0 oy
269 göst.
Aile kategorisinde (197 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sorum yukarıda tek başımayım eşimde çalışıyor olduğu için yardımcı olmuyor hareketli bir bebeğim var sinirden her gün ağlıyorum çok kötü hissediyorum kendimi herkesin yanında bir destekçisi var Allah beni yapayalnız bıraktı 

39 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
28 aylık ve 10 aylık iki oğlum var en büyük destekçim eşim akşamları ve haftasonları yanımda çalışıyor ama eşim yetiyor bana zaten :)
-Reklam-
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Yanliz degilsin bunu bil. Ama bu gunlerde geçecek. 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Her gün ağlayacak şekilde bir zorlanma varsa psikoloğa falan gitmelisin. Her gün ağlamaz bı insan. Ben de tek başına bakiyorum ama eşim işten genelde erken gelir. 5 gibi falan. O geldiğinde bana çok bi hayri olmasa da yine de yardımcı olur az çok. Onun dışında kimse yok yanimda
0 oy
(1,474 puan) tarafından
Valla kimseden destek almıyorum, zaten almakta istemiyorum. Evet yorucu ama anne olmayı ben seçtim, kızımın bir anını bile kaçırmak istemiyorum. Kimsenin bebeği öyle videolardaki gibi değil emin olun. Bugünler geri gelmeyecek bence tadını çıkarın
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Kım var kızın herkesın yanında destekcı tek destekcım bım vıp 3 ü bır arada jdndnddn
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Valla kimsenin yanında bir destekcisi de yok. Boşuna kendini doldurma hepimiz tek çocuk büyütüyoruz. Kimseye guvenetektr yapmadık. 
0 oy
(332 puan) tarafından
Eşimle dönüşümlü çalışıyoruz, birimiz işten çıkıp birimiz bakıyor. Kimseden destek almıyoruz aileler hep uzakta 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Valla 3 çocuğumu Rabbimin izniyle tek büyüttüm tüm çevrede yakınımda eşimde dahil ama ben bir anneyim hickimseye ihtiyacım yok elhamdülillah 
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Öyle deme cnm sen bir annesin yalnız değilsin önce Rabbım sonra evladımız var hersey bütün zorluklar yavrularimiz için değil mi zaten bende en başından beri destek almadım hiç şükür 3 yaşına geldi rabbim kolaylık veriyor hala da hareketli sen sinirlensen de değişen bisey olmaz o yüzden hep sakın olmaya calis 
0 oy
(2,750 puan) tarafından
Öncelikle bence bu şekilde isyan etme canım Emin ol herkesin yanında destekçisi yok ben çalışan bir anne olarak bir buçuk yaşına kadar �cretsiz izin aldım yani işimi gücümü bırakıp Bir buçuk sene boyunca emekliliğimi erteleyip maaş almadan evimde oturup çocuk baktım üstelik annem 45 dakika mesafede olmasına rağmen evde çalışmayan kız kardeşim olmasına rağmen iki gün bile alıkoymadılar çocuğumu bir buçuk yaşından sonra da bakıcı elinde büyüdü oğlum defalarca bakıcı değiştirdim şu an 4 yaşında kreşe gitmeyi reddediyor istemiyor şu anki bakıcısına çok sevdiği için gönderebilsem bakıcıdan da kurtulup direkt okula vereceğim çocuk istemediği için bir sene daha dursun diyorum ani demem o ki isyan edecek olsam ben ederdim dibimde oldukları halde yardım etmediler hiçbir işleri güçleri olmadığı halde yardım etmediler annem gezmesinden bozmasından vazgeçemedi kız kardeşim boş boş evde oturduğu halde senin yerinde olsam Temelli istifa eder bu çocuğa bakarım dedi
0 oy
(249 puan) tarafından
Gel sarılalım canım doğum yaptım yanımda annem kaldı gitmek için on takla attı ben doğum sonrası bana yapılanları unutup insanlara artık yaklaşmamayi öğrendim evet isteyerek doğurduk ama kendi annem bile bunu yaparsa bana bende psikolojim kaldirmiyor artik 4 aylık ve çok hareketli erkek çocuğu Rabbim bize kolaylık versin birde çocuğu goresim geldi demeleri yok mu sjsjs görmeyin 
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Allah seni neden yapayalnız bıraksın bu düşünce hoş bi düşünce değil bence doğdu doğalı tek bakıyorum çocuğuma 19 aylık oldu yeri geldi yemek yapamadım yeri geldi uyuyamadım ama çok şükür neyi ne kadar yapabiliyorsam destekçimiz yok diye de hiç hayiflanmadim
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Sadece ilk 12 gün kaynanam geldi ameliyatliyim diye. Sonrasında hep tek başıma idim. Tabii eşim elinden geldiğince yardımcı oluyor. Şu an 4 ay 20 günlük 
0 oy
(440 puan) tarafından
Bir tane çocuğum var kızımda çok hareketli erkek kardeşim de yanimda kalıyor valla ikisi bir olup bı çocuğa bakamiyorlar on beş dakika yarım saat anca günde bir kere oda 
0 oy
(2,701 puan) tarafından
İki çocuğumu peş peşe doğurdum kimse de demedi beraber bakarız bence bir anne den başka kimse evladına düzgün bakmaz tek doğurduk bu çocukları tabi tek bakacaz niye isyan ediyorsun :) Allah herkesin yanında tek değilsin 
0 oy
tarafından

