0 oy
1,235 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
şimdi doğum yapalı 34gün oldu ilişki esnasında perzarvatif yırtılmıs  napabilirim 2bebem var tekrar hamile kalmak istemiyorim Allah isteyene versin bide çok şeyim bu konuda korunmasız ilişki yaşadımmı hemen hamile kalıyorum

25 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Sen boşver buradaki cahil çokbilmişleri. Kanama bittiyse kadın da kendini hazır hissediyorsa ilişkiye girebilir. Dinen 40 bir mühlettir kadın için. Yani dinimiz kadını düşündüğü için 40 gün demiştir. Kanama bitince kırkın çıkmasını beklemek diye bir şey yoktur. Biraz okuyup bilgi edinseler böyle körü körüne savunma yapmazlar. Neyse soruna gelince olan olmuş artık. Pek yapılacak bir şey yok maalesef. Umarım gebe kalmazsın
(602 puan) tarafından
Yukarıda yorumumu yaptım. Endişelendik  denmiş ama kızın üzerine gidip tartışmışlar. Gerek yok. Asgari bir süre yok azami süre hanefilere göre 40 şafiilere göre 60. Bu süre aşılırsa özre girer.
tarafından
Yani ne için endişe duyıyorlarsa... Kadın kendini hazır hissettikten sonra kime ne anlamış değilim. Kadının sorduğu soruya bak verilen cevaplara bak. Kocaman insanlarız alay edilmiş üstüne. Ne gerek var ki... Neyse. 40 mühlet evet. Ondan önce de bitebilir 40tan sonra kanama devam da edebilir. Diyenetin cevabı; Hanefi mezhebine göre adet ve lohusalığın azami müddetleri (adetin azami müddeti on, lohusalığın kırk gün) bitince, herhangi bir şart aranmaksızın eşler arasında cinsel ilişki helal olur. Ancak adet veya lohusalık bu müddetten önce bitmiş ise kadının gusül abdesti alması veya bir namaz vaktinin geçmesi durumunda cinsel ilişki helal olur. Nihat Hatipoğlu cevabı; Lohusalık durumu kaç gün devam eder. Doğumdan kaç gün sonra eşler yakınlaşabilir?
- Lohusalık hali en fazla 40 gün devam eder. Eğer kanama 40 günden fazla sürerse, fazla olanı istihazadır. (Yani dini açıdan ibadete ve cinsel yakınlığa engel olmayan bir kanama sayılır) bu kanama 40 gün önceden de kesilebilir.
Bu durumda abdest alınır ve ibadetlere başlanır. Eşler de birbirlerine yakınlaşabilirler.
Mutlaka 40 gün beklenmesi gerekmez.
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Maşallah ne kadar özlediyseniz birbirinizi perzarvatif bile dayanmamış :)

