0 oy
114 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (12 puan) tarafından
Kabızlık sorunu var ne yedirecm şaşırıyorum çok nadir aptates kızartması yer genelde cokokorem ekmek şurup yiyo .Kabız diye kepek elkmek aldm .Gün içinde zaten pilav yoğurt başka bişe yemiyor . Doktor sebze yemesi lazm diyo ama onu da yemiyor et yapıyorum tavuk hiç yemek istemyr 

7 Cevaplar

0 oy
(1,895 puan) tarafından
Çikolatayı kaldır hatta sakla zamanla unuttur. Sebze çorbası yap içine et suyu bazen tavuk suyu ekle vitaminli olur. Tuzunu felan ekle lezzetlendir elbet yiyecektir.
(12 puan) tarafından
Sebze çorba da yaptım onu da icmiyo.ispanak ,pırasa da yapıyorum 5 saat 6 saat aç kaliyo umrunda degl sofradan kalkiyo aç aç yatiuor
-Reklam-
0 oy
(405 puan) tarafından
İlik suulu sehriye corbası falan yap içli olsun cikolata hiç verme hazır seyleri hep kaldır bwnim oğlum 4 yasına kadar abur cubur ne bilmiyordu
(12 puan) tarafından
Bişe yemsz ondan başka markete gidelm bişe bile istemez cnm yumurta yiyodu omceden smdi onu da yimiuo
0 oy
tarafından
Bir süre çikolatayı ortadan kaldır 
0 oy
(791 puan) tarafından
Benim kızım da kabizdi bunun için doktora gittiniz mi bilmiyorim bizim kanaması da oldu profosore gittik makarna ekmek hamur işi patates muz sakın verme dedi biz de kepekli ekmek kullanıyoduk patatesin her türlüsünü verme diyodu patatesi de kestik sabah kahvaltıda yumurta falan kırıyodum genel de lif içeriği yüksek şeyler yediriyodum çikolatayı ortadan kaldır kalmadığını söyle mecbur kabullencek
(12 puan) tarafından
Gttk cnm bağırsakları hiç calismiyormus kötü dedi yani yemszse sebze falan tabi çalışmaz.popo çatlak çıktı bide krem kullniuoruz hergun zeytin yağ iciriyorum .mAkarna pilav muz bizde ccikardik 10 gündur yemiyo.yumurta da bana kırma hasla dedi .yağda bişe verme dedi .Siz ne yediriyorsumuz mesela cnm ben pırasa,kabak ,ıspanak yapıyorum yemiyo ne yedireblrm bana yardımcı olur musun
0 oy
(1,478 puan) tarafından
Bnm oğlanda çok yerdi dışı çürüdü bi arada burnundan kal geldi bende dedimki bunu yediğin için oluyo daha sağlıklı şeyler yemen lazım bıraktı yemiyo ama eti sevdiremedim 
(12 puan) tarafından
Et te yemiyo tavuk sebze ne yemek yapccm şaşırdım
(1,478 puan) tarafından
Zor bnmde oyle ama kestim çikolatayı
0 oy
(15,034 puan) tarafından
Pilav da kabızlık yapar. Sadece katı şeyler yiyormuş gerçekten. Çorba falan yese biraz. Sevdiği bir çorba yok mu 
(12 puan) tarafından
Bulgur pilav yiyo pirinç yasak dotor .Sehtiyede yedirme dedi pirinç mercimek kuru fasukye yoğurt ne çorba yapcm blmyrm
(15,034 puan) tarafından
Şehriye çorbası yapsan bişey olmaz kız katı.k8vamli yapmazsın sulu olur. Tarhana yap yoğurt çorbası yap bir sürü çorbalar var netten bak yap. Onların içindeki pirinç şehriye miktarı çok olmadıkça sorun olmaz
(15,034 puan) tarafından
Suyu bol içir
(12 puan) tarafından
Yapım cnm çok saol
0 oy
(5,727 puan) tarafından
Canım evde yememesi gereken ne varsa yok edeceksin. Başka yemek yapmayacaksın. O an yemez 2 saat sonra 5 saat sonra açıktığında gelir tıpış tıpış yer. 

Anne babalar çocuğu böyle alıştırıyor onu yemiyor bari bunu yesin aç kalmasın diye. Hayır aç kalsın birkaç saat açlıktan bir şey olmaz. Siz yemek seçtiğinizde anneniz size özel yemek yapar mıydı? Valla benim annem yapmazdı. Sofrada ne varsa onu yerdik. 

Çocuğunuzun oyuncağı olmayın 
(12 puan) tarafından
Yapmiyordu eskiden herşey yoktu ki ne olsa o sofradaydi .zaten 4,5 saat aç kaliyo yine yemiyo
(5,727 puan) tarafından
Gerekirse aç yatsın. Bu konuda dik durman lazım.
Ablam böyle yaptı. Daha doğru ablam yesinler diye uğraştı eniştem amaan istemiyorsa yemesin dedi. Aile içinde ikilik olunca çocuklar yemedi. Biri 7 biri 9 yaşında büyük olan yine bir şeylerin tadına bakıyor ama küçük hala yemiyor. Sadece pilav, makarna, mantı, pide, çorba ellerinden gelse başka hiçbir şey yemeyecekler.

Daha yaşı küçük 1 gece aç yatsın sabah kuru ekmek yemek ister. Hele çikolata yedirme. Kız çocuklarında fazla şeker erken ergenlik sebebi. 1-2 ağlar alışır. Hep katı şeyler yiyormuş zaten nasıl kabız olmasın. Bu 9 yaşındaki yeğenimde makat çatlağı var bu sebeple. Kabızlığı geç biraz fazla ıkınsa hemen kanar
(12 puan) tarafından
Bizde de çatlak var cnm .Dediğin gibi sebze çorbası yapım bugün onu yersin yemszse aç yatsın
(5,727 puan) tarafından
Zeytinyağı içir aç karnına
(12 puan) tarafından
Günlük 4,5 kaşık iciyor cnm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 72 göst.
29 Mart 2022 Aile kategorisinde seren55 (1,294 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.
18 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy