0 oy
116 göst.
Aile kategorisinde (259 puan) tarafından

Bebeğim 6 aylık oldu. Ve bu sürece kadar Rabb'im biliyor ne sabırla geldim. Evet evlat çok başka bişey ve güzel ama çaresiz hissediyorum kendimi. Sanki bebeğim hep böyle aglicak hep rahatsız olacak hep beni çaresiz bırakacak. Yani büyüyüp sessiz sakin ve kendini ifade edecek günleri gelmicek gibi. 

Anneler bebekler büyüdükten sonra düzeliyor dimi o kadar güzel şeylere ihtiyacım var ki birden kisitlandim biyere fazla gidemiyorum evladimdan dolayı. Eşim yarım saat bile bakınca diyor sen nasıl sabrediyorsun helal olsun diye. 

Videolara bakıyorum TV'ye bakıyorum anneler ne güzel oynuyor ilgileniyor. Bende yapıyorum ama faydasız gibi. Bu pis igrnc hislerden kurtulmak istiyorum. 6 aylık oldu hala yenidoğan bebek gibi :(

Bişey diyorum ohoo bekle sen daha dişi var daha buycek sorunlar var bunları duydukça herşeyden korkuyorum artık. Ve bidaha eskisi gibi olamicam diyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(259 puan) tarafından
Ve şunu da diim 

2-3 tane çocuğu olan nasıl dayanıyor valla helal olsun. Alışıyorlar mi yoksa benim mi bebegim ağlamakli sürekli 
tarafından
Agalayan bebek cpk zor evet ama geçiyor canum üç dört yas kadar aklı ermiş oluyor benim iki oğlum var hiç böyle ağlayan olmadıkları için çok kolay geçti aglasalar napardim bilemiyorum
(259 puan) tarafından
TV de açmamaya çalışıyorum iyi değil diye. Bilmiyorum oda sıkılıyor farkındayım
-Reklam-
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Sen dışarıya kulaklarını kapat bugünlerin tadını çıkart inanılmaz derecede hızlı büyüyolar ve çok özlüyosun bugünleri❤️ oğlum kolik bebekti çok ağlardı çok zordu bende senin gibiydim şimdi 3 buçuk yaşında küçüklük videolarını izlerken bile duygulanıyorum:( zaman çok hızlı 
(259 puan) tarafından
O günlere hız gelmek istiyorum ya
0 oy
(3,632 puan) tarafından
4 çocuğu olan ben yazıyorum. Bende şöyle söylüyorum, 4 sakin çocuğa bakmaktansa 1 tane ağlayan, huzursuz yaramaz çocuğa bakmak daha kolay olurdu benim için. 

Annelik zaten kolay değil. 

Evet doğru, dişi var, tuvaleti var, var da var yani. Aslında bu bizlere Allah'ın en doğal yönden empati becerisi kurabilmemiz için bahşettiği bir lütuf.  Annemizin değerini, evladımızın değerini, aile birliğinin ve kendimizin değerini bile bilmemiz için müthiş bir intizam. Kaldı ki annelik ibadettir Allah katında. 

Düşünki gece ağlayan bebeğini için uykudan uyanıp yanına giden anneye şehit sevabı verilir. Düşünsene, nu kadar da mükemmel. 

