0 oy
818 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (2,390 puan) tarafından

Oğlum var 11 aylık eşim ve görümceme ortaklaşa bırakıp 2 günlüğüne İstanbuldan yalovaya tatile gitmek istiyorum gmrümceme 1 gün dedim kabul etti ama 2 güne ne der bilmiyorum sizce saçma mı bu düşüncem bencillik mi biraz kafa dinlemek istiyorum sadece :woot:

59 Cevaplar

+2 oy
(2,676 puan) tarafından
Eşim olmadan çocuğum olmadan sokağa bile adım atmam :D gözümün nurları 
(2,390 puan) tarafından
Saygılar:))
tarafından
Off benimdeee
-Reklam-
+1 oy
(3,447 puan) tarafından
Bencillik degil annelerin en cok ihtiyaci olan sey fakat ben bir saat bile duramam galiba oglum olmadan surekli aklim onda olur ki seninki daha kucucuk 
(2,390 puan) tarafından
Ararım tabi illa bende canım ama eğlenirim de o kesin :)
0 oy
(763 puan) tarafından
Yani bencillik,doğru yada yanlış diye yorum yapmak bana düşmez canım. Ama ben asla bırakıp gitmem,gidemem..
(763 puan) tarafından
Canım benimde 1 yaşında bi kızım var. Bende çok yoruluyorum. Ama kızım ve eşim olmadan bi yere gidemiyorum. İçime sinmiyor. Hele kızımı bu güne kadar hiç başkasına bırakıp yalnız dışarı çıkmadım. Geçen sene 4 aylıkken beraber gittik tatile. 4-5 defa da ekstra şehir dışına çıktık:)
(2,390 puan) tarafından
Eşim gelmiyoki keşke gelse o sevmiyor köye gitmeyi düşünüyor bakalım:)
(763 puan) tarafından
Siz ayrı ayrı geziyosunuz o zaman :)
(2,390 puan) tarafından
Hayır o hiç gezmiyor iş ev kendi ailesine bile gitmez asla evden çıkmaz ben oğlumla tek geziyorum ama tatil için çocuk 2 gün harap olur götürmemek en hayırlısı
(763 puan) tarafından
Anladm canım
0 oy
(13,801 puan) tarafından
Birakip giderim ama aklimda kalir, gittiğimden bişey anlamam. 
(2,390 puan) tarafından
2 gün çok değil ya hani 1 hafta falan olsa neyse de
(13,801 puan) tarafından
Emme olayi yoksa rahat gidersin. Emiyorsa biraz sıkıntı olabilir.
(2,390 puan) tarafından
Emme yok 4 aydır emmiyor malesef sütüm bitti
(13,801 puan) tarafından
O zaman git canim nolcak babasi bakar 2 gün.
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Ben yalovadayım havalar güzel bu aralar bırakma bence eğer yaramazlık yapmasa çok huysuzluk yapmasa çocukla tatil yapılabilecek bir yer onu da al hem ona da değişiklik olmuş olur insan kendi çocuğunu bile çekemiyor bazen görümcende bir yere kadar kimse senin gibi güzel ilgilenemez hem Çınarcık tarafını tavsiye ediyorum ayrıca 
(2,390 puan) tarafından
Gezdim ben oraları hep 28 yaşındayım 17 yaşımdan beri hep geliyorum her sene yalovaya
(1,009 puan) tarafından
Ben de 6 yıldan beri burada yaşadığım için her yaz sanki tatile gelmiş gibi ama istanbul'a taşınacağım yakında artık özlerim yalova'yı ☺️
(48,496 puan) tarafından
en guzel yeri cinarcik zaten merkezinde denize girilmiyo eskisi gibi
(1,009 puan) tarafından
Aynen öyle ama bu sene dikkatli olmak lazım kıyılarda zehirli deniz anası görülmüş siyah renkte ben hamile olduğum için enfeksiyon riskine karşı girmeyeceğim ama kardeşim falan giriyor endişe ediyoruz
(48,496 puan) tarafından
yalovada hic girmedim denize cok yakiniz gezmeye geliyoruz Çiftlikköy de kızım kum oynuyo
0 oy
(12,525 puan) tarafından
eşime değil de kaynanama bırakacağım ağustos ayında eşimle tatile gidecez 1 yaşında kızım. Geçen sene de 3 aylikken günü birlık gitmiştik 
(2,390 puan) tarafından
Ne güzel ya benim kocanın tatil anlayışı sadece memlekete gitmek
(12,525 puan) tarafından
anne baba olmak her şeyden vazgeçmek değil bizimda tatıle ihtıyacımız var dilmi
