0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (385 puan) tarafından
Akşam eltim geldi bana benim ikiz bebeklerim var durup dururken bana çocukların büyümüştü ne gerek vardı bunlara özgür hür dün dedi ben bı sinirlendim sen mi büyütüyorsun hayırdır dedim. Ben büyütemem çocuk da istemiyorum bu hayatımı çok seviyorum dedi. Sen özle miyor musun o günlerini dedi tabi ki de hayır ben çocuklarımla çok güçlüyüm ve iyikilerim onlar dedim.

Aklıma burası geldi bı sohbet postu açayım dedim kolay kolay post açmam bu arada :) bende size sorayım hangi hayatınızı daha çok sevdiniz? 

44 Cevaplar

+1 oy
(577 puan) tarafından

Bebeksiz hayatımı gerçekten çok özlüyorum yalan yok istediğin saatte yat  kalk ye iç gez insan tek olmayı istediğini yapabilmeyi çok özlüyor gerçekten ama şuan bakıyorum bebekli hayatımda gerçekten çok eğlenceli o olmadan 5 dakika bile duramam:D

(385 puan) tarafından
Demii evlat başka birşey ya...
-Reklam-
+1 oy
(890 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
bebeksiz hayatım gerçekten çok rahattı arada özlüyorum tabiki.. ama kızımsız hayatımi tekrar istiyormuyum hayirrrr
(385 puan) tarafından
Allah evlat diye aratmasın gerçekten olmayınca çok zor.. Allah hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin inşaallah
+1 oy
(268 puan) tarafından
Çocuksuz hayat kolaydı. O zamana bir iş yaptigimfa yoruldum demenin suanki (çocuklu) yoruldum deme arasında dağlar kadar fark var. Çocuksuz hayat rahat. Sabah kahvaltı hazırla eşi yola vur. Evi temizle dışarı çık gez alışveriş yap. Eve misafir çağır misafirliğe git. Vs vs vs.... Çocuklu olunca bunlar biraz aksıyor. En önemlisi uykusuz kalıyorsun bebeğin ağlayınca sanki kalbine bir ok saplaniyor. Ağzı var dili yok anlatamiyorlar ne dertleri var. Acabalarla yaşıyoruz konuşana kadar. İşte o da Allah'ın vermiş olduğu annelik duygusuyla yine ustesinden geliyorsun. Kendi canindan bir parca. Onun tırnağına birşey olsa canından can gidiyor. Geçenlerde 2 parmağınin tırnağıni keserken rahat durmadigi için biraz zedelemisim kaç gündür canımdan can gidiyor. Çocuklu hayat heleki 2-3-4 cpcuklu hayat yorucu. İnsanı yıpratıyor. Ama büyüdüklerinde seninle oturup sohbet edecek. Yeri geldi mi sıkıntınizi paylaşacaksiniz. Mesela annem ve ben ikimiz anne evlat değil çocukları olan iki yetişkin gibi oturup sohbet edip sıkıntılarımızı dile getirip çözüm buluyoruz. Eminim yarın oburgun benim evlatlarım da büyüyüp onlarla istediklerimizi yapacağız. Bazen düşünmüyor değilim keşke olmasaydı ne güzel uykularım bolunmuyordu vs diye ama o an bı gülücük atıyor tüm herşeyi unutuyorsun. Annelik çok farkli.. ben çocukları asla sevmezdim aglamalarina mizmizlanmalarina asla dayanamazfim. Şimdi öyle guzel sabrediyorsun ki.. ama yinede iyiki diyorum iyiki doğurdum. Sonuçta insan yetiştiriyoruz zor herşeyi zor. Yipraniyorum ama yine çok çok güzel. Uyutana kadar canım cikip uyuduktan sonra da dört gözle ne zman uyanacak diye bekliyorum :D değişik bir durum yani. Anne olmadan anneliği anlayamazsın anlatamazsinizda. Şimdi gel gelelim sizin konuya. Son cümlem anlamaz ve anlatamayız. Herkesi kendi gibi gordugu için çocuk doğurmak kölelik rahatsız olmak istediğin gibi gezip tozamamak ona göre. O bunlardan ödün veremediği icin çocuk sahibi olmak istemiyor. Sana ise manipüle ediyor. Bak gördün mü eve tıkılıp kaldın bir de ikiz nasil yapacaksın diye moralini bozmaya calisiyor. Benim eltim ben hamileyken ( üniversite okuyordum 4. Siniftim) okuduğum için sürekli alttan alttan laf sokuyordu. Hem okul hem evlilik hem cocuk zor gibisinden. Ne oldu ??? Üniversite yi bölüm birincisi olarak mezun oldum. Kepimi karnım burnumda 8.5 aylık hamileyken attım. Benim o zamnalar hastane çantası hazırlamam gerekirken ben mezuniyet elbisesi arıyordum :D önce eş sonra mezun ve sonra anne oldum. Çok mutluyum.
(385 puan) tarafından
Öncelikle seni canı gönülden tebrik ediyorum. Kadın isterse işte.....

