0 oy
286 göst.
Aile kategorisinde (160 puan) tarafından
Kızlar eşim bi yediğini ertesi güb yemek istemez farkşı farkşı yemekler yapmamı ister bemde çocukla yapamıyorum  mutfaktan da hoşlandığıı m söylenemez yemek yapmayı çok n sevmem ama elimde lezzetlidir ne yapıp ne hazırlayacağımı şaşırdım ya

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Banemde Benimde hergün farklı istiyor bide yemak seçiyor kurufasulye sevmez nohut sevmez yeşil mercimek sevmez patates yemeğe sevmez musakka sevmez genede hepsini yapıyorum mecbur yiyor birde benim eşim öğlenleri de eve geliyor sen düşün 1 gün yaptığım yemeği hem öğlen hem akşam yiyoruz yeni herğün değişik yemek yapıyorum kimi zaman menemen yiyoruz makarna bazen kahvaltılık fırın yemekleri öyle geçiyor
(160 puan) tarafından
Vallahi ben çok zorlanıyorum artık ya
-Reklam-
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Bu ben galiba hep farklı şeyler ister ki yaparım da restorana gitiğimizde aa bu senin yaptığın yemek değil mi diyor mesela hep farklı yaparım ama sorun şu ki iştahlı biri değil o yüzden uğraşmak zoruma gidiyor dediğin gibi kalanıda yemiyor sonra 
(160 puan) tarafından
Bende farkli şeyler yapmays çalışıyorum sürekli yemek düşünüyorum gün içinde
(1,321 puan) tarafından
Bende öyleyim gözümü açınca bu gün ne yapsam diye düşünmeye başlıyorum
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Hiç öyle takıntıları yok. Ne bulursa onu yer. Bazen yemek yapamam o zamanda ya dışardan alıp gelir yada eve gelince kendi biseyler yapar
(160 puan) tarafından
Ne güzel ya
0 oy
(290 puan) tarafından
Bnm eşimde ikinci güne kalan yemeği yemez ama yemeyeceği bir yemek yaptıysam kendisi girer mutfağa yiyeceği yemeği hazırlar
(160 puan) tarafından
Keşke Benimkide hazırlasa
0 oy
(165 puan) tarafından
Benimki  girer kendisi yapar ya da gelir yardım eder biz zahmetsiziz pazar günleri ya ben yaparım ya eşim hafta içi zaten iş yerinde yiyip geliyo çoğu zaman acitkigi zamanda patates kızartırım yanına ya ayran ya kola yok demez
(160 puan) tarafından
Ay ne güzel ya maşallah
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Kendine liste yap. Ben öyle yapıyorum. Hem listeye göre alışveriş yapıyorum. Haftalık kafam rahat oluyo. 
(160 puan) tarafından
Öyle yapcam artık çok mantıklı
(8,833 puan) tarafından
En zor kısmı ne yapcam olayı zaten. Ben çalışıyorum bir de. Uğraştirici biseyse sabah erkenden yaparım. Akşam pisiririm iş dönüşü. Ne yapacağın belli olunca hemen yapiveriyosun en zor yemeği bile
0 oy
(280 puan) tarafından
Benim eşimde öyle hatta annesinin yemeğini bile yemez öyle ki alıştırmayın calsiorum hala 
(160 puan) tarafından
Bende öyle yapmaya çalışıyorum
(12,904 puan) tarafından
O yaşa kadar aç öı durmuş evde
Çok sinir bozucu annesi için
(280 puan) tarafından
Elbette ki aç durmamış genelde dsarda yemiş yda kendisi yapmış msela ıspanak asla annesinin veya bi başkasının yaptgini yemez
(12,904 puan) tarafından
Seninkini mi yiyor sadece ıspanak yapınca :)
(280 puan) tarafından
Evet sadece benim yaptığım
0 oy
(197 puan) tarafından
Bir yedigin ertesi gün yer ama yemek konusunda çok seçenekli olur güzel olmasını ister her gün farklı şeyler yapmamı ister güzel olmazsa yemek istemez
(160 puan) tarafından
Bu erkekler neden böyle ya
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Benimki sarma dolma köfte hamur işi yeşil sebzeleri falan yemez yemekte et tavuk ister bende gerçekten çok yoruldum artık yemek yapmak istemiyorum 
(160 puan) tarafından
İnan bende istemiyorum
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Kanayan yaram. Et hiç yemiyordu, içinde et suyu olan yemekleri bile yemezdi. Şimdi dışarda köfte, lahmacun yiyor ama evde et yemek istemiyor. Etli yemeğin etini ayirinca yiyor şimdi az az. Her gün ayrı yemek istemez, istese de bulamaz. Et yemediği gibi ıspanak, pırasa, madımak tarzında yemeklere de laf eder. Ona kalsa her gün kızartma, kuru baklagil ya da hamur yiyeceğiz. Ben de yemek yapmaktan nefret ediyorum. Bir de yese bile her yemek konusunda gurme edasıyla laf eder.
(160 puan) tarafından
Ayyyy aynen öyle  gerçekten laf etmezse olma Benimkide
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Ayy çok zor yaa. Eşim hiç öyle bir adam değil şükür. 1 hafta aynı yemeği önüne koysam laf etmez 
(160 puan) tarafından
Ay maşallah ne güzel ya
0 oy