(2,390 puan) tarafından
Öpüyorum bu yorumu:)
(12,525 puan) tarafından
cansın♥
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Gayet normal bir düşünce çocuk anneye zimmetli değil ki. Tabiki babası da ona bakabilir annesi de biraz dinlenebilir çok doğal
(2,390 puan) tarafından
Canımsın valla bende öyle düşünüyorum sonuçta el aleme bırakmıcam gündüz görümce gece o bakacak
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Eşime 1 ayda bıraksam mükemmel bakar gözüm arkada kalmaz ki sürekli teklif eder ben çocuklara bakayim sen git gez dolaş diye ama onlarsız gidemem biyere yani eglenemem 
(9,626 puan) tarafından
Ya aslında şöyle mesela iyice sıcaklar geldiğinde babası oglumu denize havuza götürebilir tek başlarına tatil yapabilirler ama ben kendim bırakıp gitmem kızımın dışarıda pek zorluğu yok ama oglum cok çabuk yorulur gezmez kucak ister o biraz beni yoruyo yoksa sağa sola gitmesi peşinde koşturması yok ağlamaz etmez tek zorluğu yürümemesi oda beni mahvediyo iki adım atıyo kucak ama alamıyorum ki hem ben hamileyim hem eşim bel fitigindan ameliyat oldu bidaha nükseder diye korkuyorum ona da aldırmıyorum yoksa gidip gelene kadar kucağında taşır ama oglaninda maşallahı var taşınacak gibi değil o yüzden tek sorunumuz bu buda herseye bedel bana göre :D
(2,390 puan) tarafından
2 çocuk var 3.ye mi hamilesin canım benim tek olduğu için ful ona uğraşıyorum
(9,626 puan) tarafından
Evet üçüncüye hamileyim oglum 3 kızım 2 yasinda ben kedi gibi doğurup duruyorum anlamıyorum niye böyle oluyo
(2,390 puan) tarafından
Hahahh alemsin ya :D şöyle bak olaya hepsi beraber büyüyor sonra rahatsın
(9,626 puan) tarafından
Cok şükür tek motivasyon cümlesi o,hepsi bianda büyür bende bi anda rahat ederim bu cümlenin verdiği rahatlık hic biseyde yok :D :D
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Asla asla asla. 
(2,390 puan) tarafından
Neden canım nedeni nedir
(1,885 puan) tarafından
Kendim asla keyif alamam o ortamdan. Onun olmadığı yerde eğlenmek tercihim olamaz.
0 oy
(758 puan) tarafından
Giderim . Çünkü eşimde en az benim kadar çocuğa bakıyor 
(2,390 puan) tarafından
Benimkide bakıyor fakat gündüz çalışıyor o yüzden görümce de işin içine girecek mecbur
0 oy
(982 puan) tarafından
Ben kimseye emanet etmem çocuğumu ve 11 aylık diyorsun bu cahillik derim çocuk ile anne bağı koparmak ne demek 2 saat bile çok önemli iken anne ve bebek bağı ki sen 48 saatten bahsediyorsun yapma derim.......
(2,390 puan) tarafından
Yuh yuh abart iyice abart çalışan kadınlar napsın ozaman 10 saat görmüyo çocuk annesini o zaman:)))
(982 puan) tarafından
Kız valla doktorlar bile diyor 2yasa kadar çok önemliymiş ben hiç bırakmam bırakamam . 2saat bile diyim o derece durmaz zaten oğlum 15aylik çok duygusal bak şöyle anlatım fizik tedavi doktoru yengeme fizik tedavi yapicakti bebeği 1 yaşındaydı ve olmaz dedi emzirdigim icinmi dedi hayır dedi 2saat burda durman demek aradaki bağın etkilenmesi kopması bebeği tedirginliğe ruh deyisimine sokar dedi . Onu 2saat bile olsa dedi kopacak yanlız kalıcak korkusu sarar dedii.
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Tamamen senin tercihiniz şahsen ben markete bile gitsem özlüyorum aklım kalıyor
(2,390 puan) tarafından
Bakan babası olunca ve görümcemde çok iyi biri olunca neden aklım kalsın ki 1 hafta bile değil 2 gün
(6,919 puan) tarafından
Benim kalır özlerim seni bılemem
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Surdan .markete gitmem bırakıp hele halasina hiç bırakmam

