+2 oy
783 göst.
Aile kategorisinde (321 puan) tarafından

Kızlar temizlik konusunda eşiyle sürekli tartışan var mı? Benim eşim aşırı titiz bir adam. İşten geldiğinde bile sürekli etrafı toplama silme derdiyle evde dolanıyor. Şimdi ee ne güzel işte diyeniniz olacak belki ama ben rahatsız oluyorum onun öyle dolanmasından kafasına bir vurasım geliyor :D

34 Cevaplar

0 oy
(379 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evet çok titiz temiz salonun orta yerine çoraplarını çıkartır sonra akşam agayina takılınca bu ev neden dagiliyor diye söylenir ;))) carplarinin eşi sürekli kaybolur çorap yok der . ;))) Mutfağa girer yemek yapar herşey tezgah üstünde kalır sonra bu mutfak neden pisleniyor der her çayı ayrı bardakta içer balkonda bardaklar sıralarının günde 10 15 bardak tan bahsediyorum sonra rafta bardak yok der Ahhh ahh çok titiz canım ama arkasını toplayan olunca 
(321 puan) tarafından
Ahahahhahaha ha okurken kahkahaya boğuldum :) bu aynı eski ben çünkü :) Birde şöyle düşün raftaki bardağı eline alıp ışığa tutarak sağa sola çevirip bu bardakta su lekesi var diyen bir eşin olsa napardın :)
(379 puan) tarafından
Su lekesine değilde o makinaya takık Makine çizdi bardarklarimi bı ara ne yaptı önce detarjan değiştirdi sonra makineye bakım yaptı olmadı bardakları yeniledik ikinciyede aynısı olunca makineyi değiştirdi ama içine koyup düğmeye basmaz tezgah üstünde yada balkonda kalır hatta bigün iki koltuğun arasına sokmuş bardağı kaldırmamıs hergun ev kaldirmiyorum sonuca hafta bir gün detaya girerim görmemişim 1 hafta bardak orda kalmış temizlik titizlik onda böle ;)))) Allah'tan o kadarını yapmiyo ;))
(321 puan) tarafından
Hahahahaha :) düşündüm de o kadarı da fazla ama yani su içmeye giderken bari onu ordan al mutfağa götür :)
(379 puan) tarafından
Mutfakta temizi var neden kaldırsın birisi yikiyo kaldiriyo rafa diziyi duzenliyo arkasını topluyo ;)))) sonra neden bardak yok neden dagiliyo neden çoraplarını komplo kuruyonuz kaybediyoruz. Koltuğa oturunca totosuna oyuncak batıyı ayağına oyuncak parçası batıyı ;)çocuk bana çekmiş oluyo napcan buda benimki. :))
(321 puan) tarafından
Ya okuyunca aşırı komik geliyor ama eminim yaşayan çok çekiyordur :)
-Reklam-
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ayyy Allah yardımcın olsun ben hiç çekemem öyle adam. Öyle adam zaten benle evli kalamaz shshsgsh temizim ama daginigimdir..
(321 puan) tarafından
Allah razı olsun canım :) Bende kendime göre temizim, elimden geldiğince düzenli süpürüp silerim ama dediğin gibi bende biraz dağınığım. Bu huyumu sırf onun için törpüledim daha düzenli hale geldim lakin olmuyor. Sigara içmek için bahçeye iniyor baştan aşağı etrafı yıkayıp geliyor deli olcam yosun tutuyor duvarlar artık
(2,479 puan) tarafından
Valla dedim ya kuzum anlasiyorsaniz ne mutlu :D benim kocam beni kesin boşardı :D senin işin de zor hiç sevmem işime karışılmasini
(321 puan) tarafından
Kavga dövüş anlaşıyoruz :) Bazen kızdığımda oturup susuyor, bazen karışma temizliğime diyor olayın sürecine göre bir kişi susuyor :)) bende sevmem inanki, hatta şey derim ben senin iş yerinde madeni nasıl çıkardığına karışıyor muyum niye sen benim işime karışıyosun derim.
Sizde durumlar normal seyrinde kimse kimseye karışmıyor herhalde
0 oy
(190 puan) tarafından
Benim eşim çok titiz
(321 puan) tarafından
Rahatsız edici boyutta mı peki?
(190 puan) tarafından
Bazen evet
(321 puan) tarafından
İdare ediyorsanız sıkıntı değil
0 oy
tarafından
Benimkide tam tersi diyorum söyle temizlik yaptim şuraları temizledim falan anlatiyorum amaan ne uğraşıyosun yapmasan ne olcak diyor :))
(321 puan) tarafından
Ahahaha müthiş ya :)
0 oy
tarafından
Eşim aşırı pasaklı olurmu:)
(321 puan) tarafından
Hahaha :) olur olur bacım
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Aynı ya temizlik yaparım üstüne gelir sildigim yere bisey dökülür orayı diler iş çıkarır bana :))
0 oy
(1,446 puan) tarafından

