0 oy
253 göst.
Aile kategorisinde (762 puan) tarafından

Gerçekten bu durumdan çok sıkıldım. 

Ne zaman onlardan biri ile bir araya gelsem hep aynı konu; kıyafet alma şimdi bilmem beşik alma şunu yapma bunu yapma. 

İlk çocuğum olacak Allah'ın izniyle bir hafta sonra 30. Haftaya giriyorum. 

Daha bebeğime bir çorap alamadım. Kayınpeder tarafı beni delirtecek doğsun sonra al diyorlar ya böyle bir Zihniyet var mı? 

Bu hamileliğimi burnumdan getirdiler herşeye karışıyorlar eşimi de dolduruyorlar eşim de alicam alicam diyip almıyor cidden artık çok üzülüyorum bugün yarın Allah korusun erken doğum olsa ben ne yapacağım. 

Neymiş önce sağlıkla doğsun da tamam hepimizin tek duası bu zaten sağlıklı hayırlı bir evlat olsun ama bu yüzden de yok şunu alma bunu alma demeleri sizce de çok saçma değil mi? 

Ne yapacağım hiç bilmiyorum :unsure:

15 Cevaplar

+2 oy
(12,766 puan) tarafından
Yani evet çarşafa sararız bebeği bir on gün öyle tutariz sonra gider kıyafet alırız de her şeyini değil belki ama en temel ihtiyaçlarını almanız lazım ayrıca kötü ve saçma düşüncelerini kendilerine saklasınlar 
(762 puan) tarafından
İnsan en azından bir hastane çıkışı alır bir battaniye alır ne bileyim ya beşik alınması lazım diyorum ya bir çorap bile yok ya.
Hamileliğimden beri cekmedigim zorluk hastalık kalmadı bir tanesi gelmedi aramadi ama kalkıp da birşey alınma mevzusu olunca hiç kimseye sıra vermiyorlar
(12,766 puan) tarafından
Sana tek tavsiyem onlara fikrini sorma
(762 puan) tarafından
Ben asla sormuyorum ki sağolsun eşim onların yanında konuyu açıyor onlar da kendini birşey sanıyor
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Şimdiki aklım olsa bende doğduktan sonra alırdım herşeyini tekrar hamile kalırsam bebiş doğduktan sonra eksilerini alırım 

