0 oy
230 göst.
Diğer kategorisinde (299 puan) tarafından
Bnm her konuda ilk adımı eşim atar bn biraz utangacım, yeni evli olduğumuz içinde olabilir , alışveriş konusunda utanırım canımın çektiği bişeyi kolay kolay isteyemem, eşimde sağolsun ne bulsa alır , ailesiyle ilgili bişey sormaya yada konuşmaya utanırım, işiyle ve kazandığı parayla ilgili sorular sormaya utanırım o bahseder yani evliliğimizin başından beri böyle ilk adımları hep eşim atar , kavga edince ilk adımı o atar peki ya sizin . 

16 Cevaplar

+2 oy
(4,194 puan) tarafından
"her konuda" ilk adımı ne o ne ben atarım. Birbirimize adım atan değil, yan yana yürüyen bir çiftiz diyelim :)
(3,232 puan) tarafından
Oo güzel cevap olmuş tebrikss☺
(4,194 puan) tarafından
Valla kızlar hayat karşı karşıya durmak için çok kısa, tek başına yürümek için çok yorucu. 34 yaşında 9 yıllık evli biri olarak sana haddim olmayarak tavsiyem Burcucum eşine omuzunu daya, en yakın arkadaşın bil. Gönlünü içine dök. Önce arkadaş olun, sonra karı koca olun. Naçizane...
(3,232 puan) tarafından
Çok doğru tespit doğru yorum
(299 puan) tarafından
Eşimle birbirimizi çok seviyoruz o bnm hayatta başıma gelen en güzel şey ama ondan çekiniyorum, çok güzel eğleniyoruz iki çocuk gibiyiz ama bı çekingenlik var bnde , hep diyorum ben ondan ne kadar razıysam rabbimde ondan razı olsun
(2,672 puan) tarafından
+++++
-Reklam-
+1 oy
(4,554 puan) tarafından
İlk adım diye birşey yok bizde gözümüzden anlıyoruz artık 10 senelik evliyiz öncesinde var . Sanırım bende utanma yok direk derim :))
(299 puan) tarafından
Yeni evli olduğum için galiba , sadece eşime karşı böyleyim
(4,554 puan) tarafından
Alisirsiniz aynen yeni oldugunuz içindir canjm
(11,093 puan) tarafından
Yeni evliyken bile utanmayan adım beklemeyen biz :D
(4,554 puan) tarafından
Aynen :))
0 oy
(119,237 puan) tarafından

ilk gece harici utanmadim :D

(299 puan) tarafından
O gece zaten ayy tekrar düşünmek bile istemiyorum:))
(119,237 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Yerine göre ya öyle her şeyi ondan beklemem ben zaten kafamız uyuyor genelde aynı seyleri ayni anda düşünüyoruz birlikte yürüyoruz bu yolu sonuçta ♥️
(299 puan) tarafından
Bizde öyleyiz ama yeni evli olduğumuz içinmi bilmiyorum ben çekiniyorum o adım atar ,
(1,533 puan) tarafından
Bende yeni evliyim :D geçer zamanla ya
(299 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(790 puan) tarafından
O mevzu dışında her işte ilk adımı atan kişi ben olmalıyım bende isterdim yan yana yürümeyi ama mevzu eve geldimi eşim yerinde sayar ben hadi şunu alalım derim genelde dışarı benle çıkmaya bile vakti yoktur internetten sipariş eder çocuğuma kıyafeti doya doya seçemedim bile çünkü vakti yoktu 2 işte çalışıyor hadi gel seçelim deyince al kartı seç internetten getirt diyor  yemek konusunda soruyorum ne istersen pişir güzel çıkarsa yerim diyor hani eşimin yaşamaya mecali yok gibi  banada bu enerji sana nerden geliyor diyor bazen kahkaha atmam bile gerek dışarıda gerek evin içinde başbaşayken yasak koyuyor üst katlara gidermiş sesim kısaca kafese kapatılmış bir kuş gibiyim ha diyeceksinki sen çık gez bak amlesef evim ne çarşıya pazara hastaneye okula yada market manava yakın değil otobüs dolmuşta yok ve yokuşun tepesinde  düz ayak değil yoksa izmir gibi bir yerde oturuyorum  45 dk yürüme mesafesiyle sahile inebiliyorum ama birde eve geri dönmek var yokuş çıkmak taksilerde dünya para 
(299 puan) tarafından
Bazen bişeyler insanın elinde olmuyor
(790 puan) tarafından
Evimden büyük hastaneye gitmenin bana patlicağı para 1500 tl  o yüzden normal doğum bile yapamıyorum  çünkü o hastaneye gittiğimde kabul edileceğim meçhul
0 oy
tarafından
Genelde hep aynı şeyleri düşünürüz o yüzden ilk adım diye birşey olmaz bizde 
(299 puan) tarafından
1 buçuk sene oldu.
tarafından
Yeni evlilik dediğin 3 ay olur 4 ay olur artık yeni evli değilsin o senin kocan hiçte utanma hiçte çekinme hayatını yaşa
(299 puan) tarafından
O hiç utanmaz çekinmez ama ben hep onu üzermiyim kırarmıyım düşüncesi içerisindeyim ve çekiniyorum
tarafından
Bacım böyle gidersen ömür boyu böyle olur ve hayatın mahvolur biran önce acil
(299 puan) tarafından
Bencede yavaş yavaş düzeleyim bn
0 oy
(6,217 puan) tarafından
Bu konu hakkında sanırım şu aşamada bir fikrim.yok 

