0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (599 puan) tarafından
Ben şuan 20 haftalık ikizlere hamileyim ve ilk hamileliğimde ikizdi onları 22.haftada erken doğumla kaybettim. Geçenlerde doktor bana yeşil alan açtı perinatoloji bölümüne gitmem için çünkü riskli gebeliksin perinatoloji takip etmesi lazım dedi neyse eve geldim perinatoloji bölümüne randevu almam lazım ama uyarı çıkıyor yandal bölümü olduğu için önce yeşil alan açılması lazım diye bir hafta boyunca hep denedim 182 yi aradım yine yeşil alaniniz kapalı diyolar iki gün önce tekrar doktora gittim benim perinatoloji bölümüne gitmem lazım ama yeşil alan açıldığı halde ben kendi tarafımdan randevu alamıyorum uyarı çıkıyor dedim tekrar baktılar sistemde başarılı bir şekilde açılmış görünüyor ama MHRS ve 182 de kapalı görünüyor. Direk perinatoloji bölümüne gittim belki randevusuz muane eder yada elden randevu verirler diye ama ne kadar ısrar ettiysem muane etmedi doktor sonuçta ilk ikizlerimi kaybettim ya bunlardada böyle olsa kim bunun hesabını verecekki. Boş boş eve döndüm artık uğraşmiyacam diye ama içim rahat değil ben ne yapayım şimdi baş hekimle mi konuşsam ne yapayım fikir verin

10 Cevaplar

0 oy
(659 puan) tarafından
Geçmiş olsun hangi şehirde siniz. Başhekim yada hasta hakları olabilir 
(599 puan) tarafından
Diyarbakırdayim. Hasta haklari ve bashekim o günü aklıma gelmedi keşke gitseydim ama gidecem çünkü birdaha kaybetmek istemiyorum bebeklerimi
(3,366 puan) tarafından
Ben hastanede bayan doktor yoktu erkekti çıktık bashekimeme dilekce yazdik öğlenden sorna bayan doktor getirip koydular bal gibi
-Reklam-
0 oy
(347 puan) tarafından
Durumun varsa özele git canm zaman kaybetme 
(599 puan) tarafından
Şükür var ama hani devlette böyle bir imkan var neden bu sorun çıktı anlamadim. Zaten çözülmezse hemen gidecem
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Bas hekime gidebilirsin cnm bende bu ara fiş bulamadım doktor bas hekime got demişti onlar sana yardım eder diye tabi sonra buldum fiş 
(599 puan) tarafından
Yani resmen bile bile riske atiyolar ha hadi eve geldim ve tekrar erken doğumum başladı ve bebekler öldü kimin umrunda olurki. Perinatoloji bölümüne gitsem belki önlem alır dimi. Sen hangi bölüme fiş alamiyordun
(5,006 puan) tarafından
Normal doğuma cnm senin  durumun farklı bnm gorumcemde düşük riski vardı özel ona devletin perinatolojisine gt dedi orda detaylı bakyar diye . Allah korusun yorma kendjni gerekirse hep uzan  yarıladın yolu inşallah gt konuş hatta eşimde gelsin   şikayetini dile getir yanlış değilsm doktorun seni yonlendrmesi lazm
0 oy
(1,272 puan) tarafından
İl sağlık müdürlüğüne gidip müracaat edebilirsiniz yazılı dilekçe yazılır olayla alakalı kimler varsa ifadeye çağırırlar duruma göre araştırma yapılır adlı vaka sayılırsa mahkeme açılır giderken gittiğiniz günler arama kayıtlarınızı vs götürün baş hekimlede görüşün konuyu ama en sağlıklı olan il sağlık müdürlüğü muhattap çözüm olarak daha hızlı olur çünkü sistemsel bir sıkıntı gözüküyor randevu alamamız başhekim likle alakalı bir dırum değil çünkü başhekimden yol izlenip detayları öğrenip nasıl yol izleceğini vs gösterir
(599 puan) tarafından
Ayy mahkeme falan valla uğraşamam bu halimle 184 ü aradım kaydimi oluşturdu sorununuz çözülecektir dedi
(1,272 puan) tarafından
İnşallah çözülür canım
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Hasta haklarına gidebilirsin yada başhekim.ile sorunu cozebilirsin. Ama nasıl açılmaz perinatoloji anlamadım bende 
(1,272 puan) tarafından
Yan dal sayıyor MHRS bende 20 lik çekim için çene cerrahisinden randevu almam lazımdı genel diş açmadan almamı kabul etmiyor
(382 puan) tarafından
bakin bende 20 lik disimi devlette cene cerrhi cekti ben kagit doldurup verdim hafta sonuda adima 182 randevu alinmisti ben almadim randevuyu
bence burasida oyle ama ugrasmak istemedi demekki direk cimere yaz
(9,022 puan) tarafından
Yandal polikliniği bı biliyorum mesela bende gebeyken insülin için endokrini gittim orası da yandal kadın doğum polikliniği acıyı yeşil alanı randevu çıkıyor veya kont atiyo aynı gün içinde o bölüme gidip muayene oluyodum. Perinatoloji de detaylı çekildim yeşil alandan yan dal açıldı randevu aldım burda sıkıntı açıldı görünüp açılmaması bunu da ya başhekim yda hasta hakları çözer
(599 puan) tarafından
Burdan bir arkadaş 184 ü ara demiş şimdi aradım sağlık bakanlığıymış kaydınızı oluşturdum sorununuz çözülecektir dedi
0 oy
(2,227 puan) tarafından
184 ü araman lazım 
(599 puan) tarafından
Çok sağol aradım şimdi kaydimi oluşturdu sorununuz çözülecektir dedi
(2,227 puan) tarafından
Rica ederim ne demek
0 oy
(33 puan) tarafından
184 ara konuş şikayetlerini soyle hemen dönüş yapılıyor 
0 oy
(33 puan) tarafından
 Merhaba 184 ara konuş şikayetlerini soyle hemen dönüş yapılıyor ben hep yapıyorum olumlu sonuç alıyorum baş hekim onlarda doktorları savunuyor 
(599 puan) tarafından
Aradım vala az önce sorun çözülecektir dediler
(33 puan) tarafından
Sana en kısa dönüş yaparlar canım merak etme
(599 puan) tarafından
Hadi inşallah ya ilk ikizlerimi kaybedince bunlarda böyle olsun istemiyorum travma kaldi
(33 puan) tarafından
İnş düzelir canım hakkında hayırlısı inş
0 oy
(4,710 puan) tarafından
Öyle durumda direk hasta haklarına git oradayken bashemsirenin bashekimin odasını sor isi cozuyorlar 
(599 puan) tarafından
Hiç aklıma gelmedi valla ya 184 aradım konuştum herşeyi anlattım sorunu çözeceklerini söylediler bakalim bekliyyeceZ
0 oy
(69 puan) tarafından
Bende ikiz gebeyim çok uğraştım detaylıya devlette girmek icin eni son,u 24 haftamda grdim kurtuldum hep bir aksama oldu randevu sorunu oldu  normal kadın doğuma gidiyorum şuan 
(599 puan) tarafından
Ya ben detaylı için zaten gün almışım. Perinatoloji bölümü ayrı canim
(69 puan) tarafından
Detaylımi zaten perinatolaji bölümü yaptı
(599 puan) tarafından
Evet bazı hastanelerde radyoloji doktoru bakıyor detayliya bazende perinatoloji bakıyor. Benim detayliya radyoloji doktoru bakacak ama perinatolojide devamlı takipte olacam
(69 puan) tarafından
Anladım ben göründüm detaylida perinatolejiye sonra normal kadın dogumcumla devam ettim gerek görmedi gitmeme

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 285 göst.
4 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde sevda dedim (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 405 göst.
14 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meleknazz (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 748 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Bal oglum (741 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 599 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu

381,496 soru

11,421,811 cevap

34,979 kullanıcı

...