0 oy
820 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kızlar sonra uzun uzun söylerim. Eşimle annem arasında ufak bir münakaşa geçti. Yani sözel veya fiziksel değil. Eşim annemin bir sözüne darildi. Üstüne bir de babası eşime annem hakkında saçma sapan şeyler söyledi. Post acmistim zaten bunla ilgili. Yok bebeği bize göstermedi diye her neyse eşimle tartıştık geçen gün sinirle mi söyledi bilmiyorum annen gelmiycek bu eve dedi. Ama annemin biseyden haberi yok yani. Eşimin kırıldığından vs. Ama annem kötü bsy demedi. Eşim çok yanlış anladı. Şimdi yarın annem bebeği yıkamaya gelck eşim yüz asar mi blmiyorm napim eşime annem gelck diyeyim mi? 

Bir de bugun eşim yarın yikariz bebeği beraber dedi. Arada kaldım akıl verin bana 

15 Cevaplar

0 oy
(20 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Canım bence annene söyle ki bis eşimle kendimiz yikamaq istiyoruz bir behane uydur annen gelmesin annen gelirse eşin dahada sinirlenir annene karsi bir kine donur içinde sora aralarındaki yanlis annasmayi duzelt  öyle bir durum yaratki eşin mecbur kalibda desin annen gelsin kendi tecrubemden soyluyorum 9 senelik evliyim benimde başıma böyle durumlar çok gelmiş annenide kırma eşinde sözüne karşı cikma ki anne karşı kotulesmesin kadının bütün harketleri batar yani

-Reklam-
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Bence esine söyle canim. Yarin annenin yaninda daha kötü tepki verir. Kadını kovacak degil yani demi. Zor bi durum Allah ysrdimcin olsun :/

tarafından
Aminnnnnnnn....,..
0 oy
(1,397 puan) tarafından

Annem gelicek diye söyle canım haberi olsun senden önce konuştuk annemle bebeği yıkamak için annem gelicek de anneye hiç gelme evime denir mi canım sinirle söylemiştir o

tarafından
Tabi ki yani . Eğer surat eder bsy derse bn onun ailesine neler yapcm kapıdan kovalarim
tarafından
Bak bu halde bile, eşinin en ufak tepkisne kapidan kovalarım diyosun, annen hatali demiyorum, annen ne yaparsa yapsın, annenin bir hatası olur veya olmaz, nasıl zoruna gidiyor değil mi? Sen onun ailesine o şekilde kapidan kovarım diyrek kısasa kisas yapmış olursun, senin esinden daha farkli bir hareketin olsun ki, eşin anneni istemediğine üzülsün, ben karımın annesini istemedim ama ona bak ne guzel davranıyor aileme demeli, eger kovarsan ohh karıma mustehak der, arada saygi falan kalmaz
tarafından
Haklısın blki de sahra abla ama güzellik bilmiyor ki
0 oy
tarafından

Canm öncelikle keske annen gelmicek dedgi anda esine nasil knusuyosn annem o benm dye tepkni gösterseydn. Ama artk gecms smdi de annenin gelicegni söyle egr surat tawr yparm derse bundan snra ayni muameleyi senn ailen icnde ben yaparm de 

tarafından
Eğer surat ederse bin mislini yapıcm. Annem gelick tabi. Kendi anası gelsin yikasin da bir işe bulunsun
0 oy
(31 puan) tarafından

Canım ikisi arasında kalmissin belliki sen yinede ikisini de kırmamaya çalış biri anne biri eş anlattığına göre annen kötü bişey dememiş en ufak şeyler bile kocalara batıyor annenizi kırmadan bebeği bu seferlik biz yikiyalim dersin 

tarafından
Annem merkeze gelck dedim ama illaki uğrar bana da. Çok ara da kaldim bn onun ailesinin yüzüne tukurmeklik oldum ama kapımı yine açtım nankör işte bu erkek milleti
(139 puan) tarafından
Aynen oyle canim bu erkekler tam isine goreler ve nankorler
tarafından
İşine gelene kdr iyi
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Daha neler ya annem ya annem ne olursa olsun bunun hesabını vermem ben şahsen bu konularda katiyimdir kendi ailelerine yap bakayım yapabilcen mi aynısı.  Çok biliyorlar valla neyin hesabı bu aile el değil kusura bakma yazık günah ya ana baba bulunmaz 1 tane var ötesi  yok .. 