(762 puan) tarafından
Neden ki
tarafından
Hayat ne getirir bilemeyiz paran hazırda dursun doğurduktan sonra git al herşeyini şimdi hastanede lazım olacakları al tamm
(1,886 puan) tarafından
Her şeyin fiyatı çok artıyor. Ayrıca bebeğe bakan olmazsa kadın nasıl evden çıkıp alacak?
tarafından
Bebeği birinin bakmasına gerek yokki bende oglum doğduktan sonra beşiğini bebek arabasıni filan aldım aldım oğlumu gittim eksik ne varsa aldım geldim ve bunu sezeryanli olarak yaptım eşinin ailesi hakli demiyorum ben fikrimi yazdım
(762 puan) tarafından
Ya tamam hayatın ne getireceği belli olmaz haklısın buna inancımız da tam. Ama ona bakarsak hicbirsey yapmamamız lazım çünkü ne olur ne olmaz hayat ne getirir bilinmez sonuçta böyle şey mi olur
0 oy
(119,127 puan) tarafından
stres olma bisi olmaz para oldukdan snr 5 dk alinir gelir eve
(762 puan) tarafından
Onlar da bunu istiyor zaten doğum yapayım sonra gidip alsın eşim
sen sec begen istediklerinin fotosunu cek gider alir nolcak aay niye kendini strese sokuyon tadini cikarsna☺️
(762 puan) tarafından
Bu kafadan istiyorum ya :D ben hiç böyle rahat olamıyorum
sjsjs hayat kisi takmaya hic deymez esya dedigij nedirki☺️☺️☺️
(762 puan) tarafından
Öyle tabiki ama ah bu ben
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Sen alsan aldığını nerden bilecekler? Sınırlarınızı belirleyin ve korumayı bilin. Heves ettim aldım, almak istedim aldım dersin olur biter 
(762 puan) tarafından
Çok sevgili canım kocam herşeyi onlara söylediği için öğrenecekler ne yazikki.
Annem bana para verdi puset al dedi aldım. Odaya koydum kaynanam geldi gördü gitmiş herkese söylemiş daha ne olacak belli değil gidip puset almış ya kardeşim sanki sizin paranızla mi aldım ki puset aldığımda 25 haftalikti.
tarafından
Ay o ne biçim bir zihniyet ya tabiki herşeyi Allah bilir de hamile kadın direk kötüyü niye çağırıyorlar Allah'tan kimse ne yapıp ettiğime karışmaz
(1,063 puan) tarafından
Ben 23 haftalık kayıp yaşadım elimde kaldı eşyalar onu da yaşadım 3 5 bisey almıştım. Şimdi hamileyken 26 ya kadar bisey almaya korktum ama bi yandan da dedim niye yani inancin mi eksik. Bak bu sefer bisey olmayacak sağ salim doğacak dedim 26 dan sonra alışverişini yaptım yine de. İnanıyorum her şey güzel olacak bu sefer
tarafından
Canım yarının garantisi mi var ? O zaman hicbisey yapmayalım aman yarın ölürsek diye bekleyelim öyle saçma şey mi olur bebekle alıp yıkayıp ne zaman utuluycen takdir Allah'ındir bebekten sonra alırsın 3 aylıkken kaybedersin gaybi Allah bilir kimseye kulak asma heveslerini yasa
(762 puan) tarafından
Ne yazikki bunun yaşanma ihtimali var ama bizim de yarına çıkmama ihtimalimiz var. S.polatin da dediği gibi o zaman hiçbirsey yapmayalım çünkü her an olebiliriz onların zihniyeti böyle yani o bebeğe hep ölecekmiş gibi bakıyorlar. Bu hamilelik sürecinde ömrümde kimseden nefret etmezdim ama onlardan o kadar nefret ettim ki gerçekten
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Kim olursa olsun sınırını çiz kimse karışamaz bitti hiç kimse şimdi ağzını açamıyor herşey sende bitiyor 
(762 puan) tarafından
Ben daha bundan birkaç hafta önce sırf bu yüzden gorumcelerim ile tartıştım. Konuşmuyoruz o günden sonra konu birdaha acilmaz tavrımi anlamışlardır dedim. Ama o olaydan sonra ilk kez ailesi ile bir araya geldim ve tekrar aynı konu
(1,381 puan) tarafından
Boşver o zaman anlamıyorlarsa sen sağ salim kucağına al yavrunu ondan sonra tam tavrını koyarsın karışmaya hakları yok ki heves ediyorsan duruma göre alırsın(maddi açıdan)
(762 puan) tarafından
Allah'ın izniyle Ocak 1 de maaşını alacak insAllah zam da gelir aklı başına gelir gidip herşeyi aldırıcam bunu kendisi yaptı
(1,381 puan) tarafından
İnşallah canım takma kafana makul Bi şekilde al yine sen çoğunlukla beze ihtiyaç olunuyor
(762 puan) tarafından
Haklısın bakayım nasıl ilerleyecek süreç
0 oy
tarafından
Ben 20 haftada herşeyi bitirdim sadece kızımın ikinci beşiğini atmıştım yeniden onu sipariş vericem 
(762 puan) tarafından
MasAllah ne güzel işte şuan aklında birsey yok
