0 oy
790 göst.
Diğer kategorisinde (596 puan) tarafından
Kızlar eşimle aramızda 8 yaş var eşim 34 yaşında 8 yıllık evliyiz 1 tane 3 yaşında oğlum var 2 .ye hamileyim bazen dışarıya çıktığımızda bazense beraber bişeyler yapmaktan zevk alamıyormuş zaten ne zamandır çıkmıyoruz yada beraber bişeyler yapamıyoruz çocuktan dolayı, bende istiyorum ki başbaşa bir yerlere çıkalım birşeyler yapalım ama meğerse adam bazen zevk alıp bazen zevk alamıyormuş hatta neden böyleyim diye araştırma yapmış oradan öğrendim bende, bende ilgisini göstersin istiyorum oda beklentimi biliyor ama eskisi gibi olamıyorum diyor, erkekler mi böyle yaş ilerleyince mi böyle oluyorlar çocuk mu yıprattı bizi yoksa çocuklukta çok ilgi görmemiş gösteremiyor mu bilemiyorum, hatta üzüldüm biraz duygusallaştım yanında beni sevmiyor musun diye bunun sevgiyle alakası yok tabiki seviyorum dedi, yine bana sevgisini gösterir afedersiniz cinsel açıdanda bir sıkıntı yok ama bunun normali nedir, erkek görmek kadın duymak ister, ben mi beklenti mi azaltmalıyım yoksa onun bi uzmana mı görünmesi lazım sizler nasılsınız bu konuda nasıl düşünmeliyim bana bir fikir verin?

12 Cevaplar

0 oy
(596 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bu arada kaç gösterim var kaç cevap bakıp bakıp geçmeyin kız yazın birşeyler değişik fikirlere ihtiyacım var
-Reklam-
+1 oy
(3,053 puan) tarafından
Orta yaş sendromu merhaba:)
(3,053 puan) tarafından
Ben depremden sonra böyle oldum
(563 puan) tarafından
Sizdemi depremden etkilendiniz Allah yardımcınız olsun rabbimin bir imtihanı ama insanlar yine ders almadı dünya gözümüzü köreltmis resmen kimse ders almadı ne yazikki rabbim ders alan kullarından eylesin benim derdim sizinki kadar büyük olamaz asla ama benim annemin babamın kavgaları bekarken deprem etkisi gibiydi hep üzerimizde gerçekten psikolojik anlamda çok yıprandım ve evlendim hep 3 senem pismanlik içindeydi annemi babamla bıraktım kardeslerimi bıraktım hep ağladım gece gündüz sonra bazen bakıyorum da niye ağladım boşuna çünkü zaman oluyor annem babamı savunuyor babam annemi savunuyor onlar yine aynı yatağa giriyorlar biz kendimizi boşuna paralamisiz
(3,053 puan) tarafından
Biz deprem bölgesine uzağız ama haberlerden etkilendik
(563 puan) tarafından
Valla benim kayinpederimin evi kaydı yerinden çatısı yandı yine ders almadı  Allah kalbimize şefkat merhamet versin kalbim okadar katılaşmış ki insanlara karşı artık duzeltemiyorum hep dua ediyorum düzelsin diye
(3,053 puan) tarafından
Amiiiin amin Allâhümme amin ne güzel duâ ettin
0 oy
(7,606 puan) tarafından
Kafalarınız uyusmuyormu onun sevdiği şeyleri sen konuşmak osdemezsin mesela senin sevdiğin şeyleri o mesela dileim eşin maç izlemeyi seviyor sen ona katil gibi hibi
(596 puan) tarafından
Yo uyuşuyor aslında uyuşmasa 8 yıl evli kalamazdık herhalde, ama daha çok maç izlese akrabalarının oğulları var onlarla otursa bunlar hoşuna gidiyor zaten birşey demiyorum bizde severiz arkadaşlarımızla oturmayı ama deneyim bakıyım maç izlemeyi forma falan giyyiim
0 oy
(563 puan) tarafından
Şöyle aslında çok fazla sorumluluklarını düşünmekten kaynaklanıyor benim eismde şuan öyle aynı konuyu bende konuştum eşimle diyor ben çocukları düşünmek zorundayım biz önemli değiliz falan hatta bekarken ablasının çocuklarına baktı 4 çocuğu vardı ablası birde nerdeyse 24 saat çalışıyordu ama bukadar zorlanmiyordum diyrodu şuan çocuk sorumluluğu onları bastırıyor ne yazikki bende diyorum rahatına bırak ben okadar kendimi sıkarsam çocuklarıma faydam olmaz mesela kızım yemek yemiyor koyuyorum beraber oturuyoruz o yemiyor diye zorlamiyorum zorlaşan ben aç kalırım bu sefer ona faydam olmaz tekrar zaten acıkınca istiyor verebilirim 
(563 puan) tarafından
Birde şimdi 2. Oldu birde kendi ailesinin sorumluluğu üstünde babası annesi yaşlı baya şuan zorlanıyor kendi kardesleride pek oralı değiller arayıp peşlerinden koşması lazım zor yanı onada hak veriyorum ama kendilerini de düşünmeleri lazım bu sefer herşeyden mahrum kalıyorlar
(596 puan) tarafından
Ben zaten engel olmuyorum onun hobilerine amacım karşılıklı olarak mutlu bir evlilik sürdürmek
(563 puan) tarafından
Onu demiyorum cnm valla bence arkadaş falan yalan zaten ben sevmiyorum arkadaş ortamı falan olsun ne geliyorsa arkadaştan geliyor insanın basina insan bilse en iyi arkadaşı ailesi kardeşleri annesi babası olur tamam arkadaşta olur böyle ortam falan sürekli takılsın kahveymis falan iyi değil bak benim amcam arkadaş ortamı vardı şuan arkadaş yüzünden hapiste
(563 puan) tarafından
Aman cnm valla artık devir çok kötü özellikle bu kovitten sonra milletin ar damarı çatladı
(596 puan) tarafından
Evet doğru söylüyorsun
0 oy
(3,006 puan) tarafından