(1,871 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bizimkide yemek cok seçer kuru bakliyat kırmızı et, balık  vs yemez sebzede yemez çok kısıtlı kızartma makarna pilav hamur işi vs yer ertesi günde kalan yemeği yemez ama benim eşimin iyi yönü sandavic çok sever yemek olmasa sandavic yer salata çok sever yemek olmazsa salata yer yada eve gelirken alır gelir birşeyler o yüzden sorun etmez evde yemek olmayınca haftada iki üç gün kısacası kahvaltı gibi yer salata yer o yüzden bana bunaltıcı olmuyor mesela bugünde akşama eşime hazır yufkadan gözleme yapacağım aklımdan öyle geçirdim oğlumada makarna ve çorba yapacağım 
(160 puan) tarafından
Benımkı bi. Çeşit de yemiyor gözleme yapsam illa yanına bişey olcak bıktım vallahi
(1,871 puan) tarafından
Gozlemenin yanında ne olacak ki canım ya çay olur ya ayran bizimki çay ister , biraz zeytin,peynir  ,salatalık vs tarzı kahvaltılik koyarım tamam benim
(1,871 puan) tarafından
Mesela hiç birşey yapmadım bizimkine bir duble boy çiğköfte durum söylüyorum onunlada doyar laf etmez yada ekmeğe peynir domates koyarım çayla yer en çok da salata yemeği sever Sezar salata tavuklu yada peynirli zeytin yağlı domates salatası bayılır bizimki yemek secerde çok sıkıntı yapmadığı için rahat kafam
0 oy
(790 puan) tarafından
Benimki öğlen yediğini akşama istemiyor ve et sebze yemiyor yani ne otçul ne etçil ver hamuru yesin bu seferde kabız oluyor afedersin çok zorlanıyorum annesine sözü yok 1 haftalık yemeği koyuyor önünr ısıtıp bayıla bayıla yiyor benimkini evde oturup ne yaptın oluyor başkasının yemeklerini hep örnek gösteriyor bazen sinirlenip anasına yolluyorum bu çorba neden böyle bu kuru fasulyenin neden suyu var  ya öyle yemekten kaçan biride değilim hani yiceğini bilsem türkiye mutfağının zor kolay demeden yaparım ya mantı açıyorum tam kayseri mantısı hatta benimki 40 dan fazla sığıyor kaşığa adam kolay kadın yemeği bunumu yaptın diyor bazen alıp boğazlayasım geliyor patlıcan kabak bezelye bamya hiçbirşey yemiyor ağzını açtımıda bunlarmı var sadece yenecek besin diyor eti ağzına sürmez peynirli ve kıymalı börekte yemiyor  hele evlendiğimiz zaman herşeyi didikler içinde et katmışmıyım bakardı tavukta yemiyor kırmızı etde yemiyor kayınvalidem  et kanlı yiğit canlı gerek diyip tam pişmemiş yedirmiş hep eti meti diyorum bak ben şu kadar pişirdim diyorum yok diyor hamile kalana kadar eve misafir gelsede et pişirsemde doya doya yesem diyordum evde et piştiğini görse çorbada bile et arıyor kıyma arıyor  bazen yemek yapmıyorum tembel diyor bende bunaldım sizin varmı böyle kocanız
(160 puan) tarafından
Şu çok zorya bizde sürekli yemek konusında kavga ederiz sürekli
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Ben de aynıyım. Etsiz yemek yemez daha doğrusu etten başka birşey yemez. Kaç kez sofradaki yemeğe vurup ters düz etti masamı. Kaç kez evi terkettim affetmedim. Kaç kez yeminler etti kaç kez tövbe etti. Bana değil nimete yaptığından utansın. 3 ve 4 bebekten sonra akıllandı, gelir kendisi bize hazırlar, yemek yoksa peynir ekmek yer ya da çoğu kez dışardan yemek getirir. Allah ıslah etti sonunda çok şükür. 
(160 puan) tarafından
Ay Benimkimide ıslah etse şu yemek konusında
(3,584 puan) tarafından
Amn valla benim eşim de dünden kalanı yemezdi. K.öpekmiyim ben önüme koyuyosun derdi. Şimdi günlerce peynir ekmek yediği oluyor
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Yemediği yemekler var ama dünden kalanı yer, o konuda zorluk çıkarmaz
(160 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(372 puan) tarafından
Çocuktan önce öyleydi de şimdi o da biliyor   durumu yapamadığını bı yemeği ertesi günde yer yani her yemeği de yer sağolsun 
0 oy
(736 puan) tarafından
Benim esim asiri takintilidir.2 gun ayni yemegi yemez tuzlu yemez yagli yemez sebze yemez olur olmazi yemez corba yemez yani bide beni dusun keske herseyi yesede hergun bisey yapsam et yemekten öggg olduk artik.
0 oy
tarafından
Benim tam tersi bugünün yemeğini yarın yemem. Ben mutfaktan aşırı hoşlanırım kızım oldu hâlâ daha çeşit çeşit yaparım yemek. Eşimde tam tersi ekmek taze olsun sadece, bir yemeği 5 gün olsa 5 gün boyunca yer yani 

İlgili sorular

+2 oy
34 cevap 780 göst.
4 Nisan 2021 Aile kategorisinde Almi7 (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 171 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 270 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Guness.ozlem (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 764 göst.