Geçecek inan bana. Büyüyecek. Belki de kendine bile anlatsan inanmayacak öyle bir bebek olduğuna. Allah sabır versin ne diyeyim. 
(259 puan) tarafından
Allah razı olsun çok güzel dedin biraz kendime geldim .
Aşıya götürdüm TV asla açma dedi. Arada açardım oda gitti aha şimdi napcam :((
0 oy
(494 puan) tarafından
İlk 5 ay kendi başıma yemeğimi bile yiyemedim. Ne zaman dönmeye hareketlenmeye ve gaz olayı bitti ben rahat ettim. Rahattan kasıt da şu yere bıraktım kollarım dinlendi . Bi bardak çay içebildim.  Bende derdim bitmeyecek çilem diye . Çok şükür şimdi gene yemek yedirmiyor o ne kadarr yerse bende onunla atıyorum ağzıma o.  Babası varken bile beni rahat bırakmıyor ama insan alışıyor. Eskisi gibi pimpirikli olmuyor.  İlk düştüğünde çok korkmuştum bisey olacak diye . Şimdi kırk kere düşüyor yürümeye başladı.  Kontrol edemiyorum ki .  Yerde oturuyoruz en basiti kucagimdayken pat düşürüyor kendini tutamıyorum bile . Bünyem alıştı normal geliyor artık. Yenidogan gibi uykusu mesela . Saat başı uyanır.  Çok zoruma giderdi uyumuyor dinlenmiyor kilo almayacak hasta olacak diye . Yeterli geliyor ki naparsam yapım uyumuyor.  

Takma kafana zamanla hersey düzene biniyor . Yaptıklarına alışıyorsun ona göre hareket etmeye çalışıyorsun. Kendi konfor alanımızi arıyoruz qma olmuyor .  Çok şükür 7 sene sonra geldi iyiki geldi ama insan yoruluyor .. bide ilk çocuk olunca beceriksiz gibi hissediyor kendini
(259 puan) tarafından
Çok güzel anlatmışsın Allah razı olsun. Bebeğin kaç aylık peki
(494 puan) tarafından
11 aylık canım..
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Düzeliyor desem yalan olur sadece alışıyorsun:) 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Sorumluluğun yükünden korkuyorsun herşeyi mukemell yapmaya çalışma çocuk bu öylede böylede büyüyor 2. Çocuk daha kolay büyüyor çünkü çocuğun ateşi çıkınca ne yapacağını ve canına zarar gelmeyeceğini anlıyorsun. Zamanla alisirsin. Ben ilk çocuğumu dogurunca ben ne *** yedim ömür boyu korumam gereken bı şey doğurdum diye ağlamıştım. Geçiyor hepsi merak etme
(1,186 puan) tarafından
Bu ben ahahahahha hala bazen diyorum neyine güvendin diye :)))
(2,461 puan) tarafından
Ayyy gözlerimden yaş geldi gülmekten

Ve hala öyle düşünüyorum çocuk çok ağır bir sorumluluk allahim onun gülüşünü herseyini hiç bir zaman eksik etmesin ama cidden ağır bir şey

Hele bir de pimpirikli takıntılı anneysen:D atesi cikti acile koş yere düştü koş koş hahaah ayy

Allah ta seni güldürsün ❤️
(259 puan) tarafından
Kaç aylıktan sonra düzeliyor peki
(1,737 puan) tarafından
Ay diyemem kızım yürümeye benim hayatım aktif olana kadar sürdü kızım yürümeye başlayınca geze geze büyüttüm kızımı evde durmazdik yaz kis
(1,737 puan) tarafından
İlk şok hastanede olmuştu  sonra aktif hayata geçince düzeliyor.
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Kimseyi dinleme ağzı olan konuşuyor  bende kızımda neler çektik   öyle huysuz bir bebek değildi ama çok aşırı hasta oluyordu her ay hastaydı hı yere çıkarmaya korkardik  ne iğneler ne serumla ne ilaçlar  yedi hastanelerde 1 hatta yatardi öyle iyileşirdi  ama çok şükür o zor günler geçti geride kaldı ve zamn o kadar su gibi akıyor  ve şuan ikinci bebeğim var 7 aylık oğlum tam tersi  huysuz bir bebek  ama şükür diyorum  sağlığı yerinde o yüzden sabırlı ol canım 
(259 puan) tarafından
Aslında yuruse belki biraz rahat olur oda bende diyorum bakalım.
Annem diyor magfeder evi diyorum olsun yeterli ağlamasın kirletsin ben temizlerim.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 164 göst.
0 oy
5 cevap 268 göst.
12 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Herseyy (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 194 göst.
24 Ocak 2023 Aile kategorisinde Hmzftmnr (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 146 göst.
18 Aralık 2022 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu