0 oy
469 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Merhaba hanımlar oğlum 1.sinif öğrencisi arkadaşlarından ufak minyon biraz okul başladığından beri sınıfından bir arkadaşı sürekli itip kakıyo hatta oğlum söylemedi sınıfta arkadaşımın kızı var o söyledi sürekli vuruyo çocuğun teki diye öğretmenle konuştum bu konuyu daha önce öğretmende bu durumun farkında oğlum karşılık veremediği için güçsüz buluyo kendince ezmeye çalışıyo neyse bı süre hiç sikayet almadım bu konuda bugün bahsettiğim çocuğun velisi geçmiş karşıma benim oğlum onun oğluna vurmuş hesap soruyo güya oğlum diyoki benimle ugrasiyodu beslenme çantasını almış oğlumun yerden yere vuruyomus kosuyomus oğlumda vurmuş bı tane bende sinirlendim kadın öyle karşıma geçip söyleyince iyi yapmış dedim haketmis daha önce yapmalıydı dedim okul başladığından beri oğlum hem psikolojik hem fiziksel şiddete ugruyo oğlunuz tarafından birgün karşınıza geçtim mi öğretmenle çözmeye çalıştım çünkü karsimdakininde bir çocuk olduğunun bilincindeyim siz oğlunuzu bir psikoloğa götürmeniz şart dedim geçmiş karşıma konuşuyo siz olsanız ne tepki verirsiniz haksızmıyım 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,110 puan) tarafından
İyi yapmışsın 
(11 puan) tarafından
Umarım tekrar sorun yaşanmaz oğlumun sürekli eziliyo olması çok üzüyo beni okula gitmek istemiyo
(2,110 puan) tarafından
Öğretmenle çöz kesinlikle ezdirme ne demek biride diğer velilere kızmış bana çattı bende öğretmene söyledim dedim ne cesaretle beni rahatsız ediyor o günden beri konuşmuyoruz burada da var öğle çok dengesiz
-Reklam-
+1 oy
(3,097 puan) tarafından
Canım çocuğunun ne yaptığından haberi olmayabilir yani oğluna yaptıklarını nerden bilsin eğer öğretmen söylemediyse tabi. Daha ılımlı konuşabilirdin ama sonuçta 4 sene yüz yüze bakacaksınız sen haksızsın demiyorum ama sadece sert çıkışmaya gerek yok bence ben çok aşırı birşey olmadığı sürece müdahale etmem tabi oğlumun da kendini ezdirmemesini söylerim sonuçta biz her anlarında yanında olmuycaz onların kendilerini korumayı öğrenmeleri lazım
(11 puan) tarafından
Öğretmen söylemiştir mutlaka benim karşıma geçip hesap sormaya hakkı yok ama öğretmene söyleyebilirdi benim oğlum o kadar haksızlığa ugradi ailesine şikayet etmedim öğretmeniyle çözmeye çalıştım umarım tekrarı olmaz oğlum çok üzülüyo okula gitmek istemiyo ve bu sürekli yaşanıyo size yapılsa bu tepkiniz ne olurdu gayet sakin bir şekilde konuştuğumu düşünüyorum kadının karşımdaki duruşunu gorseydiniz eminim nasıl sakin kaldınız derdiniz
0 oy
tarafından

Valla yine saygılı bir üslupla konuşmuşsun ben bu tür konularda mahalle karılığına bağlıyorum :D

(11 puan) tarafından
Bazen bağlamak lazım aslinda ama ben yapamıyorum olmuyo kız yakınsan bı el atıver :)
tarafından
Bayburttayım canım sen nerdesin geleyim hemen :D
(11 puan) tarafından
İstanbul'dayım tüh uzakmis
tarafından
Vallahi uzakmış
0 oy
(503 puan) tarafından
Haklsın bnece gelip snaa söylemesi yanlış öğretmenle konuşmalı da bu insalar çocuklarını nası tanımıyor onu anlamıyorum öyle olduğunu bile bile gelip sna söylemesi çok garip kendi çocuğundan haberi yok 
(11 puan) tarafından
Bende anlam veremiyorum maalesef çocuğum için üzülüyorum okula gitmek istemiyo gidince hep aklım kaliyo ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
(433 puan) tarafından
Ya hepimizin çektiği bu durum benim kızda öyle itilip kakılmıştı
(11 puan) tarafından
Atlattınızmı peki bu durumu
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Benimde oğlum 2 inci sınıfa gidiyor canım bak tamam haklı olabilirsin ama çocuğa sakın onlarda sana vurursa sende onlara vur deme lütfenn bu çok büyük hata olur onun için çocuklar malum çok acımasız olabiliyorlar ve karşındaki hor görebiliyor sesi çıkmayınca vurabiliyor bende bir ara böyle bişeyle karşılaştım ve veli bana dediği şey eğer sana vururlarsa sende vur bu tutumun ona apk büyük hata olduğunu söyledim ve öğretmenede ss attım oda duruma acil olarak el koydu ve okulda öyle bir güzel kural koydu ki anlatamam şöyle bir sistem yapmış eğer okulda kim daha sessiz sakin durup yaramazlık yapmassa ona günün yıldızı rozeti veriyor oğlum da çok memmun çocuklar rayına girdi valla kafam rahat çok şükür yarabbim sende öğretmene böyle bir şey den söz et istersen rozet versin yada ödüllendirme gibi yoksa başka türlü olacak gibi değildi 

(11 puan) tarafından
Mantıklı evet bunu öğretmenle konuşucam bn asla şiddeti savunmam herzamn uyarırım bu konuda zaten sessiz kendi halinde bı çocuk ama kadın karşımda öyle durunca iyi yapmış dedim çünkü oğlumun bu şekilde hor görülmesine acayip üzülüyorum bir görseniz çok uyumlu öğretmeni çok sever saygılı insalalh çözülür bu problem
(2,698 puan) tarafından
Üzülme düzelir çocukta sessiz olduğu için öyle yapıyorlar işde dediğim gibi çok acımasız oluyorlar küçük oldukları için de bişey diyemiyorsun çocuk adı üzerinde ama bir söz var ona katılıyorum ağaç yaşken eğilir derler bu söz çok uygun olur bu dediğimi mutlaka söyleyin siz öğretmene uygularsa inanın bana çok rahat edeceksiniz kartlar falan veriyor öğretmen günün yıldızı haftanın yıldızı ödev birincisi uslu öğrenci rozeti bir görseniz çok hoşuma gitti benimde yani birşey almayacak etmeyecek sadece bunları yaparsa zaten yoluna girecek rekabet olacak çocukların kendi aralarında
(11 puan) tarafından
Ay inşallah evet evet çok cazip bı fikir teşekkür ederim sağolun konu evlatlarımız olunca inşallh hepsi iyi olurlar
0 oy
(868 puan) tarafından