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Aman kime ne ya sıra buna mı gelmiş ? Sanki hergun hamile kalıyoruz onu da zehir ediyorlar ben hoşuma gideni gördükçe begendikce almak istiyorum belki ya da zaten her şey çok pahalı uygun gördüm zaten alınacaktı almak istedim kime ne kendileri mi ödüyor parasını ? Biraz da iş eşine dusuyor kuzum her şeyi yetiştirecek ne var ? Benim evim cebim kimi ilgilendirir ?
(762 puan) tarafından
Zaten baştan başa hatalı olan eşim. Evde uyardım da bak sakın onların yanında bu konuları açma dedim gittik aynı tas aynı hamam. Hiç birşey de yoklar ama söz konusu eşimin parası olunca atlıyorlar. Çünkü eşim bana ve bebeğime harcarsa onlara kalmayacak
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Temel şeyler ini al biberon emzik bez ıslak mendil 2 paket faln olsun zıbın 1 3 adet flan şeklinde çok hızlı buyuyorlar beşiği hastane çıkışı kilo boy dan kıyafetler olmuyor her hafta yenisini alman gerekecek bide etikette 1 ay 3 ay a takılma hiç cocujlara olmuyor bnm 4 aylık oglm var 9 aylık zıbın giyiyor bez sikmasn diye geniş giydiriyrom ,, gerisini doğunca al bn oyle yaptm hep :) bide kimseyi takma banada çok dediler tinlamadim 
(762 puan) tarafından
Yok zaten çok almiycam. Taş çatlasın 3-4 takım alacağım. Şuan hicbirseyim yok ne bez ne emzik ne ıslak mendil hadi bunlar o an alınır getirilir ama kıyafetin yıkaması utulenmesi var. Beşik alma ne gerek var küçücük çocuk sizinle yatar diyorlar ya
(2,804 puan) tarafından
Kız el kadar bebk nasıl senle yatacak yatağı kesinlikle ayrı olsun emzirirken sağa sola dönerken altında kalır maazallah sen al konuşmada sanane de geç
(762 puan) tarafından
Eskiden binlerce çocuk bu şekilde ölüyordu. Kendileri bile demir beşikte büyütmüş ama bana gelince ne gerek var eşimin bu maaşı yatsın yattığı gibi gidip alicam
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Ben kendi adıma konuşayım çok giysi vs birşey almadım lazım oldukça alayım diye 5 6 takımı vardı mesela kızımın ilk doğduğu zaman çünkü boyu kilosu vs belli olmayınca kimisi oldu kimisi olmadı işini görecek kadar alman yeterli ondan sonra neye ihtiyacin varsa onu alırsın ve aldığım herşeyi 3 aydan başladım yıkayınca zaten çekiyor biraz tam oldu 2 ay felan giydi tabi onların yaptığı da çok yanlış alınmalı doğuma girerken ne olacak senin ihtiyaçların var bebeğin ihtiyaçları var sıkma canını dışarı çıkınca eşini sok bı mağazaya 
(762 puan) tarafından
Benim değil bir takım bir çorabı bile yok. zaten çok aldırma taraftarı değilim. En fazla birkaç tane hastane çıkışı alacağım. Beşik bile alma sizin yatakta yatsın diyorlar ya böyle bir zihniyet var mı?
(5,366 puan) tarafından
Tövbe onlarda saçmalamış ya dediğim gibi dışarı çıkınca girin mağazaya
(762 puan) tarafından
Bakalım hayırlısı ile maaşını alsın da
0 oy
(2,986 puan) tarafından
Sen ala bilme imkanın varsa dinleme canım eğer almıyolarsa da eşinden para alıp küçük çanta hazırla ama düşğndüğüm kadarıyla doğumdan sonra da almazlar gibi Allah yardımcın olsun
(762 puan) tarafından
Ya onlar hayatta almazlar çok iyi tanıyorum onları. Eşimde para bıraksalar eşim alacakda işte birakmadiklari için. Benim kendi gelirim de yok ne ihtiyaç olsa eşim gider yada beraber gider alırız öylece kalakaldım ne yazikki. Amin Allah razı olsun
0 oy
(1,406 puan) tarafından
Doğduktan sonra nasıl gidip alacaksınız onu söylediler mi? Lohusa ve yeni doğmuş bebekle, hayatın ne göstereceği belli olmaz. Ayrıca onlara diye soruyorsunuz ki istediğinizi alın
(762 puan) tarafından
Sen gider alırsın diyen olmadı ki doğduktan sonra eşin gider alır dediler.
Ya sürekli eşimden para istiyorlar eşim de dün dedi ki ben yetistiremiyorum artık bebeğime daha bir çöp alamadım diye. Onlara da kendini fasulye gibi nimetten sayıp başladılar konusmaya
(1,406 puan) tarafından
Gidin eşinizle alın, erkek ne anlar bebek eşyası almaktan allah aşkına
(762 puan) tarafından
Allah nasip ederse ayın 1 nde maaşı yatacak bu sefer ne pahasına olursa da aldiracağim herşeyi yoksa ailesinden bize kalmayacak
0 oy
(1,388 puan) tarafından