Ne olur ne olmaz kimseye güvenmem ben he eşim yokken hiç gitmem 

Sana git veya gitme demem
(2,390 puan) tarafından
Eşim tatil sevmiyor tek anlayışı memlekete gitmek bende memleketi seviyorum ama deniz bambaşka robot değiliz malum bence çok abartılacak bi durum değil
(2,369 puan) tarafından
Ben abartacak bişey yazmadım kendi adıma konuştum canım sen bilirsin ben birakmam.guvenmem.kimseye dedim
Babasından başka gele eşim çocuğum olmadan hiç hir yere gitmem sana git veya gitme diye yazdım ya zaten yine sen bilirsin dediğin gibi Allah korusun benim yanımda olmaz ama başkasının yanında olur belki düşer kafası yarılır herşey olur bacağı kırılır acıkır susar benim çocuğum bensiz aşka durmaz bırak tatili lagobaya gidince hile içerden ses veriyorum
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Durur mu canm bebeğin seni aramaz mi
(2,390 puan) tarafından
Babasındayken beni aramıyor asla ama görümceye daha hiç bırakmadım bilmiyorum ama onunda çocukları var onlarla oynarsa oyuncaklarla oynarsa susar diye düşünüyorum
0 oy
(229 puan) tarafından

Kizz daha 11 aylik mis dayanammasin bence aklin onda olur hep :'(

(229 puan) tarafından
Ama cok kandiriyooo nerdeydin ben seni cok ozledim agladim felan diyoooo
(2,390 puan) tarafından
E sen kendin kaşınıyosın :D kanmıycan bebeye ağzı laf yapsada
(229 puan) tarafından
Galiba bende ayrilamiyom  djkskskmam:)))
(229 puan) tarafından
Aman git be 2 gun sen bide alistirmisin heralde disari felan cikmaya birakip pekaramaz seni kafa dinle 2 gun
(2,390 puan) tarafından
Arıyoda babasında aramaz beni yada dışarı çıkaran biri olsa beni aramaz
0 oy
(2,469 puan) tarafından
Bebeginiz tatile gidemeyecek kadar kucuk degil ogljmla giderdim ona deniz kum harika etkinlik olurdu bana da anne.mutlu bebek mutlu
(2,469 puan) tarafından
Perisam olacak bisey yok oda bi deneyim bi yero ovecem.derken diger yeri yermeyin heriiiii
Ben dogu ekspresleri,istanbhl,ardahan en az 12 saat lik.yolculuklari oglumla yaptim herkesin dusuncesi farkli siz perisanlik olarak bakabilirsinz zor ama simdi dusununce guzel yanlari da.oldu tobe ya
(3,004 puan) tarafından
Ben ümreye götürdüm 4azı 2 de köpek dişi birden patladı , astım atağı geçirdi. Medine ve Mekke arası yolculuk otobüs ile 8-9saat araba tuttu kustu. Uçak yolculuğumuzu ise hiç hiç anlatmıyorum ben de babası da perişan olduk.

Oğlum hemen hemen 2yasinda diyeyim ve bu yaşına kadar en az zannedersem 4-5 kez oğlumla ikimiz memlekete gittik otobüste yolculuk gerçekten çok zor. Gittiğim yerden hiç bir şey anlamıyorum daha çok yorulup strese giriyorum. Babası da yanımda olmadığı için daha fazla yük omuzlarıma biniyor aman düşmesin etmesin yok prize parmak sokmasın vs vs derken deliriyorum. En son gittiğimizde o kadar bakmama rağmen 5kere TV yi bozdu her seferinde babam tamirci getirdi.
Her gittiğimiz zaman hava değişimi oluyor otobüslerde kilima ve dışarı da sicak hava yüzündenv ,astım atağı geçiriyor.

