0 oy
79 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Bebeğinde Reflü olan bu sorunu atlattım diyen var mı aranızda bu ara kusmalar daha fazla arttı gittikçe gelişimi geriliyor her türlü öneriye açığım artık ilaç alternatif tıp ne olursa çünkü her görenin bu çocuk zayıf bakamamışsın demesi çok üzüyor beni. 23 aylık bu arada

4 Cevaplar

0 oy
(2,736 puan) tarafından
Tabi doktor size önermiştir bunları zaten ama, az az ama sık sık yemek yedirin, dar kıyafetler giydirmeyin, kakaolu, baharatlı, yağlı yiyeceklerden uzak tutun. Bebeğiniz kaç kilo?
(11 puan) tarafından
Dün birkaç tane dolma verdim o kadar midesi şişti ki gece de kustu tam teşhisi konulmadı bulunduğumuz şehirde yoktu şimdi başka bir şehire götürücez endoskopi olacak muhtemelen.
(2,736 puan) tarafından
Yatırırken başını destekle, hafif eğimli yatsın. Böylece mide suyu geri gelmesi azalır.
-Reklam-
0 oy
(346 puan) tarafından
Oğluma 10 günlükken Reflü tesisi konuldu Aptamil AR mama kullandik 9ay cnm 3yasa kadar kullanıla biliyor bu mama cnm geçmiş olsun dün bende Reflü den dolayı oğluma ilaç yazdırdım kusması yok 23aylik oğlum ama kesmik getiriyor bazen sütte çorbalarda filan devam ediyor ben anlıyorum bazen iştahı 1ay kapanıyor rahatsız oldu zamanlarda Reflü için dün şurup yazdilar aç karnina 3kez şurup yazdı yeni kullanacam inşallah bazen ağrıyor diye migdesini gösteriyor ve kilo kaybınız oluyor ara ara Aptamil ar mama isee kusmasini önlüyor profesör Dr önermişti 400 gramı 240 TL 
(11 puan) tarafından
Geçmiş olsun umarım size bir an önce atlatırsınız benim oğlum mama hiç içmek istemedi iştah kapanması bize de oluyor acaba yazdığı ilacın adı ne kaviskon veriyorlar bize ama hiç faydası yok
(346 puan) tarafından
Kaviskon tadında ama adı deyisik cnm gündüz yazım ismini olurmu çantada şuan
0 oy
(394 puan) tarafından
Kusmasi  1 yastan  sonra geçti  ama iştah yok
(11 puan) tarafından
Benim bebeğim de de öyle mesela dün dolma yedirdim biraz baharatlıydı diye gece kustu bazen asla yemek yemek istemiyor.bazen bi tık yiyor
(394 puan) tarafından
Bizmkide yemiyor kafayi yiycem artik
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Ahh ne bilirim çok zor bişey hem anne hem çocuk için. Bende çok çektim büyük kızımda geceleri bit.eyen öksürükler ve devamında kusması.. her doktora gittiğimizde üst solunum yolu enfeksiyonu diyip antibiyotik verip yollardi ne çok çaresiz kalıp ağladığımı bilir. Çocuğuma bakamıyorum hep hasta diye.. en sonunda bir doktor çıktı karşıma bin kez razı olsun ondan. Zeynep Kamil de çocuk gastroenteroloji dokturu.. endeskopi yaptı ve teşhisi koydu. İlaçların durumu sadece gecistirecegine hayatı boyunca yediğine ictigine dikkat etmesi gerektiğini anlattı ve bize alternatif tıp olarak Ballı Kudret nari önerdi çünkü gaviscon tarzı mide ilaçları kullanmaktan bütün vitamin değerleri dibe çöktü.. bağırsakta emilimi azalttığı için şuruplar tekrar başlamadım.. kudret narı bizim için mucize oldu. Tadı berbat ama çocuğumda binmişti artık ilaç diye kabullendi. Şuan 9 yaşında ve midesi o kadar rahat ki anlatamam. Çok nadir aşırı yediği zamanlar rahatsız olmasın diye yatmadan  yarın çay kaşığı Ballı Kudret narı veriyoruz 0 problem bize derman oldu...
(11 puan) tarafından
Çoookkk teşekkür ederim beklediğim yorum buydu hemen deneyeyim inşallah bize de şifa olur
(1,072 puan) tarafından
İnşallah şifa olur yavrucaga çok yıpratıcı çocuklar icin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 41 göst.
0 oy
7 cevap 58 göst.
0 oy
2 cevap 104 göst.
0 oy
0 cevap 46 göst.
23 Aralık 2022 Aile kategorisinde Ferdane (45 puan) tarafından soruldu