0 oy
545 göst.
Diğer kategorisinde (144 puan) tarafından
Heryerde erkek çocuğu yaramazlığından bahsediliyor. Her gördüğümde çıldırıyorum. Benim kızım erkek çocuğundan beter. Her çocuk FARKLIDIR. Anlayamadınız şunu. Sinirlerim tepemde yazıyorum. Yok bez değiştirirken durmaz. Ben kızımı normal değiştiğimi hatırlamıyorum. Öyle kedi gibi beklemiyor değiş beni diye yani. Dönüyor gidiyor mücadele ederek değişiyorum. Yerinde durmuyor sürekli kalkıyor düşüyor haliyle sürekli yanındayım. Sallarken kalkıyor bırakıyor kendini bi anda yastığa. Yine sallarken kafasını yandan sarkıtıyor. Ayaklarıyla kendini yukarı iterek yastığın dışına sarkıtıyor kafasını. Uyuturken 50 kere düzeltiyorum en az. Uyurken kalkar dikilir ağlar. Gece sabaha kadar kesintisiz uyumaz belkide 50 kere kalktım. Yüzüstü yatıyor tırmanıp yatağın kenarlarına geliyor sonra ağlıyor. Çeviriyorum düzeltiyorum maksimum yarım saat dayanıyor. Uyurken de rahat durmuyor. Gündüz uykusu yok 15 dakika uyusa şükrediyorum. Dişlerini çıkarıyor peşpeşe huysuzluk hatsafada. Ben kafayı yemek üzereyim. İlk 4 ay gaz problemiyle her günüm zehir geçerdi. Sorsan kolik erkek çocuklarında olurmuş. Doktor söyledi doktooooor. Kolik işte cinsiyet mi seçiyor! 4 ayından sonra gündüz hiç uyumadı şuan 8 aylık olacak. Maksimum 15 dakika. Yürüteçte durmaz. Yere bırakırsın sürekli kalkmak ister. Düşmemesi için hep yanındayım. Ne temizlik ne yemek hiçbişey yapamaz durumdayım. Evime bi gelen birdaha gelmek istemez. Temizlik konusu beni çok rahatsız ediyor. Evi süpürmek hayal artık. Sıkıldım bunaldım pskolojik olarak çökmüş durumdayım. 

