0 oy
384 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim ben hamileyken yapmış. Kabul etmem diye bana söylememiş yaklaşık 4 yıl önce hâlâ hazmedemiyorum. Boşanmaya bile kalktım ama kendi ailem düzenli bı aile olmadığından geri gitmek istemedim oturdum g*tümün üstüne. Öyle bişey yapacaktı madem evinizi alıp kiradan kurtulsaydık. 

14 Cevaplar

+1 oy
(154 puan) tarafından
Benden habersiz verdiğin her kuruş için hakkımı ne sana ne onlara helal etmiyorum derdim daha da üstüne hicbirsey demezdim eşimin ahlagi böyle bişey soyledigim zaman uyuyamaz bile aklından hiç çıkmaz söylediğim bu yüzden benden habersiz hicbirsey alamaz veremez çünkü ben en başında söyledim evlenmeden kime ne aldın verdin beni alakadar etmez ama evlendikten sonra benim çalışmamı istemediğin için eve giren paranın her kurusunda benim de hakkım var dedim eğer kocan haktan anliyorsa bunu söyleyebilirsin tabi ters tepip daha büyük sorun çıkmayacaksa 
tarafından
Çıkar ya, şimdilik üzeri küllenmis gibi meselenin. Yani aslında çözülmedi zamanında çok kavga oldu ben hâlâ hazmedemedim o da aslında doğru bişey olmadığını bile bile kendini savundu durdu. Baktım olacak gibi değil yuttum sineye çektim ama içten içe hala sinirliyim. Bişey olduğu zaman alamadığımız bı ihtiyacta falan idare etmiyorum bana mı sordun da borç yaptın niye idare ediyorum senin Borcun beni bağlamaz diyorum
(154 puan) tarafından
O zaman hiç bişey deme konuyu tekrar alevlendirme sadece alman gereken bişey olduğunda acitasyon yap acitasyon erkeklerde çok işe yariyo bence:)  ama arada da güzel güzel konuşuyor gibi yapıp ağzından lafı almaya çalış ne kadar çekmiş ne kadar Ödemiş napmis öğren
tarafından
Ya lafı açılınca çok sinir oluyorum kavgasız bitmez herhalde ondan sormak istemiyorum zaten sorsam da ser verip sır vermeyen cinslerden. Bunu da yanlışlıkla bı kere söylemiş bulundu
(154 puan) tarafından
O zaman boşver ya takma kafana Allah'a havale et zaten senden habersiz gönülsüz verilenden hayır görmezler emin ol sen derdini Allah'a dok emin ol hakkını gözetir eşin de pişman olur ama iş işten geçmiş şuan kardeşim der iyi der sesini çıkarmaz ama ilerde kendi kafasına vurur o zaman da senin konuşacak çok lafın olur sıkma canını♥️
-Reklam-
0 oy
(937 puan) tarafından
Niye kardeşinin üstüne ki 
tarafından
Bı bilsem
(937 puan) tarafından
Yani kendi uzerine olmaması saçma nedeni ne acaba o önemli o konuda mantıklı bir açıklaması varsa çok sorun etmezdim
tarafından
Yok canım mantıklı bı açıklaması. Satan kişi kaynima satmak istemiş
0 oy
tarafından
Bugun hep sinirlerimi oynatan postlar okudum ben ya vallahi piskoloji kalmadi insanda Allah akil dagitirken bunlar naptiki
tarafından
Sorma biz bide yeni evliyken oluyo bunlar yani zaten g*tümüze kadar borç var. Bana 2 bilezik taktı onu da geri aldı borç kapatacam diye. Evlendiğimde halim perdem bile yoktu bana takılanları bozup aldık hep
tarafından
Ulan varya sinir oluyom ya
tarafından
Sorma sen mi ben mi :/
0 oy
(9,128 puan) tarafından
Kaç bin lira peki
tarafından
Bilmiyom ki ayrıntı vermez. Onu da bı kere söylemiş bulundu. Sürekli borcum var deyip duruyodu bı gün dedim altınları verdim doğru düzgün bişey aldırmadım takı yaptırmadım düğün yaptırmadım gelinlik aldırmadım neyin borcunu ödeyip duruyor daha öyle açığa çıktı
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Bilmiyorum ama artık olan olmuş eşin bu borçla evi seni ihmal etmediyse çokta bunaltma 
tarafından
Valla başta girdim işe kendim çalışıp alacağımı aldım sattım danışmadım. Sen benden habersiz yaparsan bende sana danışmadan alır satarım dedim. Çalışırken dış gebelik gecirip ameliyat oldum işten çıkmak zorunda kaldım. Şimdi de bebeğim oldu tabikide imkan kalmadı istedigimi alıp satamıyorum gezip dolasamiyorum. Zaruri ihtiyac olanları mecbur alacak onlardan da kisamam kendi borç yaparken dusunseydi.
0 oy
(391 puan) tarafından
Benim eşim ben annesi ve kardeşine kardeş payı yapiyo bana 10 lira verse mumkunati yok onlara da verececk
tarafından
Allah Allah o niyeymis
(2,165 puan) tarafından
Çoklu evlilik dedikleri bu olsa gerek
tarafından
Dimi ya Allah yardımcın olsun. Gerçi farkı yok benimki tek seferde vermiş borcunu ödüyor seninkinde taksit taksit veriyomus
0 oy
(119 puan) tarafından
Kendini ailesini düşünmeyip kardeşini düşünmüş bravo nasıl bir mantıkla yapmışki insan herkesten önce çocuğuna gelecek kurmak ister bu kardeşine kurmyş hey Allahım ya
(119 puan) tarafından
Tabiki az değil bu zamanda geçim kolaymı Allah bu kocalarımıza akıl versin
tarafından
Aynen canım naparsın erkekler evlenip ayrı ev olduklarını anlamiyo ilerde kaynım benim dese çıksa gösterecek bı delilin bile yok
(119 puan) tarafından
Umarım kaynın yapmaz öyle bişey
tarafından
Vala bu devirde babanın oğluna bile güven yok. Bilmiyorum ki ilerde ne olacak hayırlısı artık
(119 puan) tarafından
Aynen canım hayırlısı
0 oy
(11,086 puan) tarafından
4 yıl geçmiş daha napcan ne dicen ki.. bi daha böyle şeylere kalkışmasın diye adamı yontmak gerek
tarafından
Yontulmuyo ya dik başlı bişey. Ben A desem o yanlış olduğunu bile bile B ye gider. Ama annesi dese anında ayağına serilir
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Bizimkiler 3 kişi kaynım kayınbabam eşim ortak araba almaya niyetleniyor kredi çekip6 ben izin vermiyorum
tarafından
Gene seninki danışıyormus. Benimki ruhumu bile duyurması nereye gidiyoruz dedim yalan söylemişler bana
0 oy
tarafından
Sen bence bunları sorgulamak yerine. Eşin neden kredi çekerek harama bulaşmış bunu düşün. Birde ev alsaydı keşke diyorsun. Öyle bir evden ne sana fayda gelirdi ne de eşine. Sen yine de dua et. İyi ki ev almamış. Ama faize bulaşmış kocan söyliym 
tarafından
Canım emin evime falan girmeyi düşünüyoduk zaten. Bende söyledim kredi cekiliyosaydi ben niye herşeyi eksik yaptırdım dedim. Sırf krediyle olmasın bide hayata borçla baslamayalim diye gelinlik bile aldırmadım doğru düzgün takı aldırmadım ne alırsanız dedim salon tutturamadım evin önünde mevlid okutup yemek verdik sadece. Ama hepsi boşa gitmiş. Gene krediye bulaşmış gene borca girmiş
tarafından
Valla canım sen bunları düşünerek adım attıysan Allah senin yanında olur zaten. Hepimiz öyleyiz yeter ki harama bulaşmayalım borçsuz düğün yapalım diye nelerden fedakarlık ediyoruz. Faizli krediye bulaştıysa bu onun günahı. Yeterki evinize bulaştırmasın canım. O evden çünkü sende geçiniyorsun çoluğun çocuğunda geçiniyor. Boşver kirada olun. Bu dünya da da kiracı değilmiyiz zaten
tarafından
Öyle tabi bu dünyada da kiraciyiz. İnan haram helal düşünme konusunda senden farkım yoktur. Benim olayım başka yani bı adam evlendiğini anlamayip ailesiyle bir olup arkamdan iş ceviriyo ve kaç sene geçti hala o borcun sıkıntısını ben çekiyorum. Ben çalışmam diye evlendim ama bı süre onun eline bakmayın istediğimi kendim alayım diye fabrikaya girdim çalıştım çok zor bı kadının çalışması. Ne gerek vardı bunları yaşamaya ailesi ekip dikecek para kazanacak diye ben borca faize bulasiyorum
tarafından
Ah canım ah.. Senin çalışmaya mecburiyetin bile yok senin o kocan olacak insan sana da senin çocuklarınında ihtiyaçlarını israf olmayacak şekilde harcamak zorunda. Böyle bir yük kadınların omzuna verilmemiş ki. Bizim tek gayemiz eşlerimiz ve çocuklarımız. Çocuklarımıza iyi bir anne olabilmek o emanetleri gözümüz gibi koruyabilmek. Sen borçsuz evlilik yapalım diye uğraşırsın adam gider ailesi için borçlanır. Çok iyi anlıyorum seni. Bu da senin zoruna gidiyor. Kim zaten asıl düzeni Allahın koyduğu kanunları bozmaya çalışıyorsa Allahın hesabı üzerlerinde olsun. Rabbim biran önce eşini de uyandırsın inşaAllah
0 oy
tarafından
Fazlasıyla kızardım 4 yıl geçmiş aradan artık unut boşuna sinirlenme
tarafından
Unutulmuyo çünkü borcu hala peşinde. Bişey istiyorsun borcu oluyo bı gezelim diyodun borcu oluyo hani kendimin borcu olsa anlayacağım bide kardeşinin üzerine. İki gün sonra hakkını alamazsa bakar kalırız öyle ailemizin huzursuz olması yanımiza kalir
0 oy
tarafından
Valla bisey yapmazdım kendin bilirsin  bana sormadan yaptin gün gelir sana bunu söylerim derdim sonra her fırsatta başına kakardım  olan ile ölene çare yok canım takma kafana 
tarafından
Canım bende bişey isteyip de borcum var diye almayınca başına kalkiyorum. Ne gerek var şimdi alamayiz borcum var deyince senin borcun banane bana mı sorup borç yaptın ki idare edeyim diyorum
0 oy
tarafından
Boğazını sıkarım kesin
tarafından
Elimi kana buladigina değmez
0 oy
(48,370 puan) tarafından
o tarlaya gomerdim dicem siddete hayir cok kirilir sinirlenirdim
tarafından
Bende öyle oldum zaten. Dediğim gibi gidecektim ama gitsem daha beter olacak geri oturdum
(48,370 puan) tarafından
olan olmus ayrilik sebebi değilde ömür boyu kavga sebebi
tarafından
Aynen öyle zaten. Bişey almadiginda falan çok sinirleniyorum bide ev fiyatları firladikca. Zamanında girsek baya borcu giderdi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 175 göst.
27 Ekim 2023 Aile kategorisinde Deniz acar (335 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 350 göst.
22 Eylül 2022 Aile kategorisinde Yaso.yasemin (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 173 göst.
21 Eylül 2022 Aile kategorisinde Nurkumsal27 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,308 göst.