0 oy
108 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Ev yapımı yoğurdu defalarca yaptım daha önce bulunduğum üç şehirde de böyle karşılaşmadim hep aynı metotla hazırlıyorum ısısını felan aynı ayarlıyorum. Ama şuan doğuda biyerdeyim farklı ineklerin sütünü denedim ama hep uzuyor ve tadı aşırı garip sanki yoğurt değil de yağ tadı birakiyor ağizda. Yoğurt Yapmadan önce Yağını kaymağını almama rağmen. Tadı çok tuhaf alışamadım. Normalde kaşık kasikseverrek yerim ev yogurrdunu hatta suyunu bile içerdim ama burda ben de eşimde yiyemiyoruz garip geliyor. 

Yemle mi alakalı anlamadım 

4 Cevaplar

0 oy
(1,533 puan) tarafından
Ya ineklere verilen ilaçlarla ya da sütteki yağ değeriyle alakalıdır kuzum yani ısısına mayasina falan dikkat ediyorsan 
tarafından
Doğal bişey bulmak neden bu kadar zorlaştı anlamıyorum eskiden sütun kokusu bile mest ederdi beni şimdi kokusu bile tuhaf çoğusunun
(1,533 puan) tarafından
Maalesef öyle kuzum işin icine o kadar çok hile hurda karıştı ki neler yapılıyor neler
-Reklam-
0 oy
(2,665 puan) tarafından
İnek sütü mü her ikisi de
tarafından
Evet bide doğal diyerek alıyorum köylülerden ama burda karşılaştım ilk kez uzayan yoğurda daha önce yaptıklarımı kaşık kaşık yerdik burda yapıyorum mide bulandiriyor tadı asla benzemiyo yogurda. Hep aynı metotla yapıyorum bide yilllardir elim alışık yani
(2,665 puan) tarafından
O zaman yem ile alakalı cnm
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Verdikleri yem ile alakalı olabilir. Kahvalticilarda süt var onu denediniz mi. Benimde sütüm sizn gibi oluyordu maya yüzündendi
tarafından
Direkt köylülerden alıyorum sagip taze taze getiriyorlar ama yoğurdu kötü oluyo
(2,323 puan) tarafından
Güzel olması gerekiyor, ona birşey katıyorlardir. Kimisi ekmekde veriyor tek ot vermeyende var
0 oy
(4,591 puan) tarafından
Antibiyotik falan mı veriyorlar acaba garip yedikleri yemden de sünme olur mu ki bilemedim

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap 132 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
6 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 672 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.