tarafından
Kendi annesi gelse yok desem ohhooo
0 oy
(1,933 puan) tarafından

Annen gelsin eve hiç söyleme eşine gelmesin der sonra 

0 oy
(4,666 puan) tarafından

Esine söyle canim annenin gelecegini önceden bilsin. Hem esinde annenle arayi düzeltsin anladigim kadariyla yanlis anlasilmalar var. Allah yardimcin olsun arada kalmak cok zor 

tarafından
Bn eşimi hiç arada bırakmadım o kdr şey yaşamama rağmen hiç de kavga etmedim ailesinden dolayı ama o kavga etti.
0 oy
tarafından
Sinirlilikle söylemiş olmalı, nabzını yoklamak için annem yarın gelsede bebeği yıkasam deseydin, geçicidir diye umuyorum, torun her iki tarafin torunu, ne kadar annene kıymetli ise, eşinin anne babasına da öyledir 
tarafından
Annem geldi sabah abla bsy demedi. Ama ikkten yüz asti bnde çok sinirli baktım esime. Akşam onun ailesi glck nasılsa.
0 oy
(1,232 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Canım kusura bakma da ben senin postalarına biliyorum kaynanana hep sorun yaşayan insnalarin sen o zaman onunda annesi gelmesin eşin sacmalamis çok rahatsız oluyorsa annen gelmesine yakın evdee gitsin annen gidince gelir böylelikle ne annen alınır ne o sürat aşar anlamadım yani onunkine gelince anne de seninki neymiş habire onun annesi ile sorun yaşayan kişi sen degilmiydin

tarafından
O kdr sorun yaşadık biliyosn ayrı eve çıktık hamileydim 5 aylık karnım burnumda bile çağırdım ettim. Hatta ben oraya gidince bana surat ettiler düşün. Yine kalkıp eşime bsy demedim. Gelmesin annen baban demedim. Sırf ayrı eve çıktık diye etmedikleri surat fesatlık kalmadı. Yazıklar olsun dedim eşime. Gerçekten çok kırdı beni. Bnm aileme nasıl muamele ederse aynısını görür kusura bakmasın hayatımın içine etti ailesi. Bilsem evkenmezdim ki sevgili kalirdim eşimle.
(1,232 puan) tarafından
Canım eşin ayıp etmiş ama sanmıyorum ki ciddi söylediğini muhtemelen sinirle demiştir .Benim eşimin ailesinin de bana ve aileme yapmadığı kalmadı ben evime gelmesin demiyorum ama ağırlamak istiyorsan şöyle o gün ben dışarı çıkayım arkadaşlarımla falan diyorum .Kendi aileme gitmek istiyorsan eşimi asla zorlanıyorum gelmek isteniyorsa arkadaşlarıyla gezer veya ailem gelelim ki diye aradığında ilk önce eşime sorarım ne cevap verim diye yani.Bir taraf diğerinin ailesinden rahatsız ise onun ailesine evime gelmesin diyemez kendini ki anne ise benimkinde anne ama onu oturmaya zorlayamam çok rahatsız ise ne anneni ne seni huzursuz etsin annen gelmeden dışarı çıksın annen gidince gelir
tarafından
Öyle de insan alınır. Şimdi onun ailesi gelse bn çıksam dışarı insan daha gelmez ki. Biseyler için katlansin bn onun için katlandm 1 yıl.
(1,232 puan) tarafından
Arkadaşları ile buluşacaktı rahat edelim diye de ben bugün yıkayalim anne dersin
tarafından
Sorun etmedi zaten eşim
0 oy
(1,865 puan) tarafından

Evlenmeden önce düğün işlerinde benim annemde eşimin anneside cok karışıyordu bende eşimle henüz evlenmedigimden cok arada kaldım. En sonunda kendi anneme dedim ne skntim varsa ne istiyorsan onlar sana soylerse sende cevap ver bana anlatma dedim. Sonra kaynanamada aynı şekilde ben bana söylediğinde kırıliyorum annemle skntim varsa birşey isteyeceksen direk anneme söyle dedim. Ve ondan sonra rahatladım şuan annem karşı taraf hakkinda hiç konuşmuyor ama kaynanam her gördüğümde anneme değinir. Sen şuan yeni doğum yaptın bir sıkıntıları varsa sana yandırmasınlar ki emziriyorsundurda. Annen, eşin, eşinin babası kiminle ne skntisi varsa ona söylesin. Kayinbabanin senin annen hakkinda eşine konusmasida oldukça gereksiz. Sen bir annenin evladisin, aynı zamanda seninde bir evladın  var ve hayatında evladininda bir babası var ki onunda ailesi var. Bunlar her zaman hayatında olacak. Ancak özellikle suanki durumundan dolayı birbirlerinde nefrette etseler de senin için ses çıkarmayıp saygısızlık etmemeliler, yani kendini hassas ve kırılgan göstermelisin ya da tam tersi aşı görüneceksin ama bu da seni yorar.