32 Cevaplar

0 oy
(651 puan) tarafından
Ben anlamadım şimdi buraya işte neden geriliyosun neden abartiyosun neden sen normal degilsin diyenler bir çocuğunuz annesiniz ben de keza öyleyim yani hele de destekçisi olmayanlar için müthiş derecede yıpratıcı bir dönem   olabilir insan en temel ihtiyaçlarını yerine getiremiyor tükeniyor ne var ben çok iyi anlıyorum ya tuvalete gidemiyosun işlerini güçlerini yapamıyorsun uykusuzsun kendine vakit ayiramiyorsun duş alamiyosun kadinsin bakımsız olduğun zaman kendini kötü hissediyosun yani insan yıpranır neden siz hiç yaşamamış gibi yorumlar yapmışsiniz çoğunuz. Gerçekten hayret ediyorum herhalde siz buyuttunuz geçmişi unuttunuz her bebek aynı değil uslu olan da illa ki çok yorar ama bizler gibi bebeği huzursuz rahaatsiz neyse işte durmuyorsa çok zor çok 
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Vay be 8 aylık çocuk neler yapmış bıktırmış..valla iki erkek annesiyim büyük oğlum uslu küçük oğlum tam muzur yerinde durmaz ancak biz onun yaramazlıklarına güleriz kendine zarar vermesin yeter deriz hayırı öğretiyoruz bu dönemde ki kendine zarar vermesin bu yüzden..tek başıma bakıyorum eşim en büyük destekçim akşamları ve haftasonları yanımda her konuda destek olur ev işleri çocukların bakımı çocuklarla ayrı benimle ayrı ilgilenir.. yoruluyor muyuz evet ancak insan yetiştirmek başlı başına zorken biz iki tane bebeğe bakıyoruz biri 28 aylık diğeri 10 aylık ama onlar hayata gelmek istemedi biz onları hayata getirdik ve dönem dönem zorlukları olucak elbette bizim her şeyimiz nasıl stabil gitmiyor sıkıntılarımız oluyorsa onlarında olucaktır ve sabırlı davranmak yardımcı olmak zorundayız bu dönemlerde onların daha çok sevgiye ihtiyaçları var..
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Sen yorgunluğun etkisiyle sanırım çok dolmuşsun ama bunlar yaramazlık değil ki. Bebeğinin dönemsel zorlukları. Bunları benim akıllı oğlumda da yaşadım yaramaz oğlumda da. Asıl yaramaz mı değil mi hele biraz büyüsün o zaman anlarsın. Kız çocuğu da yaramaz olur evet ama şu an senin yaşadığın yaramazlık değil önce bunu bilmelisin. Allah kolaylık versin ne diyim
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Tamam kanka en yaramaz senin çocuğun erkek çocuklari melek seninki zebani 
0 oy
(826 puan) tarafından
Benim kızımda öyle 17 aylık hala çok yaramaz. Çevremdeki insanlar erkek çocukları olmasına rağmen bu kadar yaramaz çocuk görmedik diyorlar gerisini sen düşün. 
0 oy
(335 puan) tarafından
Bunlar yaramazlık değil ki. Genel olarak bebeklerin bebek, çocukların çocuk olduğunu kabul etseniz hayat daha kolay olur. Geçen bir çocuk kaydırak tepesine çıkmış annesi yaramaz çocuk problemleri yazmış. Birisi çekmeceyi açmış onun anneside çok yaramaz şarkısıyla paylaşmış. Ya iyi misiniz siz bunlar çocuk çocuk daha bir tanesi 1.5 yaşında bebekti. Bebeğim, çocuğum olsun ama merak etmesin, kurcalamasın, koşmasın, ziplamasin böyle mum gibi otursun istiyorlar şaka gibi ya 
0 oy
(543 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki benim kızım da öyleydi şuan 4.5 yaşı bitecek yakında.Gerçekten psikolojim bozulmuştu.Dengesi tartmadı yoktu bir anda kendini bırakırdı canı acısa bile tekrar ve tekrar yapardı.Ayağa kalkma aşamasında hiç abartmıyorum 3 hafta dibindeydim düşerken yakalamak için.Uyku desen uyumazdı gece defalarca kalkardı.Sabah kafam cızır cızır uyanırdım.malesef ki ben yapacak birşey bulamadım eşin geldikçe çoçuğu ona pasla yalnız vakit geçirmeni tavsiye ederim.Rahatlatıyor ciddi anlamda sürekli sende olması seni geriyor.Gece beslenmesini kestiğimde gece uykuları düzeldi.Ama uykuya geçmek istemezdi.Bu tarz çoçuklar her zaman zor bence.Desteksiz çok zorr.Kime desem benim çoçukta zor der hiç anlamazdı beni daha da çok sinir oluyordum.İkinci çoçuğum olunca anladım ilkimin çook zor olduğunu millete sorsan herkes zor büyütmüş.İnanmıyorum artık benim çoöuğumdan daha zorunu görmedim.Tanıştığımız biri bana benim kızımda çok zordu filan anlattı benim gibi diken üstünde bakınıp duruyor çoçuğa filan.İlerleyen zamanlarda dediler ki bizim kız iyimiş yine.Sizinkinin gözü kara filan.Benim kızı gören teselli oluyor kısacası.Velhasıl en büyük tavsiyem kendine muhakkak günde en az 1 saat ayır sadece dinlenmek birşeyler izlemek filan için.
0 oy
tarafından
Sen 8aylıktan bezmişsin bacım bende 10 ay 3 yas 4 yas var ikisi uslu biri facia yinede her işimi yapabiliyorum esim evdeyken bebeğin her dönemi farklıdır her çocuk farklıdır bende kızlarımla yasıt olanları gözlemliyorum daha uslusu sessizide var daha hırcını da var herkes bebeğini olduğu gibi sevip kabulleniyor
0 oy
(1,450 puan) tarafından

8naylikken oğlum ayni durumdaydim:'(Allah yardimcin olsun

0 oy
(350 puan) tarafından
Çok doğru söyledin benim büyük oğlum 3 yaşında MAŞALLAH o kadar akıllı ki eltimin kızı var 2 yaşında aşırı yaramaz bende sinir oluyorum böyle denilince 
0 oy
(10,385 puan) tarafından
Her bebekte olan şeyleri kafanda çok büyütmüşsün yaramaz değil o henüz bebek. Yaramazlık ayaklanır sağa sola salça olmaya başlar o zaman ortaya çıkar. Geçecek bu da. 6ay gazdan uyumadı benim kız emdiği süre boyunca ki 27aylıkken bıraktık gece en az on kez kalktı

Büyüyorlar emin ol. İnsan keşke büyümese diyor. 
0 oy
(707 puan) tarafından
Cinsiyet farketmeksizin tüm çocuklar geçiriyor bu evreleri ..Sabredicez maleseff

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 1,337 göst.
2 Ekim 2018 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 231 göst.
9 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,911 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Deniz. (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 454 göst.