Benim moralimi yedi ceddi gelse bozamaz çünkü ben ikizlerim oldu işte hayatım bitti herşey alt üst oldu gibi gibi düşünceler içinde değilim kazayla oldu ama isteyerek olsa bu kadar tatlı bebekler yapamazdık galiba :D onları çok ama çok seviyorum öyle ki evinim altında market var bırakıp iki dakika inmek bile istemiyorum bunlar başka birşey ya o söylesin dursun Çöpsüz üzüm:)
+1 oy
(125 puan) tarafından
Çocukuz tabi ama bekar olduğumu tabi :)
+1 oy
(2,781 puan) tarafından
Tabii ki herkes Özler bekar çocuksuz hayatını ben de özlüyorum zaten o yüzden ikinci çocuğu hiçbir zaman düşünmüyorum bunda oğlumun çok yaramaz olması da etkili tabii ki ama evlenmeyi çocuk sahibi olmayı bizler seçtik o yüzden şu anda anne ve eş rolümüzü güzel oynamaliyiz 
+1 oy
(400 puan) tarafından
Kızım 10 yaşındayken bebeklik resimlerini açıp açıp bakardım çok özlerdim bebekligini bebek büyütmenin zorluğunu çok iyi bildiğim halde tam rahata kavuşmuş ken bile isteye kardeş yaptım kızıma 1.5 yasinda nazlimi nazlı cadımı cadı bir bebisim var çok şükür iyiki olmuş iyki doğurmuşum bütün zorluklara rağmen benim en değerli varlıklarım canım yavrularım 
+1 oy
(4,994 puan) tarafından
Valla çocuklu daha güzel bence,helede az büyüyünce daha güzel oluyor arkadaş gibi kızım 8 yaşında kahve içip sohbet ediyoruz valla çok keyifli,en iyi arkadaşım 
(385 puan) tarafından
Oh kız dedikodu arkadaşı da lazım:)
(385 puan) tarafından
sjsjs falda babanı görüyorum bizi alışverişe falan götürüyor mu diyorsun sjssj
(4,994 puan) tarafından
Kızım diyor tamamen sallıyor:) anne bana telefon aldığını görüyorum diyor hahaah
(385 puan) tarafından
Kıyamam hayali demek ki:)
(4,994 puan) tarafından
Evet çok istiyor ama liseye gitmeden olmaz:)
+1 oy
(231 puan) tarafından
Benim de bebeklerim arası 22 aylık ama asla özlemiyorum bu hayatımı daha çok seviyorum elhamdülillah ❤️
+1 oy
(919 puan) tarafından
Kolık bı oğlum var ama inan hıc ozlemedım eskı hayatımı olumsuz ıkı dakıka duramam
+1 oy
(2,693 puan) tarafından
İkizlere bakmak zaten kolay degil bütün zorluğunu sirtlamişsin millet de yorum yapıyor ya ayar oluyorum ya sanki onlar bakıyor.

Benm de ikizlerim var bazen çok güzel ama ikizlerim olduğu için sanırım çok yoruldum kafa olarak beden olarak hala kucukler ve ayağa tekrar tekrar kalkıyorum devam ediyorum Rabbim canlarina sağlık versin iyiki bizimleler Rabbim nasip etmis
(385 puan) tarafından
İnan kimsenin abuk subuk yorumlarımı kafaya takacak kadar akılsız değilim ben hayatımdan memnunum Rabbim bana sağlıklı pırlanta gibi evlatlar vermiş binlerce kez şükürler olsun nice insanlar var hastanede hastanede çocuklarına derman arıyorlar onları düşündükçe Rabbime hamd ediyorum. Tabi ki zor yıpratıcı bir süreç ama hicbirsey olduğu yerde kalmıyor daha dün gibi doğdukları evde alışma süreci falan derken bugün 6 aylık oldular nasıl geçti bir saniye gibi sanki o yüzden her anın tadını çıkarıyorum...

