0 oy
511 göst.
Aile kategorisinde (26 puan) tarafından
Merhabalar hanımlar . Eşimin işi geregi her iki aileden hemen hemen aynı mesafede uzakliktayiz .uzaklık 8 9 saat var her iki tarafa da.. bir senelik evliyim . Evliliğimin 3. Ayında eltim geldi bir hafta kaldı .4. ayında kaynanam gil geldi 6. Ayında da diğer iki kayinlarim eşleriyle birlikte kaldılar . Ben bu durumdan aşırı rahatsızım .eşime dile getiriyorum eşim beni daha doğru düzgün tanımadan benim ailemi istemiyor dmesin diye büyük tartismalar yapmiyorm sadece yeni evlemdigimi sürekli birilerinin gelmek istediğini bı şekilde eşime söylüyorum . Neyse dedim hepsini agirlayim ki bizi bi salarlar artık diye dusunurken bu sefer kayinvalidemin kuzeni bugün evime gelmek istediğini ama hamile olduğum için yorgun bilmem ne olabileceğimi söyleyip yer yapıyor . O kuzeni kadınla da aramızda 4 saat var .bende psikoloji olarak çöktüm eşim evi temizliyor çoğu zaman o yemek yapıyor teyze bebek dogdugunda gelirsin inşallah diyip bı şekilde geri çevirmeye çalıştım . Sonra dogumuma az kaldı diye kayınvalidem kayinbabam güya bana bakmaya gelmek istediklerini eşime soyluyorlar sanki beni düşünüyormus gibi yapıyorlar. Ama bunu bana söyleyen kimse yok . Bende eşime annem gelecek hemen gelmesinler kendimi toparlayıp hiç olmazsa 40m çıktıktan sonra gelmelerinin daha doğru olduğunu soyluyorm . Bide 20 gün kalacaklarını falan dile getiriyorlarmis . Eşimde onlara ne söylüyor ne söylemiyor bilmiuorm . Sonra eşimin arkadaşı yazmış işte doğumunda kesin Gelirdim ama izin almam sıkıntı falan demiş hediyesini göndermek için adres istemiş .. hep benim evime gelmek isteyen eşimin tarafı. Arkadaşları ailesi akrabası . Artık sinir sistemlerim iyice bozuldu .. eşimle bunlar yüzünden tartışıp aramız açılsın istemiyorm ama yine de tepkimi belli ediyorm ... Ben eşimin ailesi gile gittiğimde bizi hiçbiri yemeğe dahi cagirmadilar . Bir hafta kaldık her gün kaynanam gile gekdiler zahmet edipte bize de gelin demediler .ben bunu eşime de söyledim. . Enayi değilim ben diye .. benim eşim sakin bir insandır . Ben böyle derken hiç yorum yapmaz ne olumlu ne olumsuz .. bu durumları ben mi abartiyorm hamile olduğum için sabrım mi yok bilmiuorm. Bu durumumla siz karsilassaydiniz ne yapardınız 

14 Cevaplar

+2 oy
(15,160 puan) tarafından
Bence abartmissin biraz. Yani gelenler aynı kişi olsa neyse diyecem. Ama farklı farklı kişiler. Sen misafir sevmiyorsun bildiğin. Madem gelenlere şöyle. Eşine söyleyip durma. Adam ne yapsın ne desin. Bizim evimize gelmeyin mi desin. Ben asla diyemezsin heralde. Kayinvalidenler de torunlarını görüp sevmeye geliyodur. Annem var anne o kadar kalmanıza gerek yok. Zahmet olmasın size. O gidince de siz kalın biraz derdim ben olsam. Ama sen komple kimse gelmesin istiyorsun eşinin tarafindan. Mesela kendi baban da gelse 20.gun kalsa ne tepki verirsin. Ona göre tepkilerini sekillendirebilirsin
(4,220 puan) tarafından
Yani bende aynj sekilde düşünüyorum hani sevmediğin birileri bile olsa her biri bir kere gelmiş insan kardesinin oğlunun arkadaşının evine de gider yani bir kere ne olmuş ki ben misafir severim sevmediğim kişiler gelse dahi sorun etmem yanj
(15,160 puan) tarafından
Ben de severim misafir. Arkadaş sevmiyor ama bence.
(4,220 puan) tarafından
Aynen:)
-Reklam-
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Ayy alıştırma Vala başta nasıl giderse öyle devam eder 
(26 puan) tarafından
Dikkat etmeye çalışıyorum ama bı turlu bitmiyorlar . Ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
(3,763 puan) tarafından
Çok sık gelen yoksa niye sıkınti yapiyosun onu anlamadım esinde yardımcı oluyomus .

Doğumdan sonrasi haklısın kaynanan bakmaya diye öyle sadece kalmaya gelecekse ev kalabalik rahat edemessin .
(26 puan) tarafından
Her iki aya bir gelen oluyor .aynı kişiler gelmiuor ama. Eşimin ailesi bitmiyor ki . Eşim hamileligimde yardımcı oluyor tekken .
(3,763 puan) tarafından
Himm  valla ozmn gelmek isteyenleer tuhaf  müsait değilim diyeceksin hamilelik de rahat edemessin
(26 puan) tarafından
Zaten eşime dedm oraya gidince bizi agirlamadiklari için bundan sonra bana kardeşlerim gelecek deme beni bir yemeğe bile cagirmadilar bide bizim evlemdikten sinra ilk gidisimiz cagirmalari gerekirdi dedm ama eşim seslenmedi. Yani ne düşündü ne düşünmedi cozemiuorm
(831 puan) tarafından
Yatılı misafir çok Zor uzaktan geliyo dıye hazırlık falan yapıyorsun eline mı bakacaksın vala bana gelen elni.işr sürmez aklıma sey geldi memleket e gelirler hizmet beklerler benden
(26 puan) tarafından
Bide yeni evlenmisiz birilerinin gelmesi en az bizi 5 bin geriye atiyor. Bı turlu toparlanamadik maddi olarak .kimse de elini cebine attığı yok.. eltilerim gelince hamileligimi bahane ettm hicbirseye elimi sürmedim.
0 oy
(831 puan) tarafından
Kayınbaba ne alaka gelse sen hiç rahat edemezsn bunu eşin annenr söylemesi lazım yüz verme direk mesafe koy konuşma cok 
(26 puan) tarafından
Eşim söyler mi orası muamma . Eltilerime söylüyorm soylesinler diye .açık açık istemiuorm ikisini diuorm.. onlarda söyler mi bilmiuorm
0 oy
(657 puan) tarafından
Dogumdan sonra bebegini 2 saatte bir hatta 1 saatte bir emzirdigin olacak kayinbaba ne alaka ya kayinvalidene sen gel ama babam yatılı gelmesin saat başı bebek emzircem rahat edemem diye direk söyle bence 
(26 puan) tarafından
Canm beni adam yerine alıp bana birşey söyleyen yok .konu bile etmiyorlar.esime söylüyorlar.. geçen anneme demiş sen gitmeden haber ver bizde gelecez buluşalım orda göreyim seni demiş .annemde demiş ben uzun kalacam 40 gün falan kızımda zaten sıkılır benden tahammül edemez o kadar bile belki beni erken bile gönderir demiş . Bana hiç demiuor birşey
(657 puan) tarafından
Annen iyi demiş mesajı vermiş inşallah almıştır o zaman sende esine söyle saat başı bebek emzircem baban gelirse rahat edemem eğer öyle olacaksa ben annemlerde kalicam diye mümkünse sen annenlere git madem
(26 puan) tarafından
Dedim canm tatlı dille kavga etmeden herşeyi diyorm..  bebeğin doğumuna sayılı günler kaldı .annem söyledi buraya gel diye .eşim gondermiuor . Uzun bı sure kalmak zorunda kalırsınız diuor.. bide tam kışın olacak ya gelirken giderken sorun olur hasta olur bebek diye bende pek sıcak bakmiuorm acikcasi .. uzun yolda birşey olur diye .
0 oy
tarafından
İlk zamanlar öyleydik bende bikmistim kaynanam gitti üç aylık evliydim sonra görümce geldi yedir içir gezdir sürekli böyle bende çok kıymet verirdim dolabı doldururdum borcumuz coktu başkasından borç alıp veya kredi kartindan çekip yedirirdik onları baktım kullanılıyoruz eşim saf zaten anlamaz ben dedikçe gözünü açtı evet kavgalar çok oldu çok şey oldu ama umrumda değildi amacıma ulaştım eşim de görüyor akıllandı şuan ki evimiz çok küçük herkesin yüzüne söylüyor evim çok küçük kimse gelmesin gelen olursa da nerde uyursa uyusun yatak odama kimseyi almam dedi çünkü ablası diyor biz mutfakta bile yatarız sıkıntı yok diyor kaynanam Mart gibi geliriz dedi gelme dedim böbreğim genişleyecek yine stent takılacak yine senle aynı şeyleri yaşamak istemiyorum ben doğum Haziran'da ozaman gel dedim şuan kimse gelmesin çünkü ağrılarım olacak ben sakın duramam kimseye hizmet edemem dedim eşimde vardı yani söyleyeceksin susarsan sen daha kötü olursun hazır hamileyken diyecen zaten anlasın gözünü aç kocanın 
(26 puan) tarafından
Aynı şeyler inanki senin bu anlattıklarınla.. kendimizi toparlayamiuoruz .ben eşime sessiz kalmiuorum şikayetlerimi dile getiriyorum ama arkamdan neler dönüyor bilmiyorum. Benim yanımdayken komu hiç açılmıyor..eşimde onlara söylüyor mu önünü kesiyor mu bilmiuorm . Ben tepkimi gosteriyorm cekiliyorm sonucu da doğumdan sonra gorecem işte .. senin gibi gözünü açmaya calisiyorm ama çokta usteleyince beni farklı görüyor onların zamansız gelmeleri sorun olmuuor ama benim onları istemediğim sorun oluuor
tarafından
Vala benimkiler geldiğinde bile eve hiç bir şey almıyorum artık masraf yapmıyorum gezdirmiyorum kimseyi şimdi baya uzağa düştük ve köy yerindeyiz eşimde akıllandı gelseler gezdirir tabi bir şey demem ama öyle yedirip icirme paralı yerlerde gezdirme yok ben yüzlerine söylüyorum özellikle bir ablası var gezmeyi yemeyi sever kendi bir gün evine çağırmadi daha bir gün eşimle onun evinde yemek yemedik biz ama kendisi gelince dört dörtlük herşeyi yaptım ben şimdi alttan alttan laf söylüyorum anne babasına söylüyorum o da ona söylüyor zaten bir senedir konuşmuyorum yine gelebilir çünkü gurursuz benim inadıma gelir ama konuşmayı düşünmüyorum
(26 puan) tarafından
Arsız öylesi insan..baş etmek çok zor arsız insanla. Bende söyledim oraya gittiğimde Kayinvalideme . Senin gelinlerin bir çaya bile cagiramadi bizi dedmm ..  ama işine geleni herkes alıyor işine gelmeyeni kimse almiuor.  Allah'tan şuan eşime sunacak birşeylerim var .. konuşma da eşinde arkandaysa
tarafından
Konuşmuyorum zaten canım her türlü kavgaya razıyım geçer gider ama eşimi bana karşı doldurup sonra aman eşinle kavga etme diyene ölse de konuşmam ağzının payını verdim bir senedir konuşmuyorum eşim de karışmaz bana çünkü biliyor ilk defa bu kadar kötüsü oldu hem ben kötü olsaydım hepsiyle olurdum diyer görümcemi severim izne gittik hediye aldım ona çocuklarına küçük kızına scoter aldım çünkü kendi de benim kızıma yapar her gittiğimde ve sürekli yemeğe çağırır kahvaltıya çağırır hep bizi düşünür arkamdan illaki konuşuyordur ama eminim diğeri kadar kötü değildir diğeri arsız ve gerçekten her insanla baş edilebilir ama arsız insanla baş etmek çok çok zor bende sen boşver eşinle hep konuş alttan alttan yavaşça ve onları seviyor gibi yap mesela de bende çok isterim tabiki gelsinler ama annem burda olur baban falan var anneme ayıp olur rahat etmez hem ben kendime gelmiş olurum onlar geldiğinde ayaklanmış olurum daha rahat olurum sonra istedikleri kadar kalsın ne olacak sanki gibi gibi hep böyle konuş susarsan da kötü olur daha üstüne çıkarlar susma da kavga da etme ben ilkin hep kavga ederek yaptım elime bir şey geçmedi sonra aynı ailesi gibi yaptım iyiymiş gibi göründüm hep
0 oy
(12,951 puan) tarafından
Kaynananla yüz yüze geldiğinde açık açık ona söyle biz daha yeni evliyiz bu kadar yatılı misafir istemiyorum diye doğumdan sonrada uzun süre kimseyi kabul etme ana babası dışında onlar gelsin yeterli gurbette olmak avantaj aslında ama onlar yüzünden bunu kullanamamış neye geliyor mesela eltinler b... Mu var ne yani 
(26 puan) tarafından
Hiç fark etmiyor gurbbette olmam . Sürekli ne zaman gelecekler diye düşünüp duruyorum .. ben onların oraya gittiğimde de hiçbiri bzii agirlamadi . Eltilerimin yaptıklarını eşime söyledim . O şekilde gözünü açmaya calisiyorm.. kendi de gördü gerçi de
0 oy
(46 puan) tarafından
Sen ben kocan da aynı benim kocam valla ben de istemiyorum gelmelerini doğruyu söylemek gerekirse sende bı kere çağırdın baktın sürekli gelmek istiyorlar bahabd üret 
(26 puan) tarafından
Erkeklerde evlenince aile aşkı daha çok artiyor .sanki bizimkiler aile değil..
0 oy
(731 puan) tarafından
Öncelikle kayinvaldengile 40i çıktıktan sonra gelsinler demen aşırı saçma yani onların da torunu, ikinci olarak çok haklısın arkadaş vs konusunda eltinin gelip kalması nedir ya, bir de kocalarinizin teyzesi kuzeni vs neden bu kadar samimiyet bende ne teyzeleri ne de kuzenleri kayıtlı sadece eşimin ailesi var ve eltmle de asla bizzat arayıp da nasilsn vs diye konuşmayı geç mesajlaşma bile yok ancak kayinvaldemde görüşürüz naslsin ii sen bende ii buu dHa fazlası yok 
(26 puan) tarafından
Şuan bile bitik durumdayim . Onların da torunu bunun da farkındayım ama o an ki psikoloji ile gerçekten agirlayabilir misin ozelliklikle doğduktan sonra kayinbabanin yanında rahat edebilir misin merak ettm .. kayinvalidemin kuzeni içinde samimiyetim yok kadını bir kere düğünümde gördüm sadece .. mesajlasmam dahi olmuyor . Düşündüğün gibi samimiyetim yok .  Eltilerime gelince bir senelik evliyim toplasan belki 3 kere telefon konuşmam olmistur. Bazı şeyler benim dışımda o kadar farklı gelişiyor ki . Sadece hani dedin ya onlarında torunu diye . Eşimin kardeşleri diye diye sustm. Bazı şeylere eşim için göz yumdum . O üzülmesin o kırılmasın diye.kayinvalidemi bile haftada bir kez belki ararım belki aramam.
(731 puan) tarafından
Canım kusura bakma suç sende susmayacaksin yani benm kayinbabam yok doğum yaptığımda da pandemi dönemi ve yasak olan dönemdi sadece kayınvaldem 1 gün kaldı sonra ben kendim hallederm dedim herkesi gönderdim kaynım ve eltimde bir kere geldiler ara ara görümcem gelirdi bana birşeyler yapmaya sende başta ipin ucunu vermeyecektin o zaman
0 oy
(1,549 puan) tarafından
Alıştırma bu. E insanda az anlayış olur sonucda  gebe kadınsn ne ye rahatsız edyruz demeleri lazm sende gelecek olan kişiye de müsait değilim uycm uydur glmesnlrr de
(26 puan) tarafından
3  kere yakınimdaki şehre geldiler . Ne eşimi gönderdim ne onları kabul ettm . Eşime hep bı bahane sundum. Daha yeni gittiler . Kimseyi kabul edecek durumda değilim.. birileri geldiği zaman maddi olarak bizi geriye atiyor kendimizi düşünmek zorundayız  ben yapacağımı yaptm ağırladım ama zırt birt ben sevmiyorum dedm .  Kadın yerinde durmuyor . Ben nasıl ki eşimin ailesi üzülmesin o ben katlanırm dedikçe diğer eltilerimde aynı şeyi düşünüyorlar kayınvalidem de bunu biliyor bastırmaya çalışıyor bizi . Ben yine uzaktayım onlar iki üç sokak ilerisinde oturuyor .bir gün gelmeseler arıyor niye gelmediniz nerdesiniz diye . Diğerlerine göre yine ben bazı şeylerin önüne taş katiyorm ama yapabildiğim bu kadar .
(1,549 puan) tarafından
Hmm anladm
0 oy
(4,631 puan) tarafından
Canım kayınbabalar sıkıntı değil ki benim ki geldi 5gunlukken odada oturdu bebeği sevdi ben diger odada yattim kalktım hiç bişey yapmadım hatta gitmeden önce silip supurduler i da kayın babamın zoruyla yaptı eşimin annesi cekinilecek bir şey degil ki bu 
(26 puan) tarafından
Kuzu mesela  diğer eltilerimde gelmiş .eltilerim emzirecegi zaman hiç sakinmamis .odadan gitmemiş.  Evi temizleyipte gidecek insanlarda değil..hizmet bekleyen insanlar .sen sansliymissin
(4,631 puan) tarafından
Kavgalıyız gorusmuyoruz ne sans kız.d.d.d tamam sende yatak odasında emzirirsin
(26 puan) tarafından
Diger odadan çıkmamam lazm o zaman :)) . En iysii kavga en iyisidir :)))) gorusmemek daha iyi :))
(4,631 puan) tarafından
Boşver kuzu ilk torun sevdasına duserler onlar allah için kayın babadan sansliydim da karısı yüzünden onla da konuşmuyoruz :( anlayışlı olur gelecekse esin uyarır zaten o da dikkat eder eşek değilse
(26 puan) tarafından
4. Torun kuzu benimki .. pek anlayış beklemiyorum ama bakalım herşeyin hayırlısı
0 oy
tarafından
Ailecek anlasmislar sanki seni boş birakmamak icin krsinlikle tepkini koy esininde yüzü yumusak galiba gelen giden size gelmek istiyor. Bide biraz emrivaki var sana grlmek isteyenlerde gelmemeleri daha iyi
(26 puan) tarafından
Aynen tam nokta atışı yaptin
0 oy
(879 puan) tarafından
Bunlarla çokmu samımısım acaba ondanmı bukadar yüz alıyorlar ben k valıdeyle bıle bayramdan bayrama konuşurum eltıyle görünce lerle hıc konuşmam samımı olmam
(26 puan) tarafından
Yok kuzu ne samimiyeti . Mesaj atarlarsa atarm ararlarsa ararım . Telefonla bile konuşmamız ucu geçmemiştir bir sene içinde . Bunlarda şey var izin alma gibi bı sıkıntıları yok . Pat diye bize danışılmadan karar veriyorlar birşeye ..   kayınvalidem ilk evlensigimizde her gün bı beni görüntülü arardı bı eşimi.. bende telefonlarını açmamaya başladım..eşime de söyledim ben bu kadar viccik viccik sevmiyorm diye bende haftada bir kez ararsam ariuorm.. eşimi iki güne bir ararlar görüntülü . Eşime söyledim beni isterse telefona çağırma uyuyor de mutfakta de dedm. Eşimde öyle dediği halde kaynanam hani bakm hani bakım Dior. Sanki beni seviyormuş ozluyormus gibi yapıyor. Mecbur bırakıyor insani
0 oy
(1,220 puan) tarafından
Bizde böyle ailelere hasret yasiyoz iste
(26 puan) tarafından
Aman başına gelince inanki tiksiniyorsin .aile kavramından nefret ediyorsun

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 405 göst.
10 Aralık 2023 Aile kategorisinde Tomris01 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 207 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hatice 25 (399 puan) tarafından soruldu