0 oy
597 göst.
Aile kategorisinde (2,928 puan) tarafından

22 aylık bir kızım var yeminle her gün 4 5 çocuğu olanlar nasıl bakmış ve bakıyor diye düşünüyorum :D

Keza burada da çok dertli anneler görüyorum bezdik diyen, 

Peki çok çocuğu olan nasil büyütmüş yahu, hele eskiden telefon tv veya çok oyuncak imkanı da yokmuş, biz mi çok dayanıksıziz çocuklar mi daha yaramaz olmuş bilmiyorum helal olsun bakanlara da :D

30 Cevaplar

+3 oy
(2,679 puan) tarafından
Önceden işlerin içinde çocukların varlığı bile belli değildi ki sokakta büyüdük şimdi öyle mi dört duvar arasında attığı adımı düşünüyoruz doğru mu bir sıkıntı var mı işimiz olmadığı için çocuklara sarıyoruz 
(4,983 puan) tarafından
Aynen öyle dört duvar içinde akıllı sakın çocuklar olsun istiyoruz bu çocuklar enerjilerini nasıl atacak peki
-Reklam-
+2 oy
(690 puan) tarafından
Kimse beni yaramaz çocuğu olupta 3 4 tane çocuk yaptığına inandıramaz. Doguranlarin çocukları uslu olduğu için bakabiliyor
(2,928 puan) tarafından
Bencede ya bide araları 1 2 yas olanlar da gördüm olacak iş değil
(690 puan) tarafından
Kızım 17 aylık oldu hala gece uyku nedir bilmiyor ruh gbi geziyorum. Gündüz desen en fazla 40 dk uyuyor. Yemek yemez peşinde dolanıp dururum. Şimdi ben nasıl 2.  Çocuğu yapabilirim ki:)
(1,051 puan) tarafından
Valla canım hiç öyle bir şey yok ortanca kızım çok yaramazdı halen de tüm gün mız mız ağlıyor..
Ben çok şükür ilgili bir anneyim de çocuklarım da oynarım da..ev İşlerine de yaparım:))
+1 oy
(1,623 puan) tarafından
Eskiden evde illa bir büyük oluyormusz cocuguna tek başına bakan anne sayısı az bence. Çocuklar da genelde dışarda buyuyormus. Yengemin 5 çocuğu var, 2-3 tane de ölü doğum. Diyor ki ben emzirmeden emzirmeye kucağıma alırdım. Babanne ilgilenmiş çocuklarla, anne de hep ev işi tarla işi yapmış. Kendisi çocuk bakmayı bilmediğini söylüyordu. 
(1,623 puan) tarafından
Evet resmen emzirme dinlenme molası gibi bi seymis
(246 puan) tarafından
Annem yeni doğan bebekleri sadece sabah öğle akşam emziriyordum onun dışında dağ bayıra işe gidiyordum dedi. Ben beynimden vurulmuşa döndüm. Şans eseri yaşıyoruz biz dedim.
Bana da laf sokuyorlar anlamıyorum nankör iş bebeğimden daha mı kıymetli olsun
(246 puan) tarafından
Şimdi yaptıkları herşey yalan oldu inkar bile edildi
(1,623 puan) tarafından
Yapılan işin de kıymeti olsa bari
(246 puan) tarafından
Hiç bir kıymeti kalmadı. Çevre eş kaynana baskısı. Millet me der kafası.
+1 oy
(317 puan) tarafından
3 çocuğum var en büyüğü 2014 doğumlu ortanca 2015 doğumlu en küçüğü 2020 doğumlu kızlarım melek gibi beni yormaz etmez ama ortanci anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi bu gün bile sabahtan beri dur oğlum yapma oğlum etme deyip durdum. En küçüğü bile akılı ama ortanca kuduruk şimdi 33+1 bakalım neler yazacağız. Bu arada biz 12 kardeşiz  iki odada büyüdük yıllarca ablam bizi toplardi  evde sadece  küçük kardeşimiz kalırdı ozaman 7 kardeştik  mahalle konple tanıdık ti herkes herkesi tanırdı sokakta diğer çocuklarla oynar dik akşama kadar da eve gitmezdik acıkınca gider salça ekmek su alır gelirdi abim  birinci sınıfa bile tek gidip gelen cocukardik. Mahalede ki çocuklarla toplanip gider birlikte geri dönerdik.  Annem babam bize ders bile çalıştırmazdi kendi kendimize arkadaşlara baka baka birlikte çalışa çalışa söktük okuma yazmayı. Ben kendimi parçaladım kızım okuma yazma öğretene kadar öğrenemedi de.  Sabahçı kardeşleri uyuyor bu halimle okula götürüyorum koşa koşa eve geri dönüyorum evdekiler uyanmasın diye. Bu nesil çok sorunlu  yok piskoljisi etkilenir felan. Benim küçük kız Tv'den etkilenir köpek kediden seslerden korkar. Nenem oturur eletirik yok mum ışığında bize korkunç Gulyabani hikayeleri anlatırdı.
0 oy
(523 puan) tarafından

Kız bakan bakıyor valla ablamın 6. Çocuğu yolda ablam çocukları çok seviyor her yıl bir tane getiriyor :'(

(738 puan) tarafından
Çok seviyor diye her yıl bir tanede olmaz canım one öyle :) canına yazık
(523 puan) tarafından
Kız bizene be soyluyoruz niye bu kadar çocuk doguruyorsun kızıyor sizene ben seviyorum diyor karismiyoruz hayat onun hayatı
(2,214 puan) tarafından
Ablan haklı bence bakabiliyorsa ne güzel
0 oy
(473 puan) tarafından
7 kardeşiz hepimizin arasında 2 yaş var bende 2 tane var annemlere gidince anem hep der 7 tane büyüttüm böyle değillerdi diye yakın olduğum halde haftada 1 gidiyorum benim çocuklardan fenalık geçiriyorlar aman bi daha çocuk yapma derler şimdiki çocuklar la eski nesil aynı değil yoksa 7 çocuk kafa yedirir 
0 oy
(2,351 puan) tarafından
4 çocuğum var ilk üçünde yaşandığım zorluğu ahanda 4.bebem yaşattı bana yeni nesil bebeler kuduruk
0 oy
(7,692 puan) tarafından
1 taneye gücüm zor yetiyor
0 oy
(385 puan) tarafından

İkzlerimle beraber 4 çocuklu bir kadın oldum :) bakıyorum valla paşalar gibi ahtapot gibi hissediyorum kendimi her birinin üzerinde bir elim var sanki:)

0 oy
(29 puan) tarafından
Valla benim 7 yıl olmadı çocuğum tüp bebekle hamile kaldım kızım şuan 7 aylık varlığına her gün şükrediyorum ama yemin ederim ki aynı düşüncedeym hep anneme sorarım sen 8 çocuğu nasıl büyütün bn 7 aydır 70 yıl gibi yaşlanmış his ediyorum dye:):) Allah'ım hepsine sağlık versin bugünlerde geçer 
0 oy
(2,922 puan) tarafından
Bende iki tane sanki on çocuk bakıyorum o kadar yoruldum ki valla bakana helal olsun 
(2,928 puan) tarafından
Aynen bende de 1 tane var şu anda bile ter içinde uyutmaya çalışıyorum. Sürekli kalkıyor ayaklarimdan
(2,922 puan) tarafından
Bende sallıyorum şuan ama 1 saat sürmaz uyanır sabaha kadar her on dakika, yarım saatte bir kalkıyo bu en yorucu kısmı hiç dinleniyorum :(
0 oy
(7,991 puan) tarafından
Bendede 2 tane var hep millet nasıl bakiyo her sene dogruyo nasıl peş peşe doguruyo diye merak ederdim eğer gerçekten hamileysem 3 uncusi gelecek gorecez bakalım nasil birşey 2 bile çok zor gerçekten 
0 oy
(1,675 puan) tarafından
4 yaşına girecek kızım küçüğü 15 aylık yemin ederim büyüğü yormuyor Allah var ama küçüğü hayattan soğuttu oturup hıçkıra hıçkıra agladim iki gün önce resmen yüz tane ciciga bede sürekli ablasını döver sacini çeker oyuncağını yemeğini alır elinden büyüğü ağlar busefer kendimi asla üç çocukla hayal edemiyorum
0 oy
(2,044 puan) tarafından
Valla ben 1 taneye zor bakıyorum, 4 5 çocuğa bakana helal olsun. Birde pes peşe yapanlar var onları cesaretlerinden dolayı kutluyorum :)), oğlum 27 aylık az kaldı huni takicam. Çocuklarda haklı bütün gün 4 duvar arasindalar oyun alanı yok disariyi çıkarıyorsun her yer apartman onu geçtim sürekli arabalar geliyor dışarı rahat cikaramiyorsun. Park desen çok az var. Bizler çok şanslı çocukluk yaşadik ama şimdiki nesile üzülüyorum.
0 oy
(394 puan) tarafından
21 aylık akilimi akili bal kizim var .
0 oy
(3,742 puan) tarafından
4 çocuğum var, hepsi de uslu. Bakıyorum gayet güzel :) 
0 oy
(2,698 puan) tarafından

3 çocuğum var sonuncusu biraz sürpriz oldu ama artık neyse Rabbim verdi artık önlemini aldım şükür 

0 oy
(246 puan) tarafından
Canım ya Allah dışarı sokağa. Ben yazın gecenin 12 sine kadar oynadığımı hatırlarım en son oyunumuz da saklambaç olur herkes evlerine  kaçardı biri sayar dururdu. Sayma bitince ı da fırladı eve. Ne mutluyduk ama. Şimdi ile eski çok farklı işten güçten çocuk görmezlerdi büyüyen küçüğe bakardı
0 oy
(3,102 puan) tarafından
Bi tanıdığım var 5 çocuğu var 2 tane daha istiyormuş en büyüğü 11 yaşında en küçüğü 2
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Benim iki çocuğum var gerçekten çok zor 4 5 düşünemiyorum Allah sabır versin

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 186 göst.
21 Ocak 2021 Aile kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 232 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde prensbioglum (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.