Doğum yaptıktan sonra bebeği kucağına almaya çalışıp sevip öpmeye kalkarlarsa sende o zaman deki ne olcağı belli olmaz hasta olabilir de izin verme o zaman ödeşmiş olursunuz 30 haftaya gelmişsin ve ortada henüz beşik bile yok anladığım kadarıyla insanda ne hefes bırakmışlar ne heyecan eşinin izinli bi zamanında tut kolundan götür alışverişe beşiğinden kıyafetine bezinden pişik kremini aklına ne gelirse al toplu alsın da görsün gününü ha şimdi almış ha doğumdan sonra herşeyin ne kadar pahalı olduğundan haberi yok sanırım eşinin bellikş kynananlar para göstermeyecek sıkılan yine her türlü siz olacaksınız git ne istiyorsan al içine sine sine al valla kimseyi dinleme zaten bebiş doğduktan sonra çıkıp sen bişey alamıcaksın eşin alıcak eşler de pek anlamaz ne alınacak nasıl olacak bizler duruma daha hakimiz sonuçta daha bunların yıkanması ütülenmesi doğum çantası ee sende iyice ağırlaşmışsındır artık anca yaparsın doğumun ne zaman olacağı belli olmaz en azından hastaneye götüreceklerini koyarsın durur bi köşede ben 30 haftama gelmeden kurmuştum beşiğini bebek arabasını puseti ablam almıştı 
(762 puan) tarafından
Duygularıma tercüman oldun. Birde erken doğum riskim de var benim. Bunu hepsi de biliyor. Yok ya ne para vermesi aksine bu adam baba olacak demiyorlar sürekli şuna para buna para. Sanki kocam merkez bankası verme diyorum ailemdir nasıl vermem diyor. Değil mi ya diyorum bende yikiycam utuluycem falan bana diyorlar yeni adet çıkarma ne yıkanması yeni kıyafet sonuçta. Zihniyetleri bozuk ya. Valla dediğim gibi 30. Haftaya giricem bebeğimin tek eşyası puset onu da annem aldı. Ne bir bez ne beşik ne çorap ne kıyafet hicbirseyim yok.
(1,388 puan) tarafından
Sen asla kimseyi dinleme sen daha tek tek etiketlerini keseceksin onların yeni kıyafetler yıkanmaz gözüyle bakıyolarsa eğer bebeğinin yanında asla ayrılma doğduktan sonra ve asla onları dinleme evine kabul dahi etme lohusalıkta insan ekstra hassas oluyor sana ve bebeğine zarar canım anneler yakında oturuyorlarsa lohusalığın bitine kadar istersen onlarda kal ya da annen yanına gelsin bellikş seni daha zor günler bekliyor
(762 puan) tarafından
Kaynanam şey diyor doğur hastaneden çıkıp bize gel kirkin çıkana kadar. Dedim hayır ben evimde iyiyim bir iki gün zorluk çekerim ama sonrası Allah büyüktür. Anneme söyledim de işte babaannem hasta evde annem ona bakıyor çok kalma imkanı olmaz. Açıkçası onlardan hiçbirini goresim yok yani
(1,388 puan) tarafından
Anladım canım ama asla kabul etme emin tek kafan dha rahat olur eşinde yarıdmcı olursa sana çok zorlanmazsın
(762 puan) tarafından
Yok ya ben bu halimle gidiyorum oturmama fırsat vermiyorlar evle birlik eltim olmasına rağmen. Kaldı ki o halimle kalkıp onlara hizmet edemem
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Sen onların demesine bakma sen eşinden kıtım kıtım para al yavaş yavaş eskiklerini al eşinin bile haberi olmasın ben bile öyle alsım eşim sonrada hic bir şey deyemedim şaðırdı bile
(762 puan) tarafından
Ya işte eşim öyle biri değil bugün çorap lazım ya bana mesela diyor gidelim alalım
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Öncelikle eşinizde sıkıntı var. Annesini babasını o susturacak. Ayrıca onlar laf ediyor diye siz neden almadan bekliyorsunuz ki?? Laf ederlerse etsinler. Çocuk doğunca siz evden çıkabilecek misiniz sanki?? Bebek doğmadan eksikleri al. Benimde eşim hep bebek doğunca alırız diyordu ondan gizli aldım tamamladım. Sonra da “ çok iyi düşünmüşsün’ dedi durdu. Erkekler anlamıyor 
(762 puan) tarafından
Ben nasıl alayım param yok birşeyim yok. Zaten bu yüzden atanmadan evlenmiş olmak bazen çok zoruma gidiyor. Alışveriş vs hep eşim yapar. İlk kez geçen gün bimde birseyler lazımdı alacaktım para attı bir iki şeyi eksik aldım yerine bebeğime iki zıbın aldım.
Hatalı ne yazikki daha bir ay önce bu yüzden ablası gille tartıştım birdaha bu konuyu ailenin yanında açma dedim tekrar açtı. Bıktım gerçekten tüm heveslerim herseyim kursağımda kaldı
0 oy
tarafından
Vardır öyle huyları,  yılbaşından sonra herşeye zam gelir şimdiden alalım de eşine belki ikna olur. 

Ruh hastasıdır bazıları işleri güçleri para konuşmak. 
(762 puan) tarafından
Yok birlik oturmuyoruz kaynım evle birlik oturuyor artı kayınpederim var kayınpederim emekli maaşı alıyor kaynım çalışıyor baya iyi kazancı da var.
Eşim gariban bir maaşla kiradayiz ona rağmen ne lazım olsa arar eşimden isterler. Elektriğini falan hep eşim öder bilmem tüpü biter eşim doldurur gıda alır sürekli. Evde birşey bozulea eşim parasını öder düğün olsa eşimden alırlar öyle böyle haliyle bize kalmıyor
tarafından
Birlik oturmuyorsaniz eşin yok diyebilir. Bebeğe aldığınız yeni eşyalar için de annemler almış diyebilirsin.

Birlik olsanız eşin belki baskı altında hissettiği için ses çıkaramıyor olabilir diyecektim ama ayriymissiniz da. Canım üzgünüm ama bu durumda bütün hata eşinin sanki.
(762 puan) tarafından
Eşimin zaten. Kalkıp herşeyi onlara söylüyor inanki evde uyarıyorum bak gidince bu konuları açma diye yine de açıyor.
Onlar da asla yapmalısın etmelisin demiyor yapma gerek yok falan diyince ortaya bu çıkıyor
tarafından
Ailesinin birşeyi yok görünen tek hata sadece eşinin.
(762 puan) tarafından
Aynen öyle

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 263 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Merve0016 (57 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 207 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Vidividi (1,535 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 363 göst.
10 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Eda-HiraNur (403 puan) tarafından soruldu