Allah sanada kolaylıklar versin canım sağlıkla büyüt yavrularını sanada bol sabır ve güç kuvvet versin..
(2,693 puan) tarafından
Aynen canim çok şükür bende çıkarmaya çalışıyorum çok şükür rabbim can sagligi ebrsin vanim amin amin sana da inşallah.
+1 oy
(1,139 puan) tarafından
Bekar hayatımı hiç özlemiyorum çok boştu o günlerim iyikide çocuklarım var 
(385 puan) tarafından
Ne güzel canım Allah'ım anne babasına vatanına milletine hayırlı evlatlar olmayı nasip etsin inşallah
+1 oy
(3,579 puan) tarafından
Benim bi tanıdığım var 8-9 sene kendi isteğiyle çocuk yapmadı hayır bana saçma geliyo çocuk yapmayacağım adamla neden ev arkadaşlığı yapayım tabi ki olmaz olmayabilir kaderde yoktur ama evlendiysem çocuksuz hayattan vazgeçmişimdir dolayısıyla bebekli hayatımı sevdim kadın doğası gereği annelik içgüdüsü oluşuyor belli bir yaştan sonra
(385 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum yorunuma
+1 oy
(1,718 puan) tarafından
Ne onunla ne onsuz diye bir şarkı vardı tamda öyleyiz kızımla ne göresi gözüm var bazen nede gözümden bir an ayırasım 
0 oy
tarafından

Tabiki bebekli hayat yorucu ama bi o kadar eğlenceli geciyo kizimsiz dışarı çıkmak bile iğrenç geliyo kaç kez çıktım tek başıma onsuz tadı yok hopluyor zıplıyo elimi tutuyo birseyler soyluyo aşırı güzel <3

0 oy
(8,385 puan) tarafından
Özlemiyorum çünkü bekarken ne yapıyorsam evli ve 2 çocukla da yapıyorum... İyiki varlar ❤️❤️
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Bence her kadın annelik duygusunu tadabilmeli. Hayatımda en güzel en tarifi imkansız en mucizebi günüm oğlumu kucağıma aldığım gündü. Allah isteyen herkese anne olmayı nasip etsin.
0 oy
(4,265 puan) tarafından
Bebeksiz hayatta daha ozgur ve rahattim. Konforlu ve luks bi yasamim vardi. Ayrica calisiyodum cok sosyal bi isim ve guzel bi maasim vardi. Sene de 2 kez tatil en az 2 sehir gezerdim. Bebek dogunca bunlarin hepsi gitti. Sorun aslinda bebegim degil de benim eski yasamimin cok konforlu olmasiydo belki bilemiyorum. O rahatliga alismista olabilirim ayrica biraz da tembel bi insanim. 30 yasinda anne oldum bu arada. Bebegim zor bi bebekti hala da oyle. Coklu besin alerjisi vardi aylarca ac kaldim. Cok az besinle beslendim. Gunlerce uyumadim. Hala da uyuyorum sayilmaz. Sukur simdi daha iyi ama hasta gece 3 te yattim sabah 6 da kalktim cocugu yedirdim krese biraktim ise geldim. Simdi de disarda ya da baska bi ev ortaminda rahat durmaz. Bizi cok yorar cok tehlikeli isler yapar. 26 aylik. Bi yere gezmeye bi tatile gidemiyorum. 

Bebegim benim hayatta en degerlim. Onun icin her seyi yaparim. Ama eski yasamimla suan ki kiyaslanamaz. Ama biliyorum ki bu gunlerde gececek ve buyuyunce birlikte cok eglenecegiz. O sebeple 2.cocugu dusunmuyorum 1 taneye maddi-manevi,psikolojik olarak anca yetebiliyorum.
0 oy
(1,497 puan) tarafından
Çocuksuz hayatimi sevmiyorumda ama çocuksuz haytaimdan sadece uyumayi rahat olmayi ozluyorum keske cocukluykende boyle olsa ama cocuksuz hayat hayat deyilmis be
0 oy
(814 puan) tarafından
Yani çocuklarımıza Allah uzun ömür versin 23 yaşında evlendim 28 yaşındayım 2 çocuğum var 1.5 yaş araları biri 4 diğeri 2.5 yaşında bazen aklımı yitirecek gibi oluyorum insan bazen sessizlik sosyallik istiyor bu onları sevmediğimiz istemediğimiz anlamina gelmiyor evlendiğini gibi hamile kaldığım için evet bir çok şey içimde ukte kaldı 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Bekar hayatimi anlatsam ooo muhteşem 

Ama zorda olsa kızımin bana sarildiginda ki verdigi mutluluğu hiçbir başarı veremez

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 610 göst.
7 Ekim 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Aysus35 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 972 göst.
12 Nisan 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Lasyamm 21- (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 363 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde anakiz (2,204 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu

381,222 soru

11,412,432 cevap

34,956 kullanıcı

...