Yalnızım dostlarim yalnızım bende) yabancı ülkedeyiz hiç kimse yok aile anne baba akraba sadece eşimle ben eşimde sabah gider gece gelir calisiyor hamileliyim lohusalık 7aylik oğlum hep yalnızdım ilk çocuğum bişey bildiyimde yokdu ilk zamanlar o kadar caresizdim ki hicbisekilde anlamıyordum o ağlayınca bende ağlıyordum )) çok zor bı bebekdi kolikdi uyutmazdi gecələri gunduzleri bı hafta uyumadigim oldu uyur gezerdim evin içinde duvarlardan tutunarak asla izin vermiyordu uyumaya hamd olsun yaradana güç kuvvet veriyor iyiyiz şimdi biraz hem yalnızlığı seviyorum ben rqhat ediyor insan en azından i sinir o yorgunlukla kimsenin tavrını çekemem vallaha hep yalnız kalmak istiyorum sağolsun eşim cikarir gəzdirir zamanı olduğunda geceleride yardım ediyor bazen yorgun olmayınca yani sen yalnız deyilsunn hatta ikinciyi düşünüyorum hazır uyumuyorken ikisi birden büyüsün sonra uyurum diye kendimi avutuyorum:D

0 oy
(1,659 puan) tarafından
Yok canım iki çocuğuma ben tek bakıyorum bazen çok yorucu oluyor ama günün sonunda uyuduklsrinds bende dinleniyorum öyle düşünme ben iki cocugumla fizik tedaviye gidiyorum hergun yemek temizlik iş beni bekliyor ve eşim olmadan yapıyorum çocuklarımla alisverise hastaneye herşeye yetisiyorum Rabbim öyle güç veriyor ki ama dersen ki baştan ben yapamam o zaman o yol sana çok zor olur yapacağına inanırsan hayatın çok güzel olur
0 oy
(993 puan) tarafından
İki çocuğum var ilki kolikti 7 ay ağladı oğlan 9 aylık doğduğundan beri uyumaz durmaz huysuz eşimle yapayalniz bir sehirdeyiz ve calsiiyor burda kimsemiz yok yazacaklarim bitti 
0 oy
(41 puan) tarafından
epilepsim olduğu için annemler yardımcı oluyor, işin aslı yalnız bakmak zor. hele ki deneyimsiz olunca, ki annemler destek olsa bile lohusanın stresini baya yaşadım ,bebeğin sürekli ağlaması, neden ağladığını anlayamamak , sütün az gelmesi, bebeğin memeyle cebelleşmesi ve tabi ki gaz sorunu bunlar biraz insanı yoruyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 201 göst.
0 oy
5 cevap 147 göst.
7 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hosmerim (2,692 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 422 göst.
12 Ocak 2024 Diğer kategorisinde LaleCik (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 358 göst.

380,202 soru