Kimlerle vakit geçirdiğinde yada geçirmek istediğini keyifli oluyormuş 

Hayatınız bir rutinde gidiyor olabilir neden bu rutini değişmesi için bir adım atmak yerine karşı tarafın hassasiyet göstereceği bir şekilde (kelimeler secerek )iletişime geçme gereği duymuş.

Devam eden süreçte elini taşın altına sokup bu evliliğin daha iyiye gitmesi için planları nelermis sonuçta 4 kişilik bir aile olma planı geçmişi tekrar etme istedigi ikinizin kararı ile oldu.

Bir sorun bakalım neler düşünüyormuş 

Durumun yaş ile bir alakası yok kesinlikle haberiniz olsun.Ayrica 34 yaş hala çok genç ve üretken olunan enerjinin  yüksek olduğu bir yaş (istisnalar hariç)
(596 puan) tarafından
Şu ikinci paragrafı tam anlayamadım canım ama yazdıkların bende ampul yaktı 2. Bebeği isteyende eşimdi bu arada
(596 puan) tarafından
Birde oturduğumuz ev beni çok bunaltıyor sanki kötü bir enerjisi var çok büyük temizliği çok zor her taraf bina karşısında yıkık bir bina var aile apartmanındayız çok bi sıkıntımız yok elh apartmandakilerle ama bir bahanemiz olmadığı müddetçe çıkamadık bu ara o fırsat doğdu diyorum ki sanki bu evden çıksak bazı şeyler düzelicek
(3,006 puan) tarafından
2. Paragraf :)
Evlilik cocuk çalışma düzeni ve maddi imkanlar ile hayatlarımız belirli bir standartta gider hepimiz için.Bazen hepimiz sıkılıyoruz.Ama artık seninle birseyler yapmaktan keyif almıyorum demek yerine ya bu aralar canım sıkıldı hadi şuraya gidelim ,havamız değişsin yada ne bileyim bu akşam özel birseyler mi yapsak da hayatimiza renk gelse artık kendi hayal gücünüz ve maddiyatiniza bağlı olarak.Neden keyif alacağını düşündüğü şeyleri seninle yada ailesi ile denemek yerine karşı tarafın kendini duyguları yaşananları sorgulayacagi kelimeleri seçip tam olarak da ona göre davranış biçimi sergileyip bu üzme çabası aynı çabayı düzeltmek için kullansa 3 güne tüm hayatından zevk almaya başlar.