(4,255 puan) tarafından
Ayy canim ya gece gece guldurdun beni :D
tarafından
:)))guldim gece gece yine  Allahta seni guldursun
+1 oy
(449 puan) tarafından
Prezervatifin yırtıldığını nasıl anladın bende bundan korkuyorum da 
tarafından
aslinda o yirtilma hissediliyonya ben engel olamadim baska konu
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Ertesi günü hapı alın bence hemen bebeğiniz çok küçükmüş daha
tarafından
digeri de kucuk 2.5yasinda
(1,246 puan) tarafından
Çok çok küçükler eşin şu an nöbetçi eczane arıyordur inşallah:)
tarafından
evet gitti ariyor
(1,246 puan) tarafından
İyi iyi valla olmasa bile riske atmak zor olur canım
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Ella ertesi gün hapı alın zaten başka çözüm yok 
tarafından
biliyorum bilincli yaptim zaten benim lohusaligim erken bitti
(1,585 puan) tarafından
Hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Ne zaman oldu ilişki
tarafından
yeniden gösterildi
suan eczaneye gidiyi
(565 puan) tarafından
lohusalığım erken bitti ne ya 40 gün sürer senmi belirliyosun lohusalığın süresini?
tarafından
10gun adet oldum kanama bitti duş aldım ben belirliyorum evet kendi vucudumda olanları
0 oy
tarafından
34 günlük daha kırkın bile çıkmamış kız nasıl tek şekilde korundun ne cesaret benim ikinci kaza oldu arada 12 ay var şimdi doğumdan sonra 2 3 kombine yöntemle korunmayı düşünüyorum 
tarafından
valla aslında şu kola takılan şeylerden istiyorum 3 bin diyolar
tarafından
Ya aslında ilaç istemiyorum ama prezervatif+ gerivekilme olur muhtemelen bide aylık iğne bakicam en kotu
tarafından
kola  takılan iyi ya oonu istoyorum
(275 puan) tarafından
Nerede sordun kız hangi şehirde yani 3 bin
0 oy
(530 puan) tarafından
Nasıl yırtılıyor ya korktum bir an çok dikkat etmek gerek demek ki. Hakkında hayırlısı olsun inşallah tutmaz diyelim. Hemen ayağa kalkp sonra banyoda oturup kendini yıkasan kolay kolay tutmuyor diye biliyorum 
tarafından
valla ya offf kullanmayın valla ben yandım siz yanmayın
0 oy
(4,255 puan) tarafından

Beklemekten baska yapabileceginiz bisey yok. Hamile degilseniz daha farkli korunma yontemleri denemenizi tavsiye ederim spiral oneririm.

