0 oy
118 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Kızlar 3 gün oldu doğum yapalı ilk bebeğim acemilik yaşıyorum şuan annem yakında kalıyor 1 haftaya gidecek eşim ve ailesi istemiyor bananeler üretti oda istemediğini anladı kaynanam ona gideyim istiyor kısacası ben evde tek kalcam bebeğime emzik verirsem daha rahat edeceğimi söylüyor annem çünkü ağlayınca çok panik yapıyorum eşimi emzik almaya gönderdim eli boş döndü eve 

Gidip annesine sormuş oda bebeğin ağzı yara olur sakın alma deyip göndermiş 

Internetten eve sipariş vermeyi düşündüm ama önce bu konu hakkında bilgi verir misiniz 

11 Cevaplar

+3 oy
(4,507 puan) tarafından
tövbeee yarabbiiim hem destek olmazlar iş köstek olmaya gelince baş köşeye yerleşirler avent emzik alabilirsin 0 6 yada 0 2 ay anne memesibe en yakın tasarlanan o
-Reklam-
+1 oy
(2,516 puan) tarafından

Ben iki cocuk yetistirdim emzigi onermem. Ben hic kullanmadim. Neden dersen;

1. Kim ne derse desin bebek emme refleksini emzikten karsiladigi icin beslenmesi az oluyor. Emzik emdikce uyuyacagi icin sen aciktigini anlamayabilirsin. Ancak son raddede uyari verir. Su donem az beslenirse sariligi artar. O yuzden sık emzirmekte fayda var. 

2. Meme ucu karisikligi oldugu icin meme reddi olur. Simdi olmasa 4 ay civari mutlaka olur. (Ben emzik vermedigim icin hic yasamadim red iki cocugumda da)

3. Ne kadar seni emerse o kadar kilo alir yani her zaman sakinlesecegi, uyuyacagi ve beslenecegi yer meme olmali. (Ben her durumda emzirdigim icin cocuklarim hep ayindan cok daha kiloluydu)

4. Kayinvalidenin dedigi gibi mikrop kapma olasiligi yuksek bence ne kadar yikasanda gun icinde bence steril bir urun degil.

5. Emzik yerine seni emerse daha sakin ve daha rahat uyur. Ayrica guvenli baglanma icin sende rahatlamasi onemli.

He diceksin ki evin isi vs. 3 ay cok sık oluyo emzirme isi ondan sonra buyudugu icin daha az emiyor emse de kisa sure emiyolar ceneleri kuvvetlendigi icin. Tecrubelerim bu yonde. Gerisi sana kalmis :) gule gule buyut.

0 oy
(1,479 puan) tarafından
Ağzı yara olur ne ya saçmasapannedir bu laflar enler duyucaz daha. Evet oyretirsen rahat edersin belki ama meme reddi yaşayacaksın  canim 
(1,032 puan) tarafından
Ay emzik kullanan bebekte meme reddi mi oluyor
(1,479 puan) tarafından
Evet öyle diyolar şimdi bende bebeyime emzik verdim alışmaya basladı ama meme reddide yasiyo gibiyim bazen ilerlemeisnden korkuyorum umarım soylendiyi gibi olmaz ben yanliş anlıyorumdur inşAllah memeye donmesi zor olur sonra
(1,479 puan) tarafından
Ama emzik gerçekden rahatlık , her cocukda meme reddi olmaz belki ama yinede diklat etmek gerek korkarakda olsa deniyorum
(1,032 puan) tarafından
Bende veriyorum iki aylık olcaz ama sadece uyuyacagi zmn tıkıştirmiaya calisiyom ya tutuyor ya atıyor
İlk bebekte doğar doğmaz görümce sokusturmuştu ağzına ama bunda ben 15 günde başladım vermeye bira zzor oluyor böyle alışması ama alistircam
(1,479 puan) tarafından
Evet sonradan hiç alışmıyo ama şimdiden ne alıstırsak iyidir
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Yara filan olmaz bana hemşireler bile tavsiye etti emme refleksini geliştirir diye ama benimki tutmadı bende çok üstünde durmadım 18 aylık ve hep beni emzik gibi kullandı hala da öyle doğru düzgün süt bile yok ama emmek istiyor hep şimdiki aklım olsa üstünde durur alıştırırdım 
0 oy
(5,387 puan) tarafından
Ne olacak bu ana kuzuları ya. Lohusalığı zehir etmeseler olmaz

Ben emzik vermedim bilmiyorum canım. Boşboş emince üzülüp vermedim
0 oy
(652 puan) tarafından
Kızıma vermedim canim emzigi sağlıklı bulmuyorum agzi yara olmaz ama meme reddi ilerde agiz dis yapisinda problem ve büyüdüğünde emzigi birkamada problem yasarsin ve psikoljik olarakta buz gibi kokusuz sahte memeyi degil bebek seni istiyor o yuzden emzige hayır diyorum
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Canım ilk bir ay falan anne memesine alışması onu reddetmemesi için pek tavsiye edilmiyor bildiğim kadarıyla emme refleksleri gelişip anneyi benimsedikten sonra verilmesi daha iyi diye biliyorum bana hep öyle dediler
0 oy
(3,426 puan) tarafından

Sakin olun. 

Tek başına o bebeğe şahane bakabilecek olan tek kişi sizsiniz. 
Netten beğendiğiniz birkaç çocuk doktoru takip edin. 
Gittiğiniz çocuk doktorunu esas alın. 
Bebeğin ağlama sebepleri çok nettir yenidoğanda korkmayın. 
Emzik konusunda uzmanlar ilk  40 gün memeyi diğer şeylerden (biberon-emzik vs) ayırt edebilsin diye önermiyorlar. Fakat tutuyorsa verebilirsiniz. Her bebek emziği farklı zamanlarda tutabilir. Kimisi doğunca kimi 4 aylıkken vs. 
Şahsi görüşüm sadece geceleri uyurken verirseniz işiniz uzun vadede daha kolay olur. 
Hiç almadan büyür mü? Elbette büyür. 
Emzikle 4 yaşına kadar yaşar mı? Yaşar:) o artık bebişinize kalmış. 
En ucuz emzikten başlayın denemeye. Zira büyüyğnceye kadar çok emzik alınır:) 
0 oy
(892 puan) tarafından
Bebegim 8 gün kuvozde kaldi kuvozdeyken hemşireler vermiş ilk doğduğunda yarım saat emzirmeye çalışıyordum bu süreyi geçince emzik veriyordum hemen uyuyordu zaten uyuyunca da kendi atıyordu şuan 9 aylik uyuturken sadece veriyorum uyurken yine atıyor ağzı da hiç yara olmadı ne saçma bisey ilk defa duydum 
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Sipariş ver de inşallah tutar benimki on tane emzik aldım tutmadı
0 oy
tarafından
Bende damak gelişimi için ilk iki hfta vermedim derken sonrada hoc almadı 55 günlüktü aldı dünya vsrlis dedim kesinlikle daha ragst oluyor uykuya geçmesi falan yaracvs olmaz oda nerde çıkmış şimdi kızım 19 aylık hastane çantasına emzik koydum oğluma vericem vallahi

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 205 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde denizimsi (6,426 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 121 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu

380,958 soru

11,405,262 cevap

34,943 kullanıcı

...