0 oy
282 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Dün acil sezeryan oldum tam 37+0 da doğdu 3000 kg doğdu ama solunum sorunu varmış güçlü nefes alıp veremiyormuş o yüzden daha kucağıma bile alamadan küveze götürdüler yarın görmeye gidicem ama ne zaman çıkarırlar bilmiyorum almadan gelmek Beni çok üzdü aklım hep onda emdiremediğim için henüz sütüm de gelmedi sağmaya çalışıyor um ama hiç yok nerdeyse damla damla gelir mi acaba sütüm hemşireler gelmesi 2 günü bulabilir dediler bolca yemek yiyip su içiyorum yeşillik yiyorum duş aldım masaj yaptım göğsüme süt yapacak ne varsa yemeğe çalışıyor um:(

8 Cevaplar

0 oy
(5,719 puan) tarafından
Canım göğsüne sıcak bez köy masaj yap öyle sağ. Bende öyle gelmişti. Kilosu falan iyiymiş çabuk toparlar. 
(5,719 puan) tarafından
Doyurur tabi canım onun midesi daha minicik. Bilye kadar oluyor ilk gün sonra yavaş yavaş büyüyor. Bebeğim kuvezdeyken 30ml veriyorlardı
(731 puan) tarafından
Bir an önce anne sütü alsın güçlensin çıksın ordan ıstiyorum :(
(5,719 puan) tarafından
Çıkar canım çıkar. Biliyorum şu an bile ağlıyorsun belki, göğsün sızladığında ağlıyorsun. Çok zor. Bunu bizim gibiler anlar daha kucağımıza alamadan kuveze koydular. Ben doğumda bile göremedim yüzünü, doktor göstermedi.
Bebeğimi başka hastaneye sevk ettiler, ben de hastanede 3 gün kaldım. Aynı hastanede olsak gidip yine görürdüm olmadı. Eşim gizli gizli foto çekti, kuvezde foto cektirmiyorlarmiş. Ağzı yüzü bantlı o fotoğrafları sevdim.
İçini ferah tut canım, onlar sandığımızdan daha güçlü. Üstelik seninkinin kilosu da iyi maşallah.
(731 puan) tarafından
Udrasonnda ölçülen kilo da çok garanti değilmiş normalde doktor tam 2900 kilosu diyor du doğumda da tarttıklarında 3000 kg geldi demekki kilosu çok garanti olamıyor ölçümlerde 100 gram filan ya eksik ya fazla çikiyor muş
(5,719 puan) tarafından
Tabi canım 100 gram değil yarım kiloya kadar fark ediyor. 2440 demişlerdi doğum yaptığım gün ultrasonda çocuk doğdu 1985 gram
-Reklam-
0 oy
(97 puan) tarafından
Canım kuru incir ile hoşaf yap onu iç incirleri de ye bol su tüket fayda ediyor geçmiş olsun 
(731 puan) tarafından
Annem kocaman tencerede hoşaf yaptı kase kase içiyorum inşlh bir faydası olur çok teşekkür ederim
0 oy
(123 puan) tarafından
Sana geçmiş olsun ve gözün aydın inşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun canm 3 güne anca iner sütun sakın sagmaktan vazgeçme benim 3 gün sadece damla damla geldi ama vazgeçmedim sağ ve bebeğine gönder sütünü ki çabuk iyilessin
(123 puan) tarafından
Evet canm bebiş emince articak ztn ama sen sakın peşini bırakma 2 saatte bir sağ moralini yüksek tut bnm oğlumda solunumdan yattı ne hissettiğini anlayabiliyorum ama üzülme elbet kavusucaksin yavruna
(731 puan) tarafından
50 ml süt çıkıyor her 2 göğsümde yeterli gelir mi acaba gece saat 01:30 da sağdım bide gece 4 de sağdım 100 ml birikti anca
(123 puan) tarafından
Canm bir damlası bile bebeğine şifa sen sürekli sağ ve gonder
(731 puan) tarafından
Galiba artmaya başladı sütüm şuan her sağmaya 120 ml süt geliyor 6 paket süt yolladım bügün bebeğime inşlh yeter bügün onu doyurmaya yarına kadar tekrar sağıp bidaha yollicam
(123 puan) tarafından
Maşallah canm sen sağ yolla onlar yetmediği zaman mamayla destekliyorlar korkma aç kalmiyo orda
0 oy
(3,004 puan) tarafından
Yââ strest yapma sütün gelecek annesi bebeğine gez kavuşursun rabbimin izniyle ⭐❤️☺️
(731 puan) tarafından
Amınn Allah razı olsun yarın görmeye gidicem gördükçe moralim yerine geliyor bide kucağıma alsam bütün üzüntüm geçicek
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Salep ic sütün hemen gelicek gecmiş olsun
(731 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim deneyeceğim mutlaka süt yapacak ne olursa olsun önemli değil yer eçerim
0 oy
(986 puan) tarafından
Benimde ablam 6 Şubat'ta acil sezeryana alındı 29 haftalık doğum yaptı onunda sütü hala gelmedi 