Keske 40 gunun dolmasini bekleseydiniz. 
34.gunde 2 bebekle iyi firsat bulmussunuz. 
tarafından
ertesi gun hapi alicam sordigum soruya bakin birde verdiginiz cevaba konuyu sapitiyosunuz bu firsat bulmussunuz felan sizi ilgilendiren seyler degil neyse postu kapatiyorum burdakiler soruya bakmiyolar cunki
(4,255 puan) tarafından
Ertesi gun hapi kadin vucuduna cok zarar verir bilginiz olsun. Emziren annelere de onerilmez emziriyosaniz eger dikkat edin.
40 gun dolmadigi icin o sekil bi yorumda bulundum.
Siz de bu kadar acik yazmasaydiniz bu kadar tepki gormezdiniz ! Bu kadar acik yaziyosaniz  bu sekil yorumlara da hazirlikli olacaksiniz.
Prezervatif yirtilmis ne yapabilirim diye de sorabilirdiniz.
(6,420 puan) tarafından
Ahhaaa +++++
0 oy
(132 puan) tarafından
Bişey soracam benim de 2 çocuğum var prezervatif nasil yirtiliyo ya çok sert ilişkide mi oluyo bu. Bizde ayni yöntemle korunuyorum korktum yani 
tarafından
yirtiliyo sert olsada olmasada guvenmeyin ben yandim siz yanmayin
(185 puan) tarafından
Bence marka ile alakalı
(132 puan) tarafından
Ay inan böyle postlar gördükçe çok korkuyorum
(185 puan) tarafından
Ay bende ya
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Keşke bağlatsaydın istemiyorsan ertesi gün hapı var muhakkak al 
tarafından
eşim eczaneye gitti
(3,097 puan) tarafından
İnşallah tutmaz ben iki kere kullandım ama beni korudu
0 oy
(48,713 puan) tarafından
deli cesareti seninki
tarafından
neden öyle dedin
0 oy
(596 puan) tarafından
Rahmin kendini toplamasi 6hafta sürüyor bunun kanının gelmesiyle kesilmesiyle alakasi yok hayizli kadına yaklaşmak dinen haram sağlıken tehlikeli adet görmeden hamile kalmazsin
(3,097 puan) tarafından
Kalabilir
(596 puan) tarafından
Doktorum adet döngüsü başlamadan çatlama olmaz demişti de
(7,206 puan) tarafından
Kanaması yoksa hayızda sayılmaz dinen en fazla 40 gündür lohusalık en azı yoktur kanama bitince gusül alıp hayatına devam edebilir . Ama ilk doğumda önemli onda 30 gün sürdü ise ikinci de 30 dan önce biterse gusül alır namaz kılar ama ilşki için 30 günü bekler
0 oy
(909 puan) tarafından
Eczaneden ertesi gün hapı alıp iç 72 saat geçmeden ilişkinin üzerinden hamile kalmanı engelliyor
0 oy
(3,588 puan) tarafından
Doğumdan sonra en az 40 gün birliktelik yasanmamali rahim toparlanmasi en az 40 gün sürüyor kanama olup olmamasinonemli değil senin rahminin toparlanması ile alakalı 40. Gün kontrole gittiğinde doktor bakıyor izin verirse toparlanmış deyip onay verirse birliktelik olabilir  ertesi gün hapı alabilirsiniz eczaneye sorun yine de siz 
0 oy
(602 puan) tarafından
Açıklamaları yaptım. Dini boyutunda bir sıkıntı yok kanama tamamen kesildi ise. Kanama erken kesildiği için de yumurtlama ihtimali yüksek ve tabii ki sorduğun konunun gerçekleşmesi de ihtimal. Ertesi gün hapı diyeceğim ama emziriyorsun. Onu aldıktan sonra 24 saat hiç emzirmem3n lazım. Sonra gelen sütü de sağıp memesini boşaltıp o sütü dökmen lazım. Eğer buzlukta sütün varsa bekleme hemen ertesi gün hapı al.
(411 puan) tarafından
Bişi sorucam 40 gün dolup kanama oluosa yinede olmazmi  merak ettim
0 oy
(3,737 puan) tarafından
Ella içicem demişsiniz emzirirken kullanılmıyor diye biliyorum yalnış bişey yapmayın eczaneye sorun 
0 oy
(287 puan) tarafından
Yanlış anlama canım ama prezervatif yırtmak nasıl oluyor nasıl yırtılıyor yani cidden merak ediyorum, markası neydi, bu konu hepimizi ilgilendiriyor bence korunma konusu çünkü:))
tarafından
eczaneden aldım valla yirtildi bi baktim prezervatif bos biz şok olduk hemen gitti eczaneye aldi ictim simdi
tarafından
valla zaten laylon bildigin bunada guven olmazmis yasadik gorduk
(287 puan) tarafından
Markası neydi
(652 puan) tarafından
Ay ilk kez duydum yirtildigini 2 yil bu sekilde korunmuştuk 2. Ye hamileyim simdi dogumdan sonrada ayni sekilde devam etmeyi düşünüyordum korktum valla
0 oy
(935 puan) tarafından
Ne kadar tuafsınız ya herkes Müslüman olmuş sizene ya kadın günah işledim mı diye sormuyor ki size .. soru ne cewaplar ne ... Beraber mı mezera gireceksiniz... Çok komik yaa
(65 puan) tarafından
++++++
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Ben burda bisey okumustum yorumlarda soyle bisey yazmıştılarki ilk 72 saat içinde sağlık ocagina gidersen bi hap falan veririler hamilelik olusmadan biter yani düşük filan deyil hamileliyin baslanmasını engelleyecek bi ilaçmış ne kadar doğru artık bilmiyorum
(1,461 puan) tarafından
Ayrica yargilayanlarada onem verme , yorumlardada guxelce aciklamışlar dinen 40 gün mühlet kanaman bittiyse kendini hazir his ediyosan gire bilirsin iliskiye bende aynen senin gibi oldum ama tabi hamilede kaldım
0 oy
tarafından
40 falan geçtim ben vala cesaretlisin ha ben korktum doğumdan üç ay sonra anca ilişki oldu tabi korkulacak hiç bir şey de olmadı ama ne bilim sezeryan mı normali yaptın ağrın sızın da mı olmadı kız 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 467 göst.
28 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 289 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Minily (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 2,992 göst.
0 oy
8 cevap 516 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Umudun olsun 123 (60 puan) tarafından soruldu

380,880 soru

11,403,415 cevap

34,941 kullanıcı

...