Aynı ya temizlik yaparım üstüne gelir sildigim yere bisey dökülür orayı diler iş çıkarır bana :))   ne yapcaz

(321 puan) tarafından
Sonunda iş sana patlamıyorsa boşver ya :)
0 oy
tarafından
Ayy ben hayatta gelemem öyle şeylere
(321 puan) tarafından
İlk başlar çok sinirleniyordum, şimdilerde kendi haline bırakıyorum ne yapayım adam törpülenmiyor. Benim temizliğime karışma diyor üstüne birde
tarafından
Sende ayaklarını uzat izle ohh
(321 puan) tarafından
Bazen dediğin gibi yapıyorum valla :)
0 oy
(1,396 puan) tarafından
Benim eşimde çok titiz hele hele buzdolabı ve koltuk altlarına çok önem veriyor bı ara ben annemlere gitmiştim çok uzun süre kalmıştım orda koltuğu öne çekmişti yerdeki tozun üstüne adımı yazıp fotosunu atmıştı bana ben gelene kadar evi dip köşe heryeri temizlemisti  
(321 puan) tarafından
Ahahaha iyi bari tertemiz eve gelmişsin kız :) yine sen pissin falan dememiş kibarca ismini yazmış :)
0 oy
(70 puan) tarafından
Ben hergun tartışıyorum:D
(321 puan) tarafından
Sonuç nasıl bitiyor peki :) Bizim genelde birbirimize karışma bana demekle bitiyor. O diyor benim temizliğime karışma, ben diyorum sen de benim evimin işine karışma
(70 puan) tarafından
Aynen bizimki de öyle bitiyor çünkü eşim bi iş yapsa bi ton laf ediyor deli ediyor beni
(321 puan) tarafından
Ayy valla ikisini de dinlene dinlene dövmek var :)
(70 puan) tarafından
Yok bi çocuğa bakamıyon bi temizlik yapamıyorsun falan görsen hergun temizlik yapıyorum.  Bugün de yapt im 5 de kalkıp o uyuyor du sorsan hiç bisey yapmıyorumm
(321 puan) tarafından
O ne iş yapıyor sana bunları derken, hiçbişey yapmıyon diyen hiçbişey yapmıyordur asıl
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım 
(321 puan) tarafından
Kalkıp temizliyor mu enişte de, yoksa sana mı söylüyor yap diye
(1,633 puan) tarafından
Cnm bana temizletirir ne derdi varrr adaminnn vız vız lar sadece :D
(321 puan) tarafından
Ahahaha o kötü oluyor işte, işten gelince duşa girer banyo mahfolur (yeraltında madenci bu arada çok pis geliyor ). Yorgun olduğunda ince detay temizlemez beni çağırır bak şuralar pis kaldı temizleyiver diye. O zaman bende derim vızvızlıyon yine diye :)
(1,633 puan) tarafından
Ahahhhh inişte işini biliyor kizzzzzz
(321 puan) tarafından
Bunların hepsi biliyor bacım bakma, safa yatıyorlar :)
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Bana gelince titiz:)
(321 puan) tarafından
Hahaha o nasıl oluyor kız :)
0 oy
tarafından
Benim esimde bana gore daha titiz
(321 puan) tarafından
Seni rahatsız ediyor mu şurası silinecek falan diye kendi mi yapıyor
tarafından
Eskiden diyordu beraber yapiyorduk simdi o yapiyor cunku ben bebege zor bakiyorum
(321 puan) tarafından
Ee yani çocuk varken temizliğe mi yetişesin, yemeğe mi, çocuğa mı. Siz doğrusunu bulmuşsunuz:)
tarafından
Aynen canim benim eşim sorumlulugunu biliyor çok şükürler olsun. Bu ev onunda evi çünkü
(321 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun ortak alan
0 oy
tarafından

