+1 oy
538 göst.
Diğer kategorisinde (7,756 puan) tarafından
Kızım 2. Sınıfa gidiyor okuması berbat ve okuduğunda hiçbir şey anlamıyor bı bayan var 6 bine okuma dersi veriyor 1 ay garantili hem hızlı okuma hemde okuduğunu anlıyormus çocuk neyse bunu eşime dedim kabul etmedi bu konularda çok geri kafalı gereksiz dedi sen her gün okuma yaptır dedi ama benle olmuyor destek alması şart sizce eşimden habersiz yarım altınim var ben yeni evliyken annemler hediye etmişti onu mu bozup eşimden gizli versem yoksa hiç bulasmiyim mi ana kızımın okulu ve hayatı söz konusu

Sizce ne yapmalıyım 

24 Cevaplar

+2 oy
(4,698 puan) tarafından
Canim egitimde zaman garantisini verenlerden uzak dur
(7,756 puan) tarafından
Ciddi mi hiç bilmiyorum canım ya
(4,698 puan) tarafından
Gercekten oyle canim senin durumla benim durum cok farkli ama benim kizim icin 2kurum garanti 3ay dedi ben kabul etmedim cunku egitimde garanti asla olmaz zaten garanti robot degillerki bunlar 1ayda soksun 3ayda duzelsin
(7,756 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım ya
(4,698 puan) tarafından
Direk vazgec canım beraber okuma falan yapin azcik ustune dus olmadi baska onlemler alirsin
(7,756 puan) tarafından
Valla aslında çok ilgileniyorum ama okumak istemiyor
-Reklam-
+1 oy
(16,506 puan) tarafından
Bence eşinden gizli yapma cnm
(7,756 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım zaten içim rahat etmezdi
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Öğretmenin yapamadığını kadın nasıl garanti verip yapıyormuş ona takıldım ben ,iş çocukta bitiyor istemesine bağlı 
(7,756 puan) tarafından
Kadın dediğim öğretmen bizim sınıf çok kalabalık o yüzden öğretmenleri özel olarak ilgilenemiyor kızımın hiç okuma isteği yok
(380 puan) tarafından
allah askina kalabalik ta tamam gunde 4 ders isliyorlar geri kalani 2 ders bos bence sen bunu veli gurubu ile konus ogretmen o son 2 saat bos derste her ogrenciye bir dakika okuma yaptirsin cumleyi kac saniyede okuyabilir diye bu nu 1 ay duzenli yaptirsa zaten okumasi duzelir cocuklarda hevese gelir daha az saniyede daha cabuk okuyum diye bizim sinif bu sekilde duzeltti ogretmen okumalarini benm oglumda diyodu anne okumam lzzim daha az saniyem olsun diye
0 oy
(4,352 puan) tarafından
2. Sinifmis aslında üzerine düşseniz günlük rutun şeklinde çalışırsanız yapar 6 bin banada çok geldi
(7,756 puan) tarafından
Okumayı 1. Sınıfın bitmesine 2 3 hafta kala çözdü
0 oy
tarafından
Eşinden habersiz yapma camim bence sen şey de sen istemesende ben yapacağım de bida duyur
(7,756 puan) tarafından
Söyledim ama diyor millet boş kalmış ne yapacağını bilmiyor
0 oy
(2,013 puan) tarafından
6 bin çok fazla yaa bence sen bi rutin olusturup öğretebilirsin hem esinden gizlide olmaz
(7,756 puan) tarafından
Bence de çok fazla
0 oy
(2,213 puan) tarafından
6 bin bir ayda mı vericeksin canm 
(7,756 puan) tarafından
6 bin sadece 1 ay 1 ay garanti veriyor
0 oy
(1,119 puan) tarafından
Kesinlikle yapma bence.Bi de garanti veriyor.İyi de herşey öğretmende bitmiyor ki çocukta da bitiyor.Bence yapmamalısın
(7,756 puan) tarafından
Haklısın iyiki buraya sordum yoksa gidip yapardım
0 oy
(224 puan) tarafından
Bizim işyerinde arkadaşla aynı sorunu yaşıyorsunuz. O okuma hocasından ders aldırdı. Kendide ayrıyetten okuma kitapları aldı.. Ben okuma hocasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Akıcı şekilde okumaya başlamış.
(7,756 puan) tarafından
Bakalım hayırlısı
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Sanmıyorum kuzum bana garanti vermesi mantıkli gelmedi var miymis çocuğunu gonderen senin çevrenden falan 6 binde az değil 1 ay sonuçta ve garantisi yok bana göre 
(7,756 puan) tarafından
Kadınin oğlu ile benim kızım aynı sınıfta sınıftan iki kişi gidiyor diye biliyorum
(1,533 puan) tarafından
Boşver kuzum son çare bence biraz ilgiyle hallolacak şeyler
(7,756 puan) tarafından
Aslında çok ilgileniyorum ama okumak istemiyor
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Tek çözümü bol bol kitap okuması zaten hece birleştirmeyi öğrenmiş okumaya geçmiş yani bunun sular gibi okuması için bol bol kitap okumak lazım benim de çocuk 1. Sınıf okumaya geçti heceleyerek okuyordu 10 lu kitap seti aldım hergün bir kitap öğretmen sadece kitap okuma ödevi verdi ve ilerlettik şükür ki