Bende 2022 yılında zor bir doğum yaptım 12 gün yoğun bakımda kaldı oğlum normal doğum olduğu için sütüm hemen geldi ama 3 ay sonra kesildi 

Szeryanda geç gelebiliyor süt

Süt arttırıcı Damla alın 
(731 puan) tarafından
Süt kesilme sebebi neydi :( bişeye mi üzüldünüz sizde
(986 puan) tarafından
Lohusaligimi kaynanamda geçirdim oğlumu sahiplendi sitres sinirden süt gitti kayinbabam da sürekli evde istediğim gibi emziremedim rahat
Şimdi yine hamileyim gel diyorlar doğumdan sonra TOVBEEEEE
0 oy
(24 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm benim oğlumda 1940 doğdu 12 gün kaldı yoğun bakımda moralini ne kadar yüksek tutarsan o kadar çok çabuk sütun geliyor benimde ilk iki gün damla bile gelmedi ilk etapta 30 CC yetecektir çocuğa yetecek kadar sağım yap her 2 saatte bir yap gece asla aksatma saatini kur 2 saatte bir sağım yap iki memeden 30 CC çıkarsa ona yeter sağım yaptıkça CC olarak artıyor 
(731 puan) tarafından
Şuan benim de öyle damla damla anca geliyor dünden beri 2 şlınga süt verebildim hemşirelere bunada şükür dahada artar dediler
0 oy
(122 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım kilosu çok güzel bir kaç güne toparlar seninde sütün gelir. Bestlak damla al hoşaf iç ve en önemlisi üzülme asla süt gelecekse de gelmez 
(731 puan) tarafından
Biraz ağladım üzüldüm ama sonra sütüm daha da çok kesilecek diye ağlamayı kestim kendimi yeme içmeye verdim herkes pazartesi teslim ederler bebeğini diyor ama inşlh :(
(122 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım üzülme rabbim beterinden korusun kollasın. Bebeğini tez zamanda al yanına inşallah. Eve getirince yavrunu yaz bize
(731 puan) tarafından
Çok şükür sütüm gelmeye başladı her iki göüsümden şuan bir sağmaya 120 ml süt çıkıyor bügün bebeğime 6 paket süt gönderdim durumu hakkında da bilgi aldım cihazı çıkrmışlar artık kendi kendine nefes alabiliyormuş 2 gün ödemini atmasını bekleyeceğiz sonra beslenme hortumunu çıkaracağız dedi kendi beslenmesini öğrenecek dedi acaba yeter li kadar süt çikiyor mu 120 ml her sağımda inşlh duyuyordur
(122 puan) tarafından
Maşallah suphanallah canım iyi geliyor beslenmene dikkat et. Mutlaka takviye vitamin al. Ben İmom diye bir takviye alıyordum göğüslerimden süt fışkırıyordu. Dilerim biran evvel toparlanır kuzun

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 798 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 237 göst.
0 oy
15 cevap 394 göst.
0 oy
5 cevap 69 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde nazulusoyy__ (0 puan) tarafından soruldu

378,289 soru