Ay ben olsam saçından tutup yerlerde sürümüştüm çoktan :D 

(11 puan) tarafından
Ay aşkım yok ben o topa giremem bilmemde Allah'a havale ediyorum
0 oy
(4,978 puan) tarafından
Yaaaaa okurken senin oğluna çok üzüldüm kimbilir o an çok uzulmustur soyleyememis sana 
(11 puan) tarafından
Evet bende çok üzülüyorum aklım hep onda kaliyo inşallh tekrar yaşanmaz karşısındaki çocukla güzelce oturup konuşursa ailesi duzelebilicegini düşünüyorum oda çocuk ama yaptıklarından zevk aliyo resmen  çocuklarıyla oturup konusabilicek biri olduğunu asla düşünmüyorum öğretmeniyle görüştüm halledicek inşallh
(4,978 puan) tarafından
Bence kesinlike öğretmenine gerekirse sürekli mesaj at oğluna sor gelince yada sınıftan birilerine zordur .  Bnm kız kardeşim beslenme çantasını doldururduk bizimkinin çantasını sürekli çalar yerlerdi oda eve  hep aç gelirdi bize demedi hiç arkdslari söylerdi öyle önlem aldık söylemiyorlar işte. Sen yinede sor yavrum.bmm.ya
(11 puan) tarafından
Zaten ilk zamanlar haberim yoktu bu durumdan söylemiyordu ödev yaparken bianda hıçkıra hıçkıra ağlıyordu okula gitmek istemediğini söylüyordu bende ödevlerden zorlandığı için ağlıyo sanıyordum sonra arkadaşım sordu naptın vuruyomu hala senin çocuğa diyince kim benim cocugami diyince haberin yokmu kızı söylemiş olanları sonra işte oğlumda açıldı biraz ben sorunca öğretmeniyle iletişim halindeyim inşallh bidaha olmaz
(4,978 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Haksız değilsin ama iyi yapmıs haketmiş gibi kelimeler uygun olmamıs daha kibar bir dille bak arkadasım senin oğlunda böyle davranmıs okul baslayalı hep rahatsız ediyor şiddet uyguluyo öğretmenimizin de haberi var ben size yansıtmak istemedim karsılıklı uyaralım böyle davranmasınlar birbirine diyebilirdin çocuğunu psikoloğa götür demek sana düsmez çocuğun bir sorunu varsa rehber ögretmen ailesine bildirir yönlendirir 
(11 puan) tarafından
İyi yapmış haketmis bunlar sinirle çıktı ağzımdan kadının karşımdaki tavrını gorseydiniz eminim aynı şeyi söylemezdiniz öğretmen zaten kadınla konuşmuş kadın konuya hakim gayet çabası kendini üste çıkarmak psikologda kötü bişey değilki hanım efendi benimde çocuğumun bir sorunu varsa bnde götürürüm çocuğu zarar vermekten zevk aliyo bunun öğretmende farkında zaten ben bu konudan ötürü öğretmeniyle iletişim halindeyim ve bana hesap sormaya hakkı varmı sizce öğretmene soyleseymis bana gösterdiği tavır karşısında çok sakin bile kaldığımı düşünüyorum
(11 puan) tarafından
Bana zaten kibar bı şekilde yaklassaydi bende bu olayı güzelce çözmenin taraftarıyım tabikide hepimizin çocukları kıymetli
0 oy
(185 puan) tarafından
Çok iyi yapmıssın ağzını bi düreydin  ben çocuk konusunda çok hassasım brnim oğlan da çok minyon ve biraz sessiz sakin o gün iteklemiş biri kaşı patlamış yavrum söylemedi bile neyse ben farkettim ittiler dedi bende hemen veli grubuna yazdım velisine sizin çocugunuzun bir yardım alması lazm diye çünkü sürekli birilerini itiyor bu ilkti ve okula gelmiyorum geri dönüşü olmayan kazalara sebebiyet verebilir bir daha olursa yemin ediyorum okulu başınıza yıkarım dedi o anladı öğretmende çocuga bir hafta tenefüs yasagı vermiş akran zorbalığa malesef çok var benim çocugum baya bir etkileniyor 
(11 puan) tarafından
Evet akran zorbalığı çok fazla var maalesef inşallh tekrar sorun yaşamayız yoksa sakin kalamam
(185 puan) tarafından
Umarım yaşamaz
0 oy
(17,811 puan) tarafından
Dun bende aynsini yasadim gittim okula ogretmene cocuga anasina uyardim hepsini sakin aldilar agzinin payini
(11 puan) tarafından
Maalesef birçok kişi bu sorunu yaşıyo akran zorbalığı çok fazla  herkes çocuklarıyla konuşsa uyarsa olmiyicakta bunlar umarım tekrarı olmaz

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 252 göst.
+1 oy
17 cevap 396 göst.
4 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 274 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Tuba Y (763 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 499 göst.
17 Aralık 2023 Aile kategorisinde Minimalist (271 puan) tarafından soruldu