Benim babam çok titizdir Annemle beraber az çekmedik. Allah'tan eşim öyle değil :)

(321 puan) tarafından
Kız sen kurtuluşun dua et :) Benim babamda çok titizdi aynı siz gibi annemle işitmediğimiz kalmazdı. Eşimle aynılar. Babam makinanın yıkadığı beyaz atleti beğenmez oturup eliyle beyaz sabunla ovarak yıkardı. Beterin beteri varmış :)
0 oy
tarafından
Valla yedi yirmi dort temizliyorum bazen cocugumu ihmal ettigimi dusunuyorum bu temizlik takintimdan hemen isi birakiyorum ocagi gunde 3 defa temizliyorum sabah aksam suourge atiuom
(321 puan) tarafından
Eşinin tepkisi ne bu duruma
0 oy
(304 puan) tarafından

Yok kız Allah tan temizlik ile işi olmaz. Ha yapmışım ha yapmamışım temizliği hiç görmez. Yaşadığına şükür ediyor sadece :D:D:D

(321 puan) tarafından
Hahaha beklediğim tip :)
0 oy
(3,836 puan) tarafından
titiz degil duzenli zaten degil. ya insan dolap kapaklarini bile kapatmaz mi ya. gecen gun coarabi mutfaktaki masanin ustundeydi. keske biraz da olsa insan gibi yasabilsek ev icinde diyorum laflarima aliniyor sonra. 
(321 puan) tarafından
Kız bende bu mutfak dolap kapağı yüzünden çok atıştım eşimle. Bizde durum tam tersi kapatmazdım ben, o da bana laf sokardı :)
0 oy
tarafından
Evde varlığı yokluğu o konuda belli değil ama sürekli halıya çay kahve dökmekten bikmadi döker siler zaten hali leke çıkarmıyor kalıyor şuan halinin her yeri lekeli :D ama yemek yapar çıkan bulaşıkları yıkar yada kirlilerini kirli sepetine götürür evi supurur 
(321 puan) tarafından
Olsun kız sana dağınıklık bırakmıyor en azından tam dozunda
0 oy
(2,323 puan) tarafından

Nerde keşke titiz olsaydı... Düşün gece 12 buçukta banyoyu iyice yıkadım sildim 1 e kadar, kurusun paspaslarını sererim dedim gece bi kalktım banyo su içinde :ermm: sürekli temizlik yapma diye kızıyor bana :angel:

(321 puan) tarafından
Ayy inanmıyorum. Sildiğim yerin lekelenmesi veya ıslanmasına bende çok sinir oluyorum
(2,323 puan) tarafından
Evet her abdest aldığında banyo komple dolaplar fln ful su yavaş yıka ayaklarını diyorum sürekli ama anlamıyor ☺️
(321 puan) tarafından
Enişte sakin yahu abdest alacan altı üstü duş değil :)
0 oy
(120 puan) tarafından
Az önce tartıştık hala konuşmuyoruz birbirimizle  kendime göre düzenim var  o gidip bütün düzenimi bozup kendine göre ayarlıyor mutfakta eşyaların yerini bulamıyorum başka yerlerden çıkıyor. Mutfağı tamamen kendine göre düzenlemiş. Özellikle buzdolabını sürekli temizler daha dün kahvaltıya  zeytin koydum yıkayıp. Bu sabah zeytin tabağını dolapta bulamıyorum. Gidip yıkamış ayrı bir kavanoza kaldırmış. Safiye yi de geçti artik çıldırtacak beni :(
(321 puan) tarafından
Ahahahah siz bizden bir level üsttesiniz ya, Allahtan mutfağıma karışmıyor binde bir yapar öyle

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 287 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Esenb23 (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 273 göst.
10 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Guness.ozlem (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 766 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde TOSB!K (13,887 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 351 göst.