İlk çocuk rutinlerinizi değiştirdi zaten yaşınız da gayet genç biraz ara verip tekrar birbirbirinize dönmek yerine koşulları daha bir rutine döndürüp sonra ben keyif almıyorum demek ne demek bir sor işte...
(596 puan) tarafından
Hay ağzına sağlık ne güzel yazmışsın duygularımı ifade etmişsin kalpkalp<3
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Valla neyden olur bilmiyorum ama mesela biz çocuktan sonra öyle olduk. Geçen gün konuştuk dediki ne güzel eskiden ikimizde ayri ayri takiliyorduk evli olduğumuz halde disarda bekar gibiydik. Ben ona bağımlı olmazdım çıkar gezerdim yemege kahve içmeye alışverişe giderdim. Sevgili gibi dışarda buluşturduk. Bende dedim eski heyecanımiz yok bende özlüyorum o günleri simdi bi yere gitmeyi düşünsem gözümün önünden film şeridi gibi kızım geçiyor. bi dışarı çıkalım desek üstünü giymek istemeyecek saçını taratmayacak ağlayacak. Arabaya binmek istemeyecek zorla bindirerecez gideceğimiz yere kadar kendini yerelere atacak. Hadi gittik diyelim orda rahat oturup bi çay iceyemeyecez. Haliyle insanda heves kalmiyor. Aksama kadar dört duvarın arasındayım. Oda işe gidip geliyor. Gelince sohbet yok anca telefonla uğraşıyor. Yani evlilik monotonlasti bende zevk almıyorum artik...
(596 puan) tarafından
Çocuklar büyüyünce mi yaşayacağız o zaman ikinci baharı :/
(1,926 puan) tarafından
En azından bizim için öyle maalesef...
(3,006 puan) tarafından
Ben kendi adıma bu durumun çocuklar ile bir alakası olmadığını düşünüyorum artık.Iki kişinin aynı anda anne baba rolüne hazir olması ile alakalı olduğunu düşünüyorum bunaldigimiz hayatı kendimiz inşa ediyoruz her bir tuglasini.Sonrada bencilce ben sıkıldım bıktım keyif almıyorum sen niye böylesin diyoruz zaten eski hayatımıza biraz renk katmak sevgimiz bagliligimiz artsın taclansin diye evlat sahibi olmak istiyoruz.Birlikte büyümek büyütmek artık +1 fazla ile devam etmek bu sevgimiz onlarada geçsin istiyoruz ama sonra eşlerden biri özellikle kocalar (istisnalar hariç) verdiği kararın sorumluluğu almak yerine yan çizmeye başlayınca ortalık karışıyor Sonrada mutsuz gecen günlerin bedelini ailemize duygusal olarak daha fazla zarar verecek bir şekle büründuruyoruz.Kisaca erkolar kapatılsın :)
(1,926 puan) tarafından
Hepimiz büyük bir hayalle ve istekle çocuk sahibi oluyoruz aslında. Ama hayal edilenle gerçekler bambaşka. Çocuk büyütmek çok büyük bir sorumluluk. Ve bir kadarda zor bana göre. Hayatımın hiçbir döneminde bu kadar çaresiz hissetmemiştim kendimi. Birşeyi yaparken yada söylerken iki kere düşünmek herşeyi sorgulamak iyi mi kötü mü ayrımı yapmak zorunda kalmak bile başlı başına bir iş. Bunların hiçbirini önceden kestiremiyoruz işte anne baba olduktan sonra yaşayarak öğreniyoruz. Sonuç olarak tüm bu süreçler iki taraf içinde yıpratıcı oluyor. Artik kendimi teselli etmiyorum işte şu yaşa gelsinde rahatlarim okula gitsinde düzelir falan demiyorum. Sadece anin tadını çıkarmaya çalışıyorum. Arada tükenen sabrım gerilen sinirim olsada herşey için binlerce kez şükürler olsun. Erkolar birde iki yaş sendromu kapatılsın :)
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Bu erkeklerin kafa yapisini çözmüş degilim...

Kendileri çok yapıyormuş gibi bekliyorlar birşeyler empati sıfır.
Hamilesin yani ne yapmayı bekliyor baş başa kahve içmek bile sevdiğinle yeterli olur.
(596 puan) tarafından
Burda bana mı kızdın eşime mi anlamadım canım
(596 puan) tarafından
Onun birşeyler yapmasını bekleyen benim, beraber birşeyler yapmaktan zevk alamayan o
(27,351 puan) tarafından
İşte zevk alamıyor eşine kızdım hani ne bekliyor ne yapılması lazimki zevk alıp mutlu olsun. Bekliyorsun tabiki hamilesin onun düşünceli olması lazım
0 oy
(745 puan) tarafından
Niye evlenmiş ki o zaman 
(596 puan) tarafından
Ahahahah güzel cevap, cıvıl cıvıl sevgi pıtırcığı karısı var ne istiyor acaba daha
(745 puan) tarafından
Ne diyim ki yaa erkek milleti işte
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Ben pek görüntüde sorun yok gibi görüyorum aslında belki yorgunluk yılgınlık bıkkınlık olabilir birde ikinci çocuktan sonra inşallah düzelir Dicem daha zor bir hayat olmaz insallah sizin için 
(596 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(505 puan) tarafından
Arada yaş farkı olduguicin kafalar farklı çalışıyor. Ben diyorum gezelim yürüyüş yapalım.  O diyor bugün ne yesek ..

Bizimde aramızda 11 yaş var . İkimizinde artık ilgi alanı farklı.  Ben diyorum başka şeyler görelim eşim diyor ben göreceğimi gördüm sakinlik istiyorum . Benim yaşama hevesim yeni gelmiş adam benim pil bitti diyor resmen :)
(596 puan) tarafından
Ee napcaz 50 yaşındada değiller ya
(505 puan) tarafından
Evet değiller ama kapasiteleri doldu demekki
(596 puan) tarafından
Demek ki
0 oy
(106 puan) tarafından
Bence birkaç gün birbirinizden ayrı kalın özleyin. 
(596 puan) tarafından
Birkaç gün ayrı kalmayla çözülmez gibi geliyor daha kalıcı birşey olması lazım
0 oy
(36 puan) tarafından
Onu benim eşimde sürekli yapar birşeyler yapalım derim bir bahane uydurur bende çocukları alır çıkarım laf eder bende diyorum laf edicegine yanımızda ol ozaman derim kıyafetlerime de çok karışır ben bana yakışıyorsa giyerim derim o ne derse sen tersini yap cizgini asmadan ama kendini ona teslim etme 
(596 puan) tarafından
Bu seferde soğukluk oluyor gibi arada, erkekler onlara hayranlık duyan kadınları arzularmış zıtlaştıkça uzaklaşır gibi sanki
(36 puan) tarafından
Sen kendine güveniyorsan kimin ne dediği önemli değil söylediğim gibi benim eşimde bu şekildeydi ben bu şekil yaptım illa bizi gezdir demedim onsuz gezmeyi de denedim baktı ben kendim bunu yapabiliyorum şuan kendisi söylüyor su gün boş olursak şunu yapalım diye benim de eşim aramızda 12 yaş var
(596 puan) tarafından
Karşısında dik dur diyorsun
(36 puan) tarafından
Aynen öyle yine diyorum çizgini aşma ama bunu ona göstermen lazım ne bilim bayan çocuklu arkadaşların olur bir gün birine bir gün birine git sadece eşini değil kendini de düşünmen lazım
(596 puan) tarafından
Kendi memleketimde olmadığı için arkadaşımda pek yok o yüzden de beklentiye giriyorum herhalde yaz olsaydıda akşamlarıda girmeseydim eve çocuk bahanesiyle

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 97 göst.
+1 oy
26 cevap 598 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 517 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde edaaaaq (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 223 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu