletyorim aç aç kumanda nerde nerde hep byle
(4,795 puan) tarafından
Kucukmus canim daha gunde maksimum 1 saat izlemesi yeterli aslinda.
Disari cikar,kitap oku,yapboz,resim falan oyle oyalamaya calis. Hatta imkanin varsa yarim gun krese gonder.
0 oy
(3,817 puan) tarafından
Siz izledikçe o da isteyecektir. Bir süre kesinlikle o uyuyana kadar haber dahi olsa tv açılmayacak, kumanda kaldırılacak. Ancak o şekilde unutur.
tarafından
Kız ben izlemiyorum ki hep kendisi izliyor akşamda babası izliyri
(3,817 puan) tarafından
Ya kimin izlediği önemli değil, eşin veya sen. Tüm gün açılmayacak televizyon. Bunun tek yolu bu. Evet zorlanacaksın ama çocuğun bağımlı olmuş. Önünü almak zorundasın.
0 oy
(10,924 puan) tarafından
Sende izlemiyceksin bacim uyuyunca. Dusun ben 2 cocuk hic tv acmiyorum kendimde izlemiyorum esim yok zaten. Telefonda takiliyrm. Onlari uyutunca youtubedan izliyceksem dizi izliyorum. Onun disinda butun gun cocuk odasi mutfaktayiz
(10,924 puan) tarafından
Anladim canim Allah yardim etsin valla zor ya. 10da kalkiyo kacta yatiyo aksam
tarafından
Vallah daha yatmamış bazen 11 bazen 12  dışarı çıkınca yoruluyor bazen gündüz uyarsa mesela saat beş bı bakyorim uyumuş gece 2 buçuk 3 ancak uyur yorulduğu halde gündüz uykusu almamiş ise gece 9 10 da ytar
(10,924 puan) tarafından
Off baya gec yatiyo ya sen ona bi duzen olustur derim ben. Benimki sabah 8de yatar aksamda 9.5da en gec yatar ki yorulmussa bazen 7.5 8 bile oluyor
tarafından
Vala cnm dyorum yorulqcak gündüz yine akşam 5 6 gbi yatacak bu sefer hiç uyutmaz gece 3de falan uyanır çok zor bir çocuk ya
(10,924 puan) tarafından
Uyutmiycaksin ama benimkide oyle bakiyorum dalcak gibi hemen ayaga kaldiriyorum :) gecen hatta corba yapiyrm saat 4.5 geldimki uyuyo hemen kaldirdim uyuycam diyo kalk kalk dedim hemen diger odaya yuruttum yok oyle uyuyunca bizimkide uyumiyo gece. Ben hic gec saatte tahammul edemiyrm ya cocuk erken yaticak :)
0 oy
(2,068 puan) tarafından
Çocuğunuz daha çok küçük. Beynine yazık annesi. Resmen beyni uyuşuyor. Belki bu şekilde size de rahat oluyor ama geleceğini düşünmek lazım. Şimdi önüne geçmezseniz ilerde de ev ve telefon bağımlısı olur çıkar. Dikkat eksikliği, derslerinde başarısızlık… Ağlasa da kendini de yırtsa kapatacaksınız. Sadece belli bi saat açın. Onunla oyunlar oynayın evcilik oynayın Lego yapın 
tarafından
Çok rahatsız oluyorum önceden telefon çok istyrodu onu kurtardık günde bikere bazen beş daka alsa almazsa ben artık vermiyorm TV ye saryro bisiru zeka oyuncaklari aldık yüzüne bakmiyro
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Neden ıs ısten gecınce aklınıza gelır kı yanı ızlesun ızlemesın degıl ama sınırı süresi bastan olmalı oglum 5 yasında  1 saat tv 1 saat telefonda sevdıgı oyun var onu oynama hakkı var gun ıcınde ıstedıgı zaman hakkını kullanır sonra aglasa zorlasa da yok bılıyor uzatırsa ceza alır 3 gun acıl az o tv de telefon da.. 

oyle aksama kadar salarsan bagımlı olur bırakmak ıstemez tabıkı cocugun davranıs normal senınkı yanlıs
tarafından
Bende artık kisitklama koyacam telefona kısıtlama koydum artık vermiyorim artık yemek yaptığım zaman acacam acmayacam
0 oy
(10,357 puan) tarafından
Sen izlersin cocukta elbette izler tv yok deyip kendi haline bırakırsan elbet sıkılır kaç yaşında bilmiyorum ama çocuk tv bağımlısı olmuş 
0 oy
(3,796 puan) tarafından
Telefon elinden anlamiyomm şarj hep boşalıyor 19 gün çabaladım  çözüm yokk unutmuyor .baştan vermeseydim iyiydi ama tek başına bakınca böyle oluyor  aynn araba oyuncak aldım ama nafile iki gün oynadı oyuncaklarla .