Ümreye de sadece manevî olarak oda ordan nasibini alsın diye götürdük. Lâkin çocuk ile hem bizim için hem de çocuk için çok zor oldu.

Yani tatil için anne tek gitme imkânı var ise gitsin kafasını dinlesin. Benim tek gitme imkânım maalesef yok lâkin yalnızlığa çok ihtiyacım var.
(2,469 puan) tarafından
Bu tars zorluklar evde de yasaniyor lakin ben gezince pglumda gorsun dusuncesindeyim zaten oyle kalabalik sokak akraba prtamlari olmuyo birlikte.ani biriktirmeyi seviyorm
Oglumla gecem yaz termale gottik o sicakta sical suya havuza girdik yuzmeye heves etti beraber.suda oynadik animiz oldu
(2,390 puan) tarafından
Farkındaysan seninki büyük benimki ufak sürekli kucağımda olacak ve ağlayacak sıcaktan kumdan
(2,469 puan) tarafından
Benimki 9 aydan beri yollardayiz memlketr git gel yaptik gurbetteyjm az bilr degil arasi 4 saat oyle boyle alisiyolar alisiyoruz
0 oy
(1,289 puan) tarafından

Ben tatile gitmedim ama eğitimlere gittim kalmalı, açıkçası psikolojik olarak çok iyi geliyor. Anne de olsak bizim de dinlenmeye kafa dinlemeye ihtiyacımız oluyor. Güvendiğiniz birine bırakacaksanız bence size de iyi gelir :)

(2,390 puan) tarafından
Sizi tebrik ediyorum bu düşüncedeyim bende sonuçta 2 gün ha çalışan bir annede olabilirdim ozaman nolacaktı:)
(1,289 puan) tarafından
Çalışan bir anneyim ben de zaten bebekliğinden beri kayınvalidem bakıyor. O yüzden de alışkın, babasıyla birlikte uyuyorlar babanesinde kalıyorlar ben yokken, üzmüyormuş da :)
(2,390 puan) tarafından
Ne güzel :) insanlar kimseye güvenmiyor ben öyle değilim aileme eşime güveniyorum yoksa neden evli kalayım o onun halası napacak yiğenine namazında niyazında 40 yaşında kadın yani
(1,289 puan) tarafından
Güveniyorsan bırak canım emin ol çok iyi gelir. Tabi evlat bu özlenir merak da edilir ama bizim canımız patlıcan mı :D imkan varken değerlendirilmeli. Hatta bence eşler de bir iki günlüğüne kaçamak yapmalı başbaşa çocuklara bakacak olan biri varsa.
0 oy
(7,879 puan) tarafından
11 aylık kızım tatil yapmamı engelleyecek durumda değil hafta sonu çeşmeye gidiyorum kızım eşim ben asla bırakamam herhalde 
(2,390 puan) tarafından
Eşim olsa dediğin doğru ama destekçim olmuyorki tatil diyince hçkoşa koşa memlekete gidiyoruz sevmiyorum ben çok tamam eyvallah memleketimiz ama deniz bambaşka
0 oy
(12,893 puan) tarafından

Eşim ve çocuklar olmadan gidemem eğlenemem:)

Bebeğin ufak sensiz yatabiliyor mu geceleri 
(2,390 puan) tarafından
Henüz ayrı kalmadım bilmiyorum ki :)
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Ben asla bırakamam sanırım gözüm arkada kalır ,gittiğim yerden bı şey anlamam.
(2,390 puan) tarafından
Ben daha ayrılmadım hiç ama eğlenirim gibi geliyor yorgunum çünkü
(2,135 puan) tarafından
Ben hamileyken hep diyordum doğumda 3-5 gün hastanede kalsam annem oğluma baksa dinlensem biraz diye.
Sonuç doğuma yakın 10 gün hastanede yatmak zorunda kaldım annem baktı ama oğlumu çok özledim .
Yani 1 gün bile dayanamadım zırıl zırıl ağladim:)

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 723 göst.
29 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Semastz (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 604 göst.
23 Eylül 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 915 göst.
0 oy
60 cevap 830 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Dilek6616 (5,134 puan) tarafından soruldu