(7,756 puan) tarafından
Maşallah benim kızım çok geç öğrendi
(3,097 puan) tarafından
Her çocuk farklı canım olabilir
0 oy
(13,278 puan) tarafından
Basit bir şey olsa eşinden habersiz yapmak neyse de özel ders aldırmak bir süreç tek seferlik bir durum değil ki eşten gizli yaptırılacak bir şey değil bence de onun yerine her gün bir saat okuma etkinliği yapmanızı öneririm. 
(7,756 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Bana kadin dolandirici gibi geldi. Boyle bi garantiyi en iyi ogretmen vermiyor. Eger bi mudahale gerekiyorsa da ogretmenle danisikli gidilmeai gerek. Ben esinize hak verdim. Bosuna altininizi kaptirmayin.
(7,756 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ki kadının oğlu kızımın sınıfında oradan tanıyorum oğlu çok çalışkan
(2,516 puan) tarafından
Yahu sizin gibi bir anne sonucta. Bazi cocuklar gec ogrenir bazisi erken. Bende sandim boyle egitmen. Yasina uygun sevecegi kitaplarla yardimci olur. Zaten boyle bi problem goruyosaniz en iyi danisacaginiz kisi ogretmendir. Gerekirse ogretmenden alirsiniz ozel ders bi veliden degil. Bizim komsular oyle yapti.
(7,756 puan) tarafından
Kız kadın öğretmen zaten f.eto olaylarından dolayı öğretmenlik yapmıyor
(2,516 puan) tarafından
Nasil yani? Ihrac mi edilmis? E oyleyse hic yaptirmazdim ben olsam.
(7,756 puan) tarafından
Galiba öyle birşey tam emin değilim öyle tahmin ediyorum
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Eşinden gizli birşey yapma. Belediyenin kursları falan oluyor ücretsiz araştır istersen. Benim kuzenimin çocuğu da öyleydi haftada 2 3 gün bir kursa gitti şuan sıkıntısı yok 
(7,756 puan) tarafından
Araştırayım inşallah vardır
0 oy
(770 puan) tarafından
Ne garantisi varmış ya eğitim bu her cocuk bir değildir
(7,756 puan) tarafından
Bir ayda hem okuduğunu anlama hem hızlı okuma garantisi
(770 puan) tarafından
Bana hiç inandırıcı gelmedi sen bilirsin
(7,756 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım en iyisi boşvermek
(770 puan) tarafından
Elinden geldiği kadar sen üstüne düş okut
0 oy
(10,431 puan) tarafından
Peki sen her akşam en az bir saat okuma yaptırıyor musun önce onu sorayım bana göre de lüzumsuz. Okuma pratik ile gelişir. Öğretmenim ben bak diyorum bunu.
(7,756 puan) tarafından
Okutmaya çalışıyorum ama okuma isteği yok
(10,431 puan) tarafından
Sen de onunla bir kitap aç oku çocuk gördüğünü örnekler canım dene birçok yolu
(7,756 puan) tarafından
Yapıyorum da bende okuyorum ama yok
0 oy
(1,468 puan) tarafından
Okuma isteği yok çünkü cocukta okuma alışkanlığı yok sizede nazı geçiyo okumuyo. Bi süre ya babasınla yada baska birinle okut haa yok kimse dersen al eline kitap kızınada ver kac kelime okucaz bi süre tut yarış yap oyun haline getir. Evde disiplin olmalı oldugunda zaten problem olmaz. 6bin 1ayda bide garantili bna hem cok hemde abartılı geldi. Sende cocuguna kitap okuma alışkanlığı edindirebilirsin sonucta herkez kitap okuması için bi kadın tutmuyo
(7,756 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok doğru diyorsun
0 oy
(276 puan) tarafından
Okuma benim alanım bu dediğini asla yapamaz vaadi gerçek dışı 
(7,756 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(237 puan) tarafından
Okumayı yeni çözdü demişsin zaten canım bence o kadar para verme ve böyle bir şeye garanti veremez ki her çocuk farklıdır zor günlere sakla sen o altınını. Günlük okuma yaptır kızına yavaş yavaş öğrenir üzerine çok düşüp sık boğaz yapma daha da soğur bu sefer 
(7,756 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Okumayı öğrenmiş zaten boş bol tekerleme okut hızlanır her gün bir tekerleme seç en az 5 kere okusun hızlı okudugında diğer tekerleme yeni geç okuma isteği için de hediye yöntemini kullanabilirsin bir paket jelibon al mesela her okudugında bir tane ödül olarak ver yada çok artması neyi çok seviyorsa çocuk ona göre alırsın 1 ay devam et göreceksin hızlı okuyacak
(7,756 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 151 göst.
12 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde phh (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 370 göst.
15 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 390 göst.
4 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu