+1 oy
463 göst.
Aile kategorisinde (93 puan) tarafından
10 aylık oğlum var 10 ay seneler gibi geldi bana zaman geçmiyor ozgurce gezdiğim uyuduğum rahatça takıldığım bebeksiz günlerimi özlüyorum tmm çok şükür var ama çok zor ..artık senin hayatın değil bebeğin hayatını yaşıyorum bazen doğurduğunu bile pişman oluyorum sizde böyle hisseden varmi

16 Cevaplar

+10 oy
(3,097 puan) tarafından
Canım eskiden tırtıldın şimdi kelebeksin tekrar tırtıl olamazsın ama kendi tırtılını kelebeğe dönüştürebilirsin bebeğin oldu diye kendini soyutlama yapmak istediğin şeyleri bebeğinle yapmayı dene böyle hayattan keyifte alamazsın çünkü. 
(12,627 puan) tarafından
Okurken güldüm)))))
Ben ilerde isterim bağlatamam
(4,169 puan) tarafından
Sende var o potonsiyel :) baglatma sen
(402 puan) tarafından
Anaa maşallah akillisin bana doktor rahmin çok yapışık üçüncüyü düşünme sakin dedi bağlamadi ama 47 günlük bebem var korkuyorum vall rüyanda hep hamile kaliom allahm korusun istehene vrsin keşke benide baglasaydi:D
(12,627 puan) tarafından
Kız benimki de 45 günlük 21 Aralık'ta doğurdum
Naptın bağlamadıysa bende bu hafta gideceğim hastaneye spiral taktıracağım olmadı
(402 puan) tarafından
Ana bende 20 Aralık'ta doğrfum hatırlıyorm aynıydı haftalarmiz seninle

Valla dikkat etcez spiralden de korkuyorm  Allah hayrlsini versin ne diym
-Reklam-
+1 oy
(1,185 puan) tarafından
Ben hiç özlemiyorum eski günlerimi...!
+1 oy
(1,575 puan) tarafından
İlk çocukta böyle bir durum oluyor. Bilinmezlik olduğu ve önünü göremediğin için hep böyle gidecek sanıyorsun ve bunalıma giriyor insan. İlkinde ben de buna yakındım şimdi ikinci bebeğim var 8 ay ne ara geçti anlamadım bile. Çok hızlı büyüyor diye üzülüyorum her anı ama her anı değerlendirmeye çalışıyorum 
(15,200 puan) tarafından
Anaaaa sen bensin ☺️
(1,575 puan) tarafından
Sadece biz mi böyle hissediyoruz acaba yoksa her anne bizim gibi mi :)
(15,200 puan) tarafından
Valla bilmiyorum. İlk cocugunda zaman gecmezdi. Bı dd o zaman pandemi vardı. Gelen yok giden yok. Markete bile gidemezsin. 1 sene markete dahi gitmedim çocuk hasta olmasın diye. Yani bu durum beni çok yıprattı. Çok kötü zamanlara denk geldi ilk çocuğum. Onun da etkisi var. 2. Çocukla zaman daha hızlı geçiyor. Evde bı de oğlum olunca daha az sıkıliyorum
0 oy
(1,306 puan) tarafından
Bir çoğumuz o zamanları özlüyoruz 
0 oy
(771 puan) tarafından
Ben bennnn kizim 4 yasinda buyudukce daha cok agliyor mizmizlaniyor bazen diyorum keske 5 sene onceye donme sansim olsa...
0 oy
(1,557 puan) tarafından
Kendini suçlama bende bazen böyle hissediyorum sonra vicdan azabı çekiyorum kızım 22 aylık memeye bana bağımlı inan WC de bile yan yanayız ben rahat ev işi yapmayı bile özledim dediğim zamanlar oluyor sakin kalmayı özlüyorum bazen yani anneyiz ve aynı zamanda da insanız bunlar insanı duygular ve maalesef çözümü olmayan 
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Ay ben de öyle düşünüyordum o zamanlar. Kızım şimdi 3 yaşında. Ama öyle özlüyorum ki o günlerini. Bilmiyorum, çok garip bir duygu. Çok özlüyorum. Doğum süreci gözümün önüne geliyor. Sonra hep ağlıyorum. Öyle. Garip işte. Yani hiç şikayet etmeyeceksin aslında. Saatin sürekli ilerlediğini, hiçbir anın kalıcı olmadığını, yarına çıkıp çıkmayacağımız kesin olmadığı sürece düşünmeyeceksin kötü. Çok zor geçiyor evet ama dediğim gibi hiçbir şey baki değil -Allah'tan başka-.
0 oy
(3,679 puan) tarafından
Büyüsün biraz daha. Koynuna alır saatlerce yatarsınız annesi. Özgürce gezersiniz, canınızın istediğini yaparsınız. Sana arkadaş olur, keşke değil iyi ki dersin ozaman. 

10 aylık olmuş, gebelikti doğumdu derken 1 yaşa az kalmış. Çoğu gitmiş azı kalmış. Bebeğine sarıl hayatın, sağlığın keyfini çıkar. 
0 oy
(223 puan) tarafından

Öyle düşünme kız iyki varlar ve biraz büyüsün bak sen ozaman bal bal oluyorlar. Az sabret yav bebiş o büyür 

Benim hayatım onlarla başladığı için özleyecek bir hayatım yok belki ondan böyleyim  
0 oy
(7,380 puan) tarafından
bebeğinle yap yapmak istediğin herşeyi sende emin ol hic birşeye engel diğil
0 oy
(48,671 puan) tarafından
Allah acısını gostermesin. alis çocuklu hayata ben hic özlemiyorum evet rahat gezdiğim zamanlar rahatti ama boyle de guzel degildi
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Zamanla alışırsın ashshhdhd. Bana da bwzen geliyorlar böyle. ☺️ Ben de eski hayatımı çok ozkuyorumm ama çocuklarımı da çok seviyorum. Allah iyi ki vermiş onları bize. Ama bazen çok da yorulunca tepem atiyo. Biraz büyüyünce daha çok sosyallesebilirsin. 
0 oy
tarafından

Bana da çoğu zaman bu düşünceler geliyor gelmiyor değil bende çok özledim serbest olduğum ben olduğum zamanları gerçekten ama oğlum 1 saat fazla uyusa çok sıkılıyorum mesela o olmazsa da olmaz artık büyüdükçe de böyle mız mız olmadığı zamanlar benim eğlencem oluyor hani eğlence derken eğleniyoruz birlikte iyi kötü 14 aylık bu gün canıma okudu gerçekten çok yoruldum kendş kendime de sövüyorum yani dönüşü olmadığına göre kabul etmekten başka çare yok :) 

0 oy
(3,582 puan) tarafından
Ama anne olmayı sen seçtin zaten biliyordun en azından tahmin edebiliyordun demi eskisi gibi olmayacağını o yüzden mutlu olmaya çalış cocugunka neler yapabilirsiniz nerelerde çocukla rahat edersin araştır kendine ve çocuğunun mutlu olacağı alanlar bulmaya çalış eskiden şöyle yapardım dersen bebeginle olan zamanı kacirirsin anın tadını çıkar inan öyle yapınca daha mutlu olacaksin
0 oy
(1,202 puan) tarafından

Bende öyle düşünüyordum taki anne sesini duyana kadar..

Artık yürüsede date yapsak diyorum sokaklara çıksak diyorum<3 sadece kocam olmasada olur :D

0 oy
(1,752 puan) tarafından
Kızım 10 aylık. Yakında 1 yaşına girecek ve zaman çok çabuk geçiyor ben şimdiden ilk hallerini çok özlüyorum. Hiç ondan önce ki hayatımı özlediğim olmadı sanırım. hayatıma renk geldi onunla. O bizim hayatımıza ışık oldu. Bilemiyorum her anne bu duyguyu mükemmel olarak adlandıramaz belki ama benim için mükemmel çok şükür. Doğduğu günden beri dışarı çıkarım gezerim eğlenirim hiç bir şeyden geri kalmadım. Kendimi sınırlandrmadim bebek var çıkılmaz gidilmez gezilmez yada ne bileyim hasta olur vs vs. Aynı gün banyo yaptırıp dışarı bile çıktığım oldu. Hayatı güzel yapan benim bakış açım ben nasıl bakar nasıl düşünürsem öyle geçecektir. Yeterince zor olan hayatımızı daha da zorlaştırmaya çalışmayalim. Bebeksiz hayatını yaşar gibi ama bu sefer bu heyecanı yaşayacak bir bebekle daha fazla yaşamalısin bence.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 308 göst.
10 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 417 göst.
4 Aralık 2020 Aile kategorisinde buketimsim (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 3,376 göst.
30 Aralık 2018 Aile kategorisinde Minikkalp2736 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 340 göst.