Amaa çok yorgunum bazı şeyleri şu 3 senede cokk alttan aldım benki şu 5 senelik evlilik hayatımda ve öncesinde haksizda olsam özür dilemeyen ikidir haklı olduğum halde özür dilemiş bulunuyorum 
(299 puan) tarafından
Neden haklı olduğun halde özür diliyorsun
(6,217 puan) tarafından
Yanımda değil ve bunu kullanarak bana resmen özür dilemeyi aşılıyor
0 oy
(902 puan) tarafından
Şükür öyle kavgalarımız yok. İkimizde maşallah birbirimize iyiyiz ama bir şeye kırılsam ya da üzülsem tabii ki gönlümü yapar ya da ben de onu hep kırmamaya üzmemeye çalışırım. Adım atmak değil de zaten birbirimizin yanındayız hep öyle söyleyeyim ❤️ Şükür 
(299 puan) tarafından
Bizimde kavgalarımız yok şükür.
0 oy
(6,938 puan) tarafından
Zamanla düzelir o bende öyleydim şimdi gece 12de markete gönderiyorum canım nisey isteyince ya da bişey olunca istiyorum şunu al bunu al diyorum o da ikiletmiyo sağolsun 
(299 puan) tarafından
Darısı başıma inşallah
0 oy
tarafından

Adım atma olayı yok bizde çünkü küsme dıye bırsey yok olamaz olmamalı da konusur çözeriz bırımız yukselırse dıgerı alttan alır sakınlesınce konuşulur kapanır mevzu.. İlişki gezme bozma sohbet vs de spontane gelişir o an neyı gerektırıyorsa o yaşanır :D  utanmak benım doğamda yok zaten

0 oy
(1,577 puan) tarafından
Naçizane, utanmayla sıkılmayla olmaz. Değişim sizin için de iyi olur. 

Soruya gelince utanmam/çekinmem. Nihayetinde o benim eşim gerektiği yerde gerektiği tepkileri veririm
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Her konuda diye bişi yok, ikimiz de adım atarız. Bu saydığın konularda da utanma falan olmadı hiç, evlilik bu ya hayatı paylaşmak.. 
0 oy
(359 puan) tarafından
bizde oyle degil ikimiz de atariz 
0 oy
(7,373 puan) tarafından
ilklerde utanıyodum ben para dahi isteyemezdim 1 sene sonra istedim para öyle öyle utanma duygusu kalmadı
0 oy
(1,301 puan) tarafından
İleri de çok sorun yaşarsın canım. En başında nasılsa öyle gider. İleri de istediğin şeyi eşinde almaz sende söyleyemezsin.

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 598 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Violet (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 490 göst.
0 oy
32 cevap 556 göst.

379,141 soru