0 oy
1,184 göst.
Diğer kategorisinde (1,347 puan) tarafından
Kızlar market çok yakın ekmekle süt lazım TV açıp gidip gelsem mi yoksa bidaha on dk için yanımda mi götüreyim siz hiç bırakıyor musunuz iki buçuk yaşında 

75 Cevaplar

+5 oy
(9,583 puan) tarafından
Yani ben şunu düşünürüm hep sen gittiğinde deprem olursa yangın vs çıkarsa ne yapacaksın yakın diyorsun zaten giydir götür ne olacak 
(1,550 puan) tarafından
Aynn bnde önce bırakıyodm da smdi asla birakmiom
(9,583 puan) tarafından
Valla büyük konuşmiyim de aklı başı erene kadar bırakmam bende 13-14 e kadar
(1,550 puan) tarafından
En iyisi ni yapyon
(2,586 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yorumları sok içinde okuyorum.  Daha doğrusu bir iki yorumda takilmisim  :)
(1,550 puan) tarafından
Hangisinde kız:))
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Ben uyurken bile evde bırakıp çıkmıyorum 
+5 oy
(26 puan) tarafından
İki buçuk yaşındaymış bide çok küçük lütfen böyle birşey yapmayın .çocukların ne yapacağı belli olmaz. Saniyelik bı hatayla ömür boyu vicdan azabı yasiyabilirsiniz .herşeyi düşünmek lazm.. 
+1 oy
(4,645 puan) tarafından
Valla canım dibimde bakkal var 20saniyelik uzakta uyutup gidiyorum bazende acil bişey oldugunda tv açıp çıkıyorum mesafe çok yakin ondan rahat davranıyorum açıkçası ben
(1,347 puan) tarafından
Evet canım bende o yüzden dedim ama herkes bırakma demiş
+1 oy
(3,767 puan) tarafından

Balkon kapısına dikkat et .anahatarini unutma .

Kafasına dusubilecek bişey yoksa TV sabitse gittiği anlamazsa bişey olmaz ben 5 dk mesafe market ben gidip gelene kadar anlamıyor şimdi benimki 3 yaşında  dış kapıyı açabilir diye oraya kitliyom
(10,351 puan) tarafından
Evdeyken sen müdahale edersin bacım kucağına kaparsın tek başına evde ev sallansa sakinleştirecek kim olacak bebenin yanında. Çocuk korkudan aklını kaçırır siz cidden iyii  misiniz?  Ben depremi yaşadım en büyük şükrüm o an aynı odada olmamız yavrumun titremesi hala aklımda.
tarafından
Geçen kombim patladı ben mutfaktaydim iyiki çocuğu yanıma almadım diyorum her yer maf oldu. Ben bebeğim uyurken bile yanında duruyorum deprem vs olursa alıp çıkayım diye . Hatta koca çanta hazırladım bez mama kıyafet falan her zaman kapının yanında durur ne olur ne olmaz yangın olur deprem olur falan diye
(13,821 puan) tarafından
Ya bir de hadi cocuga bisi olmaz diue dusunuyorsun ya disarda sana bisi olsa eve gelemesen her sey anlik
(10,351 puan) tarafından
Bunun adı evham değil tedbir. Ev içi kaza var sadece gibi bir kafa var ne hikmetse. Bebe ya bu seni arayıp bulamazsa 5 dk ağlasa morarmaz mı çocuğa neden kayıp travması yükleyesiniz soğuğa yalaza çıkarmazsınız herhalde
Mont atkı şapka. Kaldı ki soğuk hasta etmez kalabalık ve havasız ortam hasta eder diye bas bas bağırıyor doktorlar.
(2,586 puan) tarafından
Her yerde her zaman başımıza hersey gelebilir evet. Ama  1. Yanındayken müdahale edilir 2.mudahale edilemeyecek durumda insan evladiyla beraber yaşar felaketi.  Hani anca beraber kanca beraber diye bir söz var ya. Allah korusun evde cocik yanlizken yangın çıksa,  çocuğa bisey olup anne yaşayacaksa, beraber o felaket yasanilmali.  Evet yine cocuk zarar görüp anne yaşayabilir ama en azından yanimdaydim gözümün önünde oldu bu imtihanım der insan. Ayrı ayrı kazaya felakete uğramakta beraber uğramak gerçekten ayni mi sizin için? İnsanlar çocuğu kilitleyip sağa sola gidiyor o çocuklar kilitli kapıyı ardında diye müdahale edilemiyor . Bu haberleri bu olayları gerçekten sizler görmüyor musunuz ? Yaşadığımız dünya mı aynı değil? Sizin oralar da olmuyor mu bacım? Sizin oralar nerelwrse söyleyin oraya gelelim hepimiz :) nasıl bir güvenli bölgemiymis maasallah
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Ben 9 yasindakini bırakmıyorum kalkıp 2bucuk yaşı evdeki bırakacaksın çocuk bu bırakma sakın sipariş ver getirsinler 
(1,347 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
(8,915 puan) tarafından
O yaş mümkün değil cnm Bi anlık hatalar çok acı sonuçlar doğurur cocugunuda al git yada komşuya bırak 2 dk ama evde tek birakma
(1,347 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Allah korusun üzerine bir şey devrilir yapmayın etmeyin. Yanınızda götürün 
0 oy
tarafından
Oda guvenli ise uzerine dusecek bisey yoksa mama sandalyesi varsa mesela saglam bisey ona koyup cikabilirsin hicbisey olmaz pencereye eli falan ulsmiyorsa odanin kapisini cek baska odalara giremiycegi sekilde al gel hicbisey olmaz insallah.
(2,586 puan) tarafından
İnsanların saniyeler içinde evleri gözünün önünde yıkıldı. Biz yaşamadık mi bunu? Sok içinde yorumlari okudum.  Canım hasta da olsa soğuk dq olsa al götür hastalığını çek.  Hele mama sandalyesinden tanıdığım cocuk düştü.  Kafa travmasi geçirdi cocuk daha küçüktü üstelik
(1,219 puan) tarafından
Şaka misin ya ikibucuk yaşında çocuk yürür sandalyeye çıkar sandalyeden iner eli herşeye istese ulaştırır .nasıl bırakıp gidecek bide mama sandalyesinde akıllı seni sen öyle yap sona buraya vay tüh yazarain deprem olduğunda evde beş kişiydik yine de yetişemedik cocukalrla olmucak diye bişi yok kesin eşinin de haberi yokrur bırakıp gittiğinden bu basanma ayrılma hatta çocuğu elinden almak için bir sebep
(2,726 puan) tarafından
Bir de hiç bisicik olmaz hiç bisey olmaz diyor gayipten garanti belgesi mi aldın?
(1,554 puan) tarafından
Hicbiseycik olmaz diyen arkadasa pes diyorum.
Tedbirli olmanin adini da evham koymus. Ben de kendi bosvermisliginin adini baska seyler koymak istiyorum da, buraya yazamiyorum iste.
(13,821 puan) tarafından
Ay herkesin kendi hayati ahanda yazdim.birine diye beddualar aldim herkes aklini kullansin
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Ben nereye o oraya gider gözumuz uzerindeyken baslarına bir sürü sey geliyor birde yalnızken düşunmek lazım atesle oynar bir yere tırmanir duser 
0 oy
tarafından
Elinden tut götür ben iki. Ocukla gidiyorum birini kuacagma alıyorum biri i elinden tutuyorum
0 oy
(968 puan) tarafından
Bırakınca deprem aklıma geliyor canım eczane çok yakın bi iki kere bıraktım da korktum valla
0 oy
(2,471 puan) tarafından
2 yasında kızımı bırakmıyorum cöp atmaya bile ama 9 yasında ağbisi ablasıı var küçük genelde uyuyup bırakıyorum en çok yarım saat hava çok soğuk götüremeyecek olursam mesela arabayla kızı okula bırakmam gerekiyo küçükte uyuyorsa yada abisiyle oynuyorsa 5 dk 10 dk bırakıtorum hasta olmasın diye ama sakın tek bırakma çok küçük ler daha allah korusun basına birşey gelir 
0 oy
(13,026 puan) tarafından
Asla bırakmam bir kez arabayı indirip geleyim dedim nasılsa dış kapı elimdeki anahtar ile açılmadı kafayı yiyordum panikle apartmandaki bütün zillere bastım mikrofonu açan birine durumu anlattım girdim o kısacık anda ömrümden seneler gitti 
0 oy
tarafından
Bırakma yazık başına Bi iş gelse ömür boyu aç mı kaldıydımda cıktım dısarı dersin
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Ben bebegimi birakip kapimdaki cope cop atmaya bile cikmiyorum 
0 oy
(7,948 puan) tarafından
Benim biri 8 yaş biri 4 yaş market çok yakın olmasına rağmen kaynanama bırakırım yada görümce gelip yanlarında duruyo. Onlar yakın olmasaydı benle geleceklerdi 
0 oy
tarafından

Yaşı küçük bence tek bırakma çocuk evde tek bırakılır mı :) kendinle götür benimde 31 aylık var 4. Sınıfa giden oğlumda var ona rağmen ikisiyle gidiyorum 

0 oy
tarafından
Çoğunluk bırakma demis 1 kisi hariç.. birak diyende şaka galiba hadi hiçbir sey olmadi yangın deprem olmadi çocuk evde kendine zarar vermedi peki senin eve dönmeye garantin var mi ya yolda sana birsey olursa nolcak kim nerden bilecek evde bebeğin var bırakma sakın..yalnız kaldığını fark edip ağlar nefesi kesilir Allah korusun 
(1,347 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım
0 oy
(6,827 puan) tarafından
ben asla birakmiyorum hic birsey olmasa bile ya asonsor bozulsa icinde kalsam diye dusunuyorum bir defa biraktim anahtari yanlis almisim asagi kapiyi actirana kadar neler cektim 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 57 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
59 cevap 820 göst.
14 Haziran 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Fairytalee (2,411 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,782 göst.
25 Ekim 2019 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 844 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu

379,712 soru

11,366,582 cevap

34,848 kullanıcı

...