Birazda evde ses yapmasın diye TV açtım tel verdim malum apartman herkes çocukda olsa ses yapamaz kafasında 
tarafından
Benm kızımda aşırı telefon bagmlisydi elinden alınca baktım hircinlaeyor oraya buraya vuryro bagryor agliyo elinden aldım saklıyorum bu iki aydır vermiyorum iki üç hfta aralıksız vermedim hiç kitap kart falan hep öyle şeylerle oyladim arada alır çok zor durumda kalırsam. Veryorum sadece konuşmadı baya geridi psikolok verme dedi TV izliyor smdide TV'ye bagmli oldu:( napacam blmiyorum bnde
0 oy
(459 puan) tarafından
Ah canım TV izleyemiyorum diye şikayet etmen de çok yazık sana.cocuga üzüldüm şimdi.
0 oy
(8,110 puan) tarafından
ben varken değiştirmez babasına bişey izletmiyo değiştir diyo hep
0 oy
(9,116 puan) tarafından
Bir kablosunu biseyi çıkart. Bir gün ağlar iki gün ağlar. Ama senin sabırlı ve idareli olman lazım. Bir süre siz de izlemeyin TV.
0 oy
tarafından
Tv kapatacaksın canım yorumları okudum napıcağımı bilmiyorum demessin tv kapatacakzın kendini yerlerede de atsa kapatacaksın wifi me var tvde kaldır ağlasın atsın yere kendini okul hayatında çok zorlanırsın kuzenimin bebesi 1. Sınıfa geçince çok zorlandı şuan 5. Sınıg hala çok zorlanıyonlar asla ders istemiyor hep telefon tablet doğru düzğün okuyamıyor bile ders dinlemiyormuş psikiyatri götüceklerdi en son 
0 oy
(13,734 puan) tarafından
Ne tavır koy ve izletme 

Sende tv açma 

Kaç yaşımda
tarafından
Üç yaş üç aylık cnm hiç dinlemiyro
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Tv sürekli açık kalmasına izin vermeyin belli saatler dışında izlemesin... 
0 oy
(1,194 puan) tarafından
Benım oğlum 19 aylık tel çocuk herkes tv av dıyo oyalansın sende rahat edersın asla açmam dıyorum bagımlımolur gerekırse tv kaldır 
0 oy
(555 puan) tarafından
Canım kusura bakma çocuk aç aç diye tutturuyor demişsin ama alışmış bir kere tabi ister. Butun gün izlemesi sence normal mi. Yok et kumandayı yok de aglasada sizlasada başka yolu yok. Hiç mi kitap etkinlik yapmıyorsunuz bütün gün izlemek ne Allah aşkına. Bir seneyi geçti gündüz televizyon izlemek neydi unuttum. İnan bak saat 12yi geçiyor yeni uyudu da açtık eşimle 
0 oy
(5,445 puan) tarafından
Komple kaldır TV yi. Açma falan değil bak dediğim. Kaldır komple. 
0 oy
(1,535 puan) tarafından
Youtube kids çocuklarda bildiğin bağımlılık yapıyor ama cnm. Bak benim kızımın tableti var. Youtube kids yüklü. Çocuk gün içinde tablet tablet diye çıldırıyor. Tv izlemez. Çünkü tv de olduğunu bilmiyor. Ben veriyorum tableti iş yaparken 1 saat max 2 saat günde. Onun dışında tv izlemez. Haa benim yaptığımda doğrı değil. Ama napim iş yapamıyorum. Sürekli onla oynamamı istiyor diğer türlü
0 oy
(298 puan) tarafından
Kız biraz önce yazdım bizimkide öyle bence çizgi film aşırı sinir yapıyor bu çocuklarda bugün sabah evde beni sinir krizine soktu hiç açmadım bugün daha sakindi

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 347 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,273 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 183 göst.
0 oy
10 cevap 1,488 göst.
22 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 517 göst.
16 Ocak 2021 Aile kategorisinde Mevanin annesi (971 puan) tarafından soruldu