tarafından
Ben hep sustum eşime ailesiyle ilgili bisy demedim tartışma konumuz asla olmadı. Ama babası iki günde eşime annesi şöyle yapti böyle dedi. Eşimi kuruyor Allah'ın belası. Eğer anneme bsy deseydi bnde onun ailesini istemezdim belki de ederdim. Annem geldi yıkadık bebeği bsy de demedi
0 oy
(1,379 puan) tarafından

Eşini karşına al konuş yarın ya senin annen gelsin yada benim annem gelsin bize bebek yikamayi gostersinler  de canım ilk onlarla yikaYalım sonra ikimiz yikariz diye söyle  suan mantıklı olan tek.yaklaşım. Bu 

tarafından
Kaynanam yıkanmasını bilmez. Kaynanam anneme dedi hatta sen gel yıka sen becerirsn dedi. Şimdi aramızı bozan babası laf taşıyor bnm ailem hakkında eşime. Yalan yanlış kuruyo oğlunu.
(1,379 puan) tarafından
Neden bilmesin  canım kaç yaşında kadın yani çocuk doğurmamismi keşke annen de tamam ben gelirim sende ol deseydi ikisi ortak noktada bulussa  madem olan oldu söyle eşine annen anneme soyledi gel sen yıka diye annene söyle. O da gelmek istiyorsa yarın gelsin yikayalim  diye
(1,379 puan) tarafından
Bulursun sen ortak noktayi el kadar bebis :))
tarafından
Bnm kaynanam bu konuda kendide diyor bn iki çocuk dogurdum ama buyutemedim bilmiyorum kaynanam hep baktı dedi. Çağırdık onu da hasta gelemedi. Eşime dedim bunu. Sustu cvp bile vermedi. Böyle nankörlük yapılınca deki olyorm vallahi ya. Nyse ki bsy demedi eşim deseydi akşam ailesi gelck kıyamet kopardı görurdu iyice salk sandılar
0 oy
(545 puan) tarafından

Keske daha o annen gelmicek dedigi anda haddini bildirseydin kuzum ne demek annen gelmicek? Onunkilerde gelmesin ozaman.. bence soyle bilsin kadincagizin gelcegini annene gelme demek olmaz kadin senin icin gelio sonucta gectim.herseyi ana gibi yar olmazmis sakin el ogluna kanip sirtini donme annene

tarafından
Dedim kuzum ne demek gelmiycek falan. Senin ailen o kdr şey yaptı bize bn hep kapımı açık tuttum o kdr iyi davrandım onca şeyin üzerine. Bir kere ne esimle annesinden dolayı tartıştım ne de kavga sebebimz oldu. Sabah geldi annem hiç de bsy demedi
0 oy
(241 puan) tarafından

Bencede soyle annen size yardimci olmaya calisiyo

0 oy
(1,948 puan) tarafından

Bu konu ile ilgili bizden akıl istemene gerek yok açık ve net. Benim annemin istenmediği yerde bende yokum hadi eyvallah. 

tarafından
Babam sadece birazını nakit verick TOKİ evleri herlade. Bizim adimiza çıkmaz cnku ilçede oturanlar için yapılıyor. Babam da siz gerisini ödersiniz dedi taksitle. Birikimimiz yok muydu canimm vardı saolsun babası yedi altinlarimi geri de vermedi. Yüzüğüm bile kalmadı. Kendileri utansın. Hiç bshim olmadı ya bnm de hakkım değil mi. Onlara desem alamayiz durum yok der. Her zaman ki bahane. Düğün de etmediler. Eşim beni kaçırdı başkası yaptı bize dugun kendileri hazır düğüne geldiler ne altın ne bsy ne çeyiz ne kıyafet hicbsy almadılar
(1,948 puan) tarafından
Eşin nasıl peki
tarafından
Ne konuda canım
(1,948 puan) tarafından
Seni ailesine karşı savunma
tarafından
Başlarda yani 1 yıl birlik dururken hiç ezdirmedi bni onu üzen bni üzmüş olur dedi. Sorma ayrı eve çıktık kaynatam çok istemedi oğlunu çok doldurdu. Anneni kırdın bir karidan dolayı sen evlat misin evden kovdu hatta. Ama annesi bana vurmuştu sebep bu. Haksız olan annesi. Sonra eşim yavaş yavaş döndü ailesine . Artık laf dedirtmiyor sanki. Hemen yüz asiyor veya bnm aileme laf ediyor sinir oluyorm o zaman da

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 649 göst.
5 Ağustos 2020 Aile kategorisinde egc01 (625 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,338 göst.
0 oy
1 cevap 125 göst.
29 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Tazeanne30